Su taksi vairuotoju susikibusiam vyriškiui skirta laisvės atėmimo bausmė 
Įkelta:
2023-04-02
Nuotrauka
Asociatyvi autoriaus nuotrauka
Aprašymas

Dėl muštynių su taksi vairuotoju girtam keleiviui buvo iškviesta policija. Asociatyvi autoriaus nuotrauka

 

Itin pasipiktinęs, kad teks susimokėti už kelionę, girtas taksi keleivis S. L. pamėgino pasišalinti, o nepavykus ėmė muštis su taksi vairuotoju. Vasario 20-ąją Tauragės apylinkės teisme anksčiau jau 13 kartų teistas mušeika išgirdo nuosprendį – jam teks atlikti realią laisvės atėmimo bausmę.

Bylos duomenimis, praėjusių metų rugsėjo 2-ąją, maždaug 22.50 val. būdamas viešoje vietoje (automobilių stovėjimo aikštelėje Tauragėje) apsvaigęs nuo alkoholio, S. L. tyčia spyrė į automobilio „Ford Grand C-Max“ priekines dešinės pusės dureles, jas apgadino, sudavė vieną smūgį kumščiu nukentėjusiajam R. M., taip jam sukeldamas fizinį skausmą. Teismo vertinimu, S. L. demonstravo nepagarbą aplinkiniams, sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką. 

Kelionės metu elgėsi normaliai

Teisme nukentėjusysis R. M. teigė, kad tą dieną, važinėdamas automobiliu „Ford Grand C-Max“, gavo pranešimą, kad reikia nuvykti į vieną automobilių stovėjimo aikštelę. Ten nuvažiavus netrukus priėjo akivaizdžiai neblaivus vyriškis, kuris pasakė, kad jį reikia nuvežti į Daržų gatvę.

Kaip teigė vairuotojas, kelionės metu keleivis elgėsi normaliai, bendravo draugiškai. Daržų gatvėje sustojus prie namo vyriškis išlipo, pasakė, kad taksi jo palauktų, nes jis greitai sugrįš. Užtrukęs apie 10 minučių keleivis grįžo nešinas maišeliu. R. M. nematė, kas jame buvo, bet įtarė, kad alkoholiniai gėrimai. 

Spyrė į dureles

Keleivis pasakė, kad jį reikia parvežti atgal. Taksi vairuotojas sustojo automobilių stovėjimo aikštelės viduryje ir pasakė, kad už pavežimą reikia sumokėti 7 eurus. Tuomet ir prasidėjo konfliktas, mat, pasak vairuotojo, vyriškis atsakė, kad nemokės, ir pasiėmęs maišelį išlipo iš automobilio. R. M. irgi išlipo, priėjo prie automobilio galo ir užstojo keleiviui kelią. Taksi vairuotojas keleivio dar kartą pareikalavo, kad šis sumokėtų už kelionę, tačiau vyriškis atsisakė mokėti. 

R. M. kalbėjo, kad tuo metu jis iš vyriškio atėmė maišelį ir padėjo jį į savo automobilį bei pagrasino iškviesti policiją. Kaip prisiminė nukentėjusysis, vyriškis atsakė, kad nebijo jokios policijos, ir artėjo prie R. M. sakydamas, kad šis atiduotų alų. Vairuotojo tikinimu, agresyvus keleivis vieną kartą spyrė į taksi automobilio dureles. 

Prasidėjo muštynės

R. M. dar kartą pasakė vyriškiui, kad šis sumokėtų pinigus už pavežimą. Tada vyriškis pasakė, kad R. M. atiduotų alų, ir jis esą sumokės. 

Keleivis išsitraukė 20 eurų ir jais pamojavo taksistui parodydamas, kad turi pinigų. R. M. vyriškiui padavė maišelį su alumi, tačiau jis vėl atsisakė mokėti. Jie pradėjo vienas kitą tampyti ir keleivis, taksi vairuotojo teigimu, ranka trenkė jam į veidą. 

R. M. pajuto skausmą, todėl vyriškiui irgi sudavė kumščiu. Tuo momentu į automobilių stovėjimo aikštelę įvažiavo automobilis BMW. Vairuotojo teigimu, išlipo vienas jaunuolis, iš kažkur atsirado dar du vaikinai, kurie su vyriškiu pakalbėjo, kad šis susimokėtų. 

Pasirodę policijos pareigūnai sulaikė agresyvų vyriškį. Jam nustatytas 1,98 prom. girtumas.

Pažadėjo atlyginti žalą ir dingo

Teisme R. M. sakė, kad apžiūrėjęs automobilį pamatė, kad yra įlenktos automobilio durelės, į kurias keleivis spyrė. Anot taksi vairuotojo, jam buvo padaryta 70 Eurų turtinė žala. 

Nukentėjusysis teigė, kad jam irgi buvo padaryta fizinė žala, kadangi vyriškis sudavė smūgį į veidą ir sukėlė skausmą. 

R. M. nurodė, kad  vyriškis buvo su juo susisiekęs telefonu spalio viduryje, jie buvo susitikę, pasikalbėjo. Jis vyriškiui pasakė, kokia žala jam padaryta, o šis pažadėjo ją atlyginti, tačiau vėliau su juo nebesusisiekė. 

Skirta laisvės atėmimo bausmė

Teisme S. L. kaltu prisipažino visiškai, bet sumą, kurią turėjo sumokėti, prisiminė kitą. Kaltinamasis nurodė, kad esą taksistas paprašė duoti 10 eurų, o jis nesutiko, manė, kad turi mokėti tik 7 eurus už kelionę, nors prieš tai nebuvo susitarę dėl vežimo kainos. 

Vyriškis teigė, kad „viskas per alkoholį“ – jei nebūtų buvęs išgėręs, nebūtų taip pasielgęs.

Savo veiksmus jis sakė vertinantis blogai, besigailintis, pripažįstantis, kad dėl jo veiksmų kilo konfliktas. Vyras pažadėjo daugiau nusikaltimų nedaryti, prašė skirti su laisvės atėmimu nesusijusią bausmę. Tačiau 13 kartų teistam S. L. Tauragės apylinkės teismas buvo negailestingas.

„Tai nėra atsitiktinė S. L. nusikalstama veika, o jis nusikalto dėl susiformavusios neigiamos jo vertybių orientacijos, jo padaryta nusikalstama veika yra dėsningas jo elgesio padarinys dėl visuotinai priimtinų elgesio normų nepaisymo ir nenoro laikytis įstatymų reikalavimų. Toks jo elgesys rodo nenorą keisti savo gyvenimo būdą, jis yra linkęs nusikalsti ir yra socialiai pavojingas, todėl teismas daro išvadą, kad bausmės tikslai gali būti pasiekti tik paskiriant S. L. <...> laisvės atėmimą ir izoliuojant jį nuo visuomenės“, – rašoma teisėjos  Jurgitos Vaitkevičienės pasirašytame nuosprendyje, kuriuo S. L. paskirta 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Nukentėjusiajam teismas priteisė iš S. L. 70 eurų turtinės ir 300 eurų neturtinės žalos atlyginimo.

 

Nuotrauka
dingo
Įkelta:
prieš 13 valandų
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško į užsienį dirbti išvykusio ir be žinios dingusio Airono Aliuko, gim. 2003 m.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2024-02-23
Vyriausioji rinkimų komisija rinkėjams nesiuntinėja SMS žinučių su nuorodomis ir kvietimu pasirašyti už Prezidento rinkimuose kandidatuojančius asmenis.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2024-02-22
Įspėjame gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą. Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste.
Nuotrauka
dinges
Įkelta:
2024-02-19
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško į užsienį dirbti išvykusio ir be žinios dingusio Vaido Sitniko, gimusio 1993 m.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-14
Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-13
2024 m. sausio – vasario mėn. Šilutės rajone, Žemaičių Naumiesčio ir Katyčių seniūnijose, iš statybvietėse dirbusių ekskavatorių bei sunkvežimių, išlaužus kuro bakų spynas buvo pavogtas didelis kiekis dyzelinio kuro. Pasigesta ir įvairių statybos įrankių.
Nuotrauka
narkotikai
Įkelta:
2024-02-08
Policijos pareigūnai turėdami išankstinės informacijos, kad vyras, gimęs 1975 m., namuose, Tauragės r., Skaudvilės miestelyje, galimai laiko narkotines medžiagas, atliko patikrinimą.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-06
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. vasario 1 d. iki 4 d. vykdė prevencinę priemonę pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolei, kurios metu prioritetas matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais ir kt.) naudojimas tamsiuoju paros metu.
Nuotrauka
narkotikai
Įkelta:
2024-02-06
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai 2024 m. vasario 3 d. pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str. 2 d.
Nuotrauka
kontrabanda
Įkelta:
2024-02-05
2024 m. vasario 3 d. apie 17.57 val. Šilalės r., Prienų k., policijos pareigūnai patikrinimui sustabdė automobilį „Volkswagen Touran“, kurį vairavo 56-erių Klaipėdos rajono gyventojas. Patikrinimo metu vairuotojui buvo nustatytas 2,12 prom. neblaivumas.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-02-01
Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą ir mažindami eismo įvykių skaičių, vasario mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys šias prevencines priemones 
Nuotrauka
telefonas
Įkelta:
2024-01-29
Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, kurioje keturiems iš laisvės atėmimo vietų veikusiems vyrams ir dviem jų bendrininkams laisvėje pareikšti kaltinimai dėl sukčiavimo bei nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo.
Nuotrauka
kontrabanda
Įkelta:
2024-01-22
Į Lietuvos Respubliką iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities atvykstantys asmenys tabako gaminius ir vaistinius preparatus nesėkmingai bando nuslėpti nuo muitinės pareigūnų.  Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio poste dirbantys pareigūnai pastebi, kad nuo metų pradžios pagausėjo smulkių tabako gaminių ir vaistų kontrabandos atvejų. Per pirmas tris šių metų savaites fiksuoti ne tik du tabako gaminių, vienas vaistų kontrabandos, bet ir  trys vaistų gabenimo iš trečiųjų šalių taisyklių pažeidimo atvejai.
Nuotrauka
policijos
Įkelta:
2024-01-19
2024 m. sausio 18 d. apie 20.00 val. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, Šilalės r., Pajūrio miestelyje, sulaikė vyrą, gimusį 1999 m. Apžiūros metu, vyro striukės kišenėje, policijos pareigūnai aptiko folijos lankstinukų su galimai augalinės kilmės narkotine medžiaga – kanapėmis. Tuo pačiu metu, Šilalės mieste, Žemaitės gatvėje, buvo sulaikytas dar vienas vyras, gimęs 1985 m., kuris kairės striukės  kišenėje turėjo du folijos lankstinukus su galimai narkotinėmis medžiagomis – kanapėmis.
Nuotrauka
dešra
Įkelta:
2024-01-19
Teismas tenkino Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorės pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir tris šeimos verslą valdžiusius asmenis pripažino kaltais dėl apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo bei turto pasisavinimo. Priimtu baudžiamuoju įsakymu dviems broliams ir jų mamai, atlyginusiems valstybei padarytą žalą, paskirtos piniginės baudos.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2024-01-18
Teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo kaltu dėl plėšimo panaudojus peilį pripažino 51-erių metų Tauragės rajone gyvenantį vyrą. Per porą mėnesių ištirto ir teisme išnagrinėto sunkaus nusikaltimo kaltininkui paskirta 2 metų laisvės atėmimo bausmė su daliniu jos vykdymo atidėjimu.
Nuotrauka
fabrikėlis
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-01-17
Tauragės apskrities policijos pareigūnai 2024 m. sausio 14 d. apie 18.10 val. Šilutės rajone, Versmininkų kaime, esančiame ūkiniame pastate, aptiko naminės degtinės ,,fabrikėlį”.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-01-12
Kaip informuoja Tauragės apskrities policija, pareigūnai norėdami užkirsti kelią neblaiviems vairuotojams, keliantiems pavojų ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams, 2024 m. sausio 7- 9 d., vykdė neblaivių vairuotojų kontrolę.
Nuotrauka
teismas
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2024-01-08
Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl nepagarbos teismui (Baudžiamojo kodekso 232 straipsnis) ir nusprendė pakeisti pirmosios instancijos teismo nuosprendį, kuriuo nuteistajam už keturių Lietuvos teisėjų viešą užgaulų pažeminimą paskirta subendrinta 1 metų 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 2 metams 6 mėnesiams. Apeliacinės instancijos teismas sugriežtino bausmę – skyrė subendrintą galutinę 2 metų 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmę ir panaikino bausmės vykdymo atidėjimą.