Sumuštoji mėgino „išsukti“ savo skriaudėją
Įkelta:
2023-03-13
Nuotrauka
Policija
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Sausio 12-ąją Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimus smurtu prieš draugę išgirdo anksčiau už fizinio skausmo sukėlimą ir pasipriešinimą valstybės tarnautojui teistas A. P. Tiek vyriškis, tiek jo auka smurto faktą neigė. Vis dėlto jų versija, neva sumušta moteris pati susižalojo, subliuško prieš pareigūnų ir liudytojos žodžius bei ekspertų išvadas. 

Bylos duomenimis, pernai balandžio 17 d., maždaug 7 val., namuose A. P. žodinio konflikto metu delnu kartą trenkė nukentėjusiajai V. J. į skruostus, kumščiu – į kaktos sritį. Moteriai užsidengus rankomis veido sritį, A. P. kumščiu trenkė nenustatytą skaičių smūgių į abi rankas, tempė už plaukų, taip padarydamas nežymų sveikatos sutrikdymą.

Nukentėjusioji V. J. pareigūnams pasakojo, kad dieną prieš įvykį ji atvažiavo pas A. P. ir jiedu kartu nuvyko į miesto turgų. Anot jos, A. P. nusipirko dvi skardines alaus, moteris turėjo vieną skardinę. Grįžę namo jiedu kepė šašlykus, nukentėjusioji išgėrė tris skardines alaus. Ji prisiminė, kad A.P. žadėjo važiuoti švęsti Velykas, kartu ketino vykti ir nukentėjusioji. Bet jie susipyko ir moteris pasakė, kad nevažiuos. 

Ryte moteris norėjo važiuoti namo, bet A. P. bandė ją sulaikyti. Anot nukentėjusiosios, ji stuktelėjo skruostu į durų staktą ir pradėjo verkti. Parvažiavusi namo ji nusipirko alaus skardinę. Grįžusi namo dukra pamatė, kad mamos skruostas mėlynas ir ji nusiverkusi. Esą tuomet dukra pagalvojo, kad prieš mamą buvo panaudotas smurtas.

V. J. kalbėjo, kad ji buvo supykusi ant A. P. ir parašė pareiškimą dėl smurto. Teisme nukentėjusioji prisiekinėjo, kad smurto prieš ją A. P. nenaudojo, esą kaltinamąjį apkalbėjo nepagrįstai. 

Tačiau nukentėjusiosios liudijimą paneigė tiek pareigūnai, tiek nukentėjusiosios dukra. Pastaroji teisme sakė, kad nors pati įvykio nematė, grįžus mamai pamatė jos sumuštą veidą. Mama atsakiusi, kad paslydo ir krito. Anot liudytojos, po poros valandų nukentėjusiosios veidas ėmė mėlynuoti, tad ji liepė kviesti pareigūnus. Atvykusi pareigūnė klausė, kas nutiko. Anot liudytojos, nukentėjusioji tuomet pripažino, kad A.P. ją pastūmė, ji atsitrenkė į durų staktą. 

Į įvykio vietą atskubėjęs Tauragės apskrities policijos patrulis teisme teigė, kad įžengęs į kambarį išvydo V. J. Matėsi, kad ji neblaivi, veidas sumuštas, plaukai sudraikyti, sužalota nosis. 

Iš Valstybinės teismo medicinos tarnybos specialisto išvados matyti, kad V. J. nustatyta nosies, lūpos sumušimai, poodinė kraujosruva dešinės akies voke. Specialisto vertinimu, sužalojimai padaryti kietais bukais daiktais, pvz., ranka, kumščiu ir pan. Iš sužalojimų nebuvimo kitose kūno vietose, ekspertų vertinimu, mažai tikėtina, kad tokio pobūdžio sužalojimai galėjo atsirasti dėl griuvimo, kritimo, atsitrenkiant, pvz., į durų staktą, kampą.

„Šios išvados paneigia tiek kaltinamojo, tiek ir nukentėjusiosios versijas, kad V. J. susižalojo pati, veidu atsitrenkusi į durų staktą. <...> Todėl kaltinamojo parodymai vertintini kaip jo gynybinė pozicija, o nukentėjusiosios V. J. pozicija vertintina kaip siekis padėti kaltinamajam išvengti baudžiamosios atsakomybės“, – rašoma teismo nuosprendyje.

A.P. skirta galutinė, su anksčiau skirtomis bausmėmis subendrinta bausmė – 1 metų ir 6  mėnesių laisvės atėmimas.

 

Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vyriausioji rinkimų komisija rinkėjams nesiuntinėja SMS žinučių su nuorodomis ir kvietimu pasirašyti už Prezidento rinkimuose kandidatuojančius asmenis.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2024-02-22
Įspėjame gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą. Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste.
Nuotrauka
dinges
Įkelta:
2024-02-19
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško į užsienį dirbti išvykusio ir be žinios dingusio Vaido Sitniko, gimusio 1993 m.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-14
Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-13
2024 m. sausio – vasario mėn. Šilutės rajone, Žemaičių Naumiesčio ir Katyčių seniūnijose, iš statybvietėse dirbusių ekskavatorių bei sunkvežimių, išlaužus kuro bakų spynas buvo pavogtas didelis kiekis dyzelinio kuro. Pasigesta ir įvairių statybos įrankių.
Nuotrauka
narkotikai
Įkelta:
2024-02-08
Policijos pareigūnai turėdami išankstinės informacijos, kad vyras, gimęs 1975 m., namuose, Tauragės r., Skaudvilės miestelyje, galimai laiko narkotines medžiagas, atliko patikrinimą.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-06
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. vasario 1 d. iki 4 d. vykdė prevencinę priemonę pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolei, kurios metu prioritetas matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais ir kt.) naudojimas tamsiuoju paros metu.
Nuotrauka
narkotikai
Įkelta:
2024-02-06
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai 2024 m. vasario 3 d. pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str. 2 d.
Nuotrauka
kontrabanda
Įkelta:
2024-02-05
2024 m. vasario 3 d. apie 17.57 val. Šilalės r., Prienų k., policijos pareigūnai patikrinimui sustabdė automobilį „Volkswagen Touran“, kurį vairavo 56-erių Klaipėdos rajono gyventojas. Patikrinimo metu vairuotojui buvo nustatytas 2,12 prom. neblaivumas.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-02-01
Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą ir mažindami eismo įvykių skaičių, vasario mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys šias prevencines priemones 
Nuotrauka
telefonas
Įkelta:
2024-01-29
Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, kurioje keturiems iš laisvės atėmimo vietų veikusiems vyrams ir dviem jų bendrininkams laisvėje pareikšti kaltinimai dėl sukčiavimo bei nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo.
Nuotrauka
kontrabanda
Įkelta:
2024-01-22
Į Lietuvos Respubliką iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities atvykstantys asmenys tabako gaminius ir vaistinius preparatus nesėkmingai bando nuslėpti nuo muitinės pareigūnų.  Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio poste dirbantys pareigūnai pastebi, kad nuo metų pradžios pagausėjo smulkių tabako gaminių ir vaistų kontrabandos atvejų. Per pirmas tris šių metų savaites fiksuoti ne tik du tabako gaminių, vienas vaistų kontrabandos, bet ir  trys vaistų gabenimo iš trečiųjų šalių taisyklių pažeidimo atvejai.
Nuotrauka
policijos
Įkelta:
2024-01-19
2024 m. sausio 18 d. apie 20.00 val. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, Šilalės r., Pajūrio miestelyje, sulaikė vyrą, gimusį 1999 m. Apžiūros metu, vyro striukės kišenėje, policijos pareigūnai aptiko folijos lankstinukų su galimai augalinės kilmės narkotine medžiaga – kanapėmis. Tuo pačiu metu, Šilalės mieste, Žemaitės gatvėje, buvo sulaikytas dar vienas vyras, gimęs 1985 m., kuris kairės striukės  kišenėje turėjo du folijos lankstinukus su galimai narkotinėmis medžiagomis – kanapėmis.
Nuotrauka
dešra
Įkelta:
2024-01-19
Teismas tenkino Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorės pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir tris šeimos verslą valdžiusius asmenis pripažino kaltais dėl apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo bei turto pasisavinimo. Priimtu baudžiamuoju įsakymu dviems broliams ir jų mamai, atlyginusiems valstybei padarytą žalą, paskirtos piniginės baudos.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2024-01-18
Teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo kaltu dėl plėšimo panaudojus peilį pripažino 51-erių metų Tauragės rajone gyvenantį vyrą. Per porą mėnesių ištirto ir teisme išnagrinėto sunkaus nusikaltimo kaltininkui paskirta 2 metų laisvės atėmimo bausmė su daliniu jos vykdymo atidėjimu.
Nuotrauka
fabrikėlis
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-01-17
Tauragės apskrities policijos pareigūnai 2024 m. sausio 14 d. apie 18.10 val. Šilutės rajone, Versmininkų kaime, esančiame ūkiniame pastate, aptiko naminės degtinės ,,fabrikėlį”.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-01-12
Kaip informuoja Tauragės apskrities policija, pareigūnai norėdami užkirsti kelią neblaiviems vairuotojams, keliantiems pavojų ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams, 2024 m. sausio 7- 9 d., vykdė neblaivių vairuotojų kontrolę.
Nuotrauka
teismas
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2024-01-08
Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl nepagarbos teismui (Baudžiamojo kodekso 232 straipsnis) ir nusprendė pakeisti pirmosios instancijos teismo nuosprendį, kuriuo nuteistajam už keturių Lietuvos teisėjų viešą užgaulų pažeminimą paskirta subendrinta 1 metų 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 2 metams 6 mėnesiams. Apeliacinės instancijos teismas sugriežtino bausmę – skyrė subendrintą galutinę 2 metų 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmę ir panaikino bausmės vykdymo atidėjimą.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-12-21
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo.