Sumuštoji mėgino „išsukti“ savo skriaudėją
Įkelta:
2023-03-13
Nuotrauka
Policija
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Sausio 12-ąją Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimus smurtu prieš draugę išgirdo anksčiau už fizinio skausmo sukėlimą ir pasipriešinimą valstybės tarnautojui teistas A. P. Tiek vyriškis, tiek jo auka smurto faktą neigė. Vis dėlto jų versija, neva sumušta moteris pati susižalojo, subliuško prieš pareigūnų ir liudytojos žodžius bei ekspertų išvadas. 

Bylos duomenimis, pernai balandžio 17 d., maždaug 7 val., namuose A. P. žodinio konflikto metu delnu kartą trenkė nukentėjusiajai V. J. į skruostus, kumščiu – į kaktos sritį. Moteriai užsidengus rankomis veido sritį, A. P. kumščiu trenkė nenustatytą skaičių smūgių į abi rankas, tempė už plaukų, taip padarydamas nežymų sveikatos sutrikdymą.

Nukentėjusioji V. J. pareigūnams pasakojo, kad dieną prieš įvykį ji atvažiavo pas A. P. ir jiedu kartu nuvyko į miesto turgų. Anot jos, A. P. nusipirko dvi skardines alaus, moteris turėjo vieną skardinę. Grįžę namo jiedu kepė šašlykus, nukentėjusioji išgėrė tris skardines alaus. Ji prisiminė, kad A.P. žadėjo važiuoti švęsti Velykas, kartu ketino vykti ir nukentėjusioji. Bet jie susipyko ir moteris pasakė, kad nevažiuos. 

Ryte moteris norėjo važiuoti namo, bet A. P. bandė ją sulaikyti. Anot nukentėjusiosios, ji stuktelėjo skruostu į durų staktą ir pradėjo verkti. Parvažiavusi namo ji nusipirko alaus skardinę. Grįžusi namo dukra pamatė, kad mamos skruostas mėlynas ir ji nusiverkusi. Esą tuomet dukra pagalvojo, kad prieš mamą buvo panaudotas smurtas.

V. J. kalbėjo, kad ji buvo supykusi ant A. P. ir parašė pareiškimą dėl smurto. Teisme nukentėjusioji prisiekinėjo, kad smurto prieš ją A. P. nenaudojo, esą kaltinamąjį apkalbėjo nepagrįstai. 

Tačiau nukentėjusiosios liudijimą paneigė tiek pareigūnai, tiek nukentėjusiosios dukra. Pastaroji teisme sakė, kad nors pati įvykio nematė, grįžus mamai pamatė jos sumuštą veidą. Mama atsakiusi, kad paslydo ir krito. Anot liudytojos, po poros valandų nukentėjusiosios veidas ėmė mėlynuoti, tad ji liepė kviesti pareigūnus. Atvykusi pareigūnė klausė, kas nutiko. Anot liudytojos, nukentėjusioji tuomet pripažino, kad A.P. ją pastūmė, ji atsitrenkė į durų staktą. 

Į įvykio vietą atskubėjęs Tauragės apskrities policijos patrulis teisme teigė, kad įžengęs į kambarį išvydo V. J. Matėsi, kad ji neblaivi, veidas sumuštas, plaukai sudraikyti, sužalota nosis. 

Iš Valstybinės teismo medicinos tarnybos specialisto išvados matyti, kad V. J. nustatyta nosies, lūpos sumušimai, poodinė kraujosruva dešinės akies voke. Specialisto vertinimu, sužalojimai padaryti kietais bukais daiktais, pvz., ranka, kumščiu ir pan. Iš sužalojimų nebuvimo kitose kūno vietose, ekspertų vertinimu, mažai tikėtina, kad tokio pobūdžio sužalojimai galėjo atsirasti dėl griuvimo, kritimo, atsitrenkiant, pvz., į durų staktą, kampą.

„Šios išvados paneigia tiek kaltinamojo, tiek ir nukentėjusiosios versijas, kad V. J. susižalojo pati, veidu atsitrenkusi į durų staktą. <...> Todėl kaltinamojo parodymai vertintini kaip jo gynybinė pozicija, o nukentėjusiosios V. J. pozicija vertintina kaip siekis padėti kaltinamajam išvengti baudžiamosios atsakomybės“, – rašoma teismo nuosprendyje.

A.P. skirta galutinė, su anksčiau skirtomis bausmėmis subendrinta bausmė – 1 metų ir 6  mėnesių laisvės atėmimas.

 

Nuotrauka
Dingo
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-18
Tauragės apskrities policija informuoja sulaukę pranešimo dėl dingusio asmens.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-18
Už narkotikų platinimą prieš Tauragės apylinkės teismą stojo anksčiau neteistas tauragiškis R. G., vienoje miesto bendrovėje dirbantis vairuotoju-ekspeditoriumi. Į teisiamųjų suolą sėdo ir anksčiau neteista, netekėjusi bedarbė E. V., kuri, iš vyriškio paėmusi narkotikus, už juos atsilygino intymiomis paslaugomis.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-03-17
Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje baudžiamojoje byloje dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, jos seksualinio prievartavimo bei nesunkaus sveikatos sutrikdymo priėmė nuosprendį, kuriuo iš dalies patenkino nukentėjusiųjų ir prokuroro apeliacinius skundus. Apeliacinės instancijos teismas pakeitė pirmosios instancijos teismo nuosprendį ir skyrė vaikinui 5 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidėjo 3 metams ir paskyrė auklėjamojo poveikio priemonę – elgesio apribojimą 12 mėnesių, per šį laikotarpį įpareigojo mokytis arba dirbti, uždraudė be šios poveikio priemonės vykdymą kontroliuojančių institucijų žinios keisti gyvenamąją vietą, įpareigojo nevartoti alkoholinių gėrimų.  Teismas patvirtino nukentėjusiųjų ir nuteistojo susitarimą dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-03-17
Praėjusios paros policijos įvykių suvestinėje pranešama apie eismo įvykį, kurio metu nukentėjo keleivė.
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-03-16
Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, kurioje viena Tauragėje registruota krovinių pervežimo įmonė, jos buvęs direktorius bei ten dirbanti buhalterė kaltinami mokesčių vengimu teikiant neteisingus duomenis apie pajamas bei apgaulingu apskaitos tvarkymu. Skaičiuojama, kad bendra galimai išvengtų mokesčių suma siekia daugiau nei 166 tūkst. eurų.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-03-15
Tauragės apskrities policija informuoja apie vienoje įmonėje įvykdytą vagystę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-03-15
Marijampolės apskrities policija informuoja apie dvi iš Jurbarko rajono savivaldybėje esančių globos namų išėjusias ir negrįžusias paaugles.
Nuotrauka
reidas
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-14
Praėjusią savaitę, kovo 6–12 d., policijos pareigūnai vykdė privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę. Priemonės metu Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje išaiškinti 67 Kelių eismo taisyklių pažeidimai.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Policijos pareigūnai gerindami eismo saugumą ir mažindami daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, kovo 10 d. nuo 18.30 val. iki kovo 11 d. 2.30 val. vykdė sustiprintą eismo dalyvių kontrolę. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas neblaivių vairuotojų kontrolei.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Tauragės apskrities policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl automobilio vagystės.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-03-10
Tauragės apskrities policija informuoja, kad vasario 23-ąją vyras, gimęs 1978 m., VĮ „Regitra“ darbuotojams pateikė galimai melagingą informaciją siekiant įgyti teisę vairuoti.
Nuotrauka
degtine
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-09
Kovo 8 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai tikrindami gautą informaciją apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, atliko patikrinimą vyro, gimusio 1975 m., namuose, Tauragėje.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Įkelta:
2023-03-07
Tauragės apylinkės teisme anksčiau neteistas K. K. prisiminė savo nuotykius, patirtus gruodžio mėnesį, kai jis sėdo prie vairo neblaivus. Kelionę jis baigė pusnyje. Už tai jam teks sumokėti solidžią baudą.