Kaimyną žiauriai sumušęs vyriškis baudžiamosios atsakomybės išvengė
Įkelta:
2023-03-08
Nuotrauka
akistata
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka

Sausio 19-ąją Tauragės apylinkės teismas priėmė nuosprendį sumušimo byloje. Prieš teismą stojo anksčiau neteistas R. B., žiauriai sumušęs savo kaimyną.  

Nukentėjusysis R. T. ikiteisminio tyrimo metu pareigūnams pasakojo, kad keletą mėnesių jis savo bute su kaimyno R. B. sugyventine vartojo alkoholį. Pasirodo, kaltinamasis R. B. dėl to turėjo priekaištų, tiesa, nukentėjusysis R. T. sakė apie tai nieko nežinojęs, mat R. B. sugyventinė  nieko neminėjo.

Vyriškis teigė, kad 2022 m. birželio 18-ąją, apie 12 val., jis ėjo namo ir laiptinėje sutiko R. B. Pastarasis ėmė jam priekaištauti dėl to, kad sugyventinė lankosi jo bute. Konfliktas, prasidėjęs žodžiais, baigėsi kumščiais. R. B., nukentėjusiojo teigimu, sudavė jam kumščiais 6 smūgius į veidą. Dėl to nukentėjusysis nugriuvo, tada R. B. spyrė 3 kartus į veidą. R. T. atsistojo ir norėjo išeiti pro laiptinės duris, tačiau R. B. sugriebė už striukės, pargriovė ir vėl sudavė 5 smūgius į veidą.

Sumuštasis vėl atsistojo ir, kaip teigė, šįkart sugebėjo pareiti namo. Kaip pasakojo nukentėjusysis, tada pas jį atėjo kaimynas A. Š., gyvenantis gretimame bute.

Liudytoju pripažintas A. Š. sakė, kad jis įžengė į laiptinę lauke pavedžiojęs šunį ir pamatė koridoriaus gale prie lango ant suoliuko sėdintį R. T. Pastarojo veidas buvo kruvinas, jis spjaudėsi krauju.

Liudytojas paklausė R. T., kas atsitiko, tačiau pastarajam atsakyti nepavyko. Nukentėjusysis esą ranka bandė jam parodyti, kur skauda. Sumuštasis R. T. buvo susilenkęs, rodė, kad jam skauda ties žandikauliu, šią vietą buvo susiėmęs ranka. A. Š.  paklausė R. T., ar reikia iškviesti greitąją medicinos pagalbą, šis patvirtino, jog medikų pagalbos jam tikrai reikia.

Atvykę medikai nuvežė nukentėjusįjį į ligoninės priėmimo skyrių. Medikai jam nustatė apatinio žandikaulio lūžį.

Atvykusi policija patikrino R. B. girtumą. Alkotesteriu jam nustatytas 1,74 prom. neblaivumas. 

Kaltinamasis R. B. dėl jam pareikštų kaltinimų nesunkiai sutrikdžius sveikatą kaltu prisipažino visiškai ir teigė, kad jį supykdė tai, kad jam išvykus į komandiruotę jo sugyventinė vartojo alkoholį kartu su R. T., dėl to buvo palikusi mažametį vaiką be priežiūros. Vyras kalbėjo, kad sužinojęs apie šią situaciją paprašė savo mamos atvykti ir prižiūrėti vaiką. Kaltinamasis sakė, kad jis kaimyną sumušė būdamas neblaivus, bet alkoholinius gėrimus vartojęs ir po įvykio prieš atvykstant policijai. Vyriškis teigė, kad dėl savo veiksmų gailisi, o su R. T. susitaikė.

Kaltinamasis teisiamojo posėdžio metu prašė atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės, kadangi, kaip jis teigė, ne tik susitaikė su nukentėjusiuoju, bet ir sudarė susitarimą dėl žalos atlyginimo. R. B. prašė bylą nutraukti. Teisiamojo posėdžio metu nukentėjusysis R. T. patvirtino, kad susitaikė su kaltinamuoju.

Prokuroras neprieštaravo kaltinamojo prašymui atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės.

„Kaltinamasis ikiteisminio tyrimo metu ir teisiamojo posėdžio metu prisipažino padaręs nusikalstamą veiką, susitaikė su nukentėjusiuoju asmeniu, įsipareigojo atlyginti žalą, yra neteistas <...>, administracine tvarka baustas 5 kartus <...>. Esant šioms aplinkybėms teismas sprendžia, kad yra pakankamas pagrindas manyti, jog ateityje R. B. laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų“, – rašoma teisėjos Ritos Renkytės pasirašytame nuosprendyje.

R. T. ir R. B. susitarė, kad R. B. įsipareigoja 900 Eur žalą R. T. atlyginti per 3 mėnesius.

R. T. turės atlyginti Klaipėdos teritorinės ligonių kasos civilinį ieškinį, siekiantį 1 313,13 Eur, už nukentėjusiojo gydymą. 

Nuotrauka
gaisrine
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas skelbia, kad dėl radinio Papušynės kaime buvo įvestas planas „Skydas“.
Nuotrauka
policijos kateris
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Šeštadienio rytą, gegužės 27 d., Šilutės mažųjų laivų uoste buvo pakrikštytas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) greitaeigis kateris „Jūragis“.
Nuotrauka
deg
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai gavę informacijos apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, gegužės 25 d. atliko patikrinimą Šilalės rajone, Kreivių kaime
Nuotrauka
namine
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gavę informacijos apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, gegužės 23 d. atliko patikrinimą Tauragės rajone, Žygaičių miestelyje.
Nuotrauka
teismas
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Klaipėdos apygardos teismas kaip pirmoji instancija išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl artimojo giminaičio – sesers – nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą, išžaginimo ir seksualinio prievartavimo buvo pareikšti 26 metų, penkis kartus teistam vyrui. Vyras pripažintas kaltu dėl sesers nužudymo, išteisintas dėl seksualinio pobūdžio nusikaltimų, nužudytosios seseriai priteistas 5000 Eur neturtinės žalos atlyginimas.
Nuotrauka
kanapes
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gegužės 22 d. pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.
Nuotrauka
masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Telšių apylinkės teismas kaltu dėl sukurstymo pateikti melagingą informaciją siekiant įgyti dokumentą pripažintas 38-erių metų Kelmės rajono gyventojas A. K. Neteisėtą veiką sutikęs įvykdyti jo pažįstamas – 32 metų tauragiškis D. D. – pripažintas kaltu dėl melagingos informacijos pateikimo siekiant įgyti dokumentą bei dokumento suklastojimo. Abiems vyrams skirtos 2,5 tūkst. eurų siekiančios baudos.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, gegužės 15–21 dienomis, tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių.
Nuotrauka
alkotesteris
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl neblaivaus vairuotojo, kuris apgadino ir kitą automobilį.
Nuotrauka
taryba
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-17
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausioji prokurorė, įvertinusi viešoje erdvėje paskelbtą informaciją apie galimai neteisėtai Tauragės rajono savivaldybės tarybos narių veiklos apmokėjimui skiriamų lėšų panaudojimą, savo iniciatyva pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
Nuotrauka
kumstis
Įkelta:
2023-05-16
Pirmadienį pareigūnai sulaukė 69-erių vyro pareiškimo, kad gegužės 12-ąją, maždaug 11.10 val., automobilių stovėjimo aikštelėje Šlaito gatvėje, Tauragėje, nepažįstamas vyras sukėlė jam fizinį skausmą.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2023-05-15
Iš kitų asmenų prostitucijos pelnęsi, konkurentus įbauginti siekę, visuotinai pavojingu būdu svetimą turtą niokoję ir kitus nusikaltimus darę asmenys laukia teismo. Generalinės prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl pelnymosi iš kitų asmenų prostitucijos, plėšimų, viešosios tvarkos pažeidimų, fizinio skausmo sukėlimo ir kitų nusikaltimų pareikšti 26, įtariama, organizuota grupe veikusiems asmenims. Pranešime spaudai skelbiama, kad seksualines paslaugas sutikusios teikti merginos buvo apgyvendintos ir Tauragėje.