Kaimyną žiauriai sumušęs vyriškis baudžiamosios atsakomybės išvengė
Įkelta:
2023-03-08
Nuotrauka
akistata
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka

Sausio 19-ąją Tauragės apylinkės teismas priėmė nuosprendį sumušimo byloje. Prieš teismą stojo anksčiau neteistas R. B., žiauriai sumušęs savo kaimyną.  

Nukentėjusysis R. T. ikiteisminio tyrimo metu pareigūnams pasakojo, kad keletą mėnesių jis savo bute su kaimyno R. B. sugyventine vartojo alkoholį. Pasirodo, kaltinamasis R. B. dėl to turėjo priekaištų, tiesa, nukentėjusysis R. T. sakė apie tai nieko nežinojęs, mat R. B. sugyventinė  nieko neminėjo.

Vyriškis teigė, kad 2022 m. birželio 18-ąją, apie 12 val., jis ėjo namo ir laiptinėje sutiko R. B. Pastarasis ėmė jam priekaištauti dėl to, kad sugyventinė lankosi jo bute. Konfliktas, prasidėjęs žodžiais, baigėsi kumščiais. R. B., nukentėjusiojo teigimu, sudavė jam kumščiais 6 smūgius į veidą. Dėl to nukentėjusysis nugriuvo, tada R. B. spyrė 3 kartus į veidą. R. T. atsistojo ir norėjo išeiti pro laiptinės duris, tačiau R. B. sugriebė už striukės, pargriovė ir vėl sudavė 5 smūgius į veidą.

Sumuštasis vėl atsistojo ir, kaip teigė, šįkart sugebėjo pareiti namo. Kaip pasakojo nukentėjusysis, tada pas jį atėjo kaimynas A. Š., gyvenantis gretimame bute.

Liudytoju pripažintas A. Š. sakė, kad jis įžengė į laiptinę lauke pavedžiojęs šunį ir pamatė koridoriaus gale prie lango ant suoliuko sėdintį R. T. Pastarojo veidas buvo kruvinas, jis spjaudėsi krauju.

Liudytojas paklausė R. T., kas atsitiko, tačiau pastarajam atsakyti nepavyko. Nukentėjusysis esą ranka bandė jam parodyti, kur skauda. Sumuštasis R. T. buvo susilenkęs, rodė, kad jam skauda ties žandikauliu, šią vietą buvo susiėmęs ranka. A. Š.  paklausė R. T., ar reikia iškviesti greitąją medicinos pagalbą, šis patvirtino, jog medikų pagalbos jam tikrai reikia.

Atvykę medikai nuvežė nukentėjusįjį į ligoninės priėmimo skyrių. Medikai jam nustatė apatinio žandikaulio lūžį.

Atvykusi policija patikrino R. B. girtumą. Alkotesteriu jam nustatytas 1,74 prom. neblaivumas. 

Kaltinamasis R. B. dėl jam pareikštų kaltinimų nesunkiai sutrikdžius sveikatą kaltu prisipažino visiškai ir teigė, kad jį supykdė tai, kad jam išvykus į komandiruotę jo sugyventinė vartojo alkoholį kartu su R. T., dėl to buvo palikusi mažametį vaiką be priežiūros. Vyras kalbėjo, kad sužinojęs apie šią situaciją paprašė savo mamos atvykti ir prižiūrėti vaiką. Kaltinamasis sakė, kad jis kaimyną sumušė būdamas neblaivus, bet alkoholinius gėrimus vartojęs ir po įvykio prieš atvykstant policijai. Vyriškis teigė, kad dėl savo veiksmų gailisi, o su R. T. susitaikė.

Kaltinamasis teisiamojo posėdžio metu prašė atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės, kadangi, kaip jis teigė, ne tik susitaikė su nukentėjusiuoju, bet ir sudarė susitarimą dėl žalos atlyginimo. R. B. prašė bylą nutraukti. Teisiamojo posėdžio metu nukentėjusysis R. T. patvirtino, kad susitaikė su kaltinamuoju.

Prokuroras neprieštaravo kaltinamojo prašymui atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės.

„Kaltinamasis ikiteisminio tyrimo metu ir teisiamojo posėdžio metu prisipažino padaręs nusikalstamą veiką, susitaikė su nukentėjusiuoju asmeniu, įsipareigojo atlyginti žalą, yra neteistas <...>, administracine tvarka baustas 5 kartus <...>. Esant šioms aplinkybėms teismas sprendžia, kad yra pakankamas pagrindas manyti, jog ateityje R. B. laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų“, – rašoma teisėjos Ritos Renkytės pasirašytame nuosprendyje.

R. T. ir R. B. susitarė, kad R. B. įsipareigoja 900 Eur žalą R. T. atlyginti per 3 mėnesius.

R. T. turės atlyginti Klaipėdos teritorinės ligonių kasos civilinį ieškinį, siekiantį 1 313,13 Eur, už nukentėjusiojo gydymą. 

Nuotrauka
teismas
Įkelta:
prieš 3 valandas
Tauragės apylinkės teismas priėmė sprendimą, kuriuo panaikino Šilalės rajono savivaldybės administracijos 2023 m. lapkričio 14 d. paskelbto ir 2023 m. gruodžio 20 d. įvykusio konkurso Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro direktoriaus pareigoms užimti rezultatus, susijusius su V. G. paskelbimu konkurso laimėtoja.  
Nuotrauka
teis
Nuotraukos autorius – Augustas Didžgalvis
Įkelta:
2024-05-22
Praėjusiais metais pirmosios instancijos teismuose buvo išnagrinėta daugiau nei 500 bylų dėl teisinių darbo santykių (dėl darbo užmokesčio, darbo sutarties pasibaigimo bei nutraukimo ir kt.). Netrūko ir bylų, susijusių su darbuotojais iš užsienio valstybių. Kokiomis sąlygomis darbdavys privalo įdarbinti asmenį iš užsienio, ar darbo sutartys su užsieniečiais kuo nors skiriasi, ką darbuotojui reikėtų žinoti bandant apginti savo teises? Į visus šiuos klausimus atsakė Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Romualdas Gylys.
Nuotrauka
ligonine
Įkelta:
2024-05-21
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) bendradarbiaudama su Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) vykdo socialinę kampaniją „Duoti ar neduoti?“. Kampanijos tikslas – skatinti dialogą tarp medikų ir pacientų, atkreipiant dėmesį į skaidrumo svarbą medicinos sektoriuje ir kyšių sukeliamas neigiamas emocijas. Visus metus įvairiose šalies ligoninėse medikai ir pacientai bus kviečiami ne tik išvysti stendą, kuriuo siekiama atskleisti smulkiosios korupcijos gydymo įstaigose žalą, bet ir išreikšti savo nuomonę, kaip elgtis, kai susiduriama su kyšio provokavimu ar siūlymu. Šiuo metu stendą galima pamatyti Tauragės ligoninėje.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2024-05-09
Prokuratūra praėjusią savaitę teismui pateikė keturis civilinius ieškinius, kuriais prašoma Mažeikių rajono savivaldybei iš tarybos nario Lauryno Jonausko, Radviliškio rajono savivaldybei iš tarybos nario Gabrieliaus Verdingo, Tauragės rajono savivaldybei iš tarybos nario Dariaus Petrošiaus bei Kretingos rajono savivaldybei iš tarybos narės Jolitos Vaickienės priteisti bendrai daugiau nei 42 tūkst. eurų.
Nuotrauka
sukčiai
Įkelta:
2024-05-06
Įspėjame gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą. Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-05-06
Kaip pranešama policijos suvestinėje mamos diena nepraėjo be smurto, Šilutės rajone  nevaldomas tapo oro balionas bei apgadintas automobilis.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2024-04-29
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai šią ir praėjusią savaitę teismui pateikė du civilinius ieškinius, kuriais prašoma Tauragės rajono savivaldybei iš tarybos nario Kęstučio Balašaičio bei Kretingos rajono savivaldybei iš tarybos nario Vytauto Ročio priteisti bendrai daugiau nei 26 tūkst. eurų.
Nuotrauka
teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-26
Vakar, Tauragės apylinkės teismo kolektyvas atsisveikino su kadenciją baigusiu teisėju Egidijumi Mockaičiu. Šias garbingas pareigas teisėjas ėjo 15 metų, iš kurių paskutinius penkerius metus ėjo Tauragės apylinkės teismo pirmininko pareigas.
Nuotrauka
Dingo
Įkelta:
2024-04-26
2024 m. balandžio 22 d. apie 16.00 val. iš namų, Tauragėje, išėjo ir negrįžo Jurgita Šnaraitė, gim. 1984 m.
Nuotrauka
Dingo
Įkelta:
2024-04-18
Balandžio 13 d. iš namų, Šilutėje, išėjo 22 metų Mantas Margelis ir iki šiol negrįžo. Vaikinas liekno kūno sudėjimo, apie 175 cm ūgio, šviesių trumpų plaukų, vilkėjo pilkos spalvos sportines kelnes ir džemperį, avėjo juodos spalvos sportinius batus.
Nuotrauka
Policija
Įkelta:
2024-04-08
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. balandžio4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
policija
Policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-28
Kiekvienų metų pavasarį Lietuvos policijos įstaigos organizuoja atvirų durų dienas. Šio renginio tikslas – supažindinti abiturientus su policijos pareigūno profesija bei informuoti apie studijų, mokymosi ir karjeros galimybes.
Nuotrauka
narkotikai
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams įkliuvo narkotinių medžiagų platintojas ir pirkėjas. Kratų metu, jų namuose, rastos ir paimtos įvairios narkotinės bei psichotropinės medžiagos, įranga ir priemonės joms fasuoti, grynieji pinigai, galimai gauti iš nusikalstamos veikos.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-03-18
Tauragės apylinkės teismas priėmė sprendimą, kuriuo įpareigojo buto savininkę įsileisti rangovą ir užbaigti daugiabučio namo modernizacijos darbus, o buto savininkei nevykdant įpareigojimo, leido rangovui patekti į būtą be jos leidimo bei atlikti buto langų pakeitimo, buto šildymo sistemos vamzdynų, radiatorių, vandentiekio ir kitus bendro naudojimo objektų modernizacijos darbus.  
Nuotrauka
auto
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-18
Policijos pareigūnai  kovo11-17 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
cigaretės
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-16
Kovo 13 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, turėdami informacijos, kad vyras, gimęs 1976 m., sodyboje, Šilutės r., Žemaičių Naumiestyje, laiko akcizais apmokestinamas prekes ir jomis disponuoja, atliko kratą.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-13
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. kovo 4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolę, kurios metu nustatė 16 pažeidimų (Tauragė – 8, Šilalė – 2, Šilutė - 6). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 420 str.
Nuotrauka
mantija
Įkelta:
2024-03-08
Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai kreipėsi į Tauragės apylinkės teismą su civiliniais ieškiniais dėl daugiau negu 33 tūkst. eurų, kaip nepagrįstai išmokėtų Šilutės rajono tarybos nariams Steponui Kazlauskui ir Algirdui Gečui, grąžinimo į Šilutės rajono savivaldybės biudžetą. Taip pat šią savaitę dėl galimai aplaidaus finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo bei piktnaudžiavimo pareikšti įtarimai Pagėgių savivaldybės tarybos nariui Remigijui Špečkauskui.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-03-07
2024 m. kovo 3 d. apie 9.30 val. iš namų, Tauragėje, K. Donelaičio g., baltos spalvos automobiliu ,,Peugeot 307“ išvyko Algirdas Dienas, gimęs 1986 m. ir iki šiol negrįžo.