Dėl sukeltos avarijos prieš teismą stojo „Tauragės vandenų“ darbuotojas
Įkelta:
2023-03-12
Nuotrauka
nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka

Sausio 5-ąją Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo praėjusių metų vasarą kilusios avarijos, per kurią buvo sužalotas žmogus, bylą. Į teisiamųjų suolą sėdo aukštąjį išsilavinimą įgijęs, vedęs E. M. 

Bylos duomenimis, pernai rugpjūčio 19 d., maždaug 9.55 val., E. M., dirbdamas UAB „Tauragės vandenys“, darbo metu vairuodamas tarnybinį automobilį „Nissan“ pažeidė kelių eismo taisyklių reikalavimus – įvažiuodamas į sankryžą Tilžės plento gatve nesustojo ir nepraleido pagrindiniu keliu iš kairės pusės važiuojančio motociklo „Suzuki“, kurį vairavo Z. K. Motociklo vairuotojui padarytas nesunkus sveikatos sutrikdymas dėl odos nubrozdinimo ir sumušimo alkūnės, peties, kelio sąnariuose, dešinio riešo sumušimo, kairio riešo lūžio, sąnario išnirimo.

Teisme E. M. kaltę pripažino visiškai. Vyriškis paaiškino, kad prieš įvykį tarnybiniu automobiliu važiavo Žemaičių gatve. Privažiavęs sankryžą su Tilžės plento gatve sustojo. Matė, kad jam iš kairės atvažiuoja automobilis, kuris rodė posūkį ir suko į papildomą lėtėjimo juostą. Kitų transporto priemonių vairuotojas teigė nematęs, tad ėmė sukti iš Žemaičių gatvės į pagrindinę Tilžės plento gatvę. Įvažiavęs į pagrindinę gatvę staiga jis pamatė atvažiuojantį motociklą. E. M. teigė bandęs išvengti susidūrimo, padidino greitį, tačiau motociklo vairuotojas trenkėsi į jo automobilio galą ir susižalojo. 

E. M. nedelsdamas iškvietė greitąją pagalbą, policiją. 

Po įvykio policija nustatė, kad abu transporto priemonių vairuotojai buvo blaivūs. Nukentėjusysis buvo išvežtas į gydymo įstaigą.

Po įvykio jis motociklo vairuotojo Z. K. atsiprašė. 

Kaltinamasis prašė atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal sutuoktinės laidavimą. Jis teigė, kad transporto priemones vairuoja 32 metus, anksčiau už kelių eismo taisyklių pažeidimus nėra baustas.

Kaltinamojo E. M. sutuoktinė nurodė sutinkanti būti laiduotoja, prisiimanti už jį visą atsakomybę ir tikinti, kad jis ateityje nepadarys jokių nusikalstamų veikų, laikysis įstatymų bei visuomenėje priimtų elgesio normų.

Prokuroras Raimundas Aukštakalnis nurodė, kad atleisti kaltinamojo nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą negalima, nes jis nusikalstamą veiką padarė ne pirmą kartą – anksčiau buvo nuteistas už darbų saugos ir sveikatos apsaugos darbe reikalavimų pažeidimus. Tačiau su šiuo argumentu teisėja Loreta Bajorienė nesutiko. 

„Pažymėtina, kad asmens ankstesnis teistumas ar atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės tam tikromis aplinkybėmis praranda savo teisinę reikšmę ir laikoma, jog asmuo, vėliau padaręs kitą veiką, nusikalto pirmą kartą. Tokia išvada galima, kai dėl ankstesnės nusikalstamos veikos kilęs baudžiamasis teisinis santykis jau yra visiškai pasibaigęs (pavyzdžiui, už anksčiau padarytą nusikaltimą asmuo buvo nuteistas, tačiau teistumas yra išnykęs ar panaikintas; dėl ankstesnės nusikalstamos veikos suėjo apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties terminai). <...> Šiuo atveju nustatyta, kad E. M. Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmų 2020 m. spalio 9 d. nuosprendžiu buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės <...> jam susitaikius su nukentėjusiuoju. E. M. per vienerius metus nuo atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės nepadarė naujų nusikalstamų veikų, todėl pagal įstatymą toks asmuo yra laikomas neteistu, kas reiškia, kad ir nauja nusikalstama veika laikoma padaryta pirmą kartą“, – teigiama nuosprendyje. 

Tiesa, įvertinus tai, kad kaltinamasis praeityje jau buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, laidavimas buvo skirtas su užstatu. Nustatytinas 800 eurų užstato dydis.

Teismas nusprendė E. M. skirti baudžiamojo poveikio priemonę – įpareigoti sumokėti 500 eurų dydžio įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, priteisti 240 eurų teisinės pagalbos išlaidų, susijusių su pagalbos teikimu nukentėjusiajam Z. K.

E. M. buvo išaiškinta, kad jeigu laidavimo metu jis padarys naują nusikaltimą, sprendimas dėl atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės gali būti panaikintas.

 

Nuotrauka
Dingo
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-18
Tauragės apskrities policija informuoja sulaukę pranešimo dėl dingusio asmens.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-18
Už narkotikų platinimą prieš Tauragės apylinkės teismą stojo anksčiau neteistas tauragiškis R. G., vienoje miesto bendrovėje dirbantis vairuotoju-ekspeditoriumi. Į teisiamųjų suolą sėdo ir anksčiau neteista, netekėjusi bedarbė E. V., kuri, iš vyriškio paėmusi narkotikus, už juos atsilygino intymiomis paslaugomis.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-03-17
Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje baudžiamojoje byloje dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, jos seksualinio prievartavimo bei nesunkaus sveikatos sutrikdymo priėmė nuosprendį, kuriuo iš dalies patenkino nukentėjusiųjų ir prokuroro apeliacinius skundus. Apeliacinės instancijos teismas pakeitė pirmosios instancijos teismo nuosprendį ir skyrė vaikinui 5 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidėjo 3 metams ir paskyrė auklėjamojo poveikio priemonę – elgesio apribojimą 12 mėnesių, per šį laikotarpį įpareigojo mokytis arba dirbti, uždraudė be šios poveikio priemonės vykdymą kontroliuojančių institucijų žinios keisti gyvenamąją vietą, įpareigojo nevartoti alkoholinių gėrimų.  Teismas patvirtino nukentėjusiųjų ir nuteistojo susitarimą dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-03-17
Praėjusios paros policijos įvykių suvestinėje pranešama apie eismo įvykį, kurio metu nukentėjo keleivė.
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-03-16
Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, kurioje viena Tauragėje registruota krovinių pervežimo įmonė, jos buvęs direktorius bei ten dirbanti buhalterė kaltinami mokesčių vengimu teikiant neteisingus duomenis apie pajamas bei apgaulingu apskaitos tvarkymu. Skaičiuojama, kad bendra galimai išvengtų mokesčių suma siekia daugiau nei 166 tūkst. eurų.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-03-15
Tauragės apskrities policija informuoja apie vienoje įmonėje įvykdytą vagystę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-03-15
Marijampolės apskrities policija informuoja apie dvi iš Jurbarko rajono savivaldybėje esančių globos namų išėjusias ir negrįžusias paaugles.
Nuotrauka
reidas
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-14
Praėjusią savaitę, kovo 6–12 d., policijos pareigūnai vykdė privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę. Priemonės metu Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje išaiškinti 67 Kelių eismo taisyklių pažeidimai.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Sausio 12-ąją Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimus smurtu prieš draugę išgirdo anksčiau už fizinio skausmo sukėlimą ir pasipriešinimą valstybės tarnautojui teistas A. P. Tiek vyriškis, tiek jo auka smurto faktą neigė. Vis dėlto jų versija, neva sumušta moteris pati susižalojo, subliuško prieš pareigūnų ir liudytojos žodžius bei ekspertų išvadas. 
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Policijos pareigūnai gerindami eismo saugumą ir mažindami daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, kovo 10 d. nuo 18.30 val. iki kovo 11 d. 2.30 val. vykdė sustiprintą eismo dalyvių kontrolę. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas neblaivių vairuotojų kontrolei.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Tauragės apskrities policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl automobilio vagystės.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-03-10
Tauragės apskrities policija informuoja, kad vasario 23-ąją vyras, gimęs 1978 m., VĮ „Regitra“ darbuotojams pateikė galimai melagingą informaciją siekiant įgyti teisę vairuoti.
Nuotrauka
degtine
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-09
Kovo 8 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai tikrindami gautą informaciją apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, atliko patikrinimą vyro, gimusio 1975 m., namuose, Tauragėje.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Įkelta:
2023-03-07
Tauragės apylinkės teisme anksčiau neteistas K. K. prisiminė savo nuotykius, patirtus gruodžio mėnesį, kai jis sėdo prie vairo neblaivus. Kelionę jis baigė pusnyje. Už tai jam teks sumokėti solidžią baudą.