Iš degalinės kurą pavogusiam vyriškiui – 30 parų areštas
Įkelta:
2023-03-26
Nuotrauka
policija
Aprašymas

Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka

Laisvės atėmimo bausmę Pravieniškių 1-ajame kalėjime atliekančiam J. M. vėl teko stoti prieš Tauragės apylinkės teismą. Vedęs, aukštesniojo išsilavinimo, nedirbantis vyriškis į kaltinamųjų suolą sėdo degalinėje nesumokėjęs už degalus. Vasario 9-ąją jis išgirdo teismo verdiktą.

Bylos duomenimis, J. M. praėjusių metų lapkričio 12 d., 16.19 val., Šilalės rajono Košių II kaime, degalinėje „Circle K Kryžkalnis II“ prisipylęs į talpas 96,91 l benzino ir už jį nesumokėjęs pagrobė nedidelės vertės svetimą turtą. Įmonė patyrė 182,97 euro turtinę žalą.

Teisme J. M. kaltu prisipažino ir papasakojo, kad tą dieną, būdamas visiškai blaivus, jis automobiliu „Renault Megane“ atvykoį degalinę, į dvi plastikines talpas prisipylė 96,91 l benzino, talpas susidėjo į automobilio bagažinę ir išvažiavo nesumokėjęs. J. M. tikino pavogtą benziną sunaudojęs savo reikmėms. 

Teisme vyras pasižadėjo, kai tik turės galimybę, atlyginti degalinei padarytą turtinę žalą.

Jis aiškino išankstinio ketinimo nesumokėti už degalus neturėjęs – tik prisipylęs kuro į talpas suprato, kad nepakanka pinigų, todėl nutarė pasišalinti iš degalinės. J. M. aiškino ketinęs sumokėti vėliau, kai grįš į namus, tačiau šį ketinimą pamiršo. 

Vyriškį degalinėje užfiksavo vaizdo stebėjimo kameros, tad pareigūnai greitai rado įtariamąjį.

J. M. nurodė labai besigailintis dėl padarytos nusikalstamos veikos, suprantantis, jog toks jo gyvenimo būdas netinkamas, todėl, norėdamas rodyti teigiamą pavyzdį savo vaikams, ketina elgesį keisti iš esmės ir daugiau nenusikalsti.

Teismo nuosprendyje pabrėžiama, kad kaltinamasis anksčiau teistas 13 kartų, yra baustas administracine tvarka, keletą kartų – ir už degalų vagystes iš degalinių. 

„Atsižvelgdamas į padarytą nusikalstamą veiką ir kaltinamąjį apibūdinančias aplinkybes, į tai, kad kaltinamasis ne kartą teistas ir baustas administracine tvarka už panašaus pobūdžio veikas, kas akivaizdžiai rodo, jog J. M. padarytas baudžiamasis nusižengimas – nedidelės vertės turto vagystė – yra ne atsitiktinė klaida, o sistemingas ir sąmoningas jo elgesys, ir kad kaltinamasis akivaizdžiai nerodo noro elgtis pagal pripažintas visuomenės elgesio normas, teismas sprendžia, kad <...> bausmės paskirtis ir tikslai gali būti pasiekti paskyrus tik griežčiausią už baudžiamojo nusižengimo padarymą skirtiną bausmę – areštą <...> 45 paroms“, – rašoma teismo nuosprendyje. 

Kadangi baudžiamoji byla buvo išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, nes kaltinamasis pripažino savo kaltę, jam skirta bausmė sumažinta vienu trečdaliu ir paskirta galutinė 30 parų arešto bausmė. 

„Circle K Lietuva“ civilinį ieškinį teismas tenkino visiškai – nuspręsta priteisti iš J. M. 182,97 Eur turtinės žalos atlyginimą.

 

Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
prieš 2 minutes
Įspėjame gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą. Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste.
Nuotrauka
dinges
Įkelta:
2024-02-19
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško į užsienį dirbti išvykusio ir be žinios dingusio Vaido Sitniko, gimusio 1993 m.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-14
Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-13
2024 m. sausio – vasario mėn. Šilutės rajone, Žemaičių Naumiesčio ir Katyčių seniūnijose, iš statybvietėse dirbusių ekskavatorių bei sunkvežimių, išlaužus kuro bakų spynas buvo pavogtas didelis kiekis dyzelinio kuro. Pasigesta ir įvairių statybos įrankių.
Nuotrauka
narkotikai
Įkelta:
2024-02-08
Policijos pareigūnai turėdami išankstinės informacijos, kad vyras, gimęs 1975 m., namuose, Tauragės r., Skaudvilės miestelyje, galimai laiko narkotines medžiagas, atliko patikrinimą.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-06
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. vasario 1 d. iki 4 d. vykdė prevencinę priemonę pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolei, kurios metu prioritetas matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais ir kt.) naudojimas tamsiuoju paros metu.
Nuotrauka
narkotikai
Įkelta:
2024-02-06
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai 2024 m. vasario 3 d. pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str. 2 d.
Nuotrauka
kontrabanda
Įkelta:
2024-02-05
2024 m. vasario 3 d. apie 17.57 val. Šilalės r., Prienų k., policijos pareigūnai patikrinimui sustabdė automobilį „Volkswagen Touran“, kurį vairavo 56-erių Klaipėdos rajono gyventojas. Patikrinimo metu vairuotojui buvo nustatytas 2,12 prom. neblaivumas.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-02-01
Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą ir mažindami eismo įvykių skaičių, vasario mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys šias prevencines priemones 
Nuotrauka
telefonas
Įkelta:
2024-01-29
Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, kurioje keturiems iš laisvės atėmimo vietų veikusiems vyrams ir dviem jų bendrininkams laisvėje pareikšti kaltinimai dėl sukčiavimo bei nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo.
Nuotrauka
kontrabanda
Įkelta:
2024-01-22
Į Lietuvos Respubliką iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities atvykstantys asmenys tabako gaminius ir vaistinius preparatus nesėkmingai bando nuslėpti nuo muitinės pareigūnų.  Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio poste dirbantys pareigūnai pastebi, kad nuo metų pradžios pagausėjo smulkių tabako gaminių ir vaistų kontrabandos atvejų. Per pirmas tris šių metų savaites fiksuoti ne tik du tabako gaminių, vienas vaistų kontrabandos, bet ir  trys vaistų gabenimo iš trečiųjų šalių taisyklių pažeidimo atvejai.
Nuotrauka
policijos
Įkelta:
2024-01-19
2024 m. sausio 18 d. apie 20.00 val. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, Šilalės r., Pajūrio miestelyje, sulaikė vyrą, gimusį 1999 m. Apžiūros metu, vyro striukės kišenėje, policijos pareigūnai aptiko folijos lankstinukų su galimai augalinės kilmės narkotine medžiaga – kanapėmis. Tuo pačiu metu, Šilalės mieste, Žemaitės gatvėje, buvo sulaikytas dar vienas vyras, gimęs 1985 m., kuris kairės striukės  kišenėje turėjo du folijos lankstinukus su galimai narkotinėmis medžiagomis – kanapėmis.
Nuotrauka
dešra
Įkelta:
2024-01-19
Teismas tenkino Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorės pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir tris šeimos verslą valdžiusius asmenis pripažino kaltais dėl apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo bei turto pasisavinimo. Priimtu baudžiamuoju įsakymu dviems broliams ir jų mamai, atlyginusiems valstybei padarytą žalą, paskirtos piniginės baudos.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2024-01-18
Teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo kaltu dėl plėšimo panaudojus peilį pripažino 51-erių metų Tauragės rajone gyvenantį vyrą. Per porą mėnesių ištirto ir teisme išnagrinėto sunkaus nusikaltimo kaltininkui paskirta 2 metų laisvės atėmimo bausmė su daliniu jos vykdymo atidėjimu.
Nuotrauka
fabrikėlis
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-01-17
Tauragės apskrities policijos pareigūnai 2024 m. sausio 14 d. apie 18.10 val. Šilutės rajone, Versmininkų kaime, esančiame ūkiniame pastate, aptiko naminės degtinės ,,fabrikėlį”.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-01-12
Kaip informuoja Tauragės apskrities policija, pareigūnai norėdami užkirsti kelią neblaiviems vairuotojams, keliantiems pavojų ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams, 2024 m. sausio 7- 9 d., vykdė neblaivių vairuotojų kontrolę.
Nuotrauka
teismas
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2024-01-08
Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl nepagarbos teismui (Baudžiamojo kodekso 232 straipsnis) ir nusprendė pakeisti pirmosios instancijos teismo nuosprendį, kuriuo nuteistajam už keturių Lietuvos teisėjų viešą užgaulų pažeminimą paskirta subendrinta 1 metų 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 2 metams 6 mėnesiams. Apeliacinės instancijos teismas sugriežtino bausmę – skyrė subendrintą galutinę 2 metų 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmę ir panaikino bausmės vykdymo atidėjimą.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-12-21
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo.