Už vengimą tarnauti kariuomenėje – baudžiamasis įsakymas
Įkelta:
2023-02-14
Nuotrauka
kariai
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi kariuomene.lt nuotrauka

Anksčiau neteistas A. K. tikėjosi išvengti šaukimo į privalomąją karo tarnybą. Visus praėjusius metus vaikinas ignoravo jam skirtas baudas ir šaukimus, tad atsidūrė Tauragės apylinkės teisme, kuris gruodžio 30-ąją už prievolės nevykdymą paskelbė baudžiamąjį įsakymą. 

Kaltinamasis A. K. savo kaltę pripažino visiškai. Teisme vaikinas teigė, kad suvokė ir žinojo, kad gali būti patekęs į 2022 m. šauktinių sąrašą. Praėjusių metų pradžioje, patikrinęs informaciją internetinėje svetainėje karys.lt, jis pamatė, kad yra patekęs į 2022 m. karo prievolininkų sąrašus. Vaikinui buvo liepiama atvykti į Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos poskyrį arba elektroniniu paštu pranešti duomenis apie save. Tačiau A. K. praėjusiais metais atlikti karo prievolės neketino. Į Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos poskyrį kaltinamasis nevyko ir duomenų apie save neteikė.

Kariuomenė vaikino taip lengvai nepamiršo. 2022 m. vasario viduryje registruotu laišku gyvenamosios vietos adresu A. K. gavo administracinio nusižengimo protokolą dėl karo prievolininko pareigų nevykdymo ir šaukimą atvykti į Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos poskyrį. Šaukime buvo nurodyta prisistatyti iki 2022 m. kovo pabaigos ar kitokiu būdu pranešti duomenis apie save. Vaikinas neatvyko, už tai jam buvo skirta 30 eurų bauda. A. K. sakė supratęs, už ką gavo baudą, ją sumokėjo, tačiau tarnauti neplanavo. Vaikinas sakė, kad lengvabūdiškai tikėjosi, jog jo daugiau nebeieškos.

Tačiau šauktinis klydo. 2022 m. kovo–gegužės mėnesiais A. K. gaudavo registruotus laiškus, kuriuose būdavo informuojama apie jam skiriamas administracines baudas. 

2022-ųjų balandžio 1-ąją buvo priimtas nutarimas, kuriuo A. K. buvo paskirta didesnė – 70 eurų – bauda. 

Pakartotinai vaikinui buvo paskirtos 140 ir 150 eurų baudos, tačiau į Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos poskyrį jis taip ir neatvyko. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šaukimo į privalomąją karo tarnybą vengimo. 

A. K. teisme sakė, kad labai gailisi pernelyg aplaidžiai žiūrėjęs į susidariusią situaciją ir nevykdęs karo prievolininko pareigų.

Teismas konstatavo, kad, būdamas karo prievolininkas, A. K. tyčia, be pateisinamų priežasčių nustatytu laiku neatvyko ir tokiu būdu sistemiškai, piktybiškai nevykdė karo prievolininko pareigų ir taip vengė šaukimo į privalomąją karo tarnybą. Vaikinas buvo pripažintas kaltu, jam paskirta 750 eurų bauda. Kadangi prisipažino įvykdęs nusikaltimą, A. K. skirta iki 500 eurų sumažinta bauda. 

Baudžiamasis kodeksas numato, kad karo prievolininkas, vengęs šaukimo į privalomąją karo tarnybą, baudžiamas bauda arba areštu, o karo prievolininkas, vengęs šaukimo į privalomąją karo tarnybą sutrikdydamas savo sveikatą, simuliuodamas ligą ar sveikatos sutrikimą, suklastodamas dokumentus ar kitokia apgaule, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

 

Nuotrauka
nuotrauka
taurage.policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 valanda
Galiojantys šalies įstatymai numato, kad prekyba alkoholiniais gėrimais yra leidžiama tik turint licenciją. Deja, numatytų taisyklių laikosi ne visi – tauragiškės namuose pareigūnai rado 144 talpas alkoholinio.
Nuotrauka
imtynes
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Birželio 3-iąją Vilniaus Katedros aikštėje vyko tarptautinis graikų-romėnų imtynių turnyras „Vilnius Open“, kuriame Tauragės sporto centro imtynininkai parodė tvirtą sportinį charakterį ir kovotojų dvasią bei iškovojo dešimt medalių.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-06
Pirmadienį Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį didelio atgarsio sulaukusioje šuniukų su pakirptomis balso stygomis byloje. Tauragiškė už žiaurų elgesį su gyvūnais turės 8 mėnesius dirbti viešuosius darbus visuomenės labui po 30 valandų per mėnesį.
Nuotrauka
miesto svente
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-05
Džiugu, kad šiais ir praėjusiais metais per miesto šventę, kuri tęsis iki sekmadienio, iki šiol nepasitaikė incidentų ir nekilo konfliktų, kuriuos spręsti galėtų jau tik policijos pareigūnai. 
Nuotrauka
gaisrine
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-02
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas skelbia, kad dėl radinio Papušynės kaime buvo įvestas planas „Skydas“.
Nuotrauka
policijos kateris
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Šeštadienio rytą, gegužės 27 d., Šilutės mažųjų laivų uoste buvo pakrikštytas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) greitaeigis kateris „Jūragis“.
Nuotrauka
deg
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai gavę informacijos apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, gegužės 25 d. atliko patikrinimą Šilalės rajone, Kreivių kaime
Nuotrauka
namine
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gavę informacijos apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, gegužės 23 d. atliko patikrinimą Tauragės rajone, Žygaičių miestelyje.
Nuotrauka
teismas
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Klaipėdos apygardos teismas kaip pirmoji instancija išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl artimojo giminaičio – sesers – nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą, išžaginimo ir seksualinio prievartavimo buvo pareikšti 26 metų, penkis kartus teistam vyrui. Vyras pripažintas kaltu dėl sesers nužudymo, išteisintas dėl seksualinio pobūdžio nusikaltimų, nužudytosios seseriai priteistas 5000 Eur neturtinės žalos atlyginimas.
Nuotrauka
kanapes
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gegužės 22 d. pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.
Nuotrauka
masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Telšių apylinkės teismas kaltu dėl sukurstymo pateikti melagingą informaciją siekiant įgyti dokumentą pripažintas 38-erių metų Kelmės rajono gyventojas A. K. Neteisėtą veiką sutikęs įvykdyti jo pažįstamas – 32 metų tauragiškis D. D. – pripažintas kaltu dėl melagingos informacijos pateikimo siekiant įgyti dokumentą bei dokumento suklastojimo. Abiems vyrams skirtos 2,5 tūkst. eurų siekiančios baudos.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, gegužės 15–21 dienomis, tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių.
Nuotrauka
alkotesteris
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl neblaivaus vairuotojo, kuris apgadino ir kitą automobilį.