Sugyventinę sumušęs vyras teisinosi žaidęs
Įkelta:
2023-02-04
Nuotrauka
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Aprašymas

Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka

Prieš Tauragės apylinkės teismą stojo sugyventinę sumušęs R. D. Keturis kartus teistas vyriškis ir penktąjį neišsisuko nuo bausmės, nors smurtinius savo veiksmus vadino žaidimu.

Nukentėjusioji pasakojo, kad sugyventinis praėjusių metų sausio 30-osios ryte išėjo parnešti malkų, o grįžęs pradėjo ant jos šaukti, įžeidinėti ir tampyti už plaukų. Moteris teigė, kad taip buvo sukeltas skausmas. Pasak jos, po to kaltinamasis pradėjo nykščiu specialiai spaudinėti jai mėlynę ant rankos. 

R. D. sakė, kad jis taip pasielgė norėdamas sužinoti, ar sugyventinei skauda. Jis teigė pripažįstantis ir tai, kad patempė moteriai už plaukų, bet esą tai darė žaisdamas. Vyriškis teigė, kad šio įvykio metu jiedu buvo neblaivūs, todėl jis neva taip pasielgė žaidimo forma ir esą tikrai sugyventinės nenorėjo sužeisti.

„Kaltinamojo parodymus teismas vertina kaip jo siekimą išvengti baudžiamosios atsakomybės“, – rašoma Tauragės apylinkės teismo nuosprendyje.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo aiškinamasi ir dėl dar vieno epizodo, už kurį R. D. teko atsakyti. Kaip papasakojo nukentėjusioji, praėjusių metų balandžio 23-ąją ji su sugyventiniu girtavo. Moteriai sėdint ant klozeto R. D. atitraukė užuolaidą ir spyrė jai į galvos kairę pusę. Moteris teigė, kad negali pasakyti, dėl ko jis taip pasielgė. Dėl šio įvykio nukentėjusioji iškvietė policijos pareigūnus. Anot moters, sugyventinis smurtauja ne pirmą kartą, tačiau kai būna blaivus, elgiasi ramiai. Nukentėjusioji sakė, kad su sugyventiniu susitaikė, mat šis atsiprašė. Tiesa, pats R. D. teisme teigė, kad jis nepamena, jog būtų spyręs sugyventinei į galvą. Atminties praradimą būtų galima paaiškinti girtumu – R. D. buvo nustatytas 2,47 prom. neblaivumas.

Teisme liudijo ir į pastarąjį įvykį atskubėjusi greitosios medicinos pagalbos slaugytoja. Ji teigė, kad jai atvykus į nukentėjusiosios namus vyrą policijos pareigūnai jau buvo įsodinę į automobilį. Slaugytoja apžiūrėjo moterį, kuri skundėsi galvos skausmais, sakė, kad sugyventinis ją sumušė. Anot liudytojos, nukentėjusioji buvo susijaudinusi, verksminga. Slaugytoja sumuštajai davė tabletę nuo skausmo, siūlė vykti į ligoninę, bet ši atsisakė.

Nukentėjusioji atsisakė ir rašyti pareiškimą. 

Teismas atsižvelgė į tai, kad R. D. padarė du nesunkius tyčinius nusikaltimus, praeityje jau yra teistas už analogiškus nusikaltimus, baustas ir administracinėmis nuobaudomis. „Jo atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta. Atsakomybę sunkinančiomis aplinkybėmis pripažintina tai, kad nusikalstamą veiką padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio ir tai turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui, bei tai, kad nusikalstamą veiką padarė būdamas recidyvistas“, – rašoma nuosprendyje. 

Teismas padarė išvadą, kad bausmės tikslams pasiekti – sulaikyti R. D. nuo nusikalstamų veikų darymo –  tikslinga skirti laisvės atėmimą. R. D. buvo pripažintas kaltu dėl šeimos nario sužalojimo, jam skirtas 9 mėnesių laisvės atėmimas, tačiau bausmės vykdymas atidėtas 1 metams per šį laiką įpareigojant nevartoti psichiką veikiančių medžiagų ir dalyvauti elgesį keičiančiose programose.

Iš R. D. priteista 285 eurai valstybės garantuojamos antrinės teisinės pagalbos išlaidų valstybei.

 

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 13 valandų
Nuo balandžio 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimams, asmenims bus išduodami elektroniniai leidimai laikyti ar nešiotis ginklus bei apsaugos darbuotojo pažymėjimus, skelbia Lietuvos policija.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 14 valandų
Šįryt, apie 10.30 val., šviesoforu reguliuojamoje Vytauto ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje susidūrė du automobiliai.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 16 valandų
Tauragės apskrities policija informuoja apie neblaivų vairuotoją Šilutės rajone.
Nuotrauka
alkotesteris
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Kovo 27–29 dienomis Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami gerinti eismo saugumą Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, vykdė neblaivių vairuotojų kontrolę.
Nuotrauka
pavojingai
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Daug skaudžių eismo įvykių, kurių metu žūva ar yra sunkiai sužeidžiami žmonės, įvyksta dėl įvažiavimo į priešpriešinio eismo juostą ir Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos pažeidimo. Vieną tokių užfiksavo ir feisbuko paskyroje pasidalijo Tauragės apskrities policija.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 1 dieną
Dukart už vagystes teistas profesinį išsilavinimą turintis T. B. prieš Tauragės apylinkės teismą vasario 1 d. stojo po to, kai praėjusiais metais apšvarino automobilį.
Nuotrauka
teisejas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 26-erių metų šilutiškis M. V. kaltinamas artimo giminaičio – savo 19-metės sesers – nužudymu, slepiant kitus nusikaltimus. Jam pareikšti kaltinimai dėl nužudymo (Baudžiamojo kodekso (BK) 129 str. 2 d. 3 p. ir 11 p.) išžaginimo (BK 149 str. 1 d.) ir seksualinio prievartavimo (BK 150 str. 1 d.).
Nuotrauka
mercedes
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-03-29
Antradienį Tauragės apskrities policija sulaukė informacijos apie bandymą priregistruoti paieškomą automobilį.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-03-29
Šiandien 11.26 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Šilalės r., Upynos sen., Naujojo Obelyno k., Mokyklos g., atvira liepsna dega namo stogas.
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-03-29
Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) baudžiamuoju įsakymu nuteisė A. T., pagaminusį ir laikiusį aparatus naminiams stipriems alkoholiniams gėrimams gaminti, taip pat pagaminusį 700 l naminių stiprių alkoholinių gėrimų ir 3118 l brogos (raugalo), ir paskyrė jam galutinę 8000 Eur baudą. Informacija skelbiama Lietuvos teismai svetainėje.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-27
Šįryt pranešta, kad dega gyvenamojo namo stogas Šilutėje.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-22
Vis tik tikinčių, kad net ir išgėrę jie yra „puikūs“ vairuotojai, ir kad policijai jie neįklius, pasitaiko ne vienas. Praėjusios paros įvykiai tai tik patvirtina. Apie tai feisbuke skelbia Tauragės apskrities policija.