Pareigūnai džiaugiasi: nusikalstamumas Tauragėje sumažėjo
Įkelta:
2023-02-20
Nuotrauka
ataskaita
Nuotraukos autorius:
Autoriaus nuotrauka
Aprašymas

Tauragės AVPK viršininko pavaduotojas Antanas Urbelis

 

 

,
Nuotrauka
ataskaita
Nuotraukos autorius:
Policijos duomenys
Aprašymas

 

 

Analizę atlikęs Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK) pranešė, kad per pastaruosius metus apskrityje nusikaltimų sumažėjo. 

Rezultatai geresni nei Lietuvos vidurkis

Kaip antradienį vykusiame veiklos ataskaitos pristatyme kalbėjo Tauragės AVPK viršininko pavaduotojas Antanas Urbelis, 2022-aisiais Tauragės apskrityje registruota 19 tūkst. pranešimų – 2 tūkst. mažiau nei 2021-aisiais. 

– Labai svarbu reagavimas į įvykius pagal kategorijas. Mūsų pastangos nenuėjo veltui. Pavyko pasiekti gerą reagavimo laiką. Kad ir kokie iššūkiai būtų, einame link to, kad rezultatai neprastėtų, – kalbėjo A. Urbelis. 

Praėjusiais metais, anot jo, nusikalstamų veikų sumažėjo – lyginant su 2021-aisiais, Tauragės apskrityje nusikalstamų veikų užregistruota 16 arba 1,2 proc. mažiau. Iš viso apskrityje 2022-aisiais užregistruotos 1346 nusikalstamos veikos, kai 2021-aisiais jų būta 1362. 

– Tačiau sumažėjo ir nusikaltimų ištyrimas, – pažymėjo A. Urbelis ir akcentavo, kad tai galėjo lemti ir sumažėjęs nusikalstamumas. 

2021-aisiais buvo ištirta 75,7 proc. (1031) nusikalstamų veikų, o 2022-aisiais – 72,6 proc. (978).

– Mūsų rezultatai yra geresni nei Lietuvos vidurkis, – teigė Tauragės AVPK viršininko pavaduotojas.

Praėjusiais metais daugiausia registruota nežymaus sveikatos sutrikdymo, dokumentų klastojimo, vagysčių atvejų. Vis dar didelė problema – ir taurelę mėgstantys pakelti vairuotojai. 

Sugavo naminukės turėtojus

A. Urbelis pasidalijo ir nusikaltimų pavyzdžiais. Anot jo, praėjusių metų kovą Tauragės AVPK Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai, vykdydami vairuotojų blaivumo kontrolę, sustabdė vyro, gim. 1959 m., vairuojamą automobilį ir rado apie 150 litrų skysčio, turinčio specifinį naminės degtinės kvapą. Netrukus pareigūnams įkliuvo dar viena vairuotoja, gimusi 1960 m., kuri automobilio salone ir bagažinėje gabeno 150 litrų naminės degtinės, o kratos metu šios moters gyvenamosiose patalpose pareigūnai rado ir išėmė 511 pakelių cigarečių, nepaženklintų vyriausybės nustatyta tvarka. Tęsdami tyrimą pareigūnai Šilutės rajono miške rado įrangą naminei degtinei gaminti. Rasta 240 litrų naminukės bei 2,1 tūkst. litrų raugo naminei degtinei gaminti. Įvykio vietoje sulaikyti 2 vyriškiai, gimę 1987 m.

Pareigūnai neretai tyrė turto sugadinimo atvejus, narkotikų platinimą, sukčiavimą, netikrų pinigų gaminimą. 

Nuotrauka
ataskaita
Policijos duomenys

2022-aisiais buvo užregistruoti 46 sunkūs ir labai sunkūs nusikaltimai, iš jų 43 nusikalstamos veikos ištirtos. 

Tauragės apskrityje praėjusiais metais užregistruotos 249 vagystės. Ištirta 38,2 proc. atvejų.  

– O kalbant apie vagystes, lūkestis apsaugoti žmonių turtą suprantamas. Skiriame laiko tiek, kiek reikia. Atliekame tyrimus visa apimtimi tiek, kiek įmanoma. Statistika rodo, kad padirbėjome neprastai, mūsų skaičiai geresni nei šalies vidurkis, –  džiaugėsi A. Urbelis. 

Nepilnamečiai nusikalto rečiau

Lyginant su 2021-aisiais, praėjusiais metais išaiškinta 14,3 proc. mažiau nepilnamečių padarytų teisės pažeidimų (nusikalstamų veikų ir administracinių nusižengimų). Praėjusiais metais nepilnamečiai teisės pažeidimų įvykdė 355 kartus, o 2021-aisiais – 414. 

– Matome sumažėjimą. Skeptikai sakytų, kad mažiau dirbame. Ne. Tai yra mūsų bendrų – policijos, prokuratūros, socialinių partnerių – pastangų rezultatas, kad nepilnamečiai nenusikalstų. Mes žiūrime į tai kaip į gerėjančią padėtį ir sieksime, kad situacija neprastėtų, – sakė A. Urbelis.

Įvyko mažiau avarijų

2022-aisiais Tauragės rajone užregistruoti 35 įskaitiniai eismo įvykiai, kai 2019 ir 2020 metais jų būta po 45, o 2021-aisiais – 42. 

– Turime mažėjimą. Policijoje vyksta daug pokyčių, identifikuojame vietas, kurios yra svarbiausios. Taikliausi sprendimai duoda norimą rezultatą, – pastebėjo Tauragės AVPK viršininko pavaduotojas.

Tiesa, pasak jo, neišvengta ir itin liūdnai pasibaigusių tragedijų. Tauragės rajone 2021–2022 metais iš viso avarijose žuvo 2 žmonės. 2020-aisiais eismo įvykių metu sužeisti 130, 2021 m. – 157, 2022 m. – 116 žmonių. 

– Policija skiria ypatingą dėmesį eismo saugumui, ir rezultatas matosi, – mažėjančią avarijų ir sužeistųjų statistiką komentavo A. Urbelis. – Nereikia pamiršti ir to, kad Tauragės apskrityje sąmoningėja ir pati visuomenė. Metai po metų matome, kad bendruomenė neslepia nuo pareigūnų atvejų, kai mato tam tikrą riziką, pavyzdžiui, pastebi įtartinai besielgiantį vairuotoją arba sužinoję, kad neblaivus vairuotojas ketina dalyvauti eisme. Visuomet dėkojame žmonėms. Matyt, tai yra mūsų visų reikalas: ne tik pareigūnų, bet ir visos visuomenės.

Pagal naujausią statistiką, policija pasitiki net 87 proc. žmonių. 

Nuotrauka
nuotrauka
taurage.policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
prieš 47 minutes
Galiojantys šalies įstatymai numato, kad prekyba alkoholiniais gėrimais yra leidžiama tik turint licenciją. Deja, numatytų taisyklių laikosi ne visi – tauragiškės namuose pareigūnai rado 144 talpas alkoholinio.
Nuotrauka
imtynes
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Birželio 3-iąją Vilniaus Katedros aikštėje vyko tarptautinis graikų-romėnų imtynių turnyras „Vilnius Open“, kuriame Tauragės sporto centro imtynininkai parodė tvirtą sportinį charakterį ir kovotojų dvasią bei iškovojo dešimt medalių.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-06
Pirmadienį Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį didelio atgarsio sulaukusioje šuniukų su pakirptomis balso stygomis byloje. Tauragiškė už žiaurų elgesį su gyvūnais turės 8 mėnesius dirbti viešuosius darbus visuomenės labui po 30 valandų per mėnesį.
Nuotrauka
miesto svente
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-05
Džiugu, kad šiais ir praėjusiais metais per miesto šventę, kuri tęsis iki sekmadienio, iki šiol nepasitaikė incidentų ir nekilo konfliktų, kuriuos spręsti galėtų jau tik policijos pareigūnai. 
Nuotrauka
gaisrine
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-02
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas skelbia, kad dėl radinio Papušynės kaime buvo įvestas planas „Skydas“.
Nuotrauka
policijos kateris
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Šeštadienio rytą, gegužės 27 d., Šilutės mažųjų laivų uoste buvo pakrikštytas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) greitaeigis kateris „Jūragis“.
Nuotrauka
deg
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai gavę informacijos apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, gegužės 25 d. atliko patikrinimą Šilalės rajone, Kreivių kaime
Nuotrauka
namine
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gavę informacijos apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, gegužės 23 d. atliko patikrinimą Tauragės rajone, Žygaičių miestelyje.
Nuotrauka
teismas
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Klaipėdos apygardos teismas kaip pirmoji instancija išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl artimojo giminaičio – sesers – nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą, išžaginimo ir seksualinio prievartavimo buvo pareikšti 26 metų, penkis kartus teistam vyrui. Vyras pripažintas kaltu dėl sesers nužudymo, išteisintas dėl seksualinio pobūdžio nusikaltimų, nužudytosios seseriai priteistas 5000 Eur neturtinės žalos atlyginimas.
Nuotrauka
kanapes
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gegužės 22 d. pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.
Nuotrauka
masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Telšių apylinkės teismas kaltu dėl sukurstymo pateikti melagingą informaciją siekiant įgyti dokumentą pripažintas 38-erių metų Kelmės rajono gyventojas A. K. Neteisėtą veiką sutikęs įvykdyti jo pažįstamas – 32 metų tauragiškis D. D. – pripažintas kaltu dėl melagingos informacijos pateikimo siekiant įgyti dokumentą bei dokumento suklastojimo. Abiems vyrams skirtos 2,5 tūkst. eurų siekiančios baudos.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, gegužės 15–21 dienomis, tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių.
Nuotrauka
alkotesteris
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl neblaivaus vairuotojo, kuris apgadino ir kitą automobilį.