Dyzelino pavogti nepavyko, bet atsakyti už nusikaltimą teko
Įkelta:
2023-02-26
Nuotrauka
policija
Aprašymas

Asociatyvi nuotrauka

Prieš Tauragės apylinkės teismą stojo 5 bendrininkai, surezgę, jų manymu, apsukrų planą, kaip praturtėti. Praėjusių metų vasarą jie mėgino iš įvairios technikos pavogti dyzelinio kuro, tačiau vienam iš vagišių – L. J. – nusukus teritorijoje buvusią kamerą netikėtai įsijungė signalizacija. Tauragės apylinkės teismas sausio 2-ąją paskelbė baudžiamąjį įsakymą. 

Bylos duomenimis, L. J. 2022-ųjų liepos 4-osios naktį, apie 1.08 val., būdamas Šilalės rajone, Pakasokio k., veikdamas bendrininkų grupe su seserimi D. J. ir dar trimis vaikinais K. D., M. Š. ir N. M.,  pasikėsino įsibrauti į saugomą teritoriją – UAB „Klaistvita“ priklausančią aptvertą saugomą aikštelę ir iš ten stovinčios technikos kuro bakų pagrobti 280 eurų vertės 160 litrų dyzelinio kuro. 

D. J., K. D., M. Š. ir N. M. atžvilgiu ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, kadangi nukentėjusi bendrovė su jais susitaikė. O štai L. J. teko už viską atsakyti. 

Kaltinamasis L. J. savo kaltę pripažino visiškai ir parodė, kad liepos 3-osios vakarą jis kartu su N. M. nuvyko prie ežero netoli miestelio. Prieš tai jis su seserimi D. J. susitarė, kur susitiks, kad pavogtų dyzelinio kuro iš technikos, buvusios šalia autostrados. L. J.  teigė sesei nurodęs, kad ši pasiimtų keletą plastikinių indų dyzeliniam kurui. Tą naktį  vyriškis į susitikimo vietą atvažiavo savo automobiliu „BMW 318“. Netoli ežero jis susitiko su sese D. J. ir bendrininkų grupe K. D., M. Š. ir D. B. Pastarieji buvo atvykę sesers vairuojamu automobiliu „VW Touran“. Savo automobilyje kaltinamasis L. J. turėjo 3–4 plastikines talpas dyzeliniam kurui.

Susitikusi kompanija nusprendė važiuoti į tą vietą, kur žinojo galį pavogti dyzelinio kuro. Vagys vyko keliu nuo Laukuvos miestelio Šilalės link. Pravažiavus automagistralės Vilnius–Kaunas–Klaipėda viaduką, sesuo D. J. pasuko į keliuką kairėje pusėje ir kiek pavažiavusi sustojo prie miško. Kaltinamasis L . J. ir dar trys vaikinai K. D., M. Š. ir N. M. išlipo iš automobilio, iš bagažinės kiekvienas pasiėmė po dvi plastikines talpas. Bendrininkus paleidusi sesuo išvažiavo. Tuo metu vagys nuėjo prie netoli miško esančios aikštelės, kurioje stovėjo įvairi technika, skirta kelių remontui. 

Aikštelė buvo aptverta, ant vieno iš kuolų buvo užkabinta vaizdo fiksavimo kamera. L. J. prisipažino, kad jis nuėjo prie kameros, ją užlenkė į viršų, kad vagystė nebūtų filmuojama. Kamera nenukrito ir nenulūžo, bet pradėjo kaukti signalizacija. Kompanija išsigando, dyzelinio kuro nebevogė, visi keturi nubėgo miško link. Bėgdami vaikinai išmėtė plastikines talpas. Kiek pabėgęs L. J. paskambino sesei D. J. ir pasakė, kur ji turėtų atvažiuoti jų paimti. L. J. ir N. M. nuvažiavo prie automobilio BMW. Iš čia L. J. pasišalino.

L. J. sakė, kad jie visi, jeigu nebūtų suveikusi signalizacija, turėjo pavogti apie 160 litrų dyzelinio kuro, bet kur būtų jį realizavę, teigė nežinanantis.

Sukaukus signalizacijai atvyko policijos pareigūnai, buvo peržiūrėti dviejų vaizdo kamerų įrašai. Viename įrašų buvo užfiksuoti bent keli vagystę pasikėsinę atlikti asmenys. Vaizdo įrašai ir tapo siūlo galu ikiteisminį tyrimą atlikusiems pareigūnams.

L. J. buvo pripažintas kaltu dėl pasikėsinimo įvykdyti vagystę, jam paskirtas laisvės apribojimas 6 mėnesiams įpareigojant 3 mėnesius būti namuose nuo 22 val. iki 6 val., jei tai nesusiję su darbu.

 

Nuotrauka
poliija
Įkelta:
2024-07-10
Daugiau, nei 30 metų Juozas Ravinis dirbo nusikaltimų vietose, kruopščiai analizuodamas ir atpažindamas pirštų atspaudus, pėdsakus. Dabar šis patyręs ekspertas iš kriminalistinių tyrimų srities perėjo į Lietuvos policijos mokyklos (toliau – LPM) auditorijas. Jau beveik metus LPM dirbantis Policijos veiklos skyriaus (toliau – PVS) vyriausiasis specialistas savo žinias perteikia naujajai policijos pareigūnų kartai.
Nuotrauka
policija
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-07-01
Tauragės apskrities policijos pareigūnai informuoja apie prevencines priemones, kurias vykdys liepos mėnesį. Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą ir mažindami eismo įvykių skaičių, liepos mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje vykdys šias prevencines priemones:
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2024-06-28
Nuo 2024 m. liepos 1 d. įsigaliojus naujai Lietuvos Respublikos apylinkių teismų veiklos teritorijų įstatymo redakcijai, įgyvendinami apylinkių teismų ir jų rūmų veiklos pokyčiai apjungiant ar perskirstant teismų veiklos teritorijas.
Nuotrauka
policija
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-06-27
Nuo birželio 17 dienos, policijos pareigūnai vykdė net dešimt dienų trunkančią sustiprintą vairuotojų blaivumo ir apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų ir greičio kontrolę, daug atidžiau stebėjo eismo dalyvius ir siekė išaiškinti šiurkščius ir pavojų saugiam eismui keliančius Kelių eismo taisyklių pažeidimus.
Nuotrauka
policija
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-06-26
Teisės vairuoti neturintis vyras, sėdęs prie automobilio vairo, bandė išvengti susitikimo su policijos pareigūnais, tačiau jo bandymas buvo nesėkmingas.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-21
Atliekant ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, veiklos išlaidoms apmokėti, buvo gauta duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, jog buvęs Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys Vilmantas Liorančas galimai piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, disponavo suklastotais dokumentais bei apgaulingai tvarkė savo valdomos įmonės finansinę apskaitą.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-12
2023 m. birželio 29 d. priimtas Lietuvos Respublikos apylinkių teismų įsteigimo ir jų veiklos teritorijų nustatymo įstatymo Nr. I-2375 pakeitimo įstatymas Nr. XIV-2136 (toliau – Pakeitimo įstatymas), kuriuo nuo 2024 m. liepos 1 d. keičiamos apylinkių teismų (išskyrus Vilniaus miesto apylinkės teismą, Telšių apylinkės teismą ir Plungės apylinkės teismą) struktūros ir jų veiklos teritorijos.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-05-31
Gegužės 28 d. apie 11.50 val. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai patruliuodami Tauragėje, Gedimino g., sustabdė automobilį ,,MB“ dėl KET 196 p. pažeidimo (asmuo vairavo automobilį neprisisegęs saugos diržo).
Nuotrauka
kontra
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-29
Kaip informuoja Tauragės apskrities policija, penktadienį, gegužės 24 d., apie 18.05 val. Šilalės rajone, ties Prienų kaime, kelyje Vilnius–Kaunas-Klaipėda, patruliuodami Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai patikrinimui sustabdė automobilį „Toyota Avensis“, kurį vairavo vilnietis, gimęs 1981 m.
Nuotrauka
teis
Nuotraukos autorius – Augustas Didžgalvis
Įkelta:
2024-05-22
Praėjusiais metais pirmosios instancijos teismuose buvo išnagrinėta daugiau nei 500 bylų dėl teisinių darbo santykių (dėl darbo užmokesčio, darbo sutarties pasibaigimo bei nutraukimo ir kt.). Netrūko ir bylų, susijusių su darbuotojais iš užsienio valstybių. Kokiomis sąlygomis darbdavys privalo įdarbinti asmenį iš užsienio, ar darbo sutartys su užsieniečiais kuo nors skiriasi, ką darbuotojui reikėtų žinoti bandant apginti savo teises? Į visus šiuos klausimus atsakė Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Romualdas Gylys.
Nuotrauka
ligonine
Įkelta:
2024-05-21
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) bendradarbiaudama su Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) vykdo socialinę kampaniją „Duoti ar neduoti?“. Kampanijos tikslas – skatinti dialogą tarp medikų ir pacientų, atkreipiant dėmesį į skaidrumo svarbą medicinos sektoriuje ir kyšių sukeliamas neigiamas emocijas. Visus metus įvairiose šalies ligoninėse medikai ir pacientai bus kviečiami ne tik išvysti stendą, kuriuo siekiama atskleisti smulkiosios korupcijos gydymo įstaigose žalą, bet ir išreikšti savo nuomonę, kaip elgtis, kai susiduriama su kyšio provokavimu ar siūlymu. Šiuo metu stendą galima pamatyti Tauragės ligoninėje.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2024-05-09
Prokuratūra praėjusią savaitę teismui pateikė keturis civilinius ieškinius, kuriais prašoma Mažeikių rajono savivaldybei iš tarybos nario Lauryno Jonausko, Radviliškio rajono savivaldybei iš tarybos nario Gabrieliaus Verdingo, Tauragės rajono savivaldybei iš tarybos nario Dariaus Petrošiaus bei Kretingos rajono savivaldybei iš tarybos narės Jolitos Vaickienės priteisti bendrai daugiau nei 42 tūkst. eurų.
Nuotrauka
sukčiai
Įkelta:
2024-05-06
Įspėjame gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą. Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-05-06
Kaip pranešama policijos suvestinėje mamos diena nepraėjo be smurto, Šilutės rajone  nevaldomas tapo oro balionas bei apgadintas automobilis.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2024-04-29
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai šią ir praėjusią savaitę teismui pateikė du civilinius ieškinius, kuriais prašoma Tauragės rajono savivaldybei iš tarybos nario Kęstučio Balašaičio bei Kretingos rajono savivaldybei iš tarybos nario Vytauto Ročio priteisti bendrai daugiau nei 26 tūkst. eurų.
Nuotrauka
teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-26
Vakar, Tauragės apylinkės teismo kolektyvas atsisveikino su kadenciją baigusiu teisėju Egidijumi Mockaičiu. Šias garbingas pareigas teisėjas ėjo 15 metų, iš kurių paskutinius penkerius metus ėjo Tauragės apylinkės teismo pirmininko pareigas.
Nuotrauka
Dingo
Įkelta:
2024-04-26
2024 m. balandžio 22 d. apie 16.00 val. iš namų, Tauragėje, išėjo ir negrįžo Jurgita Šnaraitė, gim. 1984 m.