Vyriškis pareiškė naminukę laikęs dezinfekavimui
Įkelta:
2023-01-30
Nuotrauka
policija
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka

Gruodžio 5-ąją Tauragės apylinkės teismas priėmė nuosprendį byloje dėl neteisėtai pagamintos naminukės. Anksčiau neteistas E. D., stojęs prieš teismą, kalbėjo, kad išvirto alkoholio skonis jam nepatiko, todėl suvartojęs litrą likusį skystį jis pasiliko valymui ir dezinfekavimui. 

Bylos duomenimis, E. D. neteisėtai pagamino ir laikė aparatą, skirtą namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų gaminimui ir neturėdamas tikslo realizuoti neteisėtai gamino ir laikė namų gamybos stiprius alkoholinius gėrimus.

Teisme kaltinamasis E. D. kalbėjo, kad eksperimentiniu tikslu sugalvojo pasigaminti aparatą, skirtą naminei degtinei gaminti. Vyriškis internete rado informacijos, kaip tai padaryti, ir 2021-ųjų rugpjūtį aparatą pasigamino. Vyras sakė, kad tam jis panaudojo aliuminį bidoną, namie rastą nenaudojamą puodą, taip pat papildomai įsigijo vamzdelius ir jungtis. Aparatą kaltinamasis pasigamino maždaug per dieną, tačiau naminę degtinę pradėjo gaminti ne iš karto. E. D. domėjosi, kaip virti naminukę, pasigaminti „brogę“ ir kt. Teisme E. D. prisipažino, kad naminę degtinę ėmė gaminti rudenį, iš viso išvirė apie 20 litrų. 

Vyras sakė, kad dalį naminės degtinės – apie 1 litrą – suvartojo pats, o likusią dalį pasiliko kaip priemonę valymui, dezinfekavimui, kadangi skonis nepatiko. 

E. D. sakė, kad degtinę supilstė į atskiras stiklines talpas. Baigęs naminės degtinės gamybą jis aparatą išardė ir padėjo savo sodybos ūkinio pastato antrajame aukšte, kadangi šis buvo nebereikalingas. Daugiau naminės degtinės jis negamino. 

Vyras kalbėjo, kad neturėjo tikslo realizuoti naminės degtinės, ją gamino tik savo reikmėms. 

Apie tai, kad gamino aparatą naminei degtinei gaminti ir naminę degtinę, sakė E. D., šeimos nariai nežinojo, kadangi jis šiems apie tai nesakė, minėtus veiksmus atliko sodybos ūkiniame pastate, o šeimos nariai ten nesilanko, ūkiniame pastate įvairius darbus palieka tik jis. 

E. D. buvo sučiuptas tuo metu, kai į jo namus atvyko gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas, kadangi buvo gauta informacija apie tai, kad vyras namuose turi tinklą, skirtą neteisėtai žvejybai. Tuo metu kaltinamojo namuose nebuvo, todėl pareigūnas susisiekė su juo telefonu ir klausė apie tinklą. Vyras sakė iš tiesų turėjęs tinklą, skirtą žvejybai, tačiau jį naudojęs tik savo tvenkinyje, todėl liepė sūnui parodyti tinklą pareigūnui. Taip šis pamatė ūkiniame pastate likusią naminę degtinę ir aparatą. 

Kaip teisme kalbėjo gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas, užlipęs į antrąjį aukštą jis pamatė aparatą, kuris, kaip jis įtarė, buvo skirtas naminei degtinei gaminti, ir stiklainius su skysčiu. Atidaręs stiklainį pareigūnas užuodė naminės degtinės kvapą, o nusileidęs į pirmąjį aukštą pamatė dar kelias talpas su skysčiu. Pareigūnas paskambino skubiosios pagalbos numeriu 112 ir apie tai pranešė policijai.

Kaltinamasis teisme pridūrė, kad gailisi neteisėtai gaminęs degtinę. 

E. D. teisiamojo posėdžio metu prašė atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Prašymą perduoti kaltinamąjį pagal laidavimą jos atsakomybei be užstato pateikė kaltinamojo sutuoktinė. Moteris teigė, kad santuokoje jie gyvena apie 10 metų, turi 2 vaikus, nepilnametį (9 m.) sūnų ir pilnametystės sulaukusį sūnų, lankantį 12 klasę. Moteris tikino su kaltinamuoju sutarianti gerai, jie gerbia vienas kitą, kartu sprendžia šeimoje kylančius klausimus, atsižvelgia į vienas kito nuomonę, todėl ji mano galėsianti daryti teigiamą įtaką kaltinamajam.

Prokurorė Loreta Irena Baguckienė neprieštaravo prašymui atleisti E. D. nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. 

Teismas konstatavo, kad įvykdyta nusikalstama veika žalos nebuvo nepadaryta.

„Įvertinus kaltinamąjį E. D. teigiamai apibūdinančias aplinkybes (praeityje neteistas), jo požiūrį į padarytą nusikaltimą – prisipažino padaręs jam inkriminuotą nusikalstamą veiką, nuoširdžiai gailisi, teismas sprendžia, kad yra pakankamas pagrindas manyti, jog ateityje E. D. laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų“, – nuosprendyje akcentavo teisėja Rita Renkytė.

E. D. buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, bylą nuspręsta nutraukti.

 

Nuotrauka
Dingo
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-18
Tauragės apskrities policija informuoja sulaukę pranešimo dėl dingusio asmens.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-18
Už narkotikų platinimą prieš Tauragės apylinkės teismą stojo anksčiau neteistas tauragiškis R. G., vienoje miesto bendrovėje dirbantis vairuotoju-ekspeditoriumi. Į teisiamųjų suolą sėdo ir anksčiau neteista, netekėjusi bedarbė E. V., kuri, iš vyriškio paėmusi narkotikus, už juos atsilygino intymiomis paslaugomis.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-03-17
Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje baudžiamojoje byloje dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, jos seksualinio prievartavimo bei nesunkaus sveikatos sutrikdymo priėmė nuosprendį, kuriuo iš dalies patenkino nukentėjusiųjų ir prokuroro apeliacinius skundus. Apeliacinės instancijos teismas pakeitė pirmosios instancijos teismo nuosprendį ir skyrė vaikinui 5 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidėjo 3 metams ir paskyrė auklėjamojo poveikio priemonę – elgesio apribojimą 12 mėnesių, per šį laikotarpį įpareigojo mokytis arba dirbti, uždraudė be šios poveikio priemonės vykdymą kontroliuojančių institucijų žinios keisti gyvenamąją vietą, įpareigojo nevartoti alkoholinių gėrimų.  Teismas patvirtino nukentėjusiųjų ir nuteistojo susitarimą dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-03-17
Praėjusios paros policijos įvykių suvestinėje pranešama apie eismo įvykį, kurio metu nukentėjo keleivė.
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-03-16
Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, kurioje viena Tauragėje registruota krovinių pervežimo įmonė, jos buvęs direktorius bei ten dirbanti buhalterė kaltinami mokesčių vengimu teikiant neteisingus duomenis apie pajamas bei apgaulingu apskaitos tvarkymu. Skaičiuojama, kad bendra galimai išvengtų mokesčių suma siekia daugiau nei 166 tūkst. eurų.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-03-15
Tauragės apskrities policija informuoja apie vienoje įmonėje įvykdytą vagystę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-03-15
Marijampolės apskrities policija informuoja apie dvi iš Jurbarko rajono savivaldybėje esančių globos namų išėjusias ir negrįžusias paaugles.
Nuotrauka
reidas
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-14
Praėjusią savaitę, kovo 6–12 d., policijos pareigūnai vykdė privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę. Priemonės metu Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje išaiškinti 67 Kelių eismo taisyklių pažeidimai.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Sausio 12-ąją Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimus smurtu prieš draugę išgirdo anksčiau už fizinio skausmo sukėlimą ir pasipriešinimą valstybės tarnautojui teistas A. P. Tiek vyriškis, tiek jo auka smurto faktą neigė. Vis dėlto jų versija, neva sumušta moteris pati susižalojo, subliuško prieš pareigūnų ir liudytojos žodžius bei ekspertų išvadas. 
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Policijos pareigūnai gerindami eismo saugumą ir mažindami daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, kovo 10 d. nuo 18.30 val. iki kovo 11 d. 2.30 val. vykdė sustiprintą eismo dalyvių kontrolę. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas neblaivių vairuotojų kontrolei.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Tauragės apskrities policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl automobilio vagystės.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-03-10
Tauragės apskrities policija informuoja, kad vasario 23-ąją vyras, gimęs 1978 m., VĮ „Regitra“ darbuotojams pateikė galimai melagingą informaciją siekiant įgyti teisę vairuoti.
Nuotrauka
degtine
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-09
Kovo 8 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai tikrindami gautą informaciją apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, atliko patikrinimą vyro, gimusio 1975 m., namuose, Tauragėje.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Įkelta:
2023-03-07
Tauragės apylinkės teisme anksčiau neteistas K. K. prisiminė savo nuotykius, patirtus gruodžio mėnesį, kai jis sėdo prie vairo neblaivus. Kelionę jis baigė pusnyje. Už tai jam teks sumokėti solidžią baudą.