Vyriškis pareiškė naminukę laikęs dezinfekavimui
Įkelta:
2023-01-30
Nuotrauka
policija
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka

Gruodžio 5-ąją Tauragės apylinkės teismas priėmė nuosprendį byloje dėl neteisėtai pagamintos naminukės. Anksčiau neteistas E. D., stojęs prieš teismą, kalbėjo, kad išvirto alkoholio skonis jam nepatiko, todėl suvartojęs litrą likusį skystį jis pasiliko valymui ir dezinfekavimui. 

Bylos duomenimis, E. D. neteisėtai pagamino ir laikė aparatą, skirtą namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų gaminimui ir neturėdamas tikslo realizuoti neteisėtai gamino ir laikė namų gamybos stiprius alkoholinius gėrimus.

Teisme kaltinamasis E. D. kalbėjo, kad eksperimentiniu tikslu sugalvojo pasigaminti aparatą, skirtą naminei degtinei gaminti. Vyriškis internete rado informacijos, kaip tai padaryti, ir 2021-ųjų rugpjūtį aparatą pasigamino. Vyras sakė, kad tam jis panaudojo aliuminį bidoną, namie rastą nenaudojamą puodą, taip pat papildomai įsigijo vamzdelius ir jungtis. Aparatą kaltinamasis pasigamino maždaug per dieną, tačiau naminę degtinę pradėjo gaminti ne iš karto. E. D. domėjosi, kaip virti naminukę, pasigaminti „brogę“ ir kt. Teisme E. D. prisipažino, kad naminę degtinę ėmė gaminti rudenį, iš viso išvirė apie 20 litrų. 

Vyras sakė, kad dalį naminės degtinės – apie 1 litrą – suvartojo pats, o likusią dalį pasiliko kaip priemonę valymui, dezinfekavimui, kadangi skonis nepatiko. 

E. D. sakė, kad degtinę supilstė į atskiras stiklines talpas. Baigęs naminės degtinės gamybą jis aparatą išardė ir padėjo savo sodybos ūkinio pastato antrajame aukšte, kadangi šis buvo nebereikalingas. Daugiau naminės degtinės jis negamino. 

Vyras kalbėjo, kad neturėjo tikslo realizuoti naminės degtinės, ją gamino tik savo reikmėms. 

Apie tai, kad gamino aparatą naminei degtinei gaminti ir naminę degtinę, sakė E. D., šeimos nariai nežinojo, kadangi jis šiems apie tai nesakė, minėtus veiksmus atliko sodybos ūkiniame pastate, o šeimos nariai ten nesilanko, ūkiniame pastate įvairius darbus palieka tik jis. 

E. D. buvo sučiuptas tuo metu, kai į jo namus atvyko gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas, kadangi buvo gauta informacija apie tai, kad vyras namuose turi tinklą, skirtą neteisėtai žvejybai. Tuo metu kaltinamojo namuose nebuvo, todėl pareigūnas susisiekė su juo telefonu ir klausė apie tinklą. Vyras sakė iš tiesų turėjęs tinklą, skirtą žvejybai, tačiau jį naudojęs tik savo tvenkinyje, todėl liepė sūnui parodyti tinklą pareigūnui. Taip šis pamatė ūkiniame pastate likusią naminę degtinę ir aparatą. 

Kaip teisme kalbėjo gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas, užlipęs į antrąjį aukštą jis pamatė aparatą, kuris, kaip jis įtarė, buvo skirtas naminei degtinei gaminti, ir stiklainius su skysčiu. Atidaręs stiklainį pareigūnas užuodė naminės degtinės kvapą, o nusileidęs į pirmąjį aukštą pamatė dar kelias talpas su skysčiu. Pareigūnas paskambino skubiosios pagalbos numeriu 112 ir apie tai pranešė policijai.

Kaltinamasis teisme pridūrė, kad gailisi neteisėtai gaminęs degtinę. 

E. D. teisiamojo posėdžio metu prašė atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Prašymą perduoti kaltinamąjį pagal laidavimą jos atsakomybei be užstato pateikė kaltinamojo sutuoktinė. Moteris teigė, kad santuokoje jie gyvena apie 10 metų, turi 2 vaikus, nepilnametį (9 m.) sūnų ir pilnametystės sulaukusį sūnų, lankantį 12 klasę. Moteris tikino su kaltinamuoju sutarianti gerai, jie gerbia vienas kitą, kartu sprendžia šeimoje kylančius klausimus, atsižvelgia į vienas kito nuomonę, todėl ji mano galėsianti daryti teigiamą įtaką kaltinamajam.

Prokurorė Loreta Irena Baguckienė neprieštaravo prašymui atleisti E. D. nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. 

Teismas konstatavo, kad įvykdyta nusikalstama veika žalos nebuvo nepadaryta.

„Įvertinus kaltinamąjį E. D. teigiamai apibūdinančias aplinkybes (praeityje neteistas), jo požiūrį į padarytą nusikaltimą – prisipažino padaręs jam inkriminuotą nusikalstamą veiką, nuoširdžiai gailisi, teismas sprendžia, kad yra pakankamas pagrindas manyti, jog ateityje E. D. laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų“, – nuosprendyje akcentavo teisėja Rita Renkytė.

E. D. buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, bylą nuspręsta nutraukti.

 

Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vyriausioji rinkimų komisija rinkėjams nesiuntinėja SMS žinučių su nuorodomis ir kvietimu pasirašyti už Prezidento rinkimuose kandidatuojančius asmenis.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2024-02-22
Įspėjame gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą. Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste.
Nuotrauka
dinges
Įkelta:
2024-02-19
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško į užsienį dirbti išvykusio ir be žinios dingusio Vaido Sitniko, gimusio 1993 m.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-14
Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-13
2024 m. sausio – vasario mėn. Šilutės rajone, Žemaičių Naumiesčio ir Katyčių seniūnijose, iš statybvietėse dirbusių ekskavatorių bei sunkvežimių, išlaužus kuro bakų spynas buvo pavogtas didelis kiekis dyzelinio kuro. Pasigesta ir įvairių statybos įrankių.
Nuotrauka
narkotikai
Įkelta:
2024-02-08
Policijos pareigūnai turėdami išankstinės informacijos, kad vyras, gimęs 1975 m., namuose, Tauragės r., Skaudvilės miestelyje, galimai laiko narkotines medžiagas, atliko patikrinimą.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-06
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. vasario 1 d. iki 4 d. vykdė prevencinę priemonę pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolei, kurios metu prioritetas matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais ir kt.) naudojimas tamsiuoju paros metu.
Nuotrauka
narkotikai
Įkelta:
2024-02-06
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai 2024 m. vasario 3 d. pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str. 2 d.
Nuotrauka
kontrabanda
Įkelta:
2024-02-05
2024 m. vasario 3 d. apie 17.57 val. Šilalės r., Prienų k., policijos pareigūnai patikrinimui sustabdė automobilį „Volkswagen Touran“, kurį vairavo 56-erių Klaipėdos rajono gyventojas. Patikrinimo metu vairuotojui buvo nustatytas 2,12 prom. neblaivumas.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-02-01
Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą ir mažindami eismo įvykių skaičių, vasario mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys šias prevencines priemones 
Nuotrauka
telefonas
Įkelta:
2024-01-29
Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, kurioje keturiems iš laisvės atėmimo vietų veikusiems vyrams ir dviem jų bendrininkams laisvėje pareikšti kaltinimai dėl sukčiavimo bei nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo.
Nuotrauka
kontrabanda
Įkelta:
2024-01-22
Į Lietuvos Respubliką iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities atvykstantys asmenys tabako gaminius ir vaistinius preparatus nesėkmingai bando nuslėpti nuo muitinės pareigūnų.  Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio poste dirbantys pareigūnai pastebi, kad nuo metų pradžios pagausėjo smulkių tabako gaminių ir vaistų kontrabandos atvejų. Per pirmas tris šių metų savaites fiksuoti ne tik du tabako gaminių, vienas vaistų kontrabandos, bet ir  trys vaistų gabenimo iš trečiųjų šalių taisyklių pažeidimo atvejai.
Nuotrauka
policijos
Įkelta:
2024-01-19
2024 m. sausio 18 d. apie 20.00 val. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, Šilalės r., Pajūrio miestelyje, sulaikė vyrą, gimusį 1999 m. Apžiūros metu, vyro striukės kišenėje, policijos pareigūnai aptiko folijos lankstinukų su galimai augalinės kilmės narkotine medžiaga – kanapėmis. Tuo pačiu metu, Šilalės mieste, Žemaitės gatvėje, buvo sulaikytas dar vienas vyras, gimęs 1985 m., kuris kairės striukės  kišenėje turėjo du folijos lankstinukus su galimai narkotinėmis medžiagomis – kanapėmis.
Nuotrauka
dešra
Įkelta:
2024-01-19
Teismas tenkino Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorės pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir tris šeimos verslą valdžiusius asmenis pripažino kaltais dėl apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo bei turto pasisavinimo. Priimtu baudžiamuoju įsakymu dviems broliams ir jų mamai, atlyginusiems valstybei padarytą žalą, paskirtos piniginės baudos.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2024-01-18
Teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo kaltu dėl plėšimo panaudojus peilį pripažino 51-erių metų Tauragės rajone gyvenantį vyrą. Per porą mėnesių ištirto ir teisme išnagrinėto sunkaus nusikaltimo kaltininkui paskirta 2 metų laisvės atėmimo bausmė su daliniu jos vykdymo atidėjimu.
Nuotrauka
fabrikėlis
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-01-17
Tauragės apskrities policijos pareigūnai 2024 m. sausio 14 d. apie 18.10 val. Šilutės rajone, Versmininkų kaime, esančiame ūkiniame pastate, aptiko naminės degtinės ,,fabrikėlį”.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-01-12
Kaip informuoja Tauragės apskrities policija, pareigūnai norėdami užkirsti kelią neblaiviems vairuotojams, keliantiems pavojų ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams, 2024 m. sausio 7- 9 d., vykdė neblaivių vairuotojų kontrolę.
Nuotrauka
teismas
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2024-01-08
Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl nepagarbos teismui (Baudžiamojo kodekso 232 straipsnis) ir nusprendė pakeisti pirmosios instancijos teismo nuosprendį, kuriuo nuteistajam už keturių Lietuvos teisėjų viešą užgaulų pažeminimą paskirta subendrinta 1 metų 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 2 metams 6 mėnesiams. Apeliacinės instancijos teismas sugriežtino bausmę – skyrė subendrintą galutinę 2 metų 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmę ir panaikino bausmės vykdymo atidėjimą.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-12-21
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo.