Tauragės žinios logotipas
Nuteistas Ateities take tauragiškį nudūręs žudikas

Autoriaus nuotrauka

Nuteistas Ateities take tauragiškį nudūręs žudikas

Klaipėdos apygardos teismas lapkričio 8-ąją paskelbė nuosprendį recidyvistu pripažintam Žydrūnui Kakšiui, kuris Tauragėje, Ateities take, peiliu nudūrė tauragiškį.

Bylos duomenimis, sausio 30-ąją, apie 3.15 val., nuo alkoholio apsvaigęs Ž. Kakšys konflikto metu peiliu dūrė kitam vyrui į krūtinę. Auka mirė įvykio vietoje. Nužudymas įvyko Ateities take, netoli 6-uoju numeriu pažymėto daugiabučio.

Antrankiais surakintas ir į Klaipėdos apygardos teismą atvesdintas Ž. Kakšys jam mestus kaltinimus nužudžius žmogų teisme neigė, tačiau jį prie sienos rėmė svarūs įkalčiai. Tyrėjai ant nuteistojo drabužių rado aukos rūbų pėdsakų – tai leido padaryti išvadą, kad įtariamasis ir auka grūmėsi. Žudiko telefone užfiksuotas susirašinėjimas, kuriame matyti, kaip jis prašo vienos moters pinigų tam, kad galėtų po nusikaltimo pabėgti iš Lietuvos. Nepalankūs buvo ir liudininkų, pasakojusių apie Ž. Kakšio turėtą ir po įvykio nulaižytą peilį, parodymai.

Keršto akys aklos

Kaip teisme pasakojo Ž. Kakšio pažįstama E. L., ji sausio 29-ąją savo namuose Tauragėje su sugyventiniu T. Z. ir kompanija gėrė alkoholį. Tuomet jai esą paskambino nuteistasis, kuris guodėsi „prasta sveikata“. Moteris Ž. Kakšiui pasiūlė išeitį, kaip „pataisyti“ sveikatą – ateiti ir išgerti. Šis jos bute pasirodė jau būdamas neblaivus. Vakarėlis buvo linksmas – sugėrovai šoko, gėrė degtinę. Tačiau pritrūkus alkoholio vienas iš kompanijos dalyvių I. M. pasiūlė parduoti kompiuterį. I. M. su drauge išėjo, o Ž. Kakšys liko bute. Po kurio laiko į namus įbėgęs kruvinas I. M. pasakė, kad asmenys, kuriuos jis pažįsta, jį ir draugę sumušė bei neva kėsinosi išprievartauti dar kitą merginą – T. Z. pusseserę. Liudytojos sugyventinis T. Z. iškvietė policiją. Anot E. L., atvykę pareigūnai esą pamatė, kad konflikto dalyviai girti, paaiškino, kad išsiaiškins situaciją, kai visi išblaivės, ir po kurio laiko išvažiavo.

Ž. Kakšys kartu su kitais kompanijos dalyviais buvo susinervinęs, kaip prisiminė liudytoja E. L., norėjo „išsiaiškinti“. Pats T. Z. teisme prisiminė, kad paskambinęs aukai paklausė, kodėl šis norėjo išprievartauti jo pusseserę. Šis atsakė nedaręs. T. Z. teigė, kad pokalbio su šiuo vyru metu išgirdo, kad I. M. „per galvą gavo“, nes iš jo – nužudytojo – pavogė 5 sidabrinius šaukštelius.

Teisme liudijęs I. M. teigė, kad su nužudytuoju susitiko prie Tauragės apylinkės teismo rūmų, tuomet nuėjo į namus dėl kompiuterio pirkimo, o štai čia ir prasidėjo muštynės. Sumuštasis I. M. sakė pabėgęs į butą, kuriame jo laukė sugėrovai, ir nusprendęs atkeršyti skriaudėjui. Jis išgertuvių dalyvius pakvietė eiti prie nužudytojo namų Ateities take. Prie kompanijos prisijungė ir daugiau I. M. draugų.

Nulaižė peilį

Vyras prisipažino, kad sudaužė strypu nužudytojo automobilį. Būtent tuomet auka su dar 2 draugais išbėgo į kiemą ir puolė jį vytis, o šis bėgo pas jų laukusius kompanijos dalyvius. I. M. sakė, kad kiek pabėgus jis pamatė, kaip Ž. Kakšys išlindo iš už kampo ir susigrūmė su nužudytuoju, vėliau pastarasis pargriuvo.

Iš įvykio vietos bėgusi kompanija girdėjo, kad atvažiuoja policija. I. M. prisiminė, kad Ž. Kakšys sustojęs prie daugiabučio išsitraukė peilį, jį nulaižė ir gyrėsi, kad dūrė nukentėjusiajam.

Kaltinamasis Ž. Kakšys sakė, kad tai netiesa – esą akivaizdu, kad visa kompanija susitarė ir „varo ant jo“.

Kaltinamasis nurodė, kad jis su nužudytuoju nesistumdė. Pasak Ž. Kakšio, pribėgęs prie vyro jis jau pamatė jį gulintį ant žemės. Ž. Kakšys aiškino, kad įvykio metu peilį jis turėjo, tačiau jo neišsitraukė. Kaltinamasis teigė, kad galėjo gulinčiam vyrui spirti. Ž. Kakšys aiškino, kad po įvykio visiems gyrėsi, jog du kartus dūrė peiliu nukentėjusiajam, nes tiesiog norėjo pasipuikuoti prieš draugus.

Liudytojai šaukė

T. Z. sakė matęs, kaip Ž. Kakšys su vyriškiu grūmėsi, esą šis apsisuko ir pradėjo nuo Ž. Kakšio bėgti, bet pabėgęs kokius 5 žingsnius susmuko. Tuomet esą prie nužudytojo dar pribėgo I. M., Ž. Kakšys, dar vienas sugėrovas. Parkritęs žmogus buvo spardomas, bet iš balkonų įvykį stebėję daugiabučių gyventojai ėmė šaukti, kad kompanija paliktų tą žmogų ramybėje. Tuomet visi pabėgo.

Viena apklaustoji teigė kieme išgirdusi triukšmą, tad su draugu nuėjo pasižvalgyti ir išsiaiškinti, kas nutiko. Ji pamatė kieme bėgiojančių žmonių būrį. Anot liudytojos, vienas žmogus sustojo, o prie jo pribėgusi grupė asmenų pradėjo jį spardyti. Liudytojos draugas šaukė, kad šie atsitrauktų, tad būrys dėjo į kojas. Moteris su draugu priėjo prie suspardyto asmens ir pamatė, kad šis dar kvėpuoja. Policiją iškvietė kaimyninio namo gyventoja. Atvykę policijos pareigūnai aptiko vyro kūną.

Po nužudymo kartu su kitu muštynių dalyviu Ž. Kakšys atėjo į pažįstamo tauragiškio butą, ten užkaitė dujinę viryklę ir nudegino peilio geležtę.

Įtariamasis buvo sulaikytas po maždaug 12 valandų nuo nusikaltimo.

Pasiųstas už grotų

Tyrėjai paėmė Ž. Kakšio telefoną ir jame perskaitė susirašinėjimą su viena iš moterų. Susirašinėjimo metu buvo pasidalintas straipsnis apie Tauragėje naktį nudurtą vyrą. Tuomet įtariamasis moteriškei parašė: „Buk gera imesk ble pinigu reike tepti“ (kalba netaisyta). Ši pasiteiravo: „Ka tepti“ (kalba netaisyta). Ž. Kakšys atsakė: „Bekti is letuvos“ (kalba netaisyta). Teisme kaltinamasis sakė, kad rašė žinutę savo skolininkei, kad jam reikia bėgti iš Lietuvos, todėl reikalingi pinigai, bet išties esą jis nesiruošė niekur bėgti, o taip rašė tam, kad susigrąžintų savo pinigus.

Nuosprendį paskelbęs teisėjas Eugenijus Antanauskas, remdamasis įrodymais, konstatavo, kad kaltinamasis, neprisipažindamas dėl nusikaltimo, tik siekė išvengti baudžiamosios atsakomybės.

Už nužudymą Ž. Kakšys nuteistas 12 metų laisvės atėmimo bausme, jam priteista 20 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo nukentėjusiąja pripažintai nužudytojo dukrai.

Pasidalinkite su drauge ar draugu

Daugiau naujienų

Bijotų dvaro festivalis kviečia į vasaros šventę su muzika, pramogomis ir dvaro dvasia

Jau tapo tradicija, iškart po miuziklo vakaro Bijotuose, organizuoti ir didžiausią festivalio renginį - šventę, kuri džiugina ir mažus, ir didelius. Liepos 19-ąją, šeštadienį, Bijotų dvaro sodyba vėl prisipildys šurmulio, muzikos ir vasariško džiaugsmo – čia vyks vienas iškiliausių Šila

„Ar Amerika pirtyje?!“: kai miuziklas tampa kultūriniu veidrodžiu

Bijotų dvaro festivalis – kaip tas karamelinis saldainis: ilgai „grojantis“ ir suteikiantis saldų malonumą. O su kuo dar galima palyginti daugiau kaip mėnesį trunkantį renginį? Prieš porą savaičių Bijotų dvaro festivalio sumanytojai ir organizatoriai kvietė į Teatrų subuvimą, o jau šią savaitę į dar porą renginių. Vi

„Via Lietuva“ informuoja: liepos 20 d. nebus galima įsigyti elektroninių vinječių – kelių naudotojus kviečia jomis pasirūpinti iš anksto

Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ informuoja, kad 2025 m. liepos 20 d. nuo 9:00 iki 24:00 val. dėl planinių sistemos migravimo darbų į valstybinį duomenų centrą, laikinai neveiks kelių naudotojo mokesčio sumokėjimo sistema, todėl elektroninės vinjetės (e-vinjetė) nebus galimybės nusipirkti nei svetainėje keliumokestis.lt, nei iš plat

Kodas MKČ" – išskirtinis simfoninis koncertas, skirtas Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui

Rugpjūčio 14 d. 20 val. Klaipėdos festivalio klausytojai kviečiami į unikalų simfoninės muzikos koncertą „Kodas MKČ", skirtą Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-ajam jubiliejui. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras ir choras, Klaipėdos koncertų salės choras „Aukuras", diriguojami vyriausiojo teatro dirigento Tom

Menininkus subūrė devintasis Bilionių pleneras

Prie Bilionių piliakalnio, etnografinėje sodyboje „Gīvenėms“, vėl susirinko tautodailininkai iš visos Lietuvos – kurti, bendrauti, dalintis idėjomis, tampančiomis medžio dirbiniais, skulptūromis, paveikslais, puošiančiais jau ne vien Bilionių seniūniją, bet visą Šilalės kraštą. Tradicinio tautodailės pl

Į geležinkelio stotį susirinkę tauragiškiai leidosi į muzikinę kelionę

Neįtikėtina, kaip aiškiai gitara ir akordeonas, grojant jais drauge, gali pasakoti istorijas. Vakar Tauragės geležinkelio  stotyje įvykusiame koncerte tauragiškiai pabuvojo ir Pietų Amerikoje, ir Italijoje, ir Japonijoje. Tikėtina, jog dažnas, užmerkęs akis, mintimis paklajojo ir po savo gyvenimą – netradicinio instrumentų

Komandos formavimo žaidimai: efektyvus būdas pagerinti komandos dinamiką

Komandos formavimo žaidimai yra puikus būdas stiprinti bendradarbiavimą ir pasitikėjimą tarp darbuotojų. Įmonė siūlo platų įvairių veiklų spektrą, kuris apima komandinę dinamiką, kūrybines užduotis ir fizinio aktyvumo rungtis. Šie žaidimai leidžia darbuotojams atsiskleisti, gerinti bendravimo įgūdžius ir siekti bendro tikslo. Pasirinkti tin

Tauragės apskrities policija pradėjo tyrimus dėl narkotinių medžiagų ir fizinio smurto atvejų

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informuoja apie pradėtus ikiteisminius tyrimus dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų disponavimo bei fizinio smurto atvejų. Narkotinės ir psichotropinės medžiagos 2025 m. liepos 9 d. apie 19.10 val. Tauragėje, Dariaus ir Girėno gatvėje, patikrinimui buvo sustabdytas automobilis „Su

Pagalba vaikui – ne tik psichologas

Paauglystė – išskirtinai jautrus ir iššūkių kupinas laikotarpis ne tik vaikams, bet ir jų tėvams bei mokytojams. Šiuolaikinius paauglius veikia nuolatinis informacijos srautas, socialinių tinklų įtaka ir išaugęs elektroninių patyčių mastas. Visa tai prisideda prie prastėjančios emocinės sveikatos, didėjančio

Amatų ir skonių mugė Tauragėje: tradicijos, kūryba ir gardūs atradimai vienoje vietoje

Liepos 12 dieną Tauragėje Pilies aikštėje užlies amatininkų, tautodailininkų ir kūrėjų šurmulys. Čia vyks „Amatų ir skonių mugė“ – renginys, kuriame ne tik galima įsigyti išskirtinių rankų darbo dirbinių, bet ir susipažinti su jų kūrėjais. „Mugėje susirinks kūrėjai, tautodailininkai ir amatininkai i&sca

Dubajuje dingo žinomas Lietuvos sportinių šokių šokėjas, tauragiškis Vykintas Širmas

Dubajuje dingo žinomas Lietuvos sportinių šokių šokėjas, tauragiškis Vykintas Širmas. Suteikti bet kokios informacijos apie dingusį brolį socialiniuose tinkluose prašo sesuo Dovilė Širmaitė. Portalas Lrt.lt praneša, kad paskutinė žinoma V. Širmo žinoma buvimo vieta – butų kompleksas &bd