Nepavaišinus pažįstamo alkoholiu teko gintis nuo skaudžių kastuvo smūgių
Įkelta:
2023-01-14
Nuotrauka
kastuvai
Aprašymas

Asociatyvi unsplash.com nuotrauka

Šiais metais už nesunkų sveikatos sutrikdymą, anksčiau – už fizinio skausmo sukėlimą teistas S. D. vėl „prisidirbo“. Recidyvistas puolė kastuvu ir sužalojo kaimyną, kadangi šis nedavė alkoholio. Norėjęs pamokyti pažįstamą vyriškis atsidūrė belangėje. Tauragės apylinkės teisme trečiąkart teisiamas nusikaltėlis aiškino, kad tai nukentėjusysis jį puolė. Tačiau viską paneigė įvykį mačiusi liudininkė.

Nukentėjusysis ikiteisminio tyrimo metu pareigūnams pasakojo, kad rugpjūčio 19-ąją, apie 19 val., jis sėdėjo namo verandoje su drauge, jiedu vartojo alkoholinius gėrimus. Tuo metu į kiemą atėjo iš matymo pažįstamas kaltinamasis. Šis esą paprašė pavaišinti alkoholiu ir jį, tačiau nukentėjusysis svaigalų duoti atsisakė. 

Anot nukentėjusiojo, nieko nesakęs kaltinamasis išėjo, tačiau buvo matyti, kad jis labai supyko. 

Po kelių minučių vyras pamatė S. D. vėl ateinantį. Kaltinamasis rankose nešėsi kastuvą. Pamatęs, kad S. D. grėsmingai artinasi, vyriškis pasiėmė šalia stovėjusį savo kastuvą ir išėjo iš verandos. Pasak nukentėjusiojo, prie jo priėjęs S. D. užsimojo kastuvu 5 kartus, iš kurių kartą kliudė kairiąją ranką. Nukentėjusysis sakė, kad ir pats užsimojo kastuvu mėgindamas kaltinamąjį atbaidyti. Išsigandęs S. D. iš kiemo pasišalino.  

Kaip kalbėjo kartu su nukentėjusiuoju namo kieme laiką leidusi R. R., įėjęs į kiemą S. D. grasino, o nukentėjusysis po jam suduoto smūgio į ranką sušuko, kad labai skauda. Anot jos, tuomet vyriškis liepė užpuolikui dingti iš kiemo. 

Iškart po įvykio buvo iškviesti policijos pareigūnai. Nukentėjusysis medikų pagalbos atsisakė. Policijos pareigūnai užfiksavo 8 centimetrų žaizdą ant rankos, vyriškiui nustatė 2,49 prom. girtumą. Sužalotasis pareiškimą galėjo rašyti tik išsiblaivęs. 

Kaip sakė nukentėjusysis, anksčiau su S. D. jis taip pat konfliktavo – esą pažįstamas jį buvo sužalojęs ir kirviu. 

Sužalotasis vėliau pareigūnams nurodė, kad jokių pretenzijų S. D. dėl sukelto fizinio skausmo neturi, civilinio ieškinio nereiškia.

Kaltinamasis S. D. teisme savo kaltės neneigė. Jis aiškino, kad tą vakarą parėjo namo su kastuvu, buvo šiek tiek išgėręs. Jis teigė ėjęs pro nukentėjusiojo namą, kur šis su kompanija girtavo. Jam einant pro šalį esą nukentėjusysis pradėjo kažko reikalauti, buvo nepatenkintas ir puolė jį kastuvu. S. D. sakė, kad kastuvą iš nukentėjusiojo atėmė ir trenkė jam per ranką, sudavė gana stipriai, tikriausiai skaudėjo. Jis teigė, kad buvo apsvaigęs, todėl nelabai prisimena, ar atėjo pats su savo kastuvu pas nukentėjusįjį. Jis pabrėžė, kad gailisi, jog taip įvyko. 

Teisėjas Vaclovas Jurjonas nuosprendyje pažymėjo, kad kaltinamasis padarė nesunkų nusikaltimą, teisiamas ne pirmą kartą, baustas ir administracine tvarka, nusikalto būdamas recidyvistas, kaltę pripažįsta ir gailisi. Jau anksčiau už fizinio skausmo sukėlimą ir nežymų sveikatos sutrikdymą teistam S. D. buvo paskirti viešieji darbai, po to – laisvės apribojimas įpareigojant lankytis Užimtumo tarnyboje, 80 valandų dirbti visuomenės labui. 

„Iš bylos medžiagos matyti, kad anksčiau paskirtos bausmės kaltinamajam teigiamos įtakos neturėjo, jis vėl nusikalto. Įvertinant visas šias aplinkybes darytina išvada, kad tikslinga skirti laisvės atėmimo bausmę“, – teigiama nuosprendyje. 

Teisėjas, pripažindamas S. D. kaltu, skyrė jam 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Kadangi kaltinamasis prisipažino smurtavęs, šis laikas jam sumažintas vienu trečdaliu, skiriant galutinę 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

 

Nuotrauka
kalejimas
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 16 valandų
Septynis kartus už sukčiavimą, vagystes, fizinio skausmo sukėlimą teistas O. F. niekaip negali atsikratyti senų įpročių. Pernai metų gruodį vyriškis vėl žengė per Tauragės apylinkės teismo durų slenkstį išklausyti dar vieną nuosprendį.
Nuotrauka
policija
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Jau ne vienerius metus kalbama, kad būtina kelti atlyginimus policijos pareigūnams ir ugniagesiams. Kasdien dėl mūsų saugumo dirbantys žmonės, panašu, buvo išgirsti – biudžete numatyta daugiau lėšų atlygiui bei darbo priemonių gerinimui.
Nuotrauka
prokuratura
Lietuvos respublikos prokuratūros nuotrauka
Įkelta:
2023-01-26
Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai teismui perdavė didelės apimties baudžiamąją bylą, kurioje šeši fiziniai ir vienas juridinis asmuo kaltinami mokesčių vengimu teikiant neteisingus duomenis apie pajamas bei apgaulingu apskaitos tvarkymu. Skaičiuojama, kad bendra galimai išvengtų mokesčių suma siekia beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
gaisrine
Įkelta:
2023-01-26
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša apie šią naktį Tauragės rajone kilusius gaisrus, vieno asmens išgelbėti jau nespėjo.
Nuotrauka
kedes
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-25
Antradienį Tauragės rajono policija sulaukė pranešimo, apie sausio 16 d. Tauragės rajone, Pagramančio miestelyje, iš 42-ejų vyro, sukčiavimo būdu išviliotus pinigus.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-01-20
Išėjęs iš įkalinimo įstaigos Šilalėje gyvenantis R. V. nusikalto tą pačią dieną. Vyrui teks grįžti už grotų ir vėl pagalvoti apie savo žiaurų elgesį, kurį sukėlė pavydas ir girtumas.
Nuotrauka
a
FNTT asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2023-01-20
Pagėgiškis ketvirtadienį kreipėsi į pareigūnus, kad sausio 12-ąją Pagėgiuose, apie 10.30 val. iš 72-ejų  vyro apgaulės būdu buvo išvilioti pinigai. Nuostolis 1059,16 eurų.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
Vakar avarijoje Šilalės rajone susidūrė du automobiliai, pranešama, jog nukentėjo ir policijos pareigūnai.
Nuotrauka
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-19
Galiojantys Lietuvos Respublikos įstatymai numato, kad prekyba alkoholiniais gėrimais yra leidžiama tik turint licenciją.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-17
Vienas neapgalvotas poelgis gali kainuoti itin brangiai – ne tik dvasiškai, bet ir finansiškai. Štai vienas nepažįstamam vyriškiui suduotas smūgis anksčiau jau teistam Tauragėje gyvenančiam vadybininkui D. V. kainavo per 4,4 tūkst. eurų. Tauragės apylinkės teismas praėjusių metų gruodį priėmė nuosprendį, kuriuo jis buvo pripažintas kaltu dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo. 
Nuotrauka
KOMISARIATAS
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2023-01-16
Tauragėje gyvenantis, anksčiau už smurtinius nusikaltimus jau teistas V. M. Tauragės apylinkės teisme vėl atsidūrė dėl savo poelgio rugsėjo pradžioje, kai girtaudamas susikivirčijo su sugyventine. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-01-15
Net 9 kartus teistas J. G. anksčiau jau prarado teisę vairuoti – buvo sulaikytas prie vairo neblaivus. Tačiau, kaip sakoma, automobilis važiuoja ir be teisių. Tad ir šių metų vasarą vyras vėl sėdo prie vairo girtas ir be teisės vairuoti. Pilietiško žmogaus pranešimas policijai atvedė J. G. į Tauragės apylinkės teismą.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-01-13
Sausio 12-ąją Tauragės apskrities pareigūnai informuoti apie smurtaujantį jaunimą.