Didėja pareigūnų atlyginimai
Įkelta:
2023-01-28
Nuotrauka
policija
Nuotraukos autorius:
Autoriaus nuotrauka
Aprašymas

Policijos komisariate darbus planuojama baigti iki rugpjūčio

 

Jau ne vienerius metus kalbama, kad būtina kelti atlyginimus policijos pareigūnams ir ugniagesiams. Kasdien dėl mūsų saugumo dirbantys žmonės, panašu, buvo išgirsti – biudžete numatyta daugiau lėšų atlygiui bei darbo priemonių gerinimui.

Seimas pritarė 2023 m. valstybės biudžeto projektui, kuriame vidaus reikalų sričiai planuojama skirti 901,3 mln. eurų, rašoma Vidaus reikalų ministerijos pranešime. Iš šios sumos viešajam saugumui numatomos rekordinės lėšos – 755 mln. eurų.

Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, vidaus reikalų statutinių tarnybų pareigūnams, viešajam saugumui ir civilinei saugai ir toliau bus skiriamas ypatingas dėmesys.

Vidaus reikalų sistemos statutinių pareigūnų vidutinis darbo užmokestis „į rankas“ kitais metais turėtų didėti vidutiniškai 121 euru – dėl to vidutinis pirminės grandies pareigūnų atlyginimas pasieks 1,1 tūkst. eurų, o vidurinės grandies viršys 1,4 tūkst. eurų.

130 Eur daugiau

Numatoma, kad vidurinės grandies atlyginimų vidurkis Policijos departamente pasieks apie 1493 eurus atskaičius mokesčius.

„Prognozuojame, kad 2023 m. policijos pareigūnų vidutinis darbo užmokestis (atskaičius mokesčius), padidės apie 130 Eur, arba 10 proc., palyginti su 2022 m. vidutiniu darbo užmokesčiu“, – „Tauragės žinioms“ teigė Vidaus reikalų ministerijos Strateginės komunikacijos skyriaus patarėjas Dainius Daukša.

Šiais metais Tauragės apskrities vyriausiajam policijos komisariatui skirta 6,748 mln. Eur asignavimų darbo užmokesčiui. Anot D. Daukšos, tai yra 722,6 tūkst. Eur daugiau nei 2022 m. 

Tauragės policijos pareigūnų darbo užmokesčiui didinti 2023 m. papildomai skirta 222,6 tūkst. Eur, komentavo  Dainius Daukša.

Anot jo, bus gerinamos ir pareigūnų darbo sąlygos – iki rugpjūčio pabaigos planuojama atnaujinti administracinius pastatus Tauragėje, Gedimino g. 17, ir Šilalėje, Struikų g. 5. „Pastatuose bus modernizuota šildymo sistema, šilumos punktas, pagrindinės pastato atitvaros, apšiltintas stogas, išorinės sienos ir cokolis, pakeistos durys ir langai. Bus modernizuotos šalto vandentiekio ir nuotekų sistemos, įrengti priešgaisrinės saugos įrenginiai, atliktas įėjimo laiptų remontas ir pritaikymas neįgaliųjų poreikiams bei pakeisti stogeliai virš įėjimų į pastatus“, – teigė D. Daukša. 

Šiais metais visų policijos įstaigų pareigūnams bus suteiktos šarvinės liemenės, proporcingai dalis jų bus skirta Tauragės apskrities policijos pareigūnams, atsižvelgiant į jų vykdomas funkcijas, pareigūnai bus aprūpinti naujo modelio apsiaustais nuo lietaus.

Pirks naują automobilį

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente, pavaldžiame Vidaus reikalų ministerijai, atlyginimų „į rankas“ vidurkis šiais metais pasieks apie 1495 eurus.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Komunikacijos skyriaus vedėja Vida Šmigelskienė sakė, kad 2023 m. departamentas nuosekliam darbo užmokesčio didinimui planuoja skirti 5,217 mln. Eur.

„Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba yra Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos sudėtyje. Biudžetas skiriamas visam departamentui, o ne pagal departamentui priklausančius padalinius/skyrius ir pan. Departamente dirba per 3200 pareigūnų. Todėl Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų darbo užmokestis yra nustatomas, vertinimai atliekami kaip ir visiems kitiems pareigūnams valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje“, – tikino ji.

„Kiekvienais metais visiems Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos padaliniams yra atnaujinama arba įsigyjama nauja įranga ir priemonės, gerinančios darbo sąlygas ugniagesiams bei padedančios kokybiškai atlikti darbą“, – komentavo Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdybos, kuriai pavaldi Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, viršininkas Marius Garbenis.

Anot jo, Tauragės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai šiais metais yra numatyta skirti naują gaisrinį automobilį. 

„Taip pat sprendžiame klausimą dėl aukštesnių automobilinių kopėčių aprūpinimo. Šių klausimų išsprendimas priklausys nuo tiekėjų operatyvumo, todėl konkrečios datos šiuo metu įvardinti negalėtume, tačiau planuojama, kad 2023 metais įgyvendinsime numatomus atnaujinimus“, – tikino M. Garbenis. 

 

Nuotrauka
mergaite
Įkelta:
prieš 17 valandų
Šiandien, 2024 m. kovo 1 d., apie 9.00 val. iš namų, Šilutės r., Kukorų k., išėjo ir negrįžo 14- metė Emilija Kolberkytė.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2024-02-23
Vyriausioji rinkimų komisija rinkėjams nesiuntinėja SMS žinučių su nuorodomis ir kvietimu pasirašyti už Prezidento rinkimuose kandidatuojančius asmenis.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2024-02-22
Įspėjame gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą. Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste.
Nuotrauka
dinges
Įkelta:
2024-02-19
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško į užsienį dirbti išvykusio ir be žinios dingusio Vaido Sitniko, gimusio 1993 m.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-14
Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-13
2024 m. sausio – vasario mėn. Šilutės rajone, Žemaičių Naumiesčio ir Katyčių seniūnijose, iš statybvietėse dirbusių ekskavatorių bei sunkvežimių, išlaužus kuro bakų spynas buvo pavogtas didelis kiekis dyzelinio kuro. Pasigesta ir įvairių statybos įrankių.
Nuotrauka
narkotikai
Įkelta:
2024-02-08
Policijos pareigūnai turėdami išankstinės informacijos, kad vyras, gimęs 1975 m., namuose, Tauragės r., Skaudvilės miestelyje, galimai laiko narkotines medžiagas, atliko patikrinimą.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-06
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. vasario 1 d. iki 4 d. vykdė prevencinę priemonę pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolei, kurios metu prioritetas matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais ir kt.) naudojimas tamsiuoju paros metu.
Nuotrauka
narkotikai
Įkelta:
2024-02-06
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai 2024 m. vasario 3 d. pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str. 2 d.
Nuotrauka
kontrabanda
Įkelta:
2024-02-05
2024 m. vasario 3 d. apie 17.57 val. Šilalės r., Prienų k., policijos pareigūnai patikrinimui sustabdė automobilį „Volkswagen Touran“, kurį vairavo 56-erių Klaipėdos rajono gyventojas. Patikrinimo metu vairuotojui buvo nustatytas 2,12 prom. neblaivumas.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-02-01
Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą ir mažindami eismo įvykių skaičių, vasario mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys šias prevencines priemones 
Nuotrauka
telefonas
Įkelta:
2024-01-29
Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, kurioje keturiems iš laisvės atėmimo vietų veikusiems vyrams ir dviem jų bendrininkams laisvėje pareikšti kaltinimai dėl sukčiavimo bei nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo.
Nuotrauka
kontrabanda
Įkelta:
2024-01-22
Į Lietuvos Respubliką iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities atvykstantys asmenys tabako gaminius ir vaistinius preparatus nesėkmingai bando nuslėpti nuo muitinės pareigūnų.  Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio poste dirbantys pareigūnai pastebi, kad nuo metų pradžios pagausėjo smulkių tabako gaminių ir vaistų kontrabandos atvejų. Per pirmas tris šių metų savaites fiksuoti ne tik du tabako gaminių, vienas vaistų kontrabandos, bet ir  trys vaistų gabenimo iš trečiųjų šalių taisyklių pažeidimo atvejai.
Nuotrauka
policijos
Įkelta:
2024-01-19
2024 m. sausio 18 d. apie 20.00 val. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, Šilalės r., Pajūrio miestelyje, sulaikė vyrą, gimusį 1999 m. Apžiūros metu, vyro striukės kišenėje, policijos pareigūnai aptiko folijos lankstinukų su galimai augalinės kilmės narkotine medžiaga – kanapėmis. Tuo pačiu metu, Šilalės mieste, Žemaitės gatvėje, buvo sulaikytas dar vienas vyras, gimęs 1985 m., kuris kairės striukės  kišenėje turėjo du folijos lankstinukus su galimai narkotinėmis medžiagomis – kanapėmis.
Nuotrauka
dešra
Įkelta:
2024-01-19
Teismas tenkino Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorės pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir tris šeimos verslą valdžiusius asmenis pripažino kaltais dėl apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo bei turto pasisavinimo. Priimtu baudžiamuoju įsakymu dviems broliams ir jų mamai, atlyginusiems valstybei padarytą žalą, paskirtos piniginės baudos.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2024-01-18
Teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo kaltu dėl plėšimo panaudojus peilį pripažino 51-erių metų Tauragės rajone gyvenantį vyrą. Per porą mėnesių ištirto ir teisme išnagrinėto sunkaus nusikaltimo kaltininkui paskirta 2 metų laisvės atėmimo bausmė su daliniu jos vykdymo atidėjimu.
Nuotrauka
fabrikėlis
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-01-17
Tauragės apskrities policijos pareigūnai 2024 m. sausio 14 d. apie 18.10 val. Šilutės rajone, Versmininkų kaime, esančiame ūkiniame pastate, aptiko naminės degtinės ,,fabrikėlį”.