Apsipirkęs už Tauragės miesto seniūniją vyriškis stojo prieš teismą
Įkelta:
2022-11-27
Nuotrauka
policija
Aprašymas

Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka

Aštuonis kartus už vagystes teistas V. V. vėl grįžo prie senų įpročių. Pas ūkininkę dirbantis nevedęs vyriškis sugalvojo planą – apsimesti Tauragės miesto seniūnijos atstovu ir apvogti elektroninių prekių parduotuvę. Tačiau planas neišdegė – teisėsaugininkai vagį demaskavo. Rugsėjo 20-ąją Tauragės apylinkės teisme atversta byla, kurioje vyriškiui teko išsamiai paaiškinti, kaip jis vykdė nusikaltimą. Be to, jam teko atsakyti ir už tai, kad pavogė benzininį pjūklą. 

Bylos duomenimis, V. V. 2021 m. gruodžio 30-ąją, 13.35 val. kompiuteriu elektroninės parduotuvės „Telia Lietuva“ sistemoje melagingai prisistatė Tauragės rajono savivaldybės administracijos Tauragės miesto seniūnijos atstovu, suformavo užsakymą dėl 748,99 euro vertės kompiuterio įsigijimo, o bendrovei išsiuntus prekę jo nurodytu adresu, gautą kompiuterį atsiėmė pas kurjerį, tačiau už užsakymą pinigų nesumokėjo, prekės negrąžino ir tokiu būdu apgaule įgijo svetimą turtą. Be to, šių metų sausio 7–31 dienomis jis toje pačioje elektroninėje parduotuvėje įsigijo ir ausinukus, telefoną, televizorių ir t.t., taip padarydamas 8892,3 eurų žalą. 

Nagrinėjant bylą buvo apklausta liudytoja, kuri nurodė, kad jai ūkyje padedantis V. V. pas ją gyvena apie 7 metus. Moteris teigė turinti išmanųjį telefoną bei planšetę. Liudytoja teigė, kad planšetę palieka namuose, todėl ja galima pasinaudoti. Kažkada, teigė ji, V. V. yra prašęs ja pasinaudoti, bet ji neleido. Vis dėlto, įtarė ji, vyriškis tokio draudimo nepaisė ir planšete pasinaudojo. Pernai ji teigė grįžusi į namus ir įsijungusi savo planšetę pamatė skelbimą apie parduodamą mobilųjį telefoną. 

Liudytoja nurodė, kad šiais metais sausio mėnesio pradžioje į namo kiemą buvo atvažiavęs kurjerio autobusiukas, kuris atvežė siuntinį V. V. Ji paklausė, kas čia buvo, ar jis ką nors įsigijo, tačiau V. V. esą nieko nepasakė. 

Byloje buvo apklausti 3 liudytojai, patvirtinę, kad V. V. pardavinėjo elektronines prekes. Pas tą pačią ūkininkę dirbęs kitas vyriškis teigė, kad kaltinamasis jam už 450 eurų pasiūlė pirkti mobiliojo ryšio telefoną. Liudytojas teigė, kad V. V. sakė, kad jo buvęs šefas kaip atlygį už buvusį darbą siunčia įrangą. Vyriškis tokia kaltinamojo versija patikėjo ir už 450 eurų įsigijęs minėtą telefoną, vėliau jį pardavė kitam asmeniui už 550 eurų. Iš V. V. jis taip pat nusipirko ir planšetinį kompiuterį už 500 eurų, o jį pardavė už 700 eurų. V. V. versliam vyriškiui siūlė pirkti ir televizorių, tačiau šio liudytojas nepanoro. Tiesa, jį suviliojo 300 eurų kainavęs telefonas, kurį atidavė žmonai. Liudytojas teigė tik vėliau sužinojęs, kad V. V. yra linkęs meluoti, kad jis jokioje Vokietijoje, iš kurios neva šefas siuntė techniką, nedirbo. Prispaustas į kampą V. V.  pirkėjui išsamiai papasakojo, kaip jis apgauna elektroninės parduotuvės programą ir įsigyja prekes. Po to esą V. V. dar siūlė pirkti prekių, tačiau liudytojas vogtų daiktų nepanoro. 

Pareigūnai, sulaukę parduotuvės atstovų kreipimosi, atliko vieno iš neteisėtai įsigytų telefono IMEI kontrolę, kurios metu nustatė, kas yra tikrasis įrenginio naudotojas. Taip buvo užčiuoptas siūlo galas ir prisikasta iki V. V. 

Kaltinamasis neneigė padaręs nusikaltimą. Jis pasakojo, kad už visą pavogtą ir vėliau kitiems parduotą turtą jis gavo apie 3 tūkst. eurų. Pinigus vyriškis išleido savo poreikiams: pirko maistą, padėjo tėvams. Kaltinamasis tikino neturintis galimybės atlyginti padarytą žalą, nes neuždirba jokių pajamų, bet nuoširdžiai gailisi padaręs nusikaltimą. 

Ties tuo nešvarūs V. V. darbeliai nesibaigė. Teisme jam teko atsakyti ir už tai, kad šių metų kovo 18-ąją, apie 21 val., iš vieno vyriškio namo verandos pagrobė 300 eurų vertės benzininį pjūklą. 

Nukentėjusysis pareigūnams nurodė, kad kovo 18-ąją pas jį į svečius buvo atvykęs iš matymo pažįstamas V. V., kuris atsivežė alaus. Vyriškiai girtavo iki pat 21 val., kai kaltinamojo atvyko pasiimti automobiliu kitas asmuo. Tuomet, anot nukentėjusiojo, V. V. išėjo į lauką pro verandą, kurioje buvo padėtas pjūklas, ir išvažiavo. Namo šeimininkas teigė vėliau neberadęs pjūklo, iškart įtaręs, kad pasidarbuoti galėjo būtent V. V. – be jo, namuose daugiau niekas nesilankė. V. V. vėliau policijos pareigūnams prisipažino įvykdęs vagystę. Vyras kalbėjo, kad nusikaltimo padarymui įtakos galėjo turėti jo girtumas. 

Už visas vagystes Tauragės apylinkės teismas skyrė subendrintą 10 mėnesių laisvės apribojimo bausmę vykdant intensyvią priežiūrą ir įpareigojant V. V.  nuo 23 val. iki 6 val. būti savo gyvenamojoje vietoje, dalyvauti elgesio pataisos programoje, neatlygintinai išdirbti 100 valandų per 5 mėnesius sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais asmenimis.

 

Nuotrauka
teis
Nuotraukos autorius – Augustas Didžgalvis
Įkelta:
prieš 1 dieną
Praėjusiais metais pirmosios instancijos teismuose buvo išnagrinėta daugiau nei 500 bylų dėl teisinių darbo santykių (dėl darbo užmokesčio, darbo sutarties pasibaigimo bei nutraukimo ir kt.). Netrūko ir bylų, susijusių su darbuotojais iš užsienio valstybių. Kokiomis sąlygomis darbdavys privalo įdarbinti asmenį iš užsienio, ar darbo sutartys su užsieniečiais kuo nors skiriasi, ką darbuotojui reikėtų žinoti bandant apginti savo teises? Į visus šiuos klausimus atsakė Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Romualdas Gylys.
Nuotrauka
ligonine
Įkelta:
2024-05-21
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) bendradarbiaudama su Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) vykdo socialinę kampaniją „Duoti ar neduoti?“. Kampanijos tikslas – skatinti dialogą tarp medikų ir pacientų, atkreipiant dėmesį į skaidrumo svarbą medicinos sektoriuje ir kyšių sukeliamas neigiamas emocijas. Visus metus įvairiose šalies ligoninėse medikai ir pacientai bus kviečiami ne tik išvysti stendą, kuriuo siekiama atskleisti smulkiosios korupcijos gydymo įstaigose žalą, bet ir išreikšti savo nuomonę, kaip elgtis, kai susiduriama su kyšio provokavimu ar siūlymu. Šiuo metu stendą galima pamatyti Tauragės ligoninėje.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2024-05-09
Prokuratūra praėjusią savaitę teismui pateikė keturis civilinius ieškinius, kuriais prašoma Mažeikių rajono savivaldybei iš tarybos nario Lauryno Jonausko, Radviliškio rajono savivaldybei iš tarybos nario Gabrieliaus Verdingo, Tauragės rajono savivaldybei iš tarybos nario Dariaus Petrošiaus bei Kretingos rajono savivaldybei iš tarybos narės Jolitos Vaickienės priteisti bendrai daugiau nei 42 tūkst. eurų.
Nuotrauka
sukčiai
Įkelta:
2024-05-06
Įspėjame gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą. Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-05-06
Kaip pranešama policijos suvestinėje mamos diena nepraėjo be smurto, Šilutės rajone  nevaldomas tapo oro balionas bei apgadintas automobilis.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2024-04-29
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai šią ir praėjusią savaitę teismui pateikė du civilinius ieškinius, kuriais prašoma Tauragės rajono savivaldybei iš tarybos nario Kęstučio Balašaičio bei Kretingos rajono savivaldybei iš tarybos nario Vytauto Ročio priteisti bendrai daugiau nei 26 tūkst. eurų.
Nuotrauka
teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-26
Vakar, Tauragės apylinkės teismo kolektyvas atsisveikino su kadenciją baigusiu teisėju Egidijumi Mockaičiu. Šias garbingas pareigas teisėjas ėjo 15 metų, iš kurių paskutinius penkerius metus ėjo Tauragės apylinkės teismo pirmininko pareigas.
Nuotrauka
Dingo
Įkelta:
2024-04-26
2024 m. balandžio 22 d. apie 16.00 val. iš namų, Tauragėje, išėjo ir negrįžo Jurgita Šnaraitė, gim. 1984 m.
Nuotrauka
Dingo
Įkelta:
2024-04-18
Balandžio 13 d. iš namų, Šilutėje, išėjo 22 metų Mantas Margelis ir iki šiol negrįžo. Vaikinas liekno kūno sudėjimo, apie 175 cm ūgio, šviesių trumpų plaukų, vilkėjo pilkos spalvos sportines kelnes ir džemperį, avėjo juodos spalvos sportinius batus.
Nuotrauka
Policija
Įkelta:
2024-04-08
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. balandžio4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
policija
Policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-28
Kiekvienų metų pavasarį Lietuvos policijos įstaigos organizuoja atvirų durų dienas. Šio renginio tikslas – supažindinti abiturientus su policijos pareigūno profesija bei informuoti apie studijų, mokymosi ir karjeros galimybes.
Nuotrauka
narkotikai
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams įkliuvo narkotinių medžiagų platintojas ir pirkėjas. Kratų metu, jų namuose, rastos ir paimtos įvairios narkotinės bei psichotropinės medžiagos, įranga ir priemonės joms fasuoti, grynieji pinigai, galimai gauti iš nusikalstamos veikos.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-03-18
Tauragės apylinkės teismas priėmė sprendimą, kuriuo įpareigojo buto savininkę įsileisti rangovą ir užbaigti daugiabučio namo modernizacijos darbus, o buto savininkei nevykdant įpareigojimo, leido rangovui patekti į būtą be jos leidimo bei atlikti buto langų pakeitimo, buto šildymo sistemos vamzdynų, radiatorių, vandentiekio ir kitus bendro naudojimo objektų modernizacijos darbus.  
Nuotrauka
auto
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-18
Policijos pareigūnai  kovo11-17 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
cigaretės
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-16
Kovo 13 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, turėdami informacijos, kad vyras, gimęs 1976 m., sodyboje, Šilutės r., Žemaičių Naumiestyje, laiko akcizais apmokestinamas prekes ir jomis disponuoja, atliko kratą.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-13
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. kovo 4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolę, kurios metu nustatė 16 pažeidimų (Tauragė – 8, Šilalė – 2, Šilutė - 6). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 420 str.
Nuotrauka
mantija
Įkelta:
2024-03-08
Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai kreipėsi į Tauragės apylinkės teismą su civiliniais ieškiniais dėl daugiau negu 33 tūkst. eurų, kaip nepagrįstai išmokėtų Šilutės rajono tarybos nariams Steponui Kazlauskui ir Algirdui Gečui, grąžinimo į Šilutės rajono savivaldybės biudžetą. Taip pat šią savaitę dėl galimai aplaidaus finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo bei piktnaudžiavimo pareikšti įtarimai Pagėgių savivaldybės tarybos nariui Remigijui Špečkauskui.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-03-07
2024 m. kovo 3 d. apie 9.30 val. iš namų, Tauragėje, K. Donelaičio g., baltos spalvos automobiliu ,,Peugeot 307“ išvyko Algirdas Dienas, gimęs 1986 m. ir iki šiol negrįžo.