Už tyčinį bankrotą Algirdui Komskiui skirta 10 tūkst. eurų bauda
Įkelta:
2022-12-02
Nuotrauka
teismas
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka

Tauragės apylinkės teismas lapkričio 17-ąją paskelbė nuosprendį Pagėgių politiko Kęsto Komskio sūnui Algirdui.

Po skaudžios avarijos – bankrotas

Bylos duomenimis, UAB „Agrolira“ direktoriaus pareigas ėjęs A. Komskis apgaulingai tvarkė įmonės buhalterinę apskaitą, iššvaistė svetimą turtą. Teismo vertinimu, A. Komskis sąmoningai blogai valdydamas įmonę ir priimdamas ekonomiškai nenaudingus sprendimus privedė ją prie bankroto ir padarė didelę turtinę žalą kreditoriams. 2019 m. UAB „Agrolira“ buvo iškelta bankroto byla. Įmonė bankrutavo turėdama šimtatūkstantinių skolų.

Prieš įmonės bankrotą 2019 m. vasarį Klaipėdos apygardos teismas priėmė nutartį, pagal kurią bendrovei priteisė sumokėti 95 tūkst. eurų neturtinės žalos už tai, jog girtas įmonės darbuotojas pražudė dviejų mažamečių vaikų tėvą V. Š. Darbuotojas avariją sukėlė vairuodamas „Agroliros“ automobilį. Klaipėdos apygardos teismas dviem žuvusiojo vaikams priteisė po 40 tūkst. eurų, vyro žmonai ir tėvams – po 5 tūkst. eurų. Iš viso – 95 tūkst. eurų.

Žuvusiojo žmona S. K. teismo posėdyje sakė, kad iki šios dienos visos jai priteistos sumos taip ir negavo. Moteris sakė, kad buvo sumokėta tik dalis neturtinės žalos, bet kiekvienam iš žuvusiojo vaikų dar liko sumokėti po maždaug 25,5 tūkst. eurų. Moteris Tauragės apylinkės teisme pateikė civilinį ieškinį, kuriame iš viso nurodė 56 tūkst. eurų sumą. S. K. teigė mananti, kad UAB „Agrolira“ bankrutavo siekdama išvengti sumokėti tai, kas buvo priteista Klaipėdos apygardos teismo. Įtarimų žuvusiojo žmonai sukėlė tai, kad vasario 21-ąją priėmus teismo nutartį dėl neturtinės žalos vos po mėnesio buvo įsteigta tą pačią veiklą vykdanti įmonė „Kalibrus“, o visi buvę „Agroliros“ darbuotojai perėjo dirbti į ją, be to, staiga atsiradę nauji 3 įmonės akcininkai net nežinojo, kad turi kažkokių įmonės akcijų. 

S. K. teisme apgailestavo, kad augindama vaikus turi kovoti dėl to, kas jiems ir taip priklauso. Žuvusiojo žmona sakė, kad tenka išgyventi gilų skausmą, kai reikia teismuose nuolat ieškoti teisybės.

Pažadėjo traktorių

Prieš pat bankrotą bendrovės akcininkais tapo 3 paprasti darbininkai iš Pagėgių. Tik iš žurnalistų jie sužinojo, kad turi įmonės akcijų.

Vienas jų teisme liudijo jokių akcijų nepirkęs. Vyriškis išsiaiškino, kad turi 24 proc. įmonės akcijų. Jis teigė, kad dokumentus jam pasirašyti liepė Kęstas Komskis, o ką pasirašė, darbininkas tikino nežinojęs, mat apie jokias akcijas politikas neaiškino. Tiesa, kaip prisiminė liudytojas, tuo metu jau sklandė kalbos, kad įmonė bankrutuos. Už tai, kad pasirašytų dokumentus, naujajam akcininkui buvo pažadėtas traktorius. Tačiau jokio traktoriaus vyras sakė negavęs, o akcijos pasirodė esančios absoliučiai nereikalingos. 

Kaltas nesijautė

Kaltinamasis Algirdas Komskis nesijautė esantis atsakingas už bankrotą. Jis Tauragės apylinkės  teisme kaltės nepripažino ir sakė, kad net nesupranta, kuo yra kaltinimas, mat esą buvo atsakingas už apskaitos organizavimą, o ne už jos tvarkymą. Politiko sūnus sakė, kad jokių dokumentų nėra tvarkęs, nes įmonėje esą tai atliko buhalterė ir apskaitininkė. 

Anot jo, kai vienas darbuotojų sukėlė avariją, kurioje žuvo nukentėjusiosios vyras, antstolis areštavo dalį įmonės technikos, „Sodra“ taip pat nurašė šiek tiek pinigų.

Kaltinamasis neįžvelgė nieko blogo tame, kad veikla iš bendrovės „Agrolira“ buvo perkelta į „Kalibrus“. 

A.Komskis nesutiko su jam pareikštais kreditorių civiliniais ieškiniais ir prašė juos atmesti. Anot jo, bendrovė neturėjo pinigų, todėl negalėjo sumokėti teismo priteistos sumos, nes reikėjo pirkti kurą, medžiagas, mokėti darbuotojams atlyginimus. Pasak A. Komskio, paskutinius 3 veiklos metus įmonė nedirbo pelningai. Jis teigė supratęs, kad įmonei gresia nemokumas, bankrotas, todėl kreipėsi į akcininkus, sudarė veiksmų planą, kaip išgyventi finansinius sunkumus. 

Teisme apklaustas bankroto administratorius teigė, kad patikrinus bendrovės „Agrolira“ dokumentus nustatyta, kad galimai neteisėtai įmonė išdavė paskolą.

Teisme liudijusi buvusi „Agroliros“ buhalterė sakė, kad apie bankrotą sužinojo ne iš įmonės vadovų, o iš „Sodros“, kuri atsiuntė laišką į elektroninį paštą. Laiške buvo perspėjama, kad neatsiskaičius bus keliama bankroto byla. Buhalterė pabrėžė, kad už visus finansinius sprendimus buvo atsakingas direktorius.

Teismas: bankrotas sukeltas tyčia

Tauragės apylinkės teismo teisėja Elena Simonavičienė konstatavo, kad A. Komskis yra kaltas dėl jam pareikštų kaltinimų, kadangi jis, būdamas UAB „Agrolira“ direktorius, turėjo teisiškai apibrėžtus įgaliojimus, materialiai atsakė už įmonės grynųjų pinigų tvarkymą ir operacijų grynaisiais pinigais kasoje bei piniginėmis lėšomis įmonės banko sąskaitose atlikimą. Nustatyta, kad A. Komskis svetimą turtą iššvaistė nuo 2018 m. kovo iki 2019 m. rugpjūčio. Konstatuota, kad, disponuodamas bendrovės piniginėmis lėšomis ir nepateikdamas išlaidas pateisinančių dokumentų, K. Komskis pardavė bendrovei priklausiusį savaeigį motorinį laivą už 12,1 tūkst. eurų (už 5,8 tūkst. eurų mažesnę kainą nei jo likutinė vertė). A. Komskis pripažino, kad pardavė laivą mažesne kaina kitai bendrovei, kurios vienintelis akcininkas yra jo tėvas K. Komskis. Kaltinamasis sakė, kad K. Komskio bendrovei įmonė „Agroliraׅ“ buvo skolinga, niekas nenorėjo investuoti, tačiau, teismo vertinimu, tai jokiu būdu nepateisina kaltinamojo nusikalstamų veikų. 

Teisme įrodyta, kad A. Komskis sumažino įmonės pinigines lėšas: kasos išlaidų orderiu išmokėjo sau 160 tūkst. eurų avansą prekių pirkimui, nors bendrovė jau tuo metu turėjo daugiau nei šimto tūkstančio eurų įsiskolinimų už socialinį draudimą, mokestines nepriemokas, pradelstų kreditorinių įsiskolinimų. Be to, A. Komskis apskaitos dokumentais pagrindė 9,4 tūkst. eurų paskolą, o nuo 2019 m. balandžio UAB „Agrolira“ veiklą perkėlė į UAB „Kalibrus“, atitraukė bendrovės apyvartines lėšas, neužtikrino jų grąžinimo, neketino vykdyti įsipareigojimų.

„Minėti kaltinamojo Algirdo Komskio veiksmai sąlygojo UAB „Agrolira“ tapimą nemokia ir nulėmė 2019-11-12 UAB „Agrolira“ bankrotą bei dėl to padarė didelės turtinės žalos kreditoriams, kurių kreditoriniai reikalavimai iš viso yra 443 915,49 Eur. <...> Kaltinamasis veikė tyčia, t. y. suprato, kad blogai valdo įmonę, numatė bankroto ir žalos kreditoriams atsiradimo galimybę ir šių padarinių norėjo“, – nuosprendyje pabrėžė teisėja E. Simonavičienė.

Skyrė solidžią baudą

Teismas pripažino, kad žuvusiojo žmona S. K. patyrė neturtinę žalą: dvasinius išgyvenimus, įtampą, turėjo ieškotis teisinės pagalbos dėl teismo priteisto žalos atlyginimo jos mažamečiams vaikams ir jai išieškojimo iš UAB „Agrolira“. „UAB „Agrolira“ veikla pasibaigė ir kreditoriniai reikalavimai liko nepatenkinti, dėl ko nukentėjusioji patyrė dvasinius išgyvenimus, įtampą ieškodama teisinės pagalbos“, – teigiama nuosprendyje. 

Nukentėjusiajai iš kaltinamojo A. Komskio teismas papildomai priteisė 3 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo. 

Už turto iššvaistymą, nusikalstamą bankrotą ir apgaulingą apskaitos tvarkymą teismas A. Komskiui skyrė 10 tūkst. eurų baudą, kurią privalu sumokėti per 10 mėnesių, ir 7 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 1 metams ir 6 mėnesiams. A. Komskis įpareigotas bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui. 

Nuotrauka
policija reidas
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 valanda
Policijos pareigūnai gerindami eismo saugumą ir mažindami daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, lapkričio 27 d. Tauragėje vykdė prevencinę priemonę, kurios metu ypatingą dėmesį skyrė neblaivių vairuotojų kontrolei.
Nuotrauka
nuotrauka
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Tauragės apskrities policija praneša apie smurto protrūkį Pagėgių savivaldybėje.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-11-21
Lapkričio 21 d. rytą policijoje vėl registruojami pranešimai apie gaunamus elektroninius laiškus (anglų kalba), kuriuose grasinama susprogdinti pastatus ar prileisti nuodingų dujų į patalpas. Iš viso iki 9 val. šalyje buvo gauti 28 laiškai, daugiausiai jų gavo mokyklos ir gimnazijos.
Nuotrauka
teisetvarka
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-20
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai lapkričio 18 d. pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-16
Trečiadienį Tauragės rajone rastas artilerijos sviedinys, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departament​​​​​​​as.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-10
Penktadienį Tauragės rajone įvyko nelaimė. Kaip informavo Policijos departamentas, lapkričio 10 d., apie 16 val. 40 min., Tauragės r., ties Antegluonio k., automobilis partrenkė ir mirtinai sužalojo dviračiu važiavusį vyrą. Aplinkybės tikslinamos.
Nuotrauka
nuotrauka
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-09
Skaudūs eismo įvykiai, kai žūsta ar yra sužeistų žmonių, įvyksta kai vairuotojai nesilaiko Kelių eismo taisyklių. Dažniausias pažeidimas yra kai vairuotojas išvažiuoja į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaiko Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos, pranešime rašo Tauragės apskrities policija.
Nuotrauka
nuotrauka
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Policijos pareigūnai, gerindami eismo saugumą ir mažindami daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, lapkričio 1–4 d. vykdė sustiprintą eismo dalyvių kontrolę. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas neblaivių vairuotojų kontrolei. Taip pat pareigūnai stebėjo, kaip eismo dalyviai dėvi atšvaitus bei šviesą atspindinčius elementus tamsiuoju paros metu.
Nuotrauka
policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-06
Sekmadienį į Tauragės apskrities policiją dėl užpuolimo kreipėsi 45-erių metų vyras.
Nuotrauka
policija reidas
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-03
Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą ir mažindami eismo įvykių skaičių, lapkričio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys prevencines priemones.
Nuotrauka
namine degtine
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-10-23
Spalio 20 d. apie 11 val. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai turėdami informacijos apie galimai vykdomą nusikalstamą veiką, atliko kratą Šilalės rajone, Pajūrio seniūnijoje, Dapkiškės kaime, esančioje sodyboje.
Nuotrauka
dingo
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-10-23
Tauragės apskrities policija prašo pagalbos – ieškomas iš namų išėjęs ir negrįžęs vyras.