Lietuvos karys nuteistas už dezertyravimą
Įkelta:
2022-11-11
Nuotrauka
teism
Nuotraukos autorius:
klat.teismas.lt nuotrauka

Tauragės apylinkės teismo Šilalės rūmai lapkričio 9 d. priimtu nuosprendžiu 22 metų kariui už neatvykimą į tarnybos vietą ilgiau kaip dešimt dienų skyrė galutinę 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 1 metų laikotarpiui.

Bylos duomenimis, Klaipėdos miesto gyventojas I. L., būdamas profesinės karo tarnybos kariu, be pateisinamų priežasčių daugiau kaip tris mėnesius neatvyko į tarnybos vietą Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalione. Nustatyta, jog vaikinas į profesinę karo tarnybą buvo priimtas dviem metams ir ėjo vairuotojo pareigas.

Teisminio nagrinėjimo metu I. L. kaltu prisipažino ir nurodė, jog tokį jo elgesį lėmė nenoras dirbti batalione dėl blogų tarpusavio santykių tiek su kolegomis, tiek su vadais. Tačiau savo elgesį įvertino kaip lengvabūdišką bei nepateisinamą. Kaltinamasis teigė, kad jeigu būtų numatęs gresiančią atsakomybę, tikrai taip nebūtų elgęsis - būtų kantriai išbuvęs visą sutartyje numatytą tarnybos laiką.

Teismas, išnagrinėjęs ir įvertinęs byloje esančius įrodymus, konstatavo, jog karys padarė tyčinį apysunkį nusikaltimą. Taip pat pažymėjo, jog sankcija už minėtos nusikalstamos veikos padarymą – tik laisvės atėmimo iki penkerių metų bausmė. Nustatant skirtinos laisvės atėmimo bausmės trukmę, teismas atsižvelgė į tai, kad jaunuolis savo kaltę pripažino, nuoširdžiai gailėjosi, į tai, kad sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Įvertinta ir tai, jog I. L. yra nedirbantis, anksčiau neteistas, baustas administracine tvarka.

Kadangi I. L. kaltę pripažino visiškai ir byla išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, paskirtoji 1 metų laisvės atėmimo bausmė sumažinta trečdaliu. Teismas, įvertinęs bylos duomenis bei atsižvelgęs į tai, jog vaikinas nesistengė išvengti atsakomybės, kritiškai vertino savo poelgį, išgyveno dėl bataliono vadovybei sukeltų problemų, padarė išvadą, jog I. L. resocializacija galima be realaus laisvės atėmimo. Todėl bausmės vykdymas atidėtas 1 metams, paskiriant jam bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu pareigą neišvykti už gyvenamosios vietos rajono ribų be kaltinamojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Taip pat skirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – 500 Eur dydžio įmoka į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.  

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Nuotrauka
prokuratura
Lietuvos respublikos prokuratūros nuotrauka
Įkelta:
prieš 18 valandų
Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai teismui perdavė didelės apimties baudžiamąją bylą, kurioje šeši fiziniai ir vienas juridinis asmuo kaltinami mokesčių vengimu teikiant neteisingus duomenis apie pajamas bei apgaulingu apskaitos tvarkymu. Skaičiuojama, kad bendra galimai išvengtų mokesčių suma siekia beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
gaisrine
Įkelta:
prieš 18 valandų
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša apie šią naktį Tauragės rajone kilusius gaisrus, vieno asmens išgelbėti jau nespėjo.
Nuotrauka
kedes
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Antradienį Tauragės rajono policija sulaukė pranešimo, apie sausio 16 d. Tauragės rajone, Pagramančio miestelyje, iš 42-ejų vyro, sukčiavimo būdu išviliotus pinigus.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-01-20
Išėjęs iš įkalinimo įstaigos Šilalėje gyvenantis R. V. nusikalto tą pačią dieną. Vyrui teks grįžti už grotų ir vėl pagalvoti apie savo žiaurų elgesį, kurį sukėlė pavydas ir girtumas.
Nuotrauka
a
FNTT asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2023-01-20
Pagėgiškis ketvirtadienį kreipėsi į pareigūnus, kad sausio 12-ąją Pagėgiuose, apie 10.30 val. iš 72-ejų  vyro apgaulės būdu buvo išvilioti pinigai. Nuostolis 1059,16 eurų.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
Vakar avarijoje Šilalės rajone susidūrė du automobiliai, pranešama, jog nukentėjo ir policijos pareigūnai.
Nuotrauka
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-19
Galiojantys Lietuvos Respublikos įstatymai numato, kad prekyba alkoholiniais gėrimais yra leidžiama tik turint licenciją.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-17
Vienas neapgalvotas poelgis gali kainuoti itin brangiai – ne tik dvasiškai, bet ir finansiškai. Štai vienas nepažįstamam vyriškiui suduotas smūgis anksčiau jau teistam Tauragėje gyvenančiam vadybininkui D. V. kainavo per 4,4 tūkst. eurų. Tauragės apylinkės teismas praėjusių metų gruodį priėmė nuosprendį, kuriuo jis buvo pripažintas kaltu dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo. 
Nuotrauka
KOMISARIATAS
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2023-01-16
Tauragėje gyvenantis, anksčiau už smurtinius nusikaltimus jau teistas V. M. Tauragės apylinkės teisme vėl atsidūrė dėl savo poelgio rugsėjo pradžioje, kai girtaudamas susikivirčijo su sugyventine. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-01-15
Net 9 kartus teistas J. G. anksčiau jau prarado teisę vairuoti – buvo sulaikytas prie vairo neblaivus. Tačiau, kaip sakoma, automobilis važiuoja ir be teisių. Tad ir šių metų vasarą vyras vėl sėdo prie vairo girtas ir be teisės vairuoti. Pilietiško žmogaus pranešimas policijai atvedė J. G. į Tauragės apylinkės teismą.
Nuotrauka
kastuvai
Įkelta:
2023-01-14
Šiais metais už nesunkų sveikatos sutrikdymą, anksčiau – už fizinio skausmo sukėlimą teistas S. D. vėl „prisidirbo“. Recidyvistas puolė kastuvu ir sužalojo kaimyną, kadangi šis nedavė alkoholio. Norėjęs pamokyti pažįstamą vyriškis atsidūrė belangėje. Tauragės apylinkės teisme trečiąkart teisiamas nusikaltėlis aiškino, kad tai nukentėjusysis jį puolė. Tačiau viską paneigė įvykį mačiusi liudininkė.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-01-13
Sausio 12-ąją Tauragės apskrities pareigūnai informuoti apie smurtaujantį jaunimą.
Nuotrauka
apsaugos
Aplinkos apsaugos departamento nuotrauka
Įkelta:
2023-01-11
Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, gavę informacijos, Naujųjų metų išvakarėse Šilutės rajone nustatė asmenį, neteisėtai sumedžiojusį briedį. Vien žala gyvūnijos ištekliams – per 6700 eurų. 
Nuotrauka
Įkelta:
2023-01-11
​​​​​​​Tauragėje, Vytauto gatvėje, kanale į upelį bėgo teršalai. Apie tai trečiadienį pranešta Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento suvestinėje.