Kelionei namo pasinaudoti policijos pareigūnais – nevykusi idėja
Įkelta:
2022-11-28
Nuotrauka
kodeksas
Nuotraukos autorius:
Lietuvos policijos nuotrauka

Pranešimu apie savo paties pagrobimą ir apiplėšimą ant kojų sukėlęs Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnus 35-erių Pagėgių savivaldybės gyventojas pastarosiomis dienomis iš nukentėjusiojo virto įtariamuoju. Jo idėja kelionei į namus pasinaudoti policijos pareigūnų ekipažu buvo visai nevykusi ir turi teisinių pasekmių – vyrui pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą.

Ši istorija prasidėjo lapkričio 9-osios pavakary. Bendrojo pagalbos centro telefonu paskambinęs vyras pranešė, kad apie 17 val. kelyje Vilnius-Kaunas-Klaipėda nenustatyti asmenys jį sumušė ir pagrobė mobilųjį telefoną SAMSUNG GALAXY A21. Į įvykio vietą atvykusiems Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnams Pagėgių savivaldybės gyventojas papasakojo, kad Pagėgių savivaldybėje, Mikytų kaime, prie jo privažiavo „Volkswagen“ markės automobilis su dviem nepažįstamais vyrais, kurie jį jėgą įgrūdo į automobilį ir nuvežė Kauno kryptimi. Anot nukentėjusiojo, po valandos kelio automobilis sustojo kelkraštyje ir jis buvo ištrauktas iš transporto priemonės, apkumščiuotas ir iš kišenės pagrobtas jo mobilusis telefonas. Kai automobilis nuvažiavęs, tarp miškų paliktas vyras pamatęs užrašą „Kėdainių rajonas“ ir supratęs, kad jo namai - tolokai. Pora valandų jis ėjęs pėsčiomis ir taip atsidūręs gretimame Raseinių rajone. Kai visai sutemo ir nukentėjusiajam pasidarė sunku orientuotis, jis nusprendęs paskambinti Bendrojo pagalbos centro telefonu ir pranešti apie prieš jį įvykdytą nusikalstamą veiką. Vyras teigė, kad paskambino telefonu, kurio skriaudikai nepagrobė. Kadangi, anot pareiškėjo, jam buvo padaryta 200 eurų turtinė žala ir jis patyrė fizinį skausmą, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl plėšimo.

Jį narplioti ėmusiems pareigūnams pasirodė keistas užpuolikų geraširdiškumas - vieną telefoną jie pagrobė, kitą - kažkodėl paliko. Tikrinant įvykio aplinkybes, įtarimą pradėjo kelti ir kai kurie įvykio aplinkybių nesutapimai. Nurodytas pagrobtasis telefonas buvo nenaudojamas, tad duomenų apie jo buvimo vietą gauti nepavyko.

Po pokalbio su nukentėjusio vyro artimaisiais situacija pradėjo aiškėti. Pasirodo, šis Pagėgių savivaldybės gyventojas pakeleivingomis mašinomis dažnai iškeliauja pasivažinėti po Lietuvą, o kai susiklosto tokia situacija, kad nebeturi su kuo grįžti namo, tada kviečiasi policiją.

Po savaitės plėšimo tyrimo veiksmų, paskambinus apie grobimą pranešusiam pareiškėjui, šis prisipažino apie plėšimą pamelavęs. Pasirodo, lapkričio 9-ąją jis eilinį kartą nusprendė pakeliauti. Vyras įsėdo į pažįstamo asmens automobilį ir ketino važiuoti iki Raseinių, tačiau, kai vėliau prie jų prisijungusi kompanija nusprendė keliauti į Trakus, jis apsisprendė ties Kėdainių riba išlipti. Kadangi buvo sutemę ir pro šalį važiavę automobiliai nestojo, pagėgiškis sukūrė istoriją apie pagrobimą bei plėšimą ir surinko Bendrojo pagalbos centro telefono numerį. 

Tačiau kelionei namo pasinaudoti policijos pareigūnais – nevykusi idėja. Ikiteisminį tyrimą dėl vyro apiplėšimo pareigūnams teko nutraukti ir pradėti kitą ikiteisminį tyrimą – dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą. Baudžiamasis kodeksas už tai numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Nuotrauka
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
​​​​​​​Dvylika kartų, iš kurių mažiausiai vieną – už disponavimą narkotinėmis medžiagomis, teistas R. R. ir vėl įkliuvo į policijos pareigūnų rankas turėdamas draudžiamų medžiagų. Tauragės apylinkės teisme praėjusių metų gruodžio 29-ąją jis išgirdo teisėjos verdiktą. 
Nuotrauka
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-02-04
Prieš Tauragės apylinkės teismą stojo sugyventinę sumušęs R. D. Keturis kartus teistas vyriškis ir penktąjį neišsisuko nuo bausmės, nors smurtinius savo veiksmus vadino žaidimu.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-02-03
​​​​​​​Šią savaitę, sausio 30–31 ir vasario 1–2 dienomis, policijos pareigūnai vykdė privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę. Paaiškėjo, kad vis dar yra pamirštančių prisisegti saugos diržą.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-02-01
Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje sutuoktinių pora iš Pagėgių savivaldybės kaltinama neteisėtu praturtėjimu. Skaičiuojama, kad 40-metis K. K. ir 38 metų K. Ž. K. turėjo turto, kuriam įsigyti per kelerius metus panaudojo beveik 300 tūkst. eurų neteisėtų pajamų.
Nuotrauka
policija
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Gruodžio 5-ąją Tauragės apylinkės teismas priėmė nuosprendį byloje dėl neteisėtai pagamintos naminukės. Anksčiau neteistas E. D., stojęs prieš teismą, kalbėjo, kad išvirto alkoholio skonis jam nepatiko, todėl suvartojęs litrą likusį skystį jis pasiliko valymui ir dezinfekavimui. 
Nuotrauka
kalejimas
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-29
Septynis kartus už sukčiavimą, vagystes, fizinio skausmo sukėlimą teistas O. F. niekaip negali atsikratyti senų įpročių. Pernai metų gruodį vyriškis vėl žengė per Tauragės apylinkės teismo durų slenkstį išklausyti dar vieną nuosprendį.
Nuotrauka
policija
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2023-01-28
Jau ne vienerius metus kalbama, kad būtina kelti atlyginimus policijos pareigūnams ir ugniagesiams. Kasdien dėl mūsų saugumo dirbantys žmonės, panašu, buvo išgirsti – biudžete numatyta daugiau lėšų atlygiui bei darbo priemonių gerinimui.
Nuotrauka
prokuratura
Lietuvos respublikos prokuratūros nuotrauka
Įkelta:
2023-01-26
Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai teismui perdavė didelės apimties baudžiamąją bylą, kurioje šeši fiziniai ir vienas juridinis asmuo kaltinami mokesčių vengimu teikiant neteisingus duomenis apie pajamas bei apgaulingu apskaitos tvarkymu. Skaičiuojama, kad bendra galimai išvengtų mokesčių suma siekia beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
gaisrine
Įkelta:
2023-01-26
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša apie šią naktį Tauragės rajone kilusius gaisrus, vieno asmens išgelbėti jau nespėjo.
Nuotrauka
kedes
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-25
Antradienį Tauragės rajono policija sulaukė pranešimo, apie sausio 16 d. Tauragės rajone, Pagramančio miestelyje, iš 42-ejų vyro, sukčiavimo būdu išviliotus pinigus.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-01-20
Išėjęs iš įkalinimo įstaigos Šilalėje gyvenantis R. V. nusikalto tą pačią dieną. Vyrui teks grįžti už grotų ir vėl pagalvoti apie savo žiaurų elgesį, kurį sukėlė pavydas ir girtumas.
Nuotrauka
a
FNTT asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2023-01-20
Pagėgiškis ketvirtadienį kreipėsi į pareigūnus, kad sausio 12-ąją Pagėgiuose, apie 10.30 val. iš 72-ejų  vyro apgaulės būdu buvo išvilioti pinigai. Nuostolis 1059,16 eurų.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
Vakar avarijoje Šilalės rajone susidūrė du automobiliai, pranešama, jog nukentėjo ir policijos pareigūnai.