Už vengimą išlaikyti vaiką – teistumas
Įkelta:
2022-10-02
Nuotrauka
teismas
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Praėjusiais metais po skyrybų per 6,2 tūkst. nepilnamečių liko gyventi su vienu iš tėvų, rodo Statistikos departamento pateikti duomenys. Nutrūkus santuokai, vaiko neauginantis tėvas arba mama privalo prisidėti prie atžalos išlaikymo. Tačiau tokią pareigą vykdo ne visi. Už tai gresia net teistumas. Tuo galėjo įsitikinti ir anksčiau neteistas N. A., kurio atžvilgiu Tauragės apylinkės teismas rugpjūčio 17-ąją paskelbė nuosprendį. 

Vadinamųjų alimentų nemokantys tėvai tampa tikru galvos skausmu tiems, kurie augina vaiką po skyrybų. Juk jam reikia ne tik maisto, bet ir drabužių, mokymo priemonių, kišenpinigių ir t.t. Ant vienišo tėvo arba mamos gula finansinė našta, tad nuo 2008-ųjų, alimentų nemokant tėvams, už juos moka valstybė. Tačiau pinigų dėl įvairių priežasčių vaiko išlaikymui neskiriantys tėvai vis tiek gali sulaukti atsakomybės.

Tauragės apylinkės teisme rugpjūtį atversta baudžiamoji byla atvėrė tikrą šeimos dramą – vaiko tėvas ne tik vengė mokėti pinigus, bet ir bendrauti su sūnumi.

Kaip kalbėjo nukentėjusiąja pripažinta vaiko mama, su N. A. susituokė, gimė sūnus. Vėliau šeima iširo. Pasak vaiko mamos, nuo 2009 m. rudens N. A. nebendrauja su sūnumi, jokių ryšių neieško ir nepalaiko. Anot jos, nuo pat gimimo tėvas vaikui neteikė jokios finansinės pagalbos, nepadėjo nei maistu, nei apranga, nei kitomis priemonėmis.

Vaiko tėvas N. A. dėl jam pareikštų kaltinimų visiškai prisipažino. Jis aiškino, kad dar 2019 m. jo atžvilgiu jau buvo nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl vengimo išlaikyti vaiką. Tuo metu jis dirbo vienoje įmonėje, iš kurios vėliau išėjo. Kelis mėnesius vyriškis ieškojo darbo. Nuo 2019 metų rugsėjo jis dirbo beveik iki Kalėdų, o šventiniu laikotarpiu vėl liko be darbo. 2020 m. sausio pradžioje kaltinamasis teigė užsiregistravęs Užimtumo tarnyboje, gavo bedarbio statusą. Tų metų rugsėjį jis turėjo atvykti į Užimtumo tarnybą pokalbiui dėl darbo pasiūlymo, bet neatvyko, nes tuo metu buvo išvykęs dirbti į Norvegiją. Kaip teigė N. A., Norvegijoje jis dirbo nelegaliai – įsidarbino radęs darbo skelbimą. Tačiau net ir iš uždirbtų pinigų vaiko išlaikymui jis nieko nepervedė. 2020 m. gruodį N. A. grįžo į Lietuvą, bet niekur nedirbo ir Užimtumo tarnyboje nesiregistravo. Esą tuo laikotarpiu jis užsiėmė pavieniais ir nelegaliais darbais, o nuo 2021 m. rugpjūčio iki šių metų gegužės įsidarbino vienoje įmonėje. Po kurio laiko jam buvo pranešta, kad kadangi turi skolų antstoliui, iš jo darbo užmokesčio bus išskaičiuojami pinigai. Kaltinamasis aiškino, kad darbdavys pasakė, jog viską sutvarkys. Vyriškis teigė visą tą laiką galvojęs, kad pinigai jam išskaičiuojami iš atlyginimo. Tačiau pinigai vaiko nepasiekė. Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Vyriškis tik atvykęs į policijos komisariatą teigė sužinojęs, kad jam pinigai išskaičiuojami nebuvo.

N. A. pripažintas kaltu dėl vengimo išlaikyti vaiką. Jam paskirtas laisvės apribojimas 9  mėnesiams įpareigojant visą laisvės apribojimo bausmės laikotarpį dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje.

 

Nuotrauka
kibiras
Įkelta:
prieš 1 dieną
Spalio 19-ąją Tauragės apylinkės teisme priimtas baudžiamasis įsakymas byloje, kurioje kaltinimus sužalojus seserį išgirdo ne kartą už smurtą teistas pataisos namuose kalėjęs nevedęs ir niekur nedirbantis V. L. 
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Tauragės apylinkės teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo anksčiau 10 kartų teistas 23 m. Šilutės rajono gyventojas V. N. pripažintas kaltu dėl svetimo turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu. Vyrui paskirta 2 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Netoli Tauragės susidūrė du automobiliai, „Volkswagen Passat“ nuvažiavo nuo kelio.
Nuotrauka
avarija audi
Tauragės žinių nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Šįryt eismo sąlygas smarkiai sunkina šaltukas ir plikledis. Vairavimas tokiu oru reikalauja ypatingai atsargaus vairavimo ir tinkamo greičio pasirinkimo.
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Ties Stragutės kaimu nuo kelio nuvažiavo sunkvežimis.
Nuotrauka
ginklas
Įkelta:
2022-11-20
Pareigūnams aptikus neteisėtai laikomus šovinius į Tauragės apylinkės teismą atvykti turėjo medžiotojas S. R. Anksčiau neteistas, vedęs ir dirbantis vyriškis turėjo paaiškinti, kaip nutiko, kad jo seife aptikti neleistini daiktai.
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-18
Šįryt kelyje link Kryžkalnio nuo kelio nuvažiavo ir į atitvarus rėžėsi sunkvežimis MAN.
Nuotrauka
gaisrine greitoji
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-18
Šįryt Tauragėje, Bernotiškės gatvėje užsidegė pastatas. Įvykio vietoje dirbo ugniagesiai.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-11-14
​​​​​​​Tauragės apskrities pareigūnai sulaukė pranešimo dėl keistai manevruojančio automobilio. Įtarta, kad jo vairuotojas gali būti neblaivus.
Nuotrauka
iesko
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-14
Tauragės apskrities policija socialiniame tinkle skelbia, kad Tauragėje, esančiame prekybos centre, asmuo pasiėmė prekių ir pasišalino už jas nesumokėjęs.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Kelių eismo taisyklės numato, kad vairuotojas privalo važiuoti neviršydamas leistino greičio. Atrodo, savaime suprantama. Deja, šios taisyklės ne visuomet paisoma. Tai kartais sukelia skaudžių pasekmių. Žalos būna ypač daug, jeigu ne tik viršijamas greitis, bet ir neatsižvelgiama į slidžią kelio dangą. 
Nuotrauka
policija
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-12
Anksčiau už vagystę ir viešosios tvarkos pažeidimą teistas M. N. šįkart Tauragės apylinkės teismo slenkstį privalėjo peržengti dėl kaltinimų neteisėtai įgijus, gabenus ir laikius nedidelį kiekį narkotinių medžiagų neturint tikslo jų parduoti ar kitaip platinti.