Su kastetu ir teleskopine lazda – tiesiai į pareigūnų glėbį
Įkelta:
2022-08-01
Nuotrauka
policija
Aprašymas

Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka

Tauragės apylinkės teismas birželio 3-ąją už tai, kad su savimi nešiojosi aplinkiniams pavojingus ginklus, skyrė baudą Tauragėje gyvenančiam J. P.

2018 m. už fizinio skausmo sukėlimą teistas, vienoje Tauragės rajono savivaldybei priklausančių įmonių dirbantis vyras šiais metais vėl pakliuvo į teisėsaugos akiratį, kai pareigūnai jo automobilyje rado draudžiamų nešioti ginklų – lazdą ir kastetą.

J. P. kaltę pripažino visiškai. Vyriškis teismui nurodė, kad 2019 m. pavasarį lazdą nusipirko vienoje Tauragės parduotuvėje už 8 eurus. Kaltinamasis sakė, kad jam net nekilo minčių, jog ši draudžiama, kadangi ji laisvai parduodama. 

Apklausta ir bendrovės „Jurkus ir Partneriai“, kurios prekybos centre įsigyta lazda, darbuotoja. Ji tikino, kad šioje parduotuvėje prekiaujama įvairiomis pramoninėmis prekėmis, dovanomis, suvenyrais, drabužiais, avalyne ir žaislais. Moteris sakė, kad į parduotuvę buvo atvežta suvenyrinių lazdų, skirtų pardavimui. Ji teigė, kad lazdos atvežtos iš sandėlio Telšiuose. Jų būta nedaug. Prekės, įpakuotos į kartonines dėžutes, jai esą nepasirodė tokios, kuriomis būtų galima ką nors sužeisti. Liudytoja sakė, kad pačios lazdos buvo ištraukiamos, atrodė tarsi plastikinės su metalinėmis detalėmis, tačiau nepanašu, kad jos labai tvirtos. Kam tiksliai šios lazdos buvo skirtos, ji teigė tikrai nežinojusi ir nesupratusi, bet esą spėliojusi, kad praverstų mokyklose rodyti ką nors prie lentos. 

Kaltinamasis sakė šį daiktą pirkęs be jokio tikslo, neturėjo net minčių žaloti aplinkinių. Tačiau kartu jis pažymėjo, kad prieš kurį laiką buvo stipriai sumuštas, todėl galvojo, kad reikalui esant, turėdamas teleskopinę lazdą, galėtų lengviau apsiginti. J. P. lazdą laikė garaže prie namų, o šių metų sausio pradžioje teleskopinę lazdą pasidėjo automobilyje ir ją laikė, kol rado policijos pareigūnai. 

Kaip tarnybiniame pranešime nurodė Tauragės apskrities policijos pareigūnai, šių metų sausio 7-ąją buvo gauta informacijos, kad apie 20.20 val. prie prekybos centro „Maxima“ pastebėtas automobilis „VW Passat“, kurio vairuotojas gali su savimi turėti apyvartoje draudžiamų daiktų – ginklų. Vairuotojas buvo patikrintas: kastetas rastas daiktadėžėje, o lazda – vairuotojo durelėse. Aptikti ne tik uždrausti ginklai, bet ir 2 pakeliai cigarečių su baltarusiško pavyzdžio banderolėmis. Vyriškis buvo sulaikytas ir naktį praleido areštinėje. Pradėjus ikiteisminį tyrimą pareigūnai ginklus nurodė įvertinti ekspertams.

Aiškindamas, kaip jo automobilyje atsirado kastetas, vyras nurodė, kad 2019 m. rudenį, kai mokėsi Tauragės profesiniame rengimo centre, iš nepažįstamo vaikino nusipirko šį ginklą už 5 eurus. Jį vyriškis tikino irgi įsigijęs tik tam, kad galėtų apsiginti. Apie tai, kad turi kastetą, vyriškis niekam nesakė, nes žinojo, jog jis draudžiamas. J. P. sakė žinoję ir tai, kad teleskopinė lazda bei kastetas gali būti pasitelkti žmonėms ar gyvūnams žaloti, bet jų panaudoti vyriškis prisiekinėjo neketinęs ir su šiais daiktais tikrai nieko nedaręs. 

Kaip vėliau nustatė specialistai, lazda yra smogiamojo-triuškinamojo poveikio šaltasis nešaunamasis ginklas. Kieto metalo teleskopinė lazda pagal Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą priskiriama D kategorijos ginklams. Kaip numato Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas, D kategorijos ginklams priskiriami ir dujų įrenginiai, elektros šoko įtaisai, senoviniai, pneumatiniai ginklai bei šaltieji ginklai (pavyzdžiui, peiliai). D kategorijai priklausančius ginklus turėti gali būti leidžiama, bet nešiotis arba laikyti taip, jog jie iškart galėtų būti panaudoti, draudžiama. Specialistai priėjo prie išvados, kad kastetas, kuris priskiriamas civilinėje apyvartoje draudžiamiems ginklams, pagamintas pramoniniu būdu. 

Tauragės apylinkės prokuratūros prokurorė Roma Kiselevičienė už padarytą nusikalstamą veiką vyrui pasiūlė skirti 1,5 tūkst. eurų baudą ją sumažinant trečdaliu, kadangi kaltinamasis dėl visko prisipažino. Teismas, J. P. pripažinęs kaltu už neteisėtą disponavimą nešaunamaisiais ginklais, jam skyrė galutinę 900 eurų dydžio baudą, kurią jis įpareigotas sumokėti per 3 mėnesius. Teismas nurodė teleskopinę lazdą ir kastetą sunaikinti. 

 

Nuotrauka
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
prieš 14 valandų
Tauragės apylinkės teisme šią vasarą nestinga bylų, susijusių su smurtu. Iš jų matyti, kad dažniausiai žmonės nukenčia ne nuo nepažįstamų užpuolikų tamsiuose užkampiuose, o nuo tų, su kuriais matosi bene dažniausiai, – šeimos narių. 
Nuotrauka
iesko
Įkelta:
2022-08-09
Tauragės apskrities policijos pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti vaizdo kameromis užfiksuotą vyrą, vairuojantį automobilį „Toyota Avensis“ (universalas, pilkos spalvos).
Nuotrauka
su mobiliaisiais
Įkelta:
2022-08-08
Praėjusią savaitę, rugpjūčio 2-5 dienomis, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai fiksavo neatsakingus vairuotojus, kurie vairuojant transporto priemones naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis.
Nuotrauka
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-08-07
Net dukart prieš savo sutuoktinę ranką pakėlęs A. U. sulaukė jos atleidimo. Liepą prieš Tauragės apylinkės teismą stojęs vyriškis pažadėjo daugiau nebesmurtauti. 
Nuotrauka
akistata
Įkelta:
2022-08-03
Vedęs, profesinį išsilavinimą įgijęs V. N. Tauragės apylinkės teisme turėjo paaiškinti savo žiauraus poelgio priežastis. Vyras birželio 3-ąją buvo nuteistas už tai, jog pasmaugė 4 šuniukus. 
Nuotrauka
vagis
Įkelta:
2022-07-29
Kad reikia saugotis vagių, prekybos centrų apsaugos darbuotojams jokia naujiena. Tačiau vienos parduotuvės apsaugininkai, sulaikę vagišius, po kurio laiko suprato, kad ir patys buvo apvogti – iš stebėjimo posto nugvelbta banko kortelių. Anksčiau už žmogaus laikymą nelaisvėje bei plėšimą teistam O. L. birželio 17-ąją Tauragės apylinkės teisme paskelbtas nuosprendis.