Vyrą Paberžių kaime talžęs chuliganas sulaukė atpildo
Įkelta:
2022-07-07
Nuotrauka
policija nakti
Aprašymas

Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka

Praeityje su teisėsauga reikalų neturėjęs Tauragės dvaro kaimo gyventojas dabar galės „didžiuotis“ teistumu. Be jokios priežasties žmogų užpuolęs ir jį bendrininkų grupėje talžęs vyras Tauragės apylinkės teisme reiškė gailestį dėl savo poelgio. Toliau gailėtis vyras galės dirbdamas gegužės 23-osios nuosprendžiu teismo paskirtą visuomenei naudingą darbą. 

Nukentėjusysis A. E. ikiteisminio tyrimo metu pareigūnams nurodė, kad praėjusių metų rugpjūčio 22-osios vidurnaktį kartu su keturiais draugais nuvyko į vandens sporto ir pramogų parką Paberžių kaime. Ten vyko vakarėlis. Vyriškis linksmai leido laiką, šiek tiek išgėrė. Tačiau linksmybės po kiek laiko baigėsi. Kaip pareigūnams kalbėjo nukentėjusysis, paryčiais parko jis ėjo pro stovėjusius tris nepažįstamus asmenis. Pasak A. E., vienas nepažįstamųjų jo paklausė: „Ar gali praeiti?“. Nukentėjusysis atsakė: „Taip, žinoma“. 

Prasidėjo dialogas. Vyras pasakojo, kad jo dar buvo paklausta, ar yra vietinis, ar iš Tauragės. Nukentėjusysis atsakė: „Taip, iš Tauragės“. 

Tuomet A. E. paklausė nepažįstamojo, o iš kur esąs jis. Pastarasis atsakė, kad yra iš „Garadoko“, t. y. iš Tauragės Dvaro kaimo. 

Anot nukentėjusiojo, po to bendravimas virto užgauliojimais ir patyčiomis. „Tolimesnė jo kalba ir elgesys buvo tik kad prisikabintų“, – taip kaltinamojo elgesį apibūdino A. E. ir pabrėžė, kad buvo siekiama išprovokuoti konfliktą. Vyras sakė pats elgęsis ramiai, bet tuomet kaltinamasis netikėtai sudavė smūgį į veidą. A. E. užsidengė veidą rankomis ir po to jau nieko nebematė, bet pajuto smūgius ir į kitas kūno vietas. Vyras pasakojo nugriuvęs ant žemės. Netrukus kaltinamasis kartu su kompanija pasišalino. Nukentėjusysis jų nebematė, nes jie pasišalino iš nusikaltimo vietos. 

Vyrui prireikė medikų, jam sumušta dešinė ausis, padaryta muštinė žaizda nosyje. Ligoninėje nukentėjusiajam diagnozuotas ir nosies kaulų skeveldrinis lūžis.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Tauragės policijos pareigūnai iš vandens ir sporto pramogų parko peržiūrėjo filmuotą vaizdo medžiagą, ji padėjo nustatyti užpuoliką.

Pats kaltinamasis K. Š.  kaltę pripažino, bet nurodė, kad įvykio tiksliai neprisimena. Pasak K. Š., A. E. jam glostė plaukus, tad, kaip teisinosi smurtautojas, jis išsigando ir trenkė galvą į petį, po to spyrė. „Tikrai gailiuosi dėl savo poelgio“, – teisme prisiekinėjo kaltinamasis. 

„Byloje įrodyta, jog kaltinamasis K. Š. suvokė, kad viešoje vietoje savo veiksmais demonstruoja nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai, numatė, kad dėl to bus sutrikdyta visuomenės rimtis ir tvarka kitų asmenų akivaizdoje, ir to norėjo. Kaltinamasis smurtinius veiksmus atliko dėl chuliganiškų paskatų, nesant jokio aiškaus nukentėjusiojo ir kaltinamojo asmeninio pobūdžio konflikto. Akivaizdu, kad tokie teisės ir moralės požiūriu nepriimtini kaltinamojo veiksmai viešoje vietoje buvo pavojingi ne tik konkrečiai nukentėjusiajam, kuriam buvo padarytas nesunkus sveikatos sutrikdymas be jokios paaiškinamos priežasties, bet ir aplinkai bei aplinkiniams, dėl kaltinamojo veiksmų įvykį matę asmenys patyrė nesaugumo jausmą, nepatogumų. Taigi, toks kaltinamojo elgesys viešoje vietoje, vandens sporto ir pramogų parke, renginio metu, be jokios dingsties, matant  kitiems asmenims, naudojant smurtą prieš nukentėjusįjį, padarant jam sužalojimus, patvirtina, jog kaltinamasis neabejotinai suprato savo veiksmus kaip nepagarbos aplinkiniams ir aplinkai demonstravimą, suprato, kad dėl to bus sutrikdyta visuomenės rimtis ir tvarka kitų asmenų akivaizdoje ir šių padarinių norėjo, siekė pasirodyti prieš aplinkinius, t.y. veikė tiesiogine tyčia“, – nuosprendyje pabrėžė teisėja Daiva Žebelienė. 

Ikiteisminio tyrimo metu buvo surinkta duomenų, kad chuliganiškai elgėsi ir kiti su kaltinamuoju buvę asmenys, tačiau šie taip ir nebuvo nustatyti. 

K. Š. pripažintas kaltu ir dėl viešosios tvarkos pažeidimo, ir dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Tauragės apylinkės teismas skyrė jam laisvės apribojimą 8 mėnesiams, įpareigodamas jį per 6 mėnesius neatlygintinai išdirbti 80 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Be to, iš kaltinamojo pareikalauta atlyginti Valstybinei ligonių kasai 176 eurus už nukentėjusiojo gydymą.

 

Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 15 valandų
Neblaivus prie vairo sėdęs ir avariją sukėlęs Vladas L. ne tik neteko vairuotojo pažymėjo, bet ir turės gerokai patuštinti kišenę. Tauragės apylinkės teismas rugpjūčio 3-ąją paskelbtu baudžiamuoju įsakymu jį nuteisė už sukeltą avariją, kurioje buvo sužalota moteris.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-09-23
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM informacijoje apie ekstremalius įvykius, išvykimus, gaisrus pranešama apie ketvirtadienį Oplankio kaime rastą karo laikų sprogmenį.
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-09-23
Rugsėjo 21-ąją Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) A. G., smurtavusiam prieš mažametį posūnį, paskyrė subendrintą vienerių metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidėdamas vieneriems metams. Vyras taip pat įpareigotas nevartoti psichiką veikiančių medžiagų bei keturis mėnesius dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.
Nuotrauka
dingo
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-09-19
Tauragės apskrities policija praneša apie Šilutėje iš namų išėjusią ir negrįžusią moterį. Prašo ją mačiusių ar žinančių moters buvimo vietą informuoti pareigūnus.
Nuotrauka
teismai
Įkelta:
2022-09-17
Anksčiau jau 5 kartus teistas A. P. manė turįs teisę aiškinti mamai, su kuo jai draugauti. Sūnus ją sumušė. Toks „aiškinimas“ baigėsi teisme. Rugpjūčio 3-ąją Tauragės apylinkės teismas jį pasiuntė atlikti arešto bausmės. 
Nuotrauka
narkotikai
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-09-16
Rugsėjo 15 d. sulaikyta grupė asmenų, įtariama, susijusių su Vilniaus apskrityje veikiančiomis organizuotomis nusikalstamomis struktūromis. Pradiniame tyrimo etape iš nelegalios apyvartos išimta apie 37 kg narkotinės medžiagos – kanapių ir jų dalių. Sulaikytiesiems įteikti pranešimai apie įtarimus dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinės medžiagos kiekiu, neteisėto disponavimo šaudmenimis ir kitų nusikalstamų veikų.
Nuotrauka
policija
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-09-16
Į savo buvusią sodybą atvykti ir su dabartiniu jos šeimininku pasikalbėti panoręs vyriškis sukėlė muštynes. Rugpjūčio 8-ąją Tauragės apylinkės teisme jam paskelbtas nuosprendis.
Nuotrauka
uz vairo neblaivus
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Įkelta:
2022-09-15
Tauragės apylinkės teisme nuosprendį išgirdo girtas prie vairo sėdęs ir dėl to aplinkinių dėmesio sulaukęs vyriškis. Aukštąjį išsilavinimą turintis vairuotojas svirduliavo, važiuodamas apgadino kelio ženklą, užvažiavo ant vejos, atsitrenkė į kaimyno automobilį, tačiau teistumo išvengė. 
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-14
Vakar, 21.44 val. gautas pranešimas apie avariją Tauragės rajone, Taurų kaime. Pranešta, kad susidūrė automobilis BMW bei motociklas KTM.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-09-12
Rugsėjo 9-ąją Marijampolės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas praneša apie iš globos namų Jurbarko rajono savivaldybėje, Smalininkų miestelyje esančių globos namų, pabėgusias 3 paaugles.