Pareigūnei plaukus rovusio vyriškio „drąsa“ teisme išgaravo
Įkelta:
2022-07-31
Nuotrauka
policija
Aprašymas

 

Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka

 

Tauragės apylinkės teismą birželį pasiekė byla, kurioje anksčiau už turto sugadinimą, grasinimą nužudyti, fizinio skausmo sukėlimą teistas bedarbis D. K. išgirdo kaltinimus dėl pasipriešinimo policijos pareigūnėms. 

Praėjusių metų lapkričio 16-osios vakarą Bendrasis pagalbos centrą pasiekė moters prašymas padėti išvaryti girtą sūnų iš namų. Teisme pats D. K. prisiminė, kad tą vakarą, išgėręs alaus, atėjo į motinos namus. Ši girto sūnaus nė matyti nenorėjo, o kadangi vyriškis nesiruošė išeiti, iškvietė policiją. 

Teisme liudijusi viena pareigūnių pasakojo tą dieną mieste dirbusi, užtikrindama saugų eismą bei viešąją tvarką, kartu su dar dviem pareigūnėmis. Apie 17.52 val. iš Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato budėtojo buvo gautas pranešimas, kad neblaivus sūnus daužo namų apyvokos daiktus ūkiniame pastate, konfliktuoja su motina. 

Policija vietoje pasirodė po kelių minučių. Pareigūnes pasitikusi vyro mama parodė, kur yra sūnus. 

Pareigūnes lauko virtuvėlėje pamatė D. K., kuris akivaizdžiai buvo neblaivus ir agresyvus: šūkavo, pareigūnes keikė necenzūriniais žodžiais. Joms įspėjus vyriškį, kad šis turi išeiti iš privačios teritorijos, kurioje yra nepageidaujamas, šis ėmė šaukti, kad neturi kur išeiti. Kaip teisme teigė pareigūnė, ji paėmė vyrui už kairės rankos ir vedė jį iš privačios teritorijos. Kita pareigūnė D. K. paėmė už kitos rankos. Tačiau vedamas takeliu ir vis dar būdamas privačioje teritorijoje vyriškis ėmė muistytis, reikalavo jį paleisti, prapliupo necenzūrinių žodžių lavina. Anot vienos pareigūnių, D. K. dėl neblaivumo visiškai nesiorientavo, sunkiai pastovėjo, todėl buvo nuspręsta sodinti jį į tarnybinio automobilio laikinojo sulaikymo kamerą. Kai viena pareigūnių atidarė tarnybinio automobilio duris, o kitos policininkės laikomas D. K. įsėdo į laikinojo sulaikymo kamerą,  jis nuleido kojas ant žemės. Tuomet pareigūnė pareikalavo D. K. pakelti kojas, šis nepakluso. Pareigūnė priėjo arčiau, pasilenkė ir įkėlė jo kojas. Tada D. K. pareigūnę užpuolė – ją pačiupęs už plaukų, traukė link savęs. Pribėgusios kolegės pareigūnę išvadavo, o šis ėmė vėl keiktis bei trankytis, todėl buvo panaudota specialioji priemonė – ašarinės dujos. Vyriškis buvo nuvežtas į policijos komisariatą, o pareigūnė, jausdama skausmą dėl D. K. veiksmų, kreipėsi į ligoninę. 

Tą patį vakarą policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų nevykdymo.. 

Teisme vyras nebebuvo toks drąsus ir pripažino ginčijęsis su pareigūnėmis, pačiupęs vienai jų už plaukų. Kaltinamasis sakė, kad dėl padarytos nusikalstamos veikos gailisi, o jei būtų buvęs blaivus, taip tikrai nebūtų pasielgęs. D. K. atsiprašė pareigūnės ir visų kitų policijos darbuotojų. Dėl sukelto skausmo nukentėjusi policijos pareigūnė civilinio ieškinio nusprendė nereikšti. 

„Kaltinamojo atsakomybę lengvina tai, kad prisipažino nusikaltęs ir nuoširdžiai gailisi. Atsakomybę sunkinanti aplinkybė ta, kad nusikalto apsvaigęs nuo alkoholio. Skiriant bausmę atsižvelgtina į tai, kad kaltinamasis padarė nesunkų nusikaltimą, teisiamas ne pirmą kartą, bet teistumas išnykęs, charakterizuojamas neigiamai, pripažįsta nusikaltęs, gailisi, atsiprašė dėl savo veiksmų, ieškinį pripažįsta. Iš bylos aplinkybių matyti, kad D. K. nuolatos vartoja alkoholį ir elgiasi agresyviai, nors neturi teisės gyventi motinos namuose, yra ten nepageidaujamas. Įvertinus visas šias aplinkybes kaltinamajam skirtina laisvės atėmimo bausmė. Kadangi byla išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, paskirta bausmė mažintina 1/3 dalimi. Vis tik manytina, jog yra pagrindas bausmės vykdymą atidėti, nes tikėtina, kad bausmės tikslai gali būti pasiekti be realaus jos atlikimo“, – dėstoma birželio 22-ąją pasirašytame Tauragės apylinkės teismo teisėjo Vaclovo Jurjono nuosprendyje. 

D. K. pripažintas kaltu dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojai, jam skirta 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmė sumažinta iki 6 mėnesių bausmės vykdymą atidedant 1 metams ir per šį laiką įpareigojant neišvykti už gyvenamosios vietos (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje.

 

Nuotrauka
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
prieš 15 valandų
Tauragės apylinkės teisme šią vasarą nestinga bylų, susijusių su smurtu. Iš jų matyti, kad dažniausiai žmonės nukenčia ne nuo nepažįstamų užpuolikų tamsiuose užkampiuose, o nuo tų, su kuriais matosi bene dažniausiai, – šeimos narių. 
Nuotrauka
iesko
Įkelta:
2022-08-09
Tauragės apskrities policijos pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti vaizdo kameromis užfiksuotą vyrą, vairuojantį automobilį „Toyota Avensis“ (universalas, pilkos spalvos).
Nuotrauka
su mobiliaisiais
Įkelta:
2022-08-08
Praėjusią savaitę, rugpjūčio 2-5 dienomis, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai fiksavo neatsakingus vairuotojus, kurie vairuojant transporto priemones naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis.
Nuotrauka
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-08-07
Net dukart prieš savo sutuoktinę ranką pakėlęs A. U. sulaukė jos atleidimo. Liepą prieš Tauragės apylinkės teismą stojęs vyriškis pažadėjo daugiau nebesmurtauti. 
Nuotrauka
akistata
Įkelta:
2022-08-03
Vedęs, profesinį išsilavinimą įgijęs V. N. Tauragės apylinkės teisme turėjo paaiškinti savo žiauraus poelgio priežastis. Vyras birželio 3-ąją buvo nuteistas už tai, jog pasmaugė 4 šuniukus. 
Nuotrauka
vagis
Įkelta:
2022-07-29
Kad reikia saugotis vagių, prekybos centrų apsaugos darbuotojams jokia naujiena. Tačiau vienos parduotuvės apsaugininkai, sulaikę vagišius, po kurio laiko suprato, kad ir patys buvo apvogti – iš stebėjimo posto nugvelbta banko kortelių. Anksčiau už žmogaus laikymą nelaisvėje bei plėšimą teistam O. L. birželio 17-ąją Tauragės apylinkės teisme paskelbtas nuosprendis.