16-metis pakliuvo į gudrią pareigūnų pasalą
Įkelta:
2022-07-03
Nuotrauka
policija
Aprašymas

Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka

Tauragėje buvo sugautas narkotikus platinęs 16 metų jaunuolis. Gegužės 16-ąją jis išgirdo teismo nuosprendį. 

Bylos duomenimis, 16-metis neteisėtai disponavo psichotropinėmis medžiagomis, turėdamas tikslą jas platinti. Pareigūnai nustatė, kad 2021-ųjų lapkričio 24 d., apie 19 val., iš tyrimo metu nenustatyto asmens jis įgijo 4.489 g miltelių, turinčių savo sudėtyje 0,470 g psichotropinės medžiagos – amfetamino. Kaltinamasis juos atsinešė į autobusų stotelę, bet tą pačią dieną, 21 val., narkotikus konfiskavo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

Teisme paauglys pasakojo prieš kurį laiką sutikęs jam nepažįstamą vyrą, kuris esą jį užkalbino, net jo vardą žinojo. Pasak kaltinamojo, vyriškis siūlė užsidirbti. Po savaitės 16-metis vėl sutiko paslaptingą vyriškį, kuris jam įteikė paketą, liepė nueiti į autobusų stotelę, laukti, kol privažiuos automobilis, tada perduoti paketą, paimti 120 eurų, iš kurių 20 eurų galės pasilikti sau, o kitus atiduoti vyriškiui. 16-metis sakė supratęs, kad pakete yra narkotinė medžiaga, milteliai: gal tai amfetaminas, o gal kokainas. 

Paėmęs paketą vaikinas įsidėjo jį į kišenę, nuėjo į autobusų stotelę už pusės kilometro ir laukė, kol atvažiuos automobilis. Po kurio laiko jis pastebėjo netoli stovintį automobilį. Automobilyje buvęs asmuo jaunuolį pakvietė. 

Teisme liudijęs Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus vyresnysis tyrėjas nurodė, kad dirbant pagal atskirą užduotį buvo gauta informacija, jog prie autobusų stotelės vaikšto asmuo, kuris galimai disponuoja narkotinėmis medžiagomis. Apie 21 val. jis nuvyko į nurodytą vietą ir pastebėjo šalia stotelės vaikštinėjantį jaunuolį.

Teisme 16-metis pasakojo, kad priėjus prie automobilio asmuo liepė jam sėstis į vidų ir paklausė: „Ar turi?“. L. S. atsakė klausimu: „Ką?“. Tuomet asmuo jam pasakė, kad jis pats žino, ką su savimi turi. 

Paauglys susidomėjo atlygiu. „O pinigų turi?“ – paklausė jis nepažįstamo asmens. 

Ir tą akimirką asmuo jam prisistatė, kad yra iš kriminalinės policijos. Vaikinas neturėjo kur dėtis, tad atidavė paketą. Pareigūnai išvežė jį į policijos komisariatą. Vaikino namuose atlikta krata, kurios metu rastos tabletės, maišelis su narkotinių medžiagų pėdsakais. Paauglys tvirtino, kad jis nėra vartojęs psichotropinių medžiagų, tiesa, vėliau prisiminė, kad prieš dvi savaites iki įvykio rūkė marihuaną. Kaltinamasis negalėjo paaiškinti, iš kur jo kambaryje atsirado tabletės. Jaunuolis sakė, kad dėl padaryto nusikaltimo gailisi. 

Vaikinas buvo pripažintas kaltu dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti. Jam skirtas laisvės apribojimas 1 metams, paskiriant auklėjamojo poveikio priemonę – elgesio apribojimą dešimt mėnesių, įpareigojant L. S. būti namuose nuo 22 val. iki 6 val., tęsti mokslą, dalyvauti valstybinių ir nevalstybinių įstaigų bei organizacijų rengiamose socialinio ugdymo ar reabilitacijos priemonėse.

 

Nuotrauka
iesko
Įkelta:
2022-08-09
Tauragės apskrities policijos pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti vaizdo kameromis užfiksuotą vyrą, vairuojantį automobilį „Toyota Avensis“ (universalas, pilkos spalvos).
Nuotrauka
su mobiliaisiais
Įkelta:
2022-08-08
Praėjusią savaitę, rugpjūčio 2-5 dienomis, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai fiksavo neatsakingus vairuotojus, kurie vairuojant transporto priemones naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis.
Nuotrauka
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-08-07
Net dukart prieš savo sutuoktinę ranką pakėlęs A. U. sulaukė jos atleidimo. Liepą prieš Tauragės apylinkės teismą stojęs vyriškis pažadėjo daugiau nebesmurtauti. 
Nuotrauka
akistata
Įkelta:
2022-08-03
Vedęs, profesinį išsilavinimą įgijęs V. N. Tauragės apylinkės teisme turėjo paaiškinti savo žiauraus poelgio priežastis. Vyras birželio 3-ąją buvo nuteistas už tai, jog pasmaugė 4 šuniukus. 
Nuotrauka
vagis
Įkelta:
2022-07-29
Kad reikia saugotis vagių, prekybos centrų apsaugos darbuotojams jokia naujiena. Tačiau vienos parduotuvės apsaugininkai, sulaikę vagišius, po kurio laiko suprato, kad ir patys buvo apvogti – iš stebėjimo posto nugvelbta banko kortelių. Anksčiau už žmogaus laikymą nelaisvėje bei plėšimą teistam O. L. birželio 17-ąją Tauragės apylinkės teisme paskelbtas nuosprendis.