Žmonos seserį sužalojęs mušeika teisme slėpėsi po melo skraiste
Įkelta:
2022-06-18
Nuotrauka
teisėtvarka
Aprašymas

Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka

Linksmas vakaras pasibaigė tikra šeimos drama – prireikė medikų, vėliau įsikišo ir policijos pareigūnai. Anksčiau neteistas Šilalės rajono gyventojas balandžio 27-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo verdiktą dėl žmonos sesers sumušimo.

Bylos duomenimis, nuo alkoholio apsvaigęs R. G. praėjusių metų gruodžio 19-ąją, pusvalandis po vidurnakčio, Tauragės rajono Mažonų kaime, gyvenamojo namo virtuvėje, tyčia ranka pastūmė savo sutuoktinės seserį, kuri atsitrenkė veidu į durų staktą. Nukentėjusiajai padarytos muštinės žaizdos kaktoje, viršutinėje lūpoje, poodinė kraujosruva nosyje, nubrozdinta smakro oda.

Nukentėjusioji pareigūnams pasakojo, kad praėjusių metų gruodžio 18-ąją, apie 19 val.,  su sutuoktiniu atvažiavo pas seserį pakviesti į svečius. Ji tikino su seserimi vakarojusi, vartojusi alkoholinius gėrimus svetainėje. Nukentėjusiosios vyrui svetainėje užmigus kompanija persikėlė į virtuvę. Anot moters, vėliau kaltinamasis R. G. pradėjo apšnekinėti ir įžeidinėti jos vyrą, o tą girdėjo jos sutuoktinis, kuris, atėjęs į virtuvę, pasakė kaltinamajam  R. G., kad šis nustotų jį apkalbėti ir įžeidinėti. Anot jos, R. G. tuo metu sėdėjo ant kėdės, o po jos sutuoktinio žodžių staiga atsistojo ir pastūmė jos vyrą, šis nuvirto koridoriuje ant grindų. Sugriebęs už marškinėlių, R. G. pastūmė ją į virtuvės durų staktą. Parkritusi ant grindų moteris pajuto, kad iš jos kaktos stipriai bėga kraujas. Nukentėjusioji pasakojo, kad dar laukiant medicininės pagalbos R. G. liepė greitosios medicinos pagalbos darbuotojams sakyti, jog ji pati nukrito nuo laiptų. Moteris teigė, kad dėl R. G. veiksmų jai buvo padaryta fizinė ir neturtinė žala. Be to, pasak nukentėjusiosios, jis savo kaltės nepripažįsta, jos neatsiprašė ir susitaikyti nebandė. Susirašinėjant žinutėmis R. G. moteriai liepė pirma atsiimti pareiškimą, nes tik tada jis tarsis. Dėl padarytos neturtinės žalos nukentėjusioji pareiškė 2,5 tūkst. eurų civilinį ieškinį.

R. G. savo kaltės nepripažino. Kaltinamasis tikino, kad įvykio dieną pas jį svečiavosi nukentėjusioji ir dar vienas asmuo. Su jais vyriškis šventė automobilio pirkimą. Pasak jo, naktį, apie 3.30 val., visiems gerokai įkaušus, nukentėjusioji virtuvėje susipyko su savo vyru, ėmė neadekvačiai elgtis. Kaltinamasis pasakojo, kad tuomet moterį jis „pasiuntė toli toli“. Anot jo, pastaroji atsistojo nuo kėdės, bet užkliuvo ir virsdama atsitrenkė į durų staktą. R. G. pasakojo, kad tada jis pakėlė savo sutuoktinės seserį ir pasodinęs ant kėdės nuvalė kraują nuo veido, uždėjo šaldytų uogų maišelį, paskui paskambino skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Iki atvykstant greitajai vyras sakė nieko nekalbėjęs.

Vyras nesutiko atlyginti civilinio ieškinio, nes, jo žodžiais, jis nekaltas ir nieko nepadarė, tačiau sutiko apmokėti Klaipėdos teritorinės ligonių kasos pareikštą 113,71 euro civilinį ieškinį dėl nukentėjusiajai suteiktos medicininės pagalbos.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo apžiūrėta įvykio vieta. Ant virtuvės durų staktos dviejose vietose užfiksuotos dėmės, panašios į sudžiūvusį kraują. 

„Tai, kad (nukentėjusioji) sužalojimus patyrė ne griūdama nuo laiptų, o atsitrenkdama į virtuvės staktą, patvirtino visi įvykį matę asmenys, įvykio vietos apžiūros metu užfiksuotos ant virtuvės durų staktos dvi dėmės, panašios į sudžiūvusio kraujo. Nukentėjusioji A. O. kitą dieną po įvykio apie įvykį papasakojo seseriai <...> ir analogiškas įvykio aplinkybes nurodė 2021-12-20 pareiškime apie padarytą nusikalstamą veiką ir proceso veiksmų atlikimo protokole. Nukentėjusioji nuo pat ikiteisminio tyrimo pradžios buvo nuosekli duodama parodymus, kuriuos patvirtino akistatoje su R. G.“, – teigiama Tauragės apylinkės teismo nuosprendyje.

Konstatuota, kad moteriai padarytas nežymus sveikatos sutrikdymas. Kaltinamojo versiją teismas įvertino kaip gynybinę poziciją siekiant išvengti atsakomybės. 

Teismas nukentėjusiosios civilinį ieškinį nusprendė tenkinti iš dalies ir priteisė jai iš R. G. kišenės 1 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo bei 200 eurų patirtų išlaidų už advokato paslaugas. Teismas R. G. paskyrė 1 metų laisvės apribojimo be intensyvios priežiūros bausmę, įpareigodamas nevartoti psichiką veikiančių medžiagų ir 6 mėnesius dalyvauti elgesio pataisos programoje.

 

Nuotrauka
iesko
Įkelta:
2022-08-09
Tauragės apskrities policijos pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti vaizdo kameromis užfiksuotą vyrą, vairuojantį automobilį „Toyota Avensis“ (universalas, pilkos spalvos).
Nuotrauka
su mobiliaisiais
Įkelta:
2022-08-08
Praėjusią savaitę, rugpjūčio 2-5 dienomis, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai fiksavo neatsakingus vairuotojus, kurie vairuojant transporto priemones naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis.
Nuotrauka
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-08-07
Net dukart prieš savo sutuoktinę ranką pakėlęs A. U. sulaukė jos atleidimo. Liepą prieš Tauragės apylinkės teismą stojęs vyriškis pažadėjo daugiau nebesmurtauti. 
Nuotrauka
akistata
Įkelta:
2022-08-03
Vedęs, profesinį išsilavinimą įgijęs V. N. Tauragės apylinkės teisme turėjo paaiškinti savo žiauraus poelgio priežastis. Vyras birželio 3-ąją buvo nuteistas už tai, jog pasmaugė 4 šuniukus. 
Nuotrauka
vagis
Įkelta:
2022-07-29
Kad reikia saugotis vagių, prekybos centrų apsaugos darbuotojams jokia naujiena. Tačiau vienos parduotuvės apsaugininkai, sulaikę vagišius, po kurio laiko suprato, kad ir patys buvo apvogti – iš stebėjimo posto nugvelbta banko kortelių. Anksčiau už žmogaus laikymą nelaisvėje bei plėšimą teistam O. L. birželio 17-ąją Tauragės apylinkės teisme paskelbtas nuosprendis.