Klastingas keršto planas vyriškį atvedė į teisiamųjų suolą
Įkelta:
2022-06-22
Nuotrauka
akistata
Aprašymas

Asociatyvi Vladimiro Proskurovskio/unsplash.com nuotrauka

 

Tauragės apylinkės teismas išnarpliojo dokumentų klastojimo bylą. Gegužės 2-ąją paskelbtu nuosprendžiu jis pripažino kaltu jau anksčiau teistą E. L., kuris kito asmens vardu nusipirko automobilį. Paaiškėjo, kad nusikaltimą jis įvykdė iš keršto. 

Reikalų su nukentėjusiuoju turėjo anksčiau

Kaltinamasis E. L. teisme teigė kartais perkantis ir parduodantis automobilius. Automobilį „Subaru Forester“ vyriškis tikino pirkęs Šilalės rajone 2021 m. vasarį nukentėjusiojo R. Z. vardu, kitaip tariant, suklastojęs dokumentus – sutartyje nurodė jo, o ne savo duomenis. 

Anot kaltinamojo, nukentėjusysis R. Z. anksčiau jam pardavė techniškai netvarkingą automobilį „VW Touran“, todėl jam jautė didelį pyktį. Vyriškis griebėsi keršto – sumanė R. Z. vardu įsigyti kitų automobilių, kuriuos galėtų parduoti. Kaltinamasis turėjo visus R. Z. asmens duomenis, nes pirkdamas iš jo automobilį kartu buvo užpildęs transporto priemonės pirkimo–pardavimo sutartį.

Automobilį pardavė

Liudytoju pripažintas E. Š. pareigūnams nurodė, kad 2021 m. vasario pradžioje internetiniame puslapyje „Autoplius“ publikavo skelbimą, kuriame nurodė, kad parduoda automobilį „Subaru Forester“. 

Po dviejų dienų jam paskambino vyriškis, kaip vėliau paaiškėjo – kaltinamasis E. L., su kuriuo sutarė parduoti automobilį. Liudytojas pasakojo, kad vyras atvyko ir apžiūrėjo automobilį, su juo užpildė pirkimo–pardavimo sutartį. 

Anot E. Š., pirkėjas su savimi turėjo 2 iš dalies užpildytas pirkimo–pardavimo sutartis ir nurodė, kad sutartis užpildyta jo draugo R. Z. vardu. Minėtoje sutartyje E. Š. užpildė savo asmens duomenis bei parduodamo automobilio duomenis. Už automobilį E. L. sumokėjo vietoje grynaisiais 900 eurų. Pirkėjas buvo atvykęs savo automobiliu ir tralu, kuriuo išsigabeno nusipirktą automobilį. Teisme kaltinamasis E. L. teigė nusipirktą automobilį vėliau pardavęs kitam asmeniui. 

Automobilį įsigijęs žmogus teisme paliudijo už jį sumokėjęs 1150 eurų. 

Pranešė apie baudą

Yla iš maišo išlindo, kai nukentėjusysis R. Z. praėjusių metų lapkričio 16-ąją iš Valstybinės mokesčių inspekcijos gavo elektroninį laišką, kad tariamai jam priklausančiu automobiliu „Subaru Forester“ dar vasario 13-ąją Kelmės rajone, kelyje Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas, buvo padarytas kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį skirta bauda. 

Vyras gerokai nustebo, nes ne tik tokio automobilio tuo metu nevairavo, bet net nežinojo, kad tokį turi. Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Po to kaltinamasis E. L., pasakojo nukentėjusysis, jam paskambino ir pasiūlė susitarti, kad šis atsiimtų pareiškimą.

Įpareigotas dirbti arba mokytis

„Kaltinamasis E. L. padarė nesunkų tyčinį nusikaltimą, yra teistas už analogišką nusikaltimą. E. L. per 5 metus yra baustas 5 kartus už administracinius nusižengimus, padarytus pažeidus Kelių eismo taisykles. E. L. kaltu prisipažįsta, gailisi dėl padaryto nusikaltimo, todėl ši aplinkybė pripažįstama jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe“, – rašoma Tauragės apylinkės teismo nuosprendyje.

Jame teisėjas Osvaldas Briedis pažymėjo, kad E. L. ieško darbo, gailisi dėl padaryto nusikaltimo, taigi, yra pagrindo manyti, kad bausmės tikslai E. L. bus pasiekti atidėjus vieneriems metams jam skirtos 4 mėnesių ir 10 dienų laisvės atėmimo bausmės vykdymą ir įpareigojant nuteistąjį pradėti dirbti arba mokytis bei neišvykti iš gyvenamosios vietos rajono ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

 

Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 16 valandų
Trečiadienį paryčiais Tauragėje pastebėtas vyras apgadinęs automobilius. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.
Nuotrauka
silutes teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-05
Vakar Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo kokainu prekiavęs šilutiškis nuteistas 1 metų ir 4 mėnesių laisvės apribojimo bausme, o iš jo narkotinę medžiagą įgijusiems jaunuoliams paskirtos 2500 eurų dydžio baudos.
Nuotrauka
ugniagesiai, gaisras
Įkelta:
2023-12-04
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento skelbiamoje paros įvykių suvestinėje rašoma apie gretimoje savivaldybėje kilusį gaisrą.
Nuotrauka
muitine
Įkelta:
2023-12-01
Apie muitinę daugelis žmonių žino tikrai nepakankamai. Visgi, tarptautinių siuntų patikrinimas yra labai svarbus procesas, norint apsaugoti tiek aplinką, tiek pačius Lietuvos gyventojus. Šioje srityje muitinė atlieka išties didelį vaidmenį. Taigi – ką žinoti svarbiausia? Koks yra muitinės vaidmuo kovojant su neteisėta prekyba?
Nuotrauka
policija reidas
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-28
Policijos pareigūnai gerindami eismo saugumą ir mažindami daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, lapkričio 27 d. Tauragėje vykdė prevencinę priemonę, kurios metu ypatingą dėmesį skyrė neblaivių vairuotojų kontrolei.
Nuotrauka
nuotrauka
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Tauragės apskrities policija praneša apie smurto protrūkį Pagėgių savivaldybėje.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-11-21
Lapkričio 21 d. rytą policijoje vėl registruojami pranešimai apie gaunamus elektroninius laiškus (anglų kalba), kuriuose grasinama susprogdinti pastatus ar prileisti nuodingų dujų į patalpas. Iš viso iki 9 val. šalyje buvo gauti 28 laiškai, daugiausiai jų gavo mokyklos ir gimnazijos.
Nuotrauka
teisetvarka
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-20
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai lapkričio 18 d. pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-16
Trečiadienį Tauragės rajone rastas artilerijos sviedinys, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departament​​​​​​​as.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-10
Penktadienį Tauragės rajone įvyko nelaimė. Kaip informavo Policijos departamentas, lapkričio 10 d., apie 16 val. 40 min., Tauragės r., ties Antegluonio k., automobilis partrenkė ir mirtinai sužalojo dviračiu važiavusį vyrą. Aplinkybės tikslinamos.
Nuotrauka
nuotrauka
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-09
Skaudūs eismo įvykiai, kai žūsta ar yra sužeistų žmonių, įvyksta kai vairuotojai nesilaiko Kelių eismo taisyklių. Dažniausias pažeidimas yra kai vairuotojas išvažiuoja į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaiko Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos, pranešime rašo Tauragės apskrities policija.
Nuotrauka
nuotrauka
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Policijos pareigūnai, gerindami eismo saugumą ir mažindami daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, lapkričio 1–4 d. vykdė sustiprintą eismo dalyvių kontrolę. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas neblaivių vairuotojų kontrolei. Taip pat pareigūnai stebėjo, kaip eismo dalyviai dėvi atšvaitus bei šviesą atspindinčius elementus tamsiuoju paros metu.
Nuotrauka
policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-06
Sekmadienį į Tauragės apskrities policiją dėl užpuolimo kreipėsi 45-erių metų vyras.