Klastingas keršto planas vyriškį atvedė į teisiamųjų suolą
Įkelta:
2022-06-22
Nuotrauka
akistata
Aprašymas

Asociatyvi Vladimiro Proskurovskio/unsplash.com nuotrauka

 

Tauragės apylinkės teismas išnarpliojo dokumentų klastojimo bylą. Gegužės 2-ąją paskelbtu nuosprendžiu jis pripažino kaltu jau anksčiau teistą E. L., kuris kito asmens vardu nusipirko automobilį. Paaiškėjo, kad nusikaltimą jis įvykdė iš keršto. 

Reikalų su nukentėjusiuoju turėjo anksčiau

Kaltinamasis E. L. teisme teigė kartais perkantis ir parduodantis automobilius. Automobilį „Subaru Forester“ vyriškis tikino pirkęs Šilalės rajone 2021 m. vasarį nukentėjusiojo R. Z. vardu, kitaip tariant, suklastojęs dokumentus – sutartyje nurodė jo, o ne savo duomenis. 

Anot kaltinamojo, nukentėjusysis R. Z. anksčiau jam pardavė techniškai netvarkingą automobilį „VW Touran“, todėl jam jautė didelį pyktį. Vyriškis griebėsi keršto – sumanė R. Z. vardu įsigyti kitų automobilių, kuriuos galėtų parduoti. Kaltinamasis turėjo visus R. Z. asmens duomenis, nes pirkdamas iš jo automobilį kartu buvo užpildęs transporto priemonės pirkimo–pardavimo sutartį.

Automobilį pardavė

Liudytoju pripažintas E. Š. pareigūnams nurodė, kad 2021 m. vasario pradžioje internetiniame puslapyje „Autoplius“ publikavo skelbimą, kuriame nurodė, kad parduoda automobilį „Subaru Forester“. 

Po dviejų dienų jam paskambino vyriškis, kaip vėliau paaiškėjo – kaltinamasis E. L., su kuriuo sutarė parduoti automobilį. Liudytojas pasakojo, kad vyras atvyko ir apžiūrėjo automobilį, su juo užpildė pirkimo–pardavimo sutartį. 

Anot E. Š., pirkėjas su savimi turėjo 2 iš dalies užpildytas pirkimo–pardavimo sutartis ir nurodė, kad sutartis užpildyta jo draugo R. Z. vardu. Minėtoje sutartyje E. Š. užpildė savo asmens duomenis bei parduodamo automobilio duomenis. Už automobilį E. L. sumokėjo vietoje grynaisiais 900 eurų. Pirkėjas buvo atvykęs savo automobiliu ir tralu, kuriuo išsigabeno nusipirktą automobilį. Teisme kaltinamasis E. L. teigė nusipirktą automobilį vėliau pardavęs kitam asmeniui. 

Automobilį įsigijęs žmogus teisme paliudijo už jį sumokėjęs 1150 eurų. 

Pranešė apie baudą

Yla iš maišo išlindo, kai nukentėjusysis R. Z. praėjusių metų lapkričio 16-ąją iš Valstybinės mokesčių inspekcijos gavo elektroninį laišką, kad tariamai jam priklausančiu automobiliu „Subaru Forester“ dar vasario 13-ąją Kelmės rajone, kelyje Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas, buvo padarytas kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį skirta bauda. 

Vyras gerokai nustebo, nes ne tik tokio automobilio tuo metu nevairavo, bet net nežinojo, kad tokį turi. Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Po to kaltinamasis E. L., pasakojo nukentėjusysis, jam paskambino ir pasiūlė susitarti, kad šis atsiimtų pareiškimą.

Įpareigotas dirbti arba mokytis

„Kaltinamasis E. L. padarė nesunkų tyčinį nusikaltimą, yra teistas už analogišką nusikaltimą. E. L. per 5 metus yra baustas 5 kartus už administracinius nusižengimus, padarytus pažeidus Kelių eismo taisykles. E. L. kaltu prisipažįsta, gailisi dėl padaryto nusikaltimo, todėl ši aplinkybė pripažįstama jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe“, – rašoma Tauragės apylinkės teismo nuosprendyje.

Jame teisėjas Osvaldas Briedis pažymėjo, kad E. L. ieško darbo, gailisi dėl padaryto nusikaltimo, taigi, yra pagrindo manyti, kad bausmės tikslai E. L. bus pasiekti atidėjus vieneriems metams jam skirtos 4 mėnesių ir 10 dienų laisvės atėmimo bausmės vykdymą ir įpareigojant nuteistąjį pradėti dirbti arba mokytis bei neišvykti iš gyvenamosios vietos rajono ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

 

Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 13 valandų
Tauragės apskrities policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, gruodžio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys prevencines priemones.
Nuotrauka
cigaretes
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 20 valandų
Tauragės apskrities policija praneša, kad lapkričio 29 d. apie 11.38 val., Tauragės rajone, Paprūdžių kaimo ribose, kelyje Tauragė–Kryžkalnis, policijos pareigūnai pastebėjo dideliu greičiu atvažiuojantį automobilį „Skoda Octavia“. Pareigūnams einant link sustabdyto automobilio, vairuotojas staiga padidino greitį ir ėmė važiuoti tolyn.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 21 valanda
Policijos pareigūnai gavo pranešimą apie Pagėgių savivaldybėje iškastą kapą.
Nuotrauka
kodeksas
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Pranešimu apie savo paties pagrobimą ir apiplėšimą ant kojų sukėlęs Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnus 35-erių Pagėgių savivaldybės gyventojas pastarosiomis dienomis iš nukentėjusiojo virto įtariamuoju. Jo idėja kelionei į namus pasinaudoti policijos pareigūnų ekipažu buvo visai nevykusi ir turi teisinių pasekmių – vyrui pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą.
Nuotrauka
kibiras
Įkelta:
2022-11-26
Spalio 19-ąją Tauragės apylinkės teisme priimtas baudžiamasis įsakymas byloje, kurioje kaltinimus sužalojus seserį išgirdo ne kartą už smurtą teistas pataisos namuose kalėjęs nevedęs ir niekur nedirbantis V. L. 
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Tauragės apylinkės teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo anksčiau 10 kartų teistas 23 m. Šilutės rajono gyventojas V. N. pripažintas kaltu dėl svetimo turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu. Vyrui paskirta 2 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Netoli Tauragės susidūrė du automobiliai, „Volkswagen Passat“ nuvažiavo nuo kelio.
Nuotrauka
avarija audi
Tauragės žinių nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Šįryt eismo sąlygas smarkiai sunkina šaltukas ir plikledis. Vairavimas tokiu oru reikalauja ypatingai atsargaus vairavimo ir tinkamo greičio pasirinkimo.
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Ties Stragutės kaimu nuo kelio nuvažiavo sunkvežimis.
Nuotrauka
ginklas
Įkelta:
2022-11-20
Pareigūnams aptikus neteisėtai laikomus šovinius į Tauragės apylinkės teismą atvykti turėjo medžiotojas S. R. Anksčiau neteistas, vedęs ir dirbantis vyriškis turėjo paaiškinti, kaip nutiko, kad jo seife aptikti neleistini daiktai.
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-18
Šįryt kelyje link Kryžkalnio nuo kelio nuvažiavo ir į atitvarus rėžėsi sunkvežimis MAN.
Nuotrauka
gaisrine greitoji
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-18
Šįryt Tauragėje, Bernotiškės gatvėje užsidegė pastatas. Įvykio vietoje dirbo ugniagesiai.