Išvydęs pareigūnus vairuotojas tikėjosi pasprukti
Įkelta:
2022-05-06
Nuotrauka
akistata
Aprašymas

Asociatyvi pexels.com nuotrauka

Anksčiau neteistas, ilgus metus gyvenęs Norvegijoje tauragiškis stojo prieš teismą už automobilyje gabentus narkotikus. Kaltinamasis nuo pareigūnų tikėjosi pasprukti. 

Su dideliu kiekiu narkotikų teisėsaugininkams į rankas įkliuvęs  kaltinamasis T. V. teisme kaltę dėl savo nusikaltimo pripažino visiškai. Jis teigė, kad 9 metus gyveno Norvegijoje, ten baigė mokyklą ir tapo priklausomybas nuo marihuanos. T. V. pasakojo dirbęs betonuotoju, po to įsidarbino vairuotoju. 

2019–2020 m. vyriškis grįžo atostogų į Lietuvą. Seni įpročiai nedingo: susiradęs per programėlę žmogų jis susitiko su juo Vilniuje ir nusipirko kanapių. Vyras neslėpė, kad dalį narkotinių medžiagų planavo parduoti. Už kilogramą kanapių lietuvis paklojo 1,5 tūkst. eurų. „Buvo nedidelė kaina“, – teisme sakė T. V. Kaltinamasis narkotikus parsivežė į tėvų garažą. Vyriškis ruošėsi važiuoti į Klaipėdą, todėl daiktus ir maišą su kanapėmis pasidėjo į BMW automobilį. Namuose stovėjo ir tėčio „Zafira“. Kadangi, kaip pasako jis, mama į šį automobilį sukrauna daugybę maišų, jis permetė į „Zafirą“ kanapių maišą, kad jį būtų sunkiau pastebėti.

Vieną dieną T. V. tėvų namuose nupjovė žolę. Tėtis paprašė nulėkti nupirkti į parduotuvę cigarečių. Vyriškis sėdo į „Zafirą“ ir tik išvažiavęs suprato, kad pamiršo piniginę. Apsisukdamas kaltinamasis išvydo policijos mašiną, jį apėmė stresas, nes prisiminė, kokį krovinį su savimi kartu veža. Nežinia, kaip būtų pasibaigę, jeigu vairuotojas būtų ramiai toliau važiavęs, bet T. V. atliko staigų manevrą į kitą pusę ir pradėjo greitai važiuoti. Išvydę keistą vairuotojo posūkį pareigūnai ėmė jį stabdyti. Vyras nestojo. „Nesustojau, nes apėmė stresas“, – kalbėjo kaltinamasis. 

Teisme liudijęs pareigūnas teigė, kad kaltinamojo automobilis riedėjo Stoties g. link Pramonės g. ir rodė kairės pusės posūkio signalą, ketino sukti į tą patį kiemą, tačiau pamatęs pareigūnų automobilį vyras staiga padidino greitį ir nuvažiavo tiesiai. Vairuotojas tokiu savo elgesiu pareigūnams sukėlė įtarimą ir šie nusprendė jį sustabdyti patikrinimui. Kaip pasakojo pareigūnas, Tremtinių gatvėje buvo įjungti specialūs raudonos ir mėlynos spalvos švyturėliai ir specialus garso signalas, per garsiakalbį vairuotojui buvo pasakyta sustoti, bet šis į nurodymus nereagavo, tik padidino greitį ir nuvažiavo Vytauto gatvės link. Apie tai, kad vairuotojas nepakluso teisėtam reikalavimui sustoti, per raciją pareigūnas pranešė budėtojui ir jis iškvietė pastiprinimą. Prie gaudynių prisijungus kitiems ekipažams, Jauniaus g. prieš pareigūnus išvažiavo kitas policijos pareigūnų automobilis. Kolegos pranešė, kad vairuotojas paliko automobilį ir bėga geležinkelio link. Pareigūnai nutarė apvažiuoti aplink. Sustoję Gaurės g. viaduko, jie pamatė daugiau kolegų, kurie žvalgėsi, nes spėjo, kad ieškomasis slepiasi netoliese. Galiausiai asmuo buvo rastas krūmuose. Vyras buvo sulaikytas ir dvi paras praleido areštinėje. 

Teismo salėje kaltinamasis sakė padaręs kvailystę, neįvertinęs, kad viskas taip blogai baigsis. Anksčiau, sakė T. V., jis nebuvo baustas nei Lietuvoje, nei Norvegijoje. 

Vyras teigė, kad šiuo metu lankosi pas  psichiatrą ir gydosi nuo priklausomybės, jam sunku susitvarkyti su nerimu. Kaltinamasis teigė prieš mėnesį susituokęs ir norįs „normaliai, ramiai gyventi“.

Teisėja Elena Simonavičienė kaltinamąjį T. V. pripažino kaltu dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti, jam skirta 12 tūkst. eurų bauda. Kadangi prisipažino įvykdęs nusikaltimą, bausmė vyriškiui buvo sumažinta trečdaliu – iki 8 tūkst. eurų. 

 

Nuotrauka
policijos kateris
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šeštadienio rytą, gegužės 27 d., Šilutės mažųjų laivų uoste buvo pakrikštytas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) greitaeigis kateris „Jūragis“.
Nuotrauka
deg
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai gavę informacijos apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, gegužės 25 d. atliko patikrinimą Šilalės rajone, Kreivių kaime
Nuotrauka
namine
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gavę informacijos apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, gegužės 23 d. atliko patikrinimą Tauragės rajone, Žygaičių miestelyje.
Nuotrauka
teismas
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Klaipėdos apygardos teismas kaip pirmoji instancija išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl artimojo giminaičio – sesers – nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą, išžaginimo ir seksualinio prievartavimo buvo pareikšti 26 metų, penkis kartus teistam vyrui. Vyras pripažintas kaltu dėl sesers nužudymo, išteisintas dėl seksualinio pobūdžio nusikaltimų, nužudytosios seseriai priteistas 5000 Eur neturtinės žalos atlyginimas.
Nuotrauka
kanapes
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gegužės 22 d. pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.
Nuotrauka
masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Telšių apylinkės teismas kaltu dėl sukurstymo pateikti melagingą informaciją siekiant įgyti dokumentą pripažintas 38-erių metų Kelmės rajono gyventojas A. K. Neteisėtą veiką sutikęs įvykdyti jo pažįstamas – 32 metų tauragiškis D. D. – pripažintas kaltu dėl melagingos informacijos pateikimo siekiant įgyti dokumentą bei dokumento suklastojimo. Abiems vyrams skirtos 2,5 tūkst. eurų siekiančios baudos.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, gegužės 15–21 dienomis, tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių.
Nuotrauka
alkotesteris
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl neblaivaus vairuotojo, kuris apgadino ir kitą automobilį.
Nuotrauka
taryba
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-17
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausioji prokurorė, įvertinusi viešoje erdvėje paskelbtą informaciją apie galimai neteisėtai Tauragės rajono savivaldybės tarybos narių veiklos apmokėjimui skiriamų lėšų panaudojimą, savo iniciatyva pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
Nuotrauka
kumstis
Įkelta:
2023-05-16
Pirmadienį pareigūnai sulaukė 69-erių vyro pareiškimo, kad gegužės 12-ąją, maždaug 11.10 val., automobilių stovėjimo aikštelėje Šlaito gatvėje, Tauragėje, nepažįstamas vyras sukėlė jam fizinį skausmą.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2023-05-15
Iš kitų asmenų prostitucijos pelnęsi, konkurentus įbauginti siekę, visuotinai pavojingu būdu svetimą turtą niokoję ir kitus nusikaltimus darę asmenys laukia teismo. Generalinės prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl pelnymosi iš kitų asmenų prostitucijos, plėšimų, viešosios tvarkos pažeidimų, fizinio skausmo sukėlimo ir kitų nusikaltimų pareikšti 26, įtariama, organizuota grupe veikusiems asmenims. Pranešime spaudai skelbiama, kad seksualines paslaugas sutikusios teikti merginos buvo apgyvendintos ir Tauragėje.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-05-12
Tauragės apskrities policijos paros įvykių suvestinėje informuojama, kad dirbdamas nuo kopėčių nukrito vyras.