Pasiskolino 944 eurus – atiduoti teks kone dvigubai
Įkelta:
2022-04-30
Nuotrauka
akistata
Aprašymas

Prieš pasirašant greitojo kredito sutartį reikia įvertinti, ar galėsite grąžinti skolą

Asociatyvi pexels.com nuotrauka

 

„Greita paskola vos per 15 minučių“, – skelbia viena reklama kompiuterio ekrane ieškant internete paskolą suteikti galinčios institucijos. Skamba gundančiai. Tačiau prieš spustelėdami greitųjų kreditų bendrovių tinklalapius žmones turėtų dažniau pagalvoti, ar jiems tikrai reikalingi, iš pirmo žvilgsnio, itin lengvai pasiekiami pinigai. Kreditas ne tik gali padėti įgyvendinti svajones ar pasirūpinti buitimi, bet ir tapti tikru galvos skausmu. Taip nutiko tauragiškei, nusprendusiai pasiskolinti beveik 1 tūkst. eurų. 

Nepajėgė grąžinti

Moteris grąžinti kredito nebeišgalėjo. Dėl to ji atsidūrė teisme, kuriame kovo 14-ąją išgirdo ją ne itin pradžiuginusį sprendimą.

Viena greitojo kredito bendrovė kreipėsi į teismą dėl klientės nesumokėtos skolos. Ieškinyje buvo nurodyta, kad įmonė negavo pajamų iš palūkanų, kurių tauragiškė nesumokėjo. Bendrovė panoro, kad iš klientės būtų priteistos tiek palūkanos, tiek bylinėjimosi išlaidos. 

Tauragės apylinkės teisme nagrinėjant kreditų bendrovės ieškinį paaiškėjo, kad paskolą moteriškei iš pradžių 2017 m. gegužę suteikė kita įmonė. Tauragiškė gavo 944,19 Eur kreditą ir įsipareigojo kas mėnesį mokėti įmokas, o visą paskolą turėjo grąžinti per 1080 dienų. Tačiau laiku nesumokėjusi eilinės įmokos moteris įklimpo į bėdas. Buvo pradėti skaičiuoti delspinigiai, o kai moteris išaugusios skolos visiškai nepadengė, skolą ėmėsi išieškoti kita bendrovė. 

Priteisė įspūdingą skolą

Tauragės apylinkės teismo teisėjas Vaclovas Jurjonas sprendime pabrėžė, kad skolininkei negrąžinus kredito ir taip neįvykdžius savo sutartinių prievolių kreditoriaus negavo pajamų – palūkanų, kurias pagrįstai tikėjosi gauti, kai skolininkė būtų grąžinusi visą kreditą. 

Teismas nusprendė iš moteris priteisti bendrovės naudai 895,56 Eur negrąžinto kredito, 49,21 Eur palūkanų  ir 733,86 Eur negautų pajamų. Taigi, iš viso moteris liko skolinga 1 678,63 Eur.

Palūkanos gali siekti ir iki 300 proc.

„Swedbank“ gyventojų finansavimo ekspertas Tomas Pulikas banko tinklaraštyje teigia, kad dažniausiai šalies gyventojai skolinasi tuomet, kai jiems prireikia pinigų didesnės vertės pirkiniams įsigyti ar padengti nenumatytas išlaidas, kurioms neužtenka mėnesio pajamų. Tiesa, vis dažniau žmonės renkasi ne greituosius, o vartojimo kreditus.

Žmonės jaučia pagundų įsigyti naujesnių telefonų, pažangesnių buities prietaisų, gal net automobilių ar gražesnių baldų. Tačiau jeigu skolinasi pasinaudoję greituoju kreditu, dalis jų įsisuka į nesibaigiantį skolų ratą. Greitieji kreditai vis dar tampa pražūtimi mažesnį finansinį raštingumą turintiems asmenimis. Kaip skelbia „Swedbank“, pasirašant kredito sutartį paprastai numatomos ir baudos, delspinigiai, kuriuos reikia mokėti, jei paskolos žmogus negrąžina ar grąžina ne taip, kaip parašyta sutartyje. Greituosius kreditus, skelbiama, teikia ne bankai, o kitos bendrovės, kurių veiklos, priešingai nei bankų, neprižiūri valstybinės institucijos. Šių kreditų ypatybė ta, kad jie labai greitai išduodami, t.y. pinigai žmogų pasiekia vos išsiuntus trumpąją žinutę ar užpildžius trumpą anketą. Tačiau šių kreditų palūkanos labai didelės. Jei vartojamojo kredito metinės palūkanos paprastai siekia iki 30 proc., tai greitojo kredito palūkanos gali siekti net 300 proc. ir daugiau. Išduodant šias paskolas dažnai nėra vertinamos asmens galimybės grąžinti paskolą, tad skolininkas gali patekti į rimtą bėdą. 

Nuotrauka
narkotines medziagos
Įkelta:
2022-06-29
Birželio 28 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, užtikrindami viešąją tvarką ir eismo saugumą, apie 13.52 val. Šilutėje, Rusnės gatvėje, patikrinimui sustabdė automobilį „Peugeot“, kurį vairavo Tauragės miesto gyventojas, gim. 1969 m.
Nuotrauka
kumstis
Įkelta:
2022-06-29
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi du ikiteisminius tyrimus dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo.
Nuotrauka
greitoji
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-06-27
Sekmadienio popietę ugniagesiai gelbėtojai sulaukė pranešimo, kad Tauragės rajone, Skaudvilės tvenkinyje skęsta žmogus. Atvykus ugniagesiams, kiti žmonės jau buvo ištraukę vyrą iš tvenkinio.
Nuotrauka
112
Įkelta:
2022-06-26
Keršto akys aklos, sako lietuvių liaudies išmintis. Tuo galėjo įsitikinti ir kerštingo plano prieš savo močiutę ėmęsis vyriškis, sukėlęs gaisrą jos ūkiniame pastate. Tauragės apylinkės teisme gegužės 18-ąją jam paskelbtas baudžiamasis įsakymas. Bylos duomenimis, V. M.  praėjusių metų gegužę degaus skysčio tyčia užpylė  ant savo močiutės ūkinio pastato medinių dalių, jį padegė ir tokiu visuotinai pavojingu būdu tyčia sunaikino pastarajai priklausantį turtą. Sudegė ne tik 15 tūkst. eurų vertės namas, bet jame buvęs nukentėjusiajai priklausantis turtas – malkos, aliuminės kopėčios, diskinis pjūklas su varikliu, kibirai, grėbliai, krepšiai. Bendra žala įvertinta  16 420 eurų. 
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2022-06-25
Kovodami su nelegaliu alkoholio pardavinėjimu Tauragės apskrities policijos pareigūnai dirba pagal atskirus planus ir stebi tam tikras vietas, kurios jiems atrodo įtartinos. Tai gali būti girtaujančių asmenų susibūrimo vietos arba patalpos, į kurias dažnai įeina ir netrukus išeina daug žmonių, kurių išvaizda išduoda jų turimą priklausomybę alkoholiui. Gegužės 11-ąją Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, pradėtą po to, kai pareigūnai sučiupo vieną naminukės prekyba besivertusią moterį.  
Nuotrauka
akistata
Įkelta:
2022-06-22
Tauragės apylinkės teismas išnarpliojo dokumentų klastojimo bylą. Gegužės 2-ąją paskelbtu nuosprendžiu jis pripažino kaltu jau anksčiau teistą E. L., kuris kito asmens vardu nusipirko automobilį. Paaiškėjo, kad nusikaltimą jis įvykdė iš keršto. 
Nuotrauka
gaisrine
Įkelta:
2022-06-21
Birželio 20-ąją, apie 3.30 val., ugniagesiai sulaukė pranešimo, kad Pagėgių savivaldybėje, Natkiškių kaime, Vilties gatvėje kilo gaisras ūkiniame pastate.
Nuotrauka
alkotesteris
Įkelta:
2022-06-20
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi net 4 ikiteisminius tyrimus dėl sustabdytų neblaivių vairuotojų Tauragės apskrityje – 1 iš jų sustabdytas Tauragėje, 1 – Pagėgių apskrityje ir 2 neblaivūs vairuotojai Šilalės apskrityje.
Nuotrauka
teisėtvarka
Įkelta:
2022-06-18
Linksmas vakaras pasibaigė tikra šeimos drama – prireikė medikų, vėliau įsikišo ir policijos pareigūnai. Anksčiau neteistas Šilalės rajono gyventojas balandžio 27-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo verdiktą dėl žmonos sesers sumušimo.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2022-06-16
Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį Pagėgių gyventojui ir paskyrė galutinę vienerių metų  ir vieno mėnesio laisvės atėmimo bausmę, atidedant jos vykdymą dvejiems metams už neteisėtą prisijungimą prie internetinės parduotuvės informacinės sistemos tinklapio turinio valdymo sistemos ir neviešų klientų duomenų parsisiuntimą.