Nuteistas žemės ūkio specialistas, norėjęs pasipelnyti, melagingai deklaruodamas pasėlių plotus
Įkelta:
2021-12-09
Nuotrauka
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Aprašymas

Tauragės apylinkės teismo nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Gruodžio 7-ąją, Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) už neteisėtą neviešų duomenų panaudojimą, dokumentų suklastojimą ir svetimo turto apgaulės būdu įgijimą nuteisė žemės ūkio specialistą ir paskyrė 6650 Eur baudą bei atėmė teisę dvejus metus dirbti ar eiti valstybės tarnautojui prilyginto asmens pareigas savivaldybių ar valstybės įmonėse ar savivaldybių bei valstybės kontroliuojamuose viešuosiuose juridiniuose asmenyse.

Kaip skelbiama Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmų išplatintame pranešime, Teismas nustatė, kad vyras, dirbdamas žemės ūkio specialistu ir turėdamas teisę dirbti su „VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro“ informacine sistema, ne tarnybos tikslais stebėjo šioje informacinėje sistemoje esančius neviešus duomenis apie valstybinius žemės plotus ir šiuos duomenis panaudojo. Naudodamasis gautais duomenimis, jis 2018 - 2020 m. suklastojo Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškas, t. y. jose tyčia nurodė melagingus duomenis apie savo, savo sutuoktinės ir sūnaus deklaruojamų pasėlių plotus - į deklaruojamus laukus įtraukė dalį valstybinės žemės ploto. Vėliau suklastotas paraiškas pateikė Nacionalinei mokėjimo agentūrai, kuri pagal deklaruotus žemės ūkio plotus per trejus metus jam, jo sūnui ir sutuoktinei išmokėjo 5150,75 Eur suma didesnes išmokas, nei teisėtai jiems priklausė.

Be to, jis pagamino 12 netikrų dokumentų įrašydamas į juos tikrovės neatitinkančią informaciją apie tai, kad jam ir jo sūnui Nacionalinės žemės tarnybos Šilutės skyriaus vedėjo įsakymais suteikti leidimai laikinai naudotis valstybinės žemės plotais ir šiuos pagamintus netikrus dokumentus pateikė Nacionalinei mokėjimo agentūrai.

Vyras savo kaltę pripažino. Paaiškino, kad informacinėje programoje, su kuria dirba, pamatęs, kurie valstybės žemės sklypai yra nedeklaruoti, sugalvojo juos deklaruoti kartu su savo žemės sklypais. Darbe kompiuteriu užpildė Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraišką, kurioje surašė tiek savo žemės sklypų numerius, tiek valstybinės žemės sklypų numerius, kurie nebuvo deklaruoti. Išsiuntęs paraiškas į Nacionalinę mokėjimo agentūrą ir iš jos gavęs pranešimą, kad yra neatitikimų deklaruotuose duomenyse, jis sugalvojo pagaminti įsakymus „Dėl leidimo laikinai naudotis valstybine žeme“. Visus dokumentus pateikė iš savo darbo kompiuterio elektroniniu paštu.

Teismas nusprendė, kad vyro kaltumas padarius nusikaltimus, visiškai įrodytas liudytojų parodymais, kratos metu paimtais dokumentais, ekspertų išvadomis, byloje esančiais dokumentais, kita bylos medžiaga.

Skirdamas bausmę, teismas įvertino, kad vyras visiškai pripažino savo kaltę, atlygino padarytą žalą Nacionalinei mokėjimo agentūrai, padėjo išaiškinti nusikaltimo aplinkybes. Be to, atsižvelgė į  tai, kad vyras teistas ir teistumas nėra išnykęs, baustas administracine tvarka.

Kaltinamasis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per keturiolika dienų nuo šio dokumento įteikimo dienos turi teisę paduoti teismui, surašiusiam tą teismo baudžiamąjį įsakymą, prašymą reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Jei kaltinamasis paduoda prašymą reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme, teismo baudžiamasis įsakymas neįgyja teisinės galios. Jei kaltinamasis šia teise nepasinaudoja, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir vykdomas šio kodekso nustatyta tvarka. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.

Nuotrauka
akistata
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės apylinkės teismas balandžio 22-ąją išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl praėjusiais metais Tauragėje įvykusios skaudžios avarijos, kurioje nukentėjo ir vaikas. Avarijos kaltininkas gailėjosi, aiškino, kad buvo išsiblaškęs, dėl to nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio ir su juo susidūrė.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-05-20
Anksčiau 7 kartus už vagystes, smurtą, narkotinių medžiagų turėjimą teistas R. N. šįkart „prisidirbo“ nugvelbęs iš Tauragėje parduotuvės 8,4 euro vertės degtinės butelį. Tauragės apylinkės teismas jį už įvykdytą vagystę nuteisė areštu.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-05-19
Tauragės apskrities policija informavo gavę pranešimą dėl neteisėtai, Šilalės rajone, Kaltinėnų miestelyje, laikomų lygiavamzdžio šautuvo šovinių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Nuotrauka
dingo
Įkelta:
2022-05-18
Policija išplatino pranešimą apie dingusį vyrą. Gegužės 16-ąją,  apie 12 val. iš sodybos, Šilutės rajone, Minijos kaime, išėjo ir iki šiol negrįžo Rimgaudas Juozas Strumyla, gimęs 1949 metais.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-05-16
Savaitgaliui praėjus, policijos pareigūnai pastebi, kad gyventojai vis dar pakliūna į sukčių pinkles. Šį kartą iš asmens apgaulės būdu b uvo išvilioti 2800 eurų.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-05-16
Teisėsaugai gerai žinomas, net 9 kartus teistas E. P. Tauragės apylinkės teisme išgirdo nuosprendį dėl jam pateiktų kaltinimų sumušus pas jį namuose prisiglaudusį vyriškį.
Nuotrauka
alkotesteris
Įkelta:
2022-05-11
Gegužės 4-10 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai siekdami užtikrinti eismo saugumą keliuose, vykdė vairuotojų, įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų, blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-05-11
Tauragės apskrities policija praneša, kad vakar, apie 16.30 val., Tauragės rajone, Stirbaičių kaime, Stirbaičių gatvėje, neblaivus (3,01 prom.) vyras, gimęs 1974 metais, vairavo automobilį „Ford Focus“. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl transporto priemonių vairavimo, kai vairuoja neblaivus asmuo.
Nuotrauka
ugniagesiai
Įkelta:
2022-05-10
Savaitgalį Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos įvykių suvestinė pasipildė trimis skirtingais iškvietimais – rastas sprogmuo Sutkų kaime, kilęs gaisras Bitėnų kaime bei katino gelbėjimo operacija Tauragės mieste.
Nuotrauka
akistata
Įkelta:
2022-05-05
Tauragės apylinkės teismas kovo 21-ąją paskelbė nuosprendį neteistam vyriškiui, įkliuvusiam dėl saviizoliacijos nesilaikymo. COVID-19 sirgęs vyras laiką turėjo leisti namuose, tačiau išvyko  į darbą pasirašyti dokumentų. Tai pamatę liudytojai informavo teisėsaugą. Tiesa, nors nusikaltimą vyriškis padarė, nuo baudžiamosios atsakomybės jis išsisuko.