Už 0,016 gramų žolės – teistumas ir 700 eurų bauda
Įkelta:
2021-11-28
Nuotrauka
akistata
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka

Kol Seime buvo mėginama dekriminalizuoti mažo kiekio narkotinių medžiagų laikymą, Tauragėje policija išsijuosusi dirbo. Pareigūnai sučiupo anksčiau neteistą, staklininku dirbantį R. Č. su mažu kiekiu psichotropinės medžiagos. Vyras pasiųstas į teisiamųjų suolą.

Nelemtos vaišės

Tauragės apylinkės teismas spalio 25-ąją priėmė baudžiamąjį įsakymą. Jame nurodyta, kad, bylos duomenimis, R. Č. šiais metais iš ikiteisminio tyrimo metu nenustatyto asmens, neturėdamas tikslo platinti, neteisėtai įgijo 0,016 g psichotropinės medžiagos. Ją vaikinas laikė automobilyje „Opel Vectra“, ant automobilio grindų priekinėje keleivio pusėje, iki kol balandžio 23 d., apie 16 val., tikrindami automobilį medžiagą aptiko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Medžiaga buvo sumaišyta su augalinės kilmės medžiagų mišiniu ir susukta į suktinę. 

R. Č. kalbėjo, kad tą dieną, kai pareigūnai rado narkotikus, jis važiuodamas automobiliu kartu su draugais turėjo suktinę. Tuo metu jis buvo atvažiavęs į Tauragę, telefonu susisiekė su pažįstamu A. Z. ir paklausė, ar šis negalėtų jį savo automobiliu parvežti į namus. Pažįstamas sutiko. Jie apie 14 val. susitiko Tauragėje, prie autobusų stoties. 

Prie vairo sėdėjo A. Z., jie pasivažinėjo po miestą. Po kurio laiko kaltinamasis R. Č. kartu su draugu atsidūrė vietoje, kurioje prie jų turėjo prisijungti trečiasis kompanijos dalyvis. R. Č. sakė, kad išlipo ir netikėtai sutiko iš matymo pažįstamą maždaug 25 metų amžiaus vyriškį – jie pasisveikino, trumpai pasikalbėjo. 

Kaltinamasis teigė, kad tuomet tas vyriškis paklausė, ar R. Č. nenori pabandyti naujos „žolės“. Siūlytojas esą teigė, kad šios „žolės“ poveikis kur kas geresnis, ji labiau apsvaigina. R. Č. atsakė, kad būtų įdomu. Tada vyriškis jam padavė nedidelį popieriaus gniužulėlį. Kaltinamasis sakė, kad jokių pinigų už „žolę“ maždaug 25-erių metų vyriškis neprašė – sakė, kad vaišina. Jie atsisveikino ir R. Č. nuėjo į A. Z. automobilį. Čia jau laukė ir neseniai įlipęs dar vienas draugas 

R. Č. atsisėdo automobilio priekyje, keleivio vietoje. Vos atsisėdęs jis pasidarė suktinę – į specialų popierių susuko tabaką, sumaišytą su ką tik gauta „žole“. Vos pradėjus važiuoti juos sustabdė policijos pareigūnai, kuriems automobilio salono kvapas pasirodė įtartinas. Paklausti, ką rūkė, vyrai gynėsi, kad nieko.

Tačiau policija ant automobilio salono grindų rado R. Č. suktinę, kurią jis buvo numetęs išvydęs pareigūnus. 

Vyrai atsidūrė policijoje, čia R. Č. ir prisipažino, kad „žolė“ yra jo.

R. Č. ikiteisminio tyrimo metu kaltę pripažino visiškai ir teigė, kad problemų dėl sveikatos, psichinės būsenos ir priklausomybių neturi. 

Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro specialistas nustatė, kad rastos suktinės sudėtyje yra psichotropinės medžiagos, kurios masė yra 0,016 g. 

Tauragės apylinkės teismo teisėja Elena Simonavičienė nusprendė R. Č. pripažinti kaltu dėl narkotinių medžiagų laikymo neturint tikslo jų platinti. Vyras įpareigotas sumokėti 700 eurų baudą

„Žolė“ – iš pliaže pamatyto vyro

Spalio 22-ąją Tauragės apylinkės teismas priėmė dar vieną baudžiamąjį įsakymą, kuriuo buvo nuteista šlifuotoja dirbanti E. P. Moteriškei taip pat nemalonumų sukėlė rastos narkotinės medžiagos, kurias pareigūnai paėmė gegužės 3-ąją. 

E. P. kaltę teisme pripažino. Ji sakė, kad gegužės 2-ąją, apie 12 val., prie pliažo susitiko su vyriškiu, su kuriuo susipažino socialiniame tinkle. Teisme E. P. neatskleidė vyro vardo – teisinosi, kad neklausė, o socialiniame tinkle vardas parašytas hieroglifais. Jie susitikę išsikalbėjo, jog abu rūko „žolę“. Vyriškis pasiūlė parūkyti.

Iš jo E. P. nusipirko 16 gramų „žolės“, kuri buvo supakuota po 2 gramus į vieną mažą folijos paketėlį. Už viską moteris teigė sumokėjusi 160 eurų. Moteris sakė nakrotikus pirkusi savo reikmėms, jų niekam nedavė ir niekam nepardavė. 

Tą patį vakarą vieną folijos paketėlį, kuriame buvo maždaug 2 gramai žolės, surūkė, bet ne visą. 

Gegužės 3-ąją E. P., einančią į darbą, prie namo laiptinės durų sulaikė policijos pareigūnai, nusivedė į automobilį, paėmė telefoną ir paprašė aprodyti butą. Ji nesutiko, paprašė, kad pateiktų dokumentą, kokiu pagrindu pareigūnai nori patekti į jos butą. Pareigūnai tokį dokumentą pateikė ir atliko jos bute kratą. Policija paprašė parodyti narkotines medžiagas. E. P. prašymą įvykdė. 

Neaiškių medžiagų rasta ir jos piniginėje – baltos spalvos miltelius. Teisme E. P. aiškino, kad tai galimai yra sutrupėjusi kokių nors medikamentų tabletė. Moteris pasakė, kad vaistai raminantys, malšinantys skausmą. Paklausta, iš kur jų gavo, atsakyti negalėjo. 

Tauragės apylinkės teismas E. P. pripažino kalta dėl narkotikų laikymo neturint tikslo jų platinti ir skyrė jai galutinę 1,7 tūkst. eurų baudą. 

 

Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 4 valandas
Teismas patenkino Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroro Nomedo Metrikio pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir pripažino 43-ejų metų Pagėgių gyventoją kaltu pasinaudojus svetimu galimybių pasu. Teismo sprendimu nuteistajam paskirta dvidešimties parų arešto bausmė jos vykdymą atidedant 3 mėnesiams, konfiskuotas jo mobilusis telefonas.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Ant sukčių kabliuko užkibęs vyriškis prarado per 300 eurų. Tauragėje gyvenantis nukentėjusysis buvo apgautas dar praėjusių metų lapkričio mėnesį, tačiau į policijos pareigūnus kreipėsi tik praėjusią savaitę. 
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-01-17
„Norėjau kaip geriau, bet tik prisidariau sau problemų“, – Tauragės apylinkės teisme ištarė ne kartą už vairavimą esant neblaiviam ir vagystę teistas E. N. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Penktadienį Tauragės apskrities policija pranešė apie mieste aptiktą ekskavatorių ,,Hyundai HW140-9“, kuris buvo vogtas. Paaiškėjo, kad transporto priemonę neteisėtai pasisavinę asmenys nepagalvojo apie tai, jog gali būti sekami specialiu prietaisu. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-12
Tauragės apskrities policija trečiadienį pranešė, kad sausio 10 d. apie 16 val. 20 min. mergina, gimusi 2003 m., internetiniame puslapyje rado skelbimą apie parduodamą mobilaus ryšio telefoną „iPhone X“ ir į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Kur dursi – ten pažeidimas arba nusikaltimas. Regis, tokia situacija susiklostė, kai Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai patikrino įtarimų sukėlusį jaunuolį. Patikrinamas neapsiėjo be radinių, už kuriuos numatyta atsakomybė. Paaiškėjo, jog vaikinas laikė ginklų, galimai narkotinių medžiagų ir kontrabandinių cigarečių.  
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-09
Tauragės apylinkės teisme nuteistas kreditą iš finansų įstaigos panoręs gauti vyriškis, prieš porą metų jau teistas Šilutėje bei Kaune dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės, jos duomenų panaudojimo bei pasipriešinimo valstybės tarnautojui. Bylos duomenimis, G. B. šįkart pateikė suklastotą dokumentą, todėl gruodžio 8-ąją jam paskelbtas naujas nuosprendis. 
Nuotrauka
uogiene
Aasociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-08
Policijos pareigūnų susidomėjimą sukėlęs tauragiškis kaip reikiant prisidirbo. Iš pradžių dėl gaminamos „naminukės“ įkliuvęs vyras, pasirodo, nelegaliai laikė ir šaunamąjį ginklą. Dėl jo tam buvo iškelta baudžiamoji byla, kurioje nuosprendis Tauragės apylinkės teisme paskelbtas lapkričio 30-ąją. 
Nuotrauka
Tauragės apskrities policija
Įkelta:
2022-01-07
Tauragės apskrities policija penktadienį pranešė, kad sausio 5-ąją apie 10 val. 30 min. Tauragės r., Mažonų k., rastas 1958 m. gimusios moters kūnas.
Nuotrauka
Asociatyvi policija.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-01-06
Tauragės apskrities policijos pareigūnai tiria vyro mirtį. Žmogaus kūnas rastas bute.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-05
Pagėgių savivaldybės teritorijoje esanti Endriškių palivarko sodyba buvo apgriauta, o jos plytos parduotos. Pastatas registruotas Kultūros vertybių registre, kadangi turi didelės mokslinės, kultūrinės, istorinės reikšmės. Taigi prieš Tauragės apylinkės teismą stojo plytas išardęs ir iš svetimo turto pasipelnęs vyriškis, turintis polinkį alkoholiui ir norėjęs gauti pinigų gėrimams įsigyti. Už paveldo sunaikinimą Tauragės apylinkės teismas  iš vyro Kultūros paveldo departamento naudai priteisė net 7164,41 euro žalos atlyginimo. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-04
Užsienyje dirbantis tauragiškis prarado teisę vairuoti po to, kai buvo sulaikytas girtas prie vairo. Anksčiau vairuotoju dirbusiam pažeidėjui teko keisti profesiją, o gruodžio 2-ąją – išklausyti Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.