Už 0,016 gramų žolės – teistumas ir 700 eurų bauda
Įkelta:
2021-11-28
Nuotrauka
akistata
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka

Kol Seime buvo mėginama dekriminalizuoti mažo kiekio narkotinių medžiagų laikymą, Tauragėje policija išsijuosusi dirbo. Pareigūnai sučiupo anksčiau neteistą, staklininku dirbantį R. Č. su mažu kiekiu psichotropinės medžiagos. Vyras pasiųstas į teisiamųjų suolą.

Nelemtos vaišės

Tauragės apylinkės teismas spalio 25-ąją priėmė baudžiamąjį įsakymą. Jame nurodyta, kad, bylos duomenimis, R. Č. šiais metais iš ikiteisminio tyrimo metu nenustatyto asmens, neturėdamas tikslo platinti, neteisėtai įgijo 0,016 g psichotropinės medžiagos. Ją vaikinas laikė automobilyje „Opel Vectra“, ant automobilio grindų priekinėje keleivio pusėje, iki kol balandžio 23 d., apie 16 val., tikrindami automobilį medžiagą aptiko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Medžiaga buvo sumaišyta su augalinės kilmės medžiagų mišiniu ir susukta į suktinę. 

R. Č. kalbėjo, kad tą dieną, kai pareigūnai rado narkotikus, jis važiuodamas automobiliu kartu su draugais turėjo suktinę. Tuo metu jis buvo atvažiavęs į Tauragę, telefonu susisiekė su pažįstamu A. Z. ir paklausė, ar šis negalėtų jį savo automobiliu parvežti į namus. Pažįstamas sutiko. Jie apie 14 val. susitiko Tauragėje, prie autobusų stoties. 

Prie vairo sėdėjo A. Z., jie pasivažinėjo po miestą. Po kurio laiko kaltinamasis R. Č. kartu su draugu atsidūrė vietoje, kurioje prie jų turėjo prisijungti trečiasis kompanijos dalyvis. R. Č. sakė, kad išlipo ir netikėtai sutiko iš matymo pažįstamą maždaug 25 metų amžiaus vyriškį – jie pasisveikino, trumpai pasikalbėjo. 

Kaltinamasis teigė, kad tuomet tas vyriškis paklausė, ar R. Č. nenori pabandyti naujos „žolės“. Siūlytojas esą teigė, kad šios „žolės“ poveikis kur kas geresnis, ji labiau apsvaigina. R. Č. atsakė, kad būtų įdomu. Tada vyriškis jam padavė nedidelį popieriaus gniužulėlį. Kaltinamasis sakė, kad jokių pinigų už „žolę“ maždaug 25-erių metų vyriškis neprašė – sakė, kad vaišina. Jie atsisveikino ir R. Č. nuėjo į A. Z. automobilį. Čia jau laukė ir neseniai įlipęs dar vienas draugas 

R. Č. atsisėdo automobilio priekyje, keleivio vietoje. Vos atsisėdęs jis pasidarė suktinę – į specialų popierių susuko tabaką, sumaišytą su ką tik gauta „žole“. Vos pradėjus važiuoti juos sustabdė policijos pareigūnai, kuriems automobilio salono kvapas pasirodė įtartinas. Paklausti, ką rūkė, vyrai gynėsi, kad nieko.

Tačiau policija ant automobilio salono grindų rado R. Č. suktinę, kurią jis buvo numetęs išvydęs pareigūnus. 

Vyrai atsidūrė policijoje, čia R. Č. ir prisipažino, kad „žolė“ yra jo.

R. Č. ikiteisminio tyrimo metu kaltę pripažino visiškai ir teigė, kad problemų dėl sveikatos, psichinės būsenos ir priklausomybių neturi. 

Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro specialistas nustatė, kad rastos suktinės sudėtyje yra psichotropinės medžiagos, kurios masė yra 0,016 g. 

Tauragės apylinkės teismo teisėja Elena Simonavičienė nusprendė R. Č. pripažinti kaltu dėl narkotinių medžiagų laikymo neturint tikslo jų platinti. Vyras įpareigotas sumokėti 700 eurų baudą

„Žolė“ – iš pliaže pamatyto vyro

Spalio 22-ąją Tauragės apylinkės teismas priėmė dar vieną baudžiamąjį įsakymą, kuriuo buvo nuteista šlifuotoja dirbanti E. P. Moteriškei taip pat nemalonumų sukėlė rastos narkotinės medžiagos, kurias pareigūnai paėmė gegužės 3-ąją. 

E. P. kaltę teisme pripažino. Ji sakė, kad gegužės 2-ąją, apie 12 val., prie pliažo susitiko su vyriškiu, su kuriuo susipažino socialiniame tinkle. Teisme E. P. neatskleidė vyro vardo – teisinosi, kad neklausė, o socialiniame tinkle vardas parašytas hieroglifais. Jie susitikę išsikalbėjo, jog abu rūko „žolę“. Vyriškis pasiūlė parūkyti.

Iš jo E. P. nusipirko 16 gramų „žolės“, kuri buvo supakuota po 2 gramus į vieną mažą folijos paketėlį. Už viską moteris teigė sumokėjusi 160 eurų. Moteris sakė nakrotikus pirkusi savo reikmėms, jų niekam nedavė ir niekam nepardavė. 

Tą patį vakarą vieną folijos paketėlį, kuriame buvo maždaug 2 gramai žolės, surūkė, bet ne visą. 

Gegužės 3-ąją E. P., einančią į darbą, prie namo laiptinės durų sulaikė policijos pareigūnai, nusivedė į automobilį, paėmė telefoną ir paprašė aprodyti butą. Ji nesutiko, paprašė, kad pateiktų dokumentą, kokiu pagrindu pareigūnai nori patekti į jos butą. Pareigūnai tokį dokumentą pateikė ir atliko jos bute kratą. Policija paprašė parodyti narkotines medžiagas. E. P. prašymą įvykdė. 

Neaiškių medžiagų rasta ir jos piniginėje – baltos spalvos miltelius. Teisme E. P. aiškino, kad tai galimai yra sutrupėjusi kokių nors medikamentų tabletė. Moteris pasakė, kad vaistai raminantys, malšinantys skausmą. Paklausta, iš kur jų gavo, atsakyti negalėjo. 

Tauragės apylinkės teismas E. P. pripažino kalta dėl narkotikų laikymo neturint tikslo jų platinti ir skyrė jai galutinę 1,7 tūkst. eurų baudą. 

 

Nuotrauka
iesko
Įkelta:
2022-08-09
Tauragės apskrities policijos pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti vaizdo kameromis užfiksuotą vyrą, vairuojantį automobilį „Toyota Avensis“ (universalas, pilkos spalvos).
Nuotrauka
su mobiliaisiais
Įkelta:
2022-08-08
Praėjusią savaitę, rugpjūčio 2-5 dienomis, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai fiksavo neatsakingus vairuotojus, kurie vairuojant transporto priemones naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis.
Nuotrauka
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-08-07
Net dukart prieš savo sutuoktinę ranką pakėlęs A. U. sulaukė jos atleidimo. Liepą prieš Tauragės apylinkės teismą stojęs vyriškis pažadėjo daugiau nebesmurtauti. 
Nuotrauka
akistata
Įkelta:
2022-08-03
Vedęs, profesinį išsilavinimą įgijęs V. N. Tauragės apylinkės teisme turėjo paaiškinti savo žiauraus poelgio priežastis. Vyras birželio 3-ąją buvo nuteistas už tai, jog pasmaugė 4 šuniukus. 
Nuotrauka
vagis
Įkelta:
2022-07-29
Kad reikia saugotis vagių, prekybos centrų apsaugos darbuotojams jokia naujiena. Tačiau vienos parduotuvės apsaugininkai, sulaikę vagišius, po kurio laiko suprato, kad ir patys buvo apvogti – iš stebėjimo posto nugvelbta banko kortelių. Anksčiau už žmogaus laikymą nelaisvėje bei plėšimą teistam O. L. birželio 17-ąją Tauragės apylinkės teisme paskelbtas nuosprendis.