Teismas: moteris nepagrįstai nubausta už artimą kontaktą su kaimynais karantino laikotarpiu
Įkelta:
2021-11-17
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Tauragės apylinkės teismo archyvo nuotrauka
Aprašymas

Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Vakar Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) patenkino pareiškėjos skundą ir panaikino Tauragės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato nutarimą, kuriuo ji nubausta už karantino režimo pažeidimus, bei nutraukė bylą, nustatęs, kad skundą padavusios moters veikoje nėra administracinio nusižengimo požymių.

Kaip praneša Tauragės apylinkės teismas, moteris policijos pareigūnės nubausta 600 Eur dydžio bauda už tai, kad 2021-03-31 paskelbto karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje laikotarpiu artimai kontaktavo, bendravo su kitos šeimos ir (ar) namų ūkiais ir tuo sukėlė pavojų išplisti COVID-19 ligai bei tuo nesilaikė reikalavimo, draudžiančio daugiau nei vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio artimus kontaktus.

Moteris skunde teismui nurodė, kad nusižengimo nepadarė, teigė nesuprantanti, kodėl pareigūnės patikėjo kaimynų, iš kurių vienas buvo neblaivus, kalbomis. Jos pačios pasakojimo pareigūnė nesiklausė. Ji su ją įskundusiais kaimynais jokių ryšių nepalaiko. Jie nuolat girtuokliauja, triukšmauja, dažnai kviečia policiją. Įvykio dieną ji buvo savo namuose, pas ją niekas nebuvo atėjęs. Kaimynas R. E. kartais neblaivus vaikšto apie langus, šūkauja, prašo įleisti, tačiau ji niekada jo neįleidžia. 2021-04-01 atvyko pareigūnės, į butą įsiveržė neblaivus R. E. ir pasakojo, kad buvo jos bute, gėrė alkoholį. Ji pareigūnei aiškino, kad to nebuvo, kad kaimynas nesupranta, ką kalba, bet pareigūnė jos nesiklausė ir surašė administracinio nusižengimo protokolą bei paskyrė baudą. V. B. skunde taip pat nurodė, kad nežino, kodėl taip kaimynai kalba, svarstė, kad jie taip pasielgė, galbūt, iš pykčio.

Policijos komisariato atstovas su skundu nesutiko, prašė jį atmesti, nurodydamas, kad moters argumentai niekuo nepagrįsti, jos kaltė yra įrodyta byloje surinktais įrodymais, o skunde nurodyti argumentai, kad ji nusižengimo nepadarė, vertinami kritiškai, kaip siekimas išvengti administracinės atsakomybės už padarytą nusižengimą.

Teismas, ištyręs byloje esančius įrodymus, nustatė, kad administracinio nusižengimo protokolą policijos tyrėja pareiškėjai surašė, remdamasi kaimynų paaiškinimais, iš kurių vienas paaiškinimą rašė, būdamas stipriai apgirtęs - jam buvo nustatytas 2 promilių girtumas. Pastarasis apklausiamas teisme nurodė kiek kitas aplinkybes, kai kurių aplinkybių neprisiminė. V. B. teigė, kad kaimynas R. E. jos namuose nėra buvęs. Šis posėdžio metu tai patvirtino, tačiau skambindamas pagalbos telefonu, nurodė, kad svečiavosi pas pareiškėją. Kitos kaimynės parodymus teismas įvertino kaip prieštaringus, kadangi ji, duodama parodymus pareigūnams, nurodė, kad su pareiškėja gėrė šampaną, tačiau apklausiama teisme jau nurodė, kad gėrė tik kavos ir jokio alkoholio nebuvo.

Iš byloje esančio vaizdo įrašo teismas nustatė, kad atvykus pareigūnėms, R. E. elgėsi neadekvačiai, kalbėjo nesuvokiamus dalykus. Įvertinęs liudytojų parodymų prieštaringumą, konfliktinius V. B. ir kaimynų tarpusavio santykius, teismas sprendė, kad apklaustų liudytojų parodymais tikėti negalima.

Be to, teismas pažymėjo, kad administracinių nusižengimų bylos paprastai išnagrinėjamos per dvidešimt darbo dienų nuo administracinio nusižengimo protokolo įteikimo dienos, tačiau nagrinėjamu atveju pareigūnė bylą išnagrinėjo ir priėmė nutarimą po dviejų minučių nuo nusižengimo protokolo surašymo. Teismas pabrėžė, kad laikantis teisės aktų reglamentuotų procedūrų, fiziškai tai padaryti neįmanoma. V. B. surašytame nutarime nėra išdėstyta jokių nagrinėjimo metu nustatytų aplinkybių bei jų vertinimo, todėl skundžiamą nutarimą teismas įvertino kaip aiškiai neatitinkantį įstatymo reikalavimų.

Teismas, padaręs išvadą, kad byloje nėra įrodymų, kurie neginčijamai patvirtintų, jog V. B. padarė nusižengimą ir nenustačius jai inkriminuoto nusižengimo požymių, komisariato 2021-04-02 nutarimą administracinio nusižengimo byloje panaikino ir administracinio nusižengimo teiseną nutraukė.

Šį nutarimą per 20 dienų nuo jo paskelbimo ar išsiuntimo galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.

Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 5 valandas
Teismas patenkino Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroro Nomedo Metrikio pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir pripažino 43-ejų metų Pagėgių gyventoją kaltu pasinaudojus svetimu galimybių pasu. Teismo sprendimu nuteistajam paskirta dvidešimties parų arešto bausmė jos vykdymą atidedant 3 mėnesiams, konfiskuotas jo mobilusis telefonas.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Ant sukčių kabliuko užkibęs vyriškis prarado per 300 eurų. Tauragėje gyvenantis nukentėjusysis buvo apgautas dar praėjusių metų lapkričio mėnesį, tačiau į policijos pareigūnus kreipėsi tik praėjusią savaitę. 
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-01-17
„Norėjau kaip geriau, bet tik prisidariau sau problemų“, – Tauragės apylinkės teisme ištarė ne kartą už vairavimą esant neblaiviam ir vagystę teistas E. N. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Penktadienį Tauragės apskrities policija pranešė apie mieste aptiktą ekskavatorių ,,Hyundai HW140-9“, kuris buvo vogtas. Paaiškėjo, kad transporto priemonę neteisėtai pasisavinę asmenys nepagalvojo apie tai, jog gali būti sekami specialiu prietaisu. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-12
Tauragės apskrities policija trečiadienį pranešė, kad sausio 10 d. apie 16 val. 20 min. mergina, gimusi 2003 m., internetiniame puslapyje rado skelbimą apie parduodamą mobilaus ryšio telefoną „iPhone X“ ir į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Kur dursi – ten pažeidimas arba nusikaltimas. Regis, tokia situacija susiklostė, kai Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai patikrino įtarimų sukėlusį jaunuolį. Patikrinamas neapsiėjo be radinių, už kuriuos numatyta atsakomybė. Paaiškėjo, jog vaikinas laikė ginklų, galimai narkotinių medžiagų ir kontrabandinių cigarečių.  
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-09
Tauragės apylinkės teisme nuteistas kreditą iš finansų įstaigos panoręs gauti vyriškis, prieš porą metų jau teistas Šilutėje bei Kaune dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės, jos duomenų panaudojimo bei pasipriešinimo valstybės tarnautojui. Bylos duomenimis, G. B. šįkart pateikė suklastotą dokumentą, todėl gruodžio 8-ąją jam paskelbtas naujas nuosprendis. 
Nuotrauka
uogiene
Aasociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-08
Policijos pareigūnų susidomėjimą sukėlęs tauragiškis kaip reikiant prisidirbo. Iš pradžių dėl gaminamos „naminukės“ įkliuvęs vyras, pasirodo, nelegaliai laikė ir šaunamąjį ginklą. Dėl jo tam buvo iškelta baudžiamoji byla, kurioje nuosprendis Tauragės apylinkės teisme paskelbtas lapkričio 30-ąją. 
Nuotrauka
Tauragės apskrities policija
Įkelta:
2022-01-07
Tauragės apskrities policija penktadienį pranešė, kad sausio 5-ąją apie 10 val. 30 min. Tauragės r., Mažonų k., rastas 1958 m. gimusios moters kūnas.
Nuotrauka
Asociatyvi policija.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-01-06
Tauragės apskrities policijos pareigūnai tiria vyro mirtį. Žmogaus kūnas rastas bute.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-05
Pagėgių savivaldybės teritorijoje esanti Endriškių palivarko sodyba buvo apgriauta, o jos plytos parduotos. Pastatas registruotas Kultūros vertybių registre, kadangi turi didelės mokslinės, kultūrinės, istorinės reikšmės. Taigi prieš Tauragės apylinkės teismą stojo plytas išardęs ir iš svetimo turto pasipelnęs vyriškis, turintis polinkį alkoholiui ir norėjęs gauti pinigų gėrimams įsigyti. Už paveldo sunaikinimą Tauragės apylinkės teismas  iš vyro Kultūros paveldo departamento naudai priteisė net 7164,41 euro žalos atlyginimo. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-04
Užsienyje dirbantis tauragiškis prarado teisę vairuoti po to, kai buvo sulaikytas girtas prie vairo. Anksčiau vairuotoju dirbusiam pažeidėjui teko keisti profesiją, o gruodžio 2-ąją – išklausyti Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.