Teismas išsprendė kaimynų ginčą
Įkelta:
2021-11-19
Nuotrauka
teismas
Nuotraukos autorius:
Tauragės apylinkės teismas
informacija@taurageszinios.lt
A
A

Tauragės apylinkės teismas (Šilalės rūmai) paskelbė sprendimą civilinėje byloje – dėl paveldėjimo teisių pirkimo – pardavimo sutarties pripažinimo apsimestine bei paveldėjimo teisės liudijimų pripažinimo iš dalies negaliojančiais.

Kaip praneša Tauragės apylinkės teismas, ieškovė G. B. ieškinyje nurodė, jog po tėvo mirties, du jos broliai padovanojo jai savo paveldėjimo teises į atsiradusį palikimą (žemės sklypą bei veršidę), tačiau trečiasis brolis V.Š., sudarydamas apsimestinį sandorį, jam priklausančią paveldėjimo teisę pardavė jos kaimynui I.M. Pastarajam, išsiėmus paveldėjimo teisės liudijimą, nuosavybės teise atiteko 1/4 dalis žemės sklypo bei dalis veršidės. Moteris teisme tvirtino, jog iš tikrųjų buvo sudaryta žemės sklypo pirkimo – pardavimo sutartis, tačiau jos brolis V. Š. bei kaimynas, prisidengdami paveldėjimo teisių pirkimo – pardavimo sutartimi siekė apeiti jos, kaip bendraturtės pirmenybės teisę pirkti minėto žemės sklypo dalį. Pasak ieškovės, jos brolis žodine sutartimi savo turėtą palikimo dalį, t. y. žemės sklypą buvo perdavęs jai ir ji žemę tvarkė bei valdė daugybę metų.

Atsakovai V.Š. bei I.M. su ieškiniu nesutiko. V.Š. teisme aiškino, kad jam reikėjo grąžinti skolas antstoliams, todėl ir pasiūlė kaimynui pirkti iš jo turtines teises. Sesuo be jo leidimo valdė ir naudojosi žeme. Kitas atsakovas I.M. teismui pateikė ir priešieškinį, kuriuo reikalavo pripažinti iš dalies negaliojančius ieškovei išduotus paveldėjimo teisės liudijimus, nes paaiškėjus, jog vienas iš ieškovės brolių iš tikrųjų palikimo atsisakė, o ne padovanojo paveldėjimo teises ieškovei, jam turėjo būti išduoti paveldėjimo teisės liudijimai į didesnę paveldimo turto dalį.

Teismas įvertinęs byloje esančius rašytinius įrodymus, išklausęs šalių paaiškinimus, išanalizavęs teisės aktus, padarė išvadą, kad ieškovės ieškinio tenkinti nėra pagrindo, kadangi atsakovų veiksmai iki sandorio sudarymo ir po jo patvirtina jų siekį ir tikrąją valią sudaryti paveldėjimo teisių pirkimo-pardavimo sutartį. Visų pirma, atsakovas V. Š. prieš sudarydamas minėtą sandorį, nesikreipė į notarą dėl paveldėjimo teisės liudijimo išdavimo, todėl negalėjo įgyvendinti disponavimo paveldėtu turtu teisių, negalėjo sudaryti žemės sklypo pirkimo-pardavimo sutarties. Antra, atsakovas paveldimu turtu nesinaudojo, turėjo įvairių skolų, kurias norėjo padengti, todėl sprendimas parduoti paveldėjimo teises yra racionalus, naudingas jam bei atspindi tikrąją valią sudaryti būtent aptariamą sandorį.

Teismas, išklausęs notarės paaiškinimus, konstatavo, kad atsakovo I. M. reikalavimai pagrįsti ir jam turi atitekti 1/3 dalis palikimo, o ieškovei – 2/3 dalys. Atsižvelgiant į tai, pripažino iš dalies negaliojančius paveldėjimo teisės liudijimus. Pagrindinis argumentas, lėmęs tokį teismo sprendimą, buvo fakto, kad vienam iš ieškovės brolių atsisakius savo paveldėjimo dalies, palikimas likusiems trims įpėdiniams, turėjo būti padalintas, ne į keturias, o į tris dalis, nustatymas.

Kaip preneša Tauragės apylinkės teismas, ieškovė, taip pat turės atlyginti bylinėjimosi išlaidas už advokato atstovavimą atsakovams teisme, kurios siekia 2200 eurų.

Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

 

Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 3 valandas
Teismas patenkino Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroro Nomedo Metrikio pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir pripažino 43-ejų metų Pagėgių gyventoją kaltu pasinaudojus svetimu galimybių pasu. Teismo sprendimu nuteistajam paskirta dvidešimties parų arešto bausmė jos vykdymą atidedant 3 mėnesiams, konfiskuotas jo mobilusis telefonas.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Ant sukčių kabliuko užkibęs vyriškis prarado per 300 eurų. Tauragėje gyvenantis nukentėjusysis buvo apgautas dar praėjusių metų lapkričio mėnesį, tačiau į policijos pareigūnus kreipėsi tik praėjusią savaitę. 
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-01-17
„Norėjau kaip geriau, bet tik prisidariau sau problemų“, – Tauragės apylinkės teisme ištarė ne kartą už vairavimą esant neblaiviam ir vagystę teistas E. N. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Penktadienį Tauragės apskrities policija pranešė apie mieste aptiktą ekskavatorių ,,Hyundai HW140-9“, kuris buvo vogtas. Paaiškėjo, kad transporto priemonę neteisėtai pasisavinę asmenys nepagalvojo apie tai, jog gali būti sekami specialiu prietaisu. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-12
Tauragės apskrities policija trečiadienį pranešė, kad sausio 10 d. apie 16 val. 20 min. mergina, gimusi 2003 m., internetiniame puslapyje rado skelbimą apie parduodamą mobilaus ryšio telefoną „iPhone X“ ir į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Kur dursi – ten pažeidimas arba nusikaltimas. Regis, tokia situacija susiklostė, kai Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai patikrino įtarimų sukėlusį jaunuolį. Patikrinamas neapsiėjo be radinių, už kuriuos numatyta atsakomybė. Paaiškėjo, jog vaikinas laikė ginklų, galimai narkotinių medžiagų ir kontrabandinių cigarečių.  
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-09
Tauragės apylinkės teisme nuteistas kreditą iš finansų įstaigos panoręs gauti vyriškis, prieš porą metų jau teistas Šilutėje bei Kaune dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės, jos duomenų panaudojimo bei pasipriešinimo valstybės tarnautojui. Bylos duomenimis, G. B. šįkart pateikė suklastotą dokumentą, todėl gruodžio 8-ąją jam paskelbtas naujas nuosprendis. 
Nuotrauka
uogiene
Aasociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-08
Policijos pareigūnų susidomėjimą sukėlęs tauragiškis kaip reikiant prisidirbo. Iš pradžių dėl gaminamos „naminukės“ įkliuvęs vyras, pasirodo, nelegaliai laikė ir šaunamąjį ginklą. Dėl jo tam buvo iškelta baudžiamoji byla, kurioje nuosprendis Tauragės apylinkės teisme paskelbtas lapkričio 30-ąją. 
Nuotrauka
Tauragės apskrities policija
Įkelta:
2022-01-07
Tauragės apskrities policija penktadienį pranešė, kad sausio 5-ąją apie 10 val. 30 min. Tauragės r., Mažonų k., rastas 1958 m. gimusios moters kūnas.
Nuotrauka
Asociatyvi policija.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-01-06
Tauragės apskrities policijos pareigūnai tiria vyro mirtį. Žmogaus kūnas rastas bute.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-05
Pagėgių savivaldybės teritorijoje esanti Endriškių palivarko sodyba buvo apgriauta, o jos plytos parduotos. Pastatas registruotas Kultūros vertybių registre, kadangi turi didelės mokslinės, kultūrinės, istorinės reikšmės. Taigi prieš Tauragės apylinkės teismą stojo plytas išardęs ir iš svetimo turto pasipelnęs vyriškis, turintis polinkį alkoholiui ir norėjęs gauti pinigų gėrimams įsigyti. Už paveldo sunaikinimą Tauragės apylinkės teismas  iš vyro Kultūros paveldo departamento naudai priteisė net 7164,41 euro žalos atlyginimo. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-04
Užsienyje dirbantis tauragiškis prarado teisę vairuoti po to, kai buvo sulaikytas girtas prie vairo. Anksčiau vairuotoju dirbusiam pažeidėjui teko keisti profesiją, o gruodžio 2-ąją – išklausyti Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.