„Mafijozu“ pasijutęs vyras uždraudė pirkti žuvį
Įkelta:
2021-11-14
Nuotrauka
zuvis
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi Jakub Kapusnak („Unsplash”) nuotr.

Lietuvos nepriklausomybės pradžioje siautėję banditai šiurpino visą šalį. Vyravo nerašyti susitarimai, reketas ir įvairūs draudimai. Atrodo, šie laikai jau pradėjo, tačiau kai kurie žmonės vis dar gyvena tuo laikotarpiu. Nepajėgiantis sąžiningai konkuruoti su kitu žuvies pardavėju, 10 klasių baigęs, anksčiau neteistas M. B. nusprendė imtis mafijinių metodų - gąsdinimų, o nepaklusus - smurto. Žuvį pardavinėjantis vyras uždraudė savo konkurentui lankytis vienoje rukykloje ir pirkti iš jos žuvį. Tačiau M. B. reikalavimams kitas žuvies prekeivis nusileisti neketino. Viskas virto muštynėmis. Šis įvykis smarkuoliui atsiėjo teistumu.

Spalio 12-ąją Tauragės apylinkės teismas šioje byloje priėmė nuosprendį.

Nukentėjusysis teisme sakė, kad jis su draugu nuvažiavo į rūkyklą nusipirkti rūkytos žuvies. Sustoję automobilių stovėjimo aikštelėje vyrai pasiruošė dėžes ir laukė, kol savininkas atidarys rūkyklą. Netrukus ten pat atvažiavo automobilis, iš kurio išlipo kaltinamasis M. B. ir pastarojo uošvis T. R.

Prie jo priėjęs M. B., kuris prieš įvykį porą kartų jam skambinęs nurodė nevažiuoti prekiauti žuvimi į jų vietas ir perspėjo, kad bus blogai, pasakė jam: „Papuolei, prisidirbai“. 

Tuomet kaltinamasis kumščiu sudavė nukentėjusiajam vieną smūgį į dešinįjį šoną, galva trenkė į kaktą dešinio smilkinio srityje, abiem rankom pastūmė, dėl ko nukentėjusysis atbulas įsėdo į atidarytą savo automobilio bagažinę. Smūgiai nesiliovė ir po to – nukentėjusiajam kliuvo į pilvą. Vyras jautė fizinį skausmą. Šalia stovėjęs T. R. sakė savo žentui M. B., kad šis liautųsi smurtavęs. Dėl sužalojimų nukentėjusysis kreipėsi į medikus. Vyras tikino, kad nusikalstamais veiksmais padaryta žala jam iki šiol neatlyginta.

Po to, kai pranešė medikams apie patirtą smurtą, įvykiu susidomėjo ir policijos pareigūnai. Jie pradėjo ikiteisminį tyrimą. Įtariamasis netrukus buvo apklaustas. Policijoje M. B. sakė, kad atvažiavęs į rūkyklą nusipirkti rūkytos žuvies pamatė taip pat prie rūkyklos laukiančius nukentėjusįjį ir jo draugą. Kaltinamasis sakė, kad maždaug prieš mėnesį buvo keletą kartų įspėjęs nukentėjusįjį, kad šis „elgiasi nedraugiškai“: parduoda žuvį jo ir uošvio vietose, užuot susiradęs savo klientų. Vyras policijoje prisipažino, kad įvykio metu priėjo prie nukentėjusiojo ir jam smogė, o tuomet neva „ramiu tonu“ paaiškinęs smurto priežastis. Teisme M. B. tikino suprantantis, kad nereikėjo smurtauti. Jis prisiekinejo, kad gailisi taip pasielgęs ir pažadėjo daugiau taip niekada nesielgti. Tačiau M. B. gynėsi, kad smogė būtent į pilvą.

Teisme nebuvo surinkta papildomai įrodymų, kad M. B. sužeidė pilvą, tačiau kaltinamasis buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn dėl galvos sumušimo. 

M. B. pripažintas kaltu dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo, Tauragės apylinkės teismo teisėjas Robertas Povilaitis skyrė jam  6 mėnesius viešųjų darbų, įpareigojant per paskirtą laiką neatlygintinai dirbti po 25 valandas per mėnesį visuomenės labui. Kaltinamasis turės padengti Valstybinės ligonių kasos ieškinį, pareikštą dėl patirtų išlaidų gydant nukentėjusijį. Iš viso M. B. turės atlyginti 16 eurų ir 6 centrus.

Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 6 valandas
Teismas patenkino Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroro Nomedo Metrikio pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir pripažino 43-ejų metų Pagėgių gyventoją kaltu pasinaudojus svetimu galimybių pasu. Teismo sprendimu nuteistajam paskirta dvidešimties parų arešto bausmė jos vykdymą atidedant 3 mėnesiams, konfiskuotas jo mobilusis telefonas.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Ant sukčių kabliuko užkibęs vyriškis prarado per 300 eurų. Tauragėje gyvenantis nukentėjusysis buvo apgautas dar praėjusių metų lapkričio mėnesį, tačiau į policijos pareigūnus kreipėsi tik praėjusią savaitę. 
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-01-17
„Norėjau kaip geriau, bet tik prisidariau sau problemų“, – Tauragės apylinkės teisme ištarė ne kartą už vairavimą esant neblaiviam ir vagystę teistas E. N. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Penktadienį Tauragės apskrities policija pranešė apie mieste aptiktą ekskavatorių ,,Hyundai HW140-9“, kuris buvo vogtas. Paaiškėjo, kad transporto priemonę neteisėtai pasisavinę asmenys nepagalvojo apie tai, jog gali būti sekami specialiu prietaisu. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-12
Tauragės apskrities policija trečiadienį pranešė, kad sausio 10 d. apie 16 val. 20 min. mergina, gimusi 2003 m., internetiniame puslapyje rado skelbimą apie parduodamą mobilaus ryšio telefoną „iPhone X“ ir į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Kur dursi – ten pažeidimas arba nusikaltimas. Regis, tokia situacija susiklostė, kai Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai patikrino įtarimų sukėlusį jaunuolį. Patikrinamas neapsiėjo be radinių, už kuriuos numatyta atsakomybė. Paaiškėjo, jog vaikinas laikė ginklų, galimai narkotinių medžiagų ir kontrabandinių cigarečių.  
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-09
Tauragės apylinkės teisme nuteistas kreditą iš finansų įstaigos panoręs gauti vyriškis, prieš porą metų jau teistas Šilutėje bei Kaune dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės, jos duomenų panaudojimo bei pasipriešinimo valstybės tarnautojui. Bylos duomenimis, G. B. šįkart pateikė suklastotą dokumentą, todėl gruodžio 8-ąją jam paskelbtas naujas nuosprendis. 
Nuotrauka
uogiene
Aasociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-08
Policijos pareigūnų susidomėjimą sukėlęs tauragiškis kaip reikiant prisidirbo. Iš pradžių dėl gaminamos „naminukės“ įkliuvęs vyras, pasirodo, nelegaliai laikė ir šaunamąjį ginklą. Dėl jo tam buvo iškelta baudžiamoji byla, kurioje nuosprendis Tauragės apylinkės teisme paskelbtas lapkričio 30-ąją. 
Nuotrauka
Tauragės apskrities policija
Įkelta:
2022-01-07
Tauragės apskrities policija penktadienį pranešė, kad sausio 5-ąją apie 10 val. 30 min. Tauragės r., Mažonų k., rastas 1958 m. gimusios moters kūnas.
Nuotrauka
Asociatyvi policija.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-01-06
Tauragės apskrities policijos pareigūnai tiria vyro mirtį. Žmogaus kūnas rastas bute.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-05
Pagėgių savivaldybės teritorijoje esanti Endriškių palivarko sodyba buvo apgriauta, o jos plytos parduotos. Pastatas registruotas Kultūros vertybių registre, kadangi turi didelės mokslinės, kultūrinės, istorinės reikšmės. Taigi prieš Tauragės apylinkės teismą stojo plytas išardęs ir iš svetimo turto pasipelnęs vyriškis, turintis polinkį alkoholiui ir norėjęs gauti pinigų gėrimams įsigyti. Už paveldo sunaikinimą Tauragės apylinkės teismas  iš vyro Kultūros paveldo departamento naudai priteisė net 7164,41 euro žalos atlyginimo. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-04
Užsienyje dirbantis tauragiškis prarado teisę vairuoti po to, kai buvo sulaikytas girtas prie vairo. Anksčiau vairuotoju dirbusiam pažeidėjui teko keisti profesiją, o gruodžio 2-ąją – išklausyti Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.