„Mafijozu“ pasijutęs vyras uždraudė pirkti žuvį
Įkelta:
2021-11-14
Nuotrauka
zuvis
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi Jakub Kapusnak („Unsplash”) nuotr.

Lietuvos nepriklausomybės pradžioje siautėję banditai šiurpino visą šalį. Vyravo nerašyti susitarimai, reketas ir įvairūs draudimai. Atrodo, šie laikai jau pradėjo, tačiau kai kurie žmonės vis dar gyvena tuo laikotarpiu. Nepajėgiantis sąžiningai konkuruoti su kitu žuvies pardavėju, 10 klasių baigęs, anksčiau neteistas M. B. nusprendė imtis mafijinių metodų - gąsdinimų, o nepaklusus - smurto. Žuvį pardavinėjantis vyras uždraudė savo konkurentui lankytis vienoje rukykloje ir pirkti iš jos žuvį. Tačiau M. B. reikalavimams kitas žuvies prekeivis nusileisti neketino. Viskas virto muštynėmis. Šis įvykis smarkuoliui atsiėjo teistumu.

Spalio 12-ąją Tauragės apylinkės teismas šioje byloje priėmė nuosprendį.

Nukentėjusysis teisme sakė, kad jis su draugu nuvažiavo į rūkyklą nusipirkti rūkytos žuvies. Sustoję automobilių stovėjimo aikštelėje vyrai pasiruošė dėžes ir laukė, kol savininkas atidarys rūkyklą. Netrukus ten pat atvažiavo automobilis, iš kurio išlipo kaltinamasis M. B. ir pastarojo uošvis T. R.

Prie jo priėjęs M. B., kuris prieš įvykį porą kartų jam skambinęs nurodė nevažiuoti prekiauti žuvimi į jų vietas ir perspėjo, kad bus blogai, pasakė jam: „Papuolei, prisidirbai“. 

Tuomet kaltinamasis kumščiu sudavė nukentėjusiajam vieną smūgį į dešinįjį šoną, galva trenkė į kaktą dešinio smilkinio srityje, abiem rankom pastūmė, dėl ko nukentėjusysis atbulas įsėdo į atidarytą savo automobilio bagažinę. Smūgiai nesiliovė ir po to – nukentėjusiajam kliuvo į pilvą. Vyras jautė fizinį skausmą. Šalia stovėjęs T. R. sakė savo žentui M. B., kad šis liautųsi smurtavęs. Dėl sužalojimų nukentėjusysis kreipėsi į medikus. Vyras tikino, kad nusikalstamais veiksmais padaryta žala jam iki šiol neatlyginta.

Po to, kai pranešė medikams apie patirtą smurtą, įvykiu susidomėjo ir policijos pareigūnai. Jie pradėjo ikiteisminį tyrimą. Įtariamasis netrukus buvo apklaustas. Policijoje M. B. sakė, kad atvažiavęs į rūkyklą nusipirkti rūkytos žuvies pamatė taip pat prie rūkyklos laukiančius nukentėjusįjį ir jo draugą. Kaltinamasis sakė, kad maždaug prieš mėnesį buvo keletą kartų įspėjęs nukentėjusįjį, kad šis „elgiasi nedraugiškai“: parduoda žuvį jo ir uošvio vietose, užuot susiradęs savo klientų. Vyras policijoje prisipažino, kad įvykio metu priėjo prie nukentėjusiojo ir jam smogė, o tuomet neva „ramiu tonu“ paaiškinęs smurto priežastis. Teisme M. B. tikino suprantantis, kad nereikėjo smurtauti. Jis prisiekinejo, kad gailisi taip pasielgęs ir pažadėjo daugiau taip niekada nesielgti. Tačiau M. B. gynėsi, kad smogė būtent į pilvą.

Teisme nebuvo surinkta papildomai įrodymų, kad M. B. sužeidė pilvą, tačiau kaltinamasis buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn dėl galvos sumušimo. 

M. B. pripažintas kaltu dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo, Tauragės apylinkės teismo teisėjas Robertas Povilaitis skyrė jam  6 mėnesius viešųjų darbų, įpareigojant per paskirtą laiką neatlygintinai dirbti po 25 valandas per mėnesį visuomenės labui. Kaltinamasis turės padengti Valstybinės ligonių kasos ieškinį, pareikštą dėl patirtų išlaidų gydant nukentėjusijį. Iš viso M. B. turės atlyginti 16 eurų ir 6 centrus.

Nuotrauka
iesko
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės apskrities policijos pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti vaizdo kameromis užfiksuotą vyrą, vairuojantį automobilį „Toyota Avensis“ (universalas, pilkos spalvos).
Nuotrauka
su mobiliaisiais
Įkelta:
2022-08-08
Praėjusią savaitę, rugpjūčio 2-5 dienomis, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai fiksavo neatsakingus vairuotojus, kurie vairuojant transporto priemones naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis.
Nuotrauka
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-08-07
Net dukart prieš savo sutuoktinę ranką pakėlęs A. U. sulaukė jos atleidimo. Liepą prieš Tauragės apylinkės teismą stojęs vyriškis pažadėjo daugiau nebesmurtauti. 
Nuotrauka
akistata
Įkelta:
2022-08-03
Vedęs, profesinį išsilavinimą įgijęs V. N. Tauragės apylinkės teisme turėjo paaiškinti savo žiauraus poelgio priežastis. Vyras birželio 3-ąją buvo nuteistas už tai, jog pasmaugė 4 šuniukus. 
Nuotrauka
vagis
Įkelta:
2022-07-29
Kad reikia saugotis vagių, prekybos centrų apsaugos darbuotojams jokia naujiena. Tačiau vienos parduotuvės apsaugininkai, sulaikę vagišius, po kurio laiko suprato, kad ir patys buvo apvogti – iš stebėjimo posto nugvelbta banko kortelių. Anksčiau už žmogaus laikymą nelaisvėje bei plėšimą teistam O. L. birželio 17-ąją Tauragės apylinkės teisme paskelbtas nuosprendis.