Už smurtą patyrusios 79-erių pensininkės kančias – 300 eurų
Įkelta:
2021-10-07
Nuotrauka
teismas
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Už vagystę anksčiau teistas pensininkas V. K. vėl pareigūnų dėmesio sulaukė po to, kai pakėlė ranką prieš savo 79-erių kaimynę. 

V. K. teisme paaiškino, kad buvo įsižeidęs ne tik ant kaimynės, bet ir pastarosios sūnaus, kuris, anot kaltinamojo, būdamas neblaivus visaip jį koneveikdavo. 

Tarp jo ir nukentėjusiosios konfliktai prasidėjo po to, kai pas moterį apsigyveno sūnus. Kaimynę pensininkas teigė perspėjęs, kad ši jo neužsipuldinėtų, nes esą anksčiau ji su sūnumi vyrą buvo užpuolę, nustūmę nuo laiptų.

Šių metų balandžio 14 d. pensininkui trūko kantrybė ir jis pagrasino nukentėjusiajai kumščiu. Vyras teigė neprisimenantis smūgių sudavimo momento, nes esą buvo baisiai įpykęs, tačiau neneigė, kad galėjo moteriai ir įspirti. 

O nukentėjusioji sakė, kad kai kaimynas iškėlė kumštį, ji griebėsi už širdies stimuliatoriaus, kad prietaisas nepatirtų smūgio. Be to, ji kalbėjo, kad po įvykio V. K. buvo atėjęs, paklausė „ką darysim?“ tokiu tonu, lyg ji pati būtų kalta. Moteris sakė, kad kaimynas jos neatsiprašė. 

Teisme nukentėjusioji pareiškė civilinį ieškinį, kuriuo iš kaltinamojo prašė priteisti 1 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti. Ieškinyje moteris nurodė, kad dėl kaltinamojo jos atžvilgiu panaudoto smurto jai buvo sukeltas fizinis skausmas, jėgos naudojimas be jokios priežasties ją labai išgąsdino, pažemino ir įžeidė bei sukrėtė. Dėl šios priežasties, teigė ji, jai pakilo kraujospūdis, buvo priversta lankytis pas gydytojus. Ir po įvykio moteris kurį laiką apie tai galvojo, pergyveno.

Smurtavęs pensininkas teigė, kad šiuo metu jokių konfliktų nėra, esą jis nukentėjusiosios sūnui nelenda į akis. Vyras sakė nukentėjusiosios atsiprašęs, prašęs atsiimti pareiškimą, siūlęs pinigų.

„Teismui nekyla abejonių, kad dėl kaltinamojo pavartoto smurto nukentėjusioji patyrė fizinį skausmą, nes jai suduoti trys smūgiai koja. Akivaizdu, kad nukentėjusioji, būdama garbaus amžiaus ir turėdama sveikatos problemų, neturėjo jokios galimybės apsiginti nuo fiziškai stipraus kaltinamojo, dėl ko ji patyrė didelį išgąstį ir dvasinius išgyvenimus. Šį įvykį girdėjo kaimynai, jį aptarinėjo, įvairiai vertino, todėl nukentėjusioji emociškai jautėsi pažeminta, jai pakilo kraujospūdis, dėl ko ji lankėsi pas gydytojus. Kaltinamasis jos iš esmės neatsiprašė – to nepadarė nei, kaip teigia nukentėjusioji, po įvykio, nei teisme“, – rašoma teismo nuosprendyje.

Jame teigiama, kad nukentėjusiajai kaltinamojo nusikalstama veika ilgalaikių sveikatos sutrikimų nepadaryta, ji pati nurodė, kad apie šį įvykį galvojo tik kurį laiką, tad jos patirti dvasiniai išgyvenimai buvo laikini. 

„Dėl aptartų priežasčių, taip pat vadovaudamasis teismų praktika analogiško pobūdžio bylose teismas sprendžia, kad yra pagrindas iš kaltinamojo nukentėjusiosios naudai priteisti 300 Eur nusikaltimu padarytai neturtinei žalai atlyginti“, – rugsėjo 13-ąją nusprendė Tauragės apylinkės teismo teisėjas Egidijus Mockaitis.

Kaltinamasis V. K. buvo pripažintas kaltu dėl fizinio skausmo sukėlimo, jam skirtas 4 mėnesių laisvės apribojimas, įpareigojant dalyvauti elgesio pataisos programoje. 

 

Nuotrauka
a
VSAT Pagėgių pasienio rinktinės nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vilniuje ir Tauragėje į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų rankas pateko daugiau kaip 8 tūkst. pakelių cigarečių ir su šio krovinio gabenimu siejami du asmenys, vienas jų – tauragiškis. Vyro namuose atliktos kratos, taip pat sulaikyti abiejų šių vyrų automobiliai, – pranešė VSAT Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai.
Nuotrauka
Tauragės policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
​​​​​​​Budrių ir pilietiškų žmonių dėka policijos pareigūnai per ypač trumpą laiką atskleidė nusikalstamą veiką ir nustatė jos kaltininką. Apie tai savo feisbuko paskyroje skelbia Tauragės apskrities policija.
Nuotrauka
a
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-10-13
Tauragiškis G. Š. sulaukė teismo verdikto po įvykio, kai girtas iš draugo namų išvažiavo automobiliu namo ir susidūrė su kitu automobiliu. Negana to, pasišalino iš eismo įvykio. Rugsėjo 2-ąją Tauragės apylinkės teismas jo atžvilgiu paskelbė baudžiamąjį įsakymą.
Nuotrauka
a
Tauragės AVPK nuotrauka
Įkelta:
2021-10-13
Narkotines medžiagas vartojantys ir gabenantys asmenys pareigūnams kartais įkliūva visai netikėtai. Pirmadienį, apie 14.15 val., policijos pareigūnai Šilalės rajono Šeručių kaime pastebėjo maišą nešantį vyriškį, kuris, pamatęs policijos pareigūnus, paspartino žingsnius ir pradėjo vengti kontakto. Pareigūnams tai sukėlė įtarimą, todėl buvo nuspręsta asmenį patikrinti.
Nuotrauka
a
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Vakar patruliuodami mieste policijos pareigūnai Pramonės gatvėje užfiksavo lenkimo metu ištisinę liniją kirtusį ,,Volvo S80“​​​​​​​. Automobilį sustabdę pareigūnai vairuotojui pranešė, jog vairuotojas pažeidė Kelių eismo taisykles bei priminė jo laukiančią atsakomybę. Vairuotojas pasiūlė „sutarti gražiuoju“.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Praėjusią savaitę, spalio 7-10 dienomis, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai vykdė vairuotojų, įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų, blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolę. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje nustatyti 8 neblaivūs vairuotojai.
Nuotrauka
a
Fesibuko grupėje „Tauragės turgelis“ publikuota nuotrauka
Įkelta:
2021-10-08
Vakar, apie 11 val., pavogtas prie Bažnyčių gatvėje esančios parduotuvės „Čia“ stovėjęs dviratis. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą, dviračio savininkas prašo atsiliepti ką nors žinančius.
Nuotrauka
sukčiai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-05
Vis daugiau mūsų gyvenimo persikeliant į internetinę erdvę, paskui mus seka ir nusikaltėliai. Pasitelkdami įvairius metodus nuotoliniai sukčiai kėsinasi ne tik į mūsų turtą, bet ir asmens duomenis. Deja, apsigauti nesunku – šiandien sukčių siunčiamų žinučių neatpažįsta kas antras lietuvis, rodo naujausias Lietuvos gyventojų tyrimas.  Lietuvos policija su telekomunikacijų bendrove „Bitė Lietuva“  sukūrė įrankį padedantį atpažinti populiariausias nuotolinio sukčiavimo rūšis Lietuvoje.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-10-03
Rugsėjo 2-ąją tauragiškis M. L. išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį byloje dėl dviejų žmonių sumušimo. Vyras, anksčiau jau teistas už grasinimą nužudyti bei sukeltą avariją, aiškino labai besigailintis padaręs nusikaltimus ir teisinosi, kad dėl visko kaltas alkoholis.
Nuotrauka
policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-01
Pareigūnai vakar praėjo ikiteisminį tyrimą dėl žmogžudystės Adakavo kaime. Apie moters mirtį pranešė jos sutuoktinis, kuris ir yra pagrindinis įtariamasis byloje.
Nuotrauka
a
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-10-01
Tauragiškis E. K. anksčiau niekada nėra mynęs teismų slenksčio kaip kaltinamasis. Tačiau šie metai jam buvo kitokie. Avariją mieste sukėlusiam vyrui teko už tai atsakyti. Jo sužalotas žmogus po eismo įvykio pateko į medikų rankas, jam prireikė operacijos. Teisme paaiškėjo, kiek vertos nukentėjusiojo kančios.
Nuotrauka
a
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-28
Apie 9.30 val. Tilžės plente, netoli „Priemiesčio užeigos“, susidūrė du lengvieji automobiliai. Yra sužeistųjų.
Nuotrauka
Teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-27
Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) paskelbė nuosprendį vyrui, kuris degalinėje, grasindamas peiliu jos operatorei, pagrobė 475 Eur vertės turtą ir paskyrė subendrintą 2 metų laisvės atėmimo bausmę.
Nuotrauka
k
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-26
Triskart lytinę aistrą su nepilnametėmis ir vos dvejų mergaite tenkinęs tauragiškis, nuteistas ilgiems metams kalėjimo, laukė Klaipėdos apygardos teismo malonės. 35 metų Vitalijus Altaravičius teismo prašė sutrumpinti jam skirtą laisvės atėmimo bausmę, šį pageidavimą motyvuodamas Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimais, – praneša portalas15 MIN.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Rugpjūčio 26-ąją prieš Tauragės apylinkės teismą stojo du vyrai. Abu į teisėsaugos akiratį pateko dėl narkotikų. Anksčiau neteistas L. B., auginantis mažametį vaiką, guodėsi, kad sunku pragyventi, dėl to jis ėmėsi nelegalaus verslo – narkotikų prekybos. O pirmasis policijos pareigūnams  įkliuvęs M. E., iš jauno tėvo įsigijęs kvaišalų, kalbėjo norėjęs nusiraminti.