Teismas atmetė pareiškėjos skundą dėl paskirtos baudos už nelegalią prekybą juvelyriniais dirbiniais
Įkelta:
2021-10-04
Nuotrauka
teismas
Nuotraukos autorius:
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka

Tauragės apylinkės teismas atmetė pareiškėjos skundą dėl jai paskirtos administracinės nuobaudos už nustatytos tvarkos verstis komercine ar ūkine veikla, susijusia su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais bei jų gaminiais, pažeidimą.

Tauragės apylinkės teismas praneša, kad moteris buvo nubausta už tai, kad pernai metų gruodžio 17 d., policijos pareigūnei kontrolinio pirkimo metu už 200 Eur pardavė du aukso 585 prabos gaminius su prekine etikete rusų kalba. Taip pat www.vinted.lt paskyroje publikavo skelbimą apie parduodamus tauriųjų metalų gaminius su brangakmeniais, o tai laikoma nedeklaruota prekyba tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminiais. Vykusio kontrolinio pirkimo metu, tauriųjų metalų pardavėja pareigūnei papildomai pateikė 43 skirtus realizuoti juvelyrinius gaminius, nepažymėtus įstatymų nustatyta tvarka. Lietuvos prabavimo rūmai pareiškėjai paskyrė 305 Eur baudą bei konfiskavo iš jos paimtus 45 tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminius, kurių galima vertė siekia beveik 5800 Eur.

Kaip praneša Tauragės apylinkės teismas, skundu pareiškėja prašė Lietuvos prabavimo rūmų  panaikinti nutarimą, kuriuo ji nubausta ir grąžinti juvelyrinius dirbinius. Moteris tvirtino, kad nevykdė prekybos tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminiais, o pats pardavimo faktas įvyko tik vieną kartą, kai aukso gaminius pardavė pareigūnei. Ji pripažino, kad reklamavo nebrangius gaminius per internetinę platformą www.vinted.lt, tačiau byloje nėra jokių įrodymų, kad ji būtų juos kam nors pardavusi. Jos namuose rasti juvelyriniai dirbiniai buvo jos asmeniniai papuošalai ir jų ji niekam nesiūlė pirkti, todėl jie negalėjo būti konfiskuoti.

Visgi, teismas išanalizavęs byloje surinktus įrodymus pareiškėjos skundą atmetė. Teismas konstatavo, kad tikrinant informaciją dėl galimai neteisėtai vykdomos prekybos tauriaisiais metalais ir brangakmeniais buvo susisiekta ir susitikta su pardavėja apžiūrėti auskarus, o susitikimo metu jie buvo įsigyti. Moters buvo pasiteirauta ar turi daugiau parduodamų juvelyrinių dirbinių. Tada ji savo namuose savanoriškai parodė 43 juvelyrinius dirbinius. Dauguma gaminių buvo paženklinti Lietuvoje negaliojančiu Rusijos valstybiniu kontroliniu prabavimo ženklu. Visi iš jos paimti gaminiai  neturėjo privalomo ES galiojančio kontrolinio prabavimo ženklo ir atsakomybės ženklo.

Pareiškėjos versiją, kad ji nesivertė komercine veikla ir kad tai asmeniniai jos papuošalai paneigia, tai, jog tarp juvelyrinių dirbinių buvo žiedai, kurių dydžiai skirtingi bei jos pačios tyrimo metu duotas paaiškinimas, kad juvelyrinius dirbinius parsiveždavo įsigijusi iš Kaliningrado srities. Siekdama išvengti muitininkų juos užsidėdavo ant savo kūno taip išvengdama patikros. Įsigytų papuošalų nuotraukas įkeldavo į savo paskyrą vinted.lt puslapyje, atnaujindavo papuošalų asortimentą. Moteris tvirtino, kad parduodamus papuošalus siųsdavo paštu arba paštomatu, o pirkėjai už papuošalus atsiskaitydavo bankiniu pavedimu.

Teismas taip pat pažymėjo, kad Lietuvos Respublikos tauriųjų metalų ir brangakmenių valstybinės priežiūros įstatyme nustatyta, jog ūkio subjektas (taip pat ir fizinis asmuo), net ir laikinai, ar vieną kartą ketinantis vykdyti prekybą tauriųjų metalų gaminiais privalo priežiūros institucijai pateikti nustatytos formos deklaraciją, gaminiai turi atitikti visus Įstatymo reikalavimus dėl šių gaminių ženklinimo, kilmės įrodymo, o juos pardavinėjantis asmuo privalo vesti skirtų realizuoti tauriųjų metalų gaminių apskaitą. Nagrinėjamu atveju pareiškėja juvelyrinių dirbinių apskaitos nevedė, jie nebuvo tinkamai pažymėti ir be kilmės dokumentų, todėl Lietuvos prabavimo rūmai pagrįstai priėmė nutarimą ir konfiskavo papuošalus.

Nutartis per 20 dienų nuo jos kopijos išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui.

Nuotrauka
a
VSAT Pagėgių pasienio rinktinės nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vilniuje ir Tauragėje į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų rankas pateko daugiau kaip 8 tūkst. pakelių cigarečių ir su šio krovinio gabenimu siejami du asmenys, vienas jų – tauragiškis. Vyro namuose atliktos kratos, taip pat sulaikyti abiejų šių vyrų automobiliai, – pranešė VSAT Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai.
Nuotrauka
Tauragės policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
​​​​​​​Budrių ir pilietiškų žmonių dėka policijos pareigūnai per ypač trumpą laiką atskleidė nusikalstamą veiką ir nustatė jos kaltininką. Apie tai savo feisbuko paskyroje skelbia Tauragės apskrities policija.
Nuotrauka
a
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-10-13
Tauragiškis G. Š. sulaukė teismo verdikto po įvykio, kai girtas iš draugo namų išvažiavo automobiliu namo ir susidūrė su kitu automobiliu. Negana to, pasišalino iš eismo įvykio. Rugsėjo 2-ąją Tauragės apylinkės teismas jo atžvilgiu paskelbė baudžiamąjį įsakymą.
Nuotrauka
a
Tauragės AVPK nuotrauka
Įkelta:
2021-10-13
Narkotines medžiagas vartojantys ir gabenantys asmenys pareigūnams kartais įkliūva visai netikėtai. Pirmadienį, apie 14.15 val., policijos pareigūnai Šilalės rajono Šeručių kaime pastebėjo maišą nešantį vyriškį, kuris, pamatęs policijos pareigūnus, paspartino žingsnius ir pradėjo vengti kontakto. Pareigūnams tai sukėlė įtarimą, todėl buvo nuspręsta asmenį patikrinti.
Nuotrauka
a
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Vakar patruliuodami mieste policijos pareigūnai Pramonės gatvėje užfiksavo lenkimo metu ištisinę liniją kirtusį ,,Volvo S80“​​​​​​​. Automobilį sustabdę pareigūnai vairuotojui pranešė, jog vairuotojas pažeidė Kelių eismo taisykles bei priminė jo laukiančią atsakomybę. Vairuotojas pasiūlė „sutarti gražiuoju“.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Praėjusią savaitę, spalio 7-10 dienomis, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai vykdė vairuotojų, įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų, blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolę. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje nustatyti 8 neblaivūs vairuotojai.
Nuotrauka
a
Fesibuko grupėje „Tauragės turgelis“ publikuota nuotrauka
Įkelta:
2021-10-08
Vakar, apie 11 val., pavogtas prie Bažnyčių gatvėje esančios parduotuvės „Čia“ stovėjęs dviratis. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą, dviračio savininkas prašo atsiliepti ką nors žinančius.
Nuotrauka
sukčiai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-05
Vis daugiau mūsų gyvenimo persikeliant į internetinę erdvę, paskui mus seka ir nusikaltėliai. Pasitelkdami įvairius metodus nuotoliniai sukčiai kėsinasi ne tik į mūsų turtą, bet ir asmens duomenis. Deja, apsigauti nesunku – šiandien sukčių siunčiamų žinučių neatpažįsta kas antras lietuvis, rodo naujausias Lietuvos gyventojų tyrimas.  Lietuvos policija su telekomunikacijų bendrove „Bitė Lietuva“  sukūrė įrankį padedantį atpažinti populiariausias nuotolinio sukčiavimo rūšis Lietuvoje.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-10-03
Rugsėjo 2-ąją tauragiškis M. L. išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį byloje dėl dviejų žmonių sumušimo. Vyras, anksčiau jau teistas už grasinimą nužudyti bei sukeltą avariją, aiškino labai besigailintis padaręs nusikaltimus ir teisinosi, kad dėl visko kaltas alkoholis.
Nuotrauka
policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-01
Pareigūnai vakar praėjo ikiteisminį tyrimą dėl žmogžudystės Adakavo kaime. Apie moters mirtį pranešė jos sutuoktinis, kuris ir yra pagrindinis įtariamasis byloje.
Nuotrauka
a
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-10-01
Tauragiškis E. K. anksčiau niekada nėra mynęs teismų slenksčio kaip kaltinamasis. Tačiau šie metai jam buvo kitokie. Avariją mieste sukėlusiam vyrui teko už tai atsakyti. Jo sužalotas žmogus po eismo įvykio pateko į medikų rankas, jam prireikė operacijos. Teisme paaiškėjo, kiek vertos nukentėjusiojo kančios.
Nuotrauka
a
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-28
Apie 9.30 val. Tilžės plente, netoli „Priemiesčio užeigos“, susidūrė du lengvieji automobiliai. Yra sužeistųjų.
Nuotrauka
Teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-27
Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) paskelbė nuosprendį vyrui, kuris degalinėje, grasindamas peiliu jos operatorei, pagrobė 475 Eur vertės turtą ir paskyrė subendrintą 2 metų laisvės atėmimo bausmę.
Nuotrauka
k
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-26
Triskart lytinę aistrą su nepilnametėmis ir vos dvejų mergaite tenkinęs tauragiškis, nuteistas ilgiems metams kalėjimo, laukė Klaipėdos apygardos teismo malonės. 35 metų Vitalijus Altaravičius teismo prašė sutrumpinti jam skirtą laisvės atėmimo bausmę, šį pageidavimą motyvuodamas Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimais, – praneša portalas15 MIN.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Rugpjūčio 26-ąją prieš Tauragės apylinkės teismą stojo du vyrai. Abu į teisėsaugos akiratį pateko dėl narkotikų. Anksčiau neteistas L. B., auginantis mažametį vaiką, guodėsi, kad sunku pragyventi, dėl to jis ėmėsi nelegalaus verslo – narkotikų prekybos. O pirmasis policijos pareigūnams  įkliuvęs M. E., iš jauno tėvo įsigijęs kvaišalų, kalbėjo norėjęs nusiraminti.