Po skaudžios pareigūno netekties – Tauragės policijos kova
Įkelta:
2021-10-06
Nuotrauka
policija
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka

57 tūkst. eurų – tiek reikalavo Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas iš avarijos, kurios metu žuvo pareigūnas, kaltininko bei draudimo bendrovės. 

1982 metais gimęs T. S. žuvo 2017 m. sausio 24-ąją, atlikdamas tarnybą, kai Pagėgių savivaldybės teritorijoje įvyko tragiška avarija. 

Policijos komisariatas ieškinyje nurodė, kad tą dieną kelio Kaunas–Jurbarkas–Šilutė–Klaipėda 149-ajame kilometre Eimantas R., tuo metu dirbęs siuntų pristatymo bendrovėje, vairuodamas mikroautobusą „Mercedes Benz Sprinter“ ir važiuodamas paskui sunkvežimį „Scania“, nesilaikydamas saugaus atstumo ir pastarajam stabdant, siekdamas išvengti susidūrimo su sunkvežimiu, staiga suko į kairę, norėdamas lenkti sunkvežimį, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su priešais atvažiavusiu Tauragės apskrities VPK Pagėgių policijos komisariato tarnybiniu automobiliu „Škoda Yeti“, kuris važiavo įjungęs specialius garso ir šviesos signalus. Eismo įvykio metu dėl patirtų sužalojimų žuvo policijos tarnybinio automobilio vairuotojas T. S., o tarnybiniame automobilyje važiavusiam jo kolegai D. P. sunkiai sutrikdyta sveikata. Tauragės rajono apylinkės teismo 2017 m. spalio 19 d. nuosprendžiu Eimantas R. pripažintas kaltu pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281 str. 5 d. 

1 metai ir 4 mėnesiai – tokios laisvės atėmimo bausmės sulaukė vairuotojas, tiesa, ji buvo atidėta – į kalėjimą Eimantas R. nepateko. Avarijos kaltininkas teisme teigė, kad vairuodamas mikroautobusą ir naudodamas laisvų rankų įrangą klausėsi muzikos, skambino klientui. 

Vyras sakė matęs tolumoje žybčiojančius policijos automobilio švyturėlius, tiesa, vairuotojas galvojo, kad greičiausiai automobilis stovi. Eimantas R. sakė iš pradžių nematęs, kad priekyje jo važiuojantis sunkvežimis stabdo, o susizgribo tik tada, kai jau buvo per vėlu. 

Po avarijos Tauragės apskrities policijos komisariatas sumokėjo žuvusio pareigūno šeimai 57 tūkst. eurų. Komisariato atstovai teigė, kad šią sumą sumokėjo įvertinę tiek turtinę, tiek neturtinę žalą. 

Policija ieškinį grindė tuo, jog pareigūnas išlaikė savo sergančią motiną, dėl to ir apskaičiavo didelę turtinę žalą.

Tiesa, Vilniaus apygardos teismas 2021 m. birželio 15 d. sprendimu Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato ieškinį atmetė. Teismas motyvavo, kad turtinės žalos dydis nėra grindžiamas nei tiesioginiais įrodymais, nei bent preliminariais skaičiavimais, kokias pinigų sumas ir kokioms reikmėms savo motinos išlaikymui skirdavo žuvęs pareigūnas. 

Byla nukeliavo į Lietuvos apeliacinį teismą, nes komisariatas skundė tokį sprendimą. Vis dėlto apeliacinės instancijos teisme daug nepešta – teismas nusprendė iš draudimo bendrovės komisariatui priteisti vos 455,18 euro – tiek teismas įvertino turtinę žalą. 

„Reikalavimas atlyginti neturtinę žalą negali būti tenkinamas, kadangi policijos įstaigos išmokėtos kompensacijos, kaip socialinio draudimo išmokos, paskirtis nėra atlyginti patirtus neturtinius praradimus (neturtinę žalą)“, – rašoma Lietuvos apeliacinio teismo nutartyje, priimtoje rugsėjo 21-ąją.

 

Nuotrauka
a
VSAT Pagėgių pasienio rinktinės nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vilniuje ir Tauragėje į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų rankas pateko daugiau kaip 8 tūkst. pakelių cigarečių ir su šio krovinio gabenimu siejami du asmenys, vienas jų – tauragiškis. Vyro namuose atliktos kratos, taip pat sulaikyti abiejų šių vyrų automobiliai, – pranešė VSAT Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai.
Nuotrauka
Tauragės policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
​​​​​​​Budrių ir pilietiškų žmonių dėka policijos pareigūnai per ypač trumpą laiką atskleidė nusikalstamą veiką ir nustatė jos kaltininką. Apie tai savo feisbuko paskyroje skelbia Tauragės apskrities policija.
Nuotrauka
a
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-10-13
Tauragiškis G. Š. sulaukė teismo verdikto po įvykio, kai girtas iš draugo namų išvažiavo automobiliu namo ir susidūrė su kitu automobiliu. Negana to, pasišalino iš eismo įvykio. Rugsėjo 2-ąją Tauragės apylinkės teismas jo atžvilgiu paskelbė baudžiamąjį įsakymą.
Nuotrauka
a
Tauragės AVPK nuotrauka
Įkelta:
2021-10-13
Narkotines medžiagas vartojantys ir gabenantys asmenys pareigūnams kartais įkliūva visai netikėtai. Pirmadienį, apie 14.15 val., policijos pareigūnai Šilalės rajono Šeručių kaime pastebėjo maišą nešantį vyriškį, kuris, pamatęs policijos pareigūnus, paspartino žingsnius ir pradėjo vengti kontakto. Pareigūnams tai sukėlė įtarimą, todėl buvo nuspręsta asmenį patikrinti.
Nuotrauka
a
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Vakar patruliuodami mieste policijos pareigūnai Pramonės gatvėje užfiksavo lenkimo metu ištisinę liniją kirtusį ,,Volvo S80“​​​​​​​. Automobilį sustabdę pareigūnai vairuotojui pranešė, jog vairuotojas pažeidė Kelių eismo taisykles bei priminė jo laukiančią atsakomybę. Vairuotojas pasiūlė „sutarti gražiuoju“.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Praėjusią savaitę, spalio 7-10 dienomis, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai vykdė vairuotojų, įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų, blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolę. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje nustatyti 8 neblaivūs vairuotojai.
Nuotrauka
a
Fesibuko grupėje „Tauragės turgelis“ publikuota nuotrauka
Įkelta:
2021-10-08
Vakar, apie 11 val., pavogtas prie Bažnyčių gatvėje esančios parduotuvės „Čia“ stovėjęs dviratis. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą, dviračio savininkas prašo atsiliepti ką nors žinančius.
Nuotrauka
sukčiai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-05
Vis daugiau mūsų gyvenimo persikeliant į internetinę erdvę, paskui mus seka ir nusikaltėliai. Pasitelkdami įvairius metodus nuotoliniai sukčiai kėsinasi ne tik į mūsų turtą, bet ir asmens duomenis. Deja, apsigauti nesunku – šiandien sukčių siunčiamų žinučių neatpažįsta kas antras lietuvis, rodo naujausias Lietuvos gyventojų tyrimas.  Lietuvos policija su telekomunikacijų bendrove „Bitė Lietuva“  sukūrė įrankį padedantį atpažinti populiariausias nuotolinio sukčiavimo rūšis Lietuvoje.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-10-03
Rugsėjo 2-ąją tauragiškis M. L. išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį byloje dėl dviejų žmonių sumušimo. Vyras, anksčiau jau teistas už grasinimą nužudyti bei sukeltą avariją, aiškino labai besigailintis padaręs nusikaltimus ir teisinosi, kad dėl visko kaltas alkoholis.
Nuotrauka
policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-01
Pareigūnai vakar praėjo ikiteisminį tyrimą dėl žmogžudystės Adakavo kaime. Apie moters mirtį pranešė jos sutuoktinis, kuris ir yra pagrindinis įtariamasis byloje.
Nuotrauka
a
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-10-01
Tauragiškis E. K. anksčiau niekada nėra mynęs teismų slenksčio kaip kaltinamasis. Tačiau šie metai jam buvo kitokie. Avariją mieste sukėlusiam vyrui teko už tai atsakyti. Jo sužalotas žmogus po eismo įvykio pateko į medikų rankas, jam prireikė operacijos. Teisme paaiškėjo, kiek vertos nukentėjusiojo kančios.
Nuotrauka
a
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-28
Apie 9.30 val. Tilžės plente, netoli „Priemiesčio užeigos“, susidūrė du lengvieji automobiliai. Yra sužeistųjų.
Nuotrauka
Teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-27
Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) paskelbė nuosprendį vyrui, kuris degalinėje, grasindamas peiliu jos operatorei, pagrobė 475 Eur vertės turtą ir paskyrė subendrintą 2 metų laisvės atėmimo bausmę.
Nuotrauka
k
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-26
Triskart lytinę aistrą su nepilnametėmis ir vos dvejų mergaite tenkinęs tauragiškis, nuteistas ilgiems metams kalėjimo, laukė Klaipėdos apygardos teismo malonės. 35 metų Vitalijus Altaravičius teismo prašė sutrumpinti jam skirtą laisvės atėmimo bausmę, šį pageidavimą motyvuodamas Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimais, – praneša portalas15 MIN.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Rugpjūčio 26-ąją prieš Tauragės apylinkės teismą stojo du vyrai. Abu į teisėsaugos akiratį pateko dėl narkotikų. Anksčiau neteistas L. B., auginantis mažametį vaiką, guodėsi, kad sunku pragyventi, dėl to jis ėmėsi nelegalaus verslo – narkotikų prekybos. O pirmasis policijos pareigūnams  įkliuvęs M. E., iš jauno tėvo įsigijęs kvaišalų, kalbėjo norėjęs nusiraminti.