Varomas lauk nekviestas svečias dantimis kibo į nykštį
Įkelta:
2021-09-13
Nuotrauka
teismas
Nuotraukos autorius:
Autoriaus nuotrauka

Įėjęs į pažįstamo namą, R. J. pasijuto lyg savo namuose. Nevedęs, vidurinio išsilavinimo, anksčiau neteistas vyras nusprendė, kad pasiliks pas pažįstamą miegoti. Namo šeimininkui ši mintis nepatiko, kadangi nekviestas svečias buvo girtas, elgėsi agresyviai. Tarp vyrų kilo muštynės. Rugpjūčio 6-ąją Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį šioje byloje.

Ikiteisminio tyrimo metu nukentėjusysis P. S. policijos pareigūnams teigė, kad šių metų sausio 27-ąją,  apie 21 val., buvo savo namo kieme. Tuo metu prie vartų priėjo vyras. Tai buvo pažįstamas R. J., kuris pasakė, kad atėjo į svečius, nes nori pažiūrėti nuotraukas. Nukentėjusysis įsileido kaltinamąjį į namo vidų ir tada suvokė, kad svečias yra neblaivus – šis pradėjo elgtis neadekvačiai, tampyti jį už rankų. Nieko nelaukęs nukentėjusysis liepė kaltinamajam išeiti iš namų, o tuomet esą svečias ranka sudavė smūgį į lubas, pradėjo sakyti, kad eis į antrąjį aukštą ir miegos. Namo šeimininkas P. S. buvo visiškai apstulbęs dėl tokio R. J. elgesio. Neleidęs lipti į antrąjį aukštą, nukentėjusysis sulaukė keleto smūgių kumščiu į veidą. Nuo suduotų smūgių P. S. griuvo ant žemės, o R. J. keletą kartų dar koja spyrė nukentėjusiajam į įvairias kūno vietas. Sukaupęs jėgas ir atsikėlęs namo šeimininkas ėmė tempti smurtautoją lauk, tačiau R. J. nusprendė taip lengvai nepasiduoti ir įkando nukentėjusiajam į dešinės rankos nykštį. Pagaliau ištempęs lauk įžūlų svečią, P. S. užsirakinęs duris dar girdėjo, kaip kaltinamasis kieme kažką šaukė, o tada nuėjo.

Ikiteisminio tyrimo metu apklausta liudytoja M. L. teigė, kad kitos dienos rytą, apie 7.30 val. paskambino jos tėvas P. S., kuris pasakė, kad yra sumuštas, sulaužytos namo lubos, o jo paties veidas labai sutinęs. Dukra paskambino kaimynams ir paprašė, kad šie tuoj pat nueitų pas jos tėvą į namus ir jį apžiūrėtų. Šie jai pranešė, kad reikia kviesti medikus. Medikai apie įvykį informavo policijos pareigūnus.

Teisme sumušto nukentėjusiojo dukra sakė, kad dėl patirto išpuolio tiek ji, tiek tėvas jaučiantys baimę, nesaugumą.

Kaltinamasis R. J. teisme prisipažino, kad padarė nusikaltimą, atsiprašė nukentėjusiojo ir sakė, kad įvykio metu buvo išgėręs, o tai greičiausiai ir turėjo įtakos jo veiksmams. Tiesa, jis nesutiko su nukentėjusiojo pareikštu civiliniu ieškiniu, siekusiu 2 tūkst. eurų, nes, anot kaltinamojo, ši suma itin neadekvati ir didelė. 

„Šiuo atveju teismas atsižvelgia į tai, kad nors sveikata nukentėjusiajam nebuvo sutrikdyta ilgam laikui, tačiau, bylos duomenimis, nukentėjusysis patyrė tiek fizinį skausmą, tiek ir išgąstį bei stresą. Teismo vertinimu, pakankamai intensyvus ir dėl to itin pavojingas nusikalstamų veikų pobūdis sudaro pagrindą nukentėjusiajam priteisti neturtinės žalos atlyginimą, kuris vadovaujantis teismų praktika ir teisingumo bei protingumo kriterijais šiuo atveju atitiktų 1 000 Eur sumą“, – teigiama teismo nuosprendyje. 

Negana to, nukentėjusysis už jo atstovavimą ikiteisminio tyrimo metu ir teisme iš kaltinamojo prisiteisė ir 1,2  tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų – tiek atsiėjo advokato paslaugos. 

R. J. buvo pripažintas kaltu dėl skausmo sukėlimo, tačiau jis atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės perdavus jį laiduotojos – kaltinamojo mamos – atsakomybei. Teisme nusikaltėlio motina paaiškino, kad jos sūnus ramus, geranoriškas, mandagus, nėra girdėjusi blogų atsiliepimų, dėl to ir sutinka laiduoti už savo sūnų, nes yra įsitikinusi, kad jam gali daryti gerą įtaką. 

 

Nuotrauka
a
Asociatyvi „Unsplash“ nuotrauka
Įkelta:
prieš 18 valandų
Darželyje dirbanti auklėtoja, išvydusi mažametės mergaitės sužalojimus, įtarė, kad prieš vaiką gali būti panaudotas smurtas. Nuogąstavimai pasitvirtino. Po to, kai pedagogė kreipėsi į teisėsaugą, paaiškėjo, jog prieš vaiką smurtaujama nuolat. Rugpjūčio 19-ąją Tauragės apylinkės teismas priėmė baudžiamąjį įsakymą mažametės motinos R. B. atžvilgiu. 
Nuotrauka
policija
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Tauragės apskrityje gyvenantis R. P.  atkreipė kaimyno dėmesį neleidęs ramiai pailsėti. Apie garsiai leidžiamą muziką pastarasis pranešė policijos pareigūnams, tačiau šie iš pradžių vykti į įvykio vietą neskubėjo. Kai gerokai įkaušęs triukšmadarys sėdo į automobilį ir apie tai kaimynas informavo skubios pagalbos telefonu 112, pareigūnai reagavo nedelsdami. Tauragės apylinkės teismas rugpjūčio 20-ąją priėmė baudžiamąjį įsakymą ir paskyrė R. P. nemažą baudą.
Nuotrauka
policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Šeštadienį, 19.19 val., policija sulaukė pranešimo dėl Moksleivių alėjoje chuliganiškai besielgiančių paauglių. Vienam jų, septyniolikos metų vaikinui, apsižodžiavus su 42 m. vyru vos nekilo muštynės.
Nuotrauka
Asociatyvi Matthew Ansley („Unsplash“) nuotrauka
Asociatyvi Matthew Ansley („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
2021-09-19
Anksčiau už nesunkų sveikatos sutrikdymą, dokumento pagrobimą, vagystę, viešosios tvarkos pažeidimą teistas V. B. stojo prieš Tauragės apylinkės teismą už lytinį santykiavimą su jaunesniu nei 16-os metų asmeniu. Rugpjūčio 3-ąją paskelbtas nuosprendis.
Nuotrauka
a
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-16
Ketvirtadienį, apie 15 val., Dariaus ir Girėno bei Gedimino gatvių sankryžoje susidūrė lengvasis automobilis „Mercedes benz“ ir vilkikas. Eismo įvykio metu abu vairuotojai buvo blaivūs.
Nuotrauka
a
Asociatyvi Trym Nilsen („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
2021-09-16
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai lankosi šeimose, kuriose girtaujama, smurtaujama, o visa tai patiria arba mato vaikai. Nors tarnyboje dirbantys vaikų teisių sergėtojai stengiasi, kad nepilnamečiai galėtų augti šeimose, būna situacijų, kai jie nemato kito kelio, kaip tik paimti vaikus iš namų. Tiesa, kartais jų ir teisėjų, kurie padeda paskutinį tašką dėl tokių sprendimų, požiūriai skiriasi. 
Nuotrauka
Adakavas
Aociatyvi feisbuko paskyros adakavas.lt nuotr.
Įkelta:
2021-09-16
Policija tiria vakar Adakavo miestelyje įvykdytos vagystės aplinkybes. Į policiją kreipėsi nuo ilgapirščių nukentėjęs 44 m. vyras.
Nuotrauka
Regitra
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-15
Policija vakar pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl transporto priemonės identifikavimo numerių suklastojimo. Apie tokius įtarimus policijai pranešė „Regitra“.
Nuotrauka
a
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-09-15
Išgėrus emocijos paaštrėja ir tampa sunkiai valdomos. Vieni tampa itin linksmi, kiti konfliktuoja ir ima aiškintis įvairias gyvenimo nuoskaudas. Būtent taip nutiko ir moteriai, kuriai šią vasarą teko praverti Tauragės apylinkės teismo duris. Dar pavasarį emocijų apimta Tauragės r. gyventoja Lina A. prisigėrė ir ėmė konflikuoti su draugu. O galiausiai girta ir įsiutusi sėdo prie automobilio vairo ir nulėkė į griovį.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-14
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo pranešimą, kad Klaipėdoje, ligoninėje, mirė rugsėjo 1-ąją darbe traumą patyręs vyras. Kaip „ Tauragės žinioms“ sakė Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) patarėjas Raimondas Leonavičius, nelaimė įvyko  prie Balskų girininkijos.
Nuotrauka
policija
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Siūlyti pareigūnams kyšį – itin prasta idėja. Deja, tai suvokia ne visi. Įstatymus jiems tenka priminti teisme. Anksčiau neteistas A. T. irgi turėjo progą susipažinti su baudžiamuoju kodeksu, numatančiu atsakomybę už mėginimą papirkti policijos pareigūnus. Liepos 28-ąją jam paskelbtas Tauragės apylinkės teismo nuosprendis. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-12
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo pranešimą, kad Klaipėdoje ligoninėje mirė darbe traumą patyręs vyras.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-09-10
Pastarosiomis dienomis pastebėti tamsaus gymio, rusiškai su akcentu kalbantys vyrai, siūlantys pigių prekių. Tauragiškiai turėtų būti budrūs ir neužkibti už mieste šmirinėjančių sukčių kabliuko. Policijos pareigūnai ragina žmones vengti bendrauti su tokiais asmenimis ir pastebėjus juos nedelsiant informuoti policiją.
Nuotrauka
greitoji
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimų. Prieš savaitę, vienoje Pramonės gatvėje veikiančioje įmonėje, darbo metu susižalojo 22 m. vaikinas.
Nuotrauka
a
Muitinės kriminalinės tarnybos feisbuko nuotraukos
Įkelta:
2021-09-09
Pastarosiomis dienomis muitinės pareigūnai sulaikė ne vieną didelę grynųjų pinigų kontrabandos siuntą. Mėnesio bėgyje trys tokios siuntos sulaikytos Panemunės kelio poste, viena – Lazdijuose.
Nuotrauka
komisriatas
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2021-09-09
Naujojo priestato šalia Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) statybos vėl pajudėjo. Darbai praėjusiais metais buvo sustoję. Paaiškėjo to priežastis – priestatą teko perprojektuoti dėl policijos sistemoje vykusių reformų. 
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-09-09
Ketvirtadienį priešpiet specialiosios pajėgos skubėjo į Melioratorių gatvę. Gautas pranešimas apie dujų nuotėkį daugiabutyje.
Nuotrauka
teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-09
Tauragės apylinkės teismas baudžiamuoju įsakymu nuteisė 20-metį Pagėgių savivaldybės gyventoją melagingai pranešusį apie nebūtą nusikaltimą policijos komisariatui ir skyrė 2000 eurų dydžio baudą.
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-08
Rugpjūčio pabaigoje gautas 54 m. vyro pareiškimas apie tai, jog kažkas iš jo sąskaitos pasisavino pinigus. Tai, kad sąskaita tuščia vyras pastebėjo būdamas užsienyje.