Varomas lauk nekviestas svečias dantimis kibo į nykštį
Įkelta:
2021-09-13
Nuotrauka
teismas
Nuotraukos autorius:
Autoriaus nuotrauka

Įėjęs į pažįstamo namą, R. J. pasijuto lyg savo namuose. Nevedęs, vidurinio išsilavinimo, anksčiau neteistas vyras nusprendė, kad pasiliks pas pažįstamą miegoti. Namo šeimininkui ši mintis nepatiko, kadangi nekviestas svečias buvo girtas, elgėsi agresyviai. Tarp vyrų kilo muštynės. Rugpjūčio 6-ąją Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį šioje byloje.

Ikiteisminio tyrimo metu nukentėjusysis P. S. policijos pareigūnams teigė, kad šių metų sausio 27-ąją,  apie 21 val., buvo savo namo kieme. Tuo metu prie vartų priėjo vyras. Tai buvo pažįstamas R. J., kuris pasakė, kad atėjo į svečius, nes nori pažiūrėti nuotraukas. Nukentėjusysis įsileido kaltinamąjį į namo vidų ir tada suvokė, kad svečias yra neblaivus – šis pradėjo elgtis neadekvačiai, tampyti jį už rankų. Nieko nelaukęs nukentėjusysis liepė kaltinamajam išeiti iš namų, o tuomet esą svečias ranka sudavė smūgį į lubas, pradėjo sakyti, kad eis į antrąjį aukštą ir miegos. Namo šeimininkas P. S. buvo visiškai apstulbęs dėl tokio R. J. elgesio. Neleidęs lipti į antrąjį aukštą, nukentėjusysis sulaukė keleto smūgių kumščiu į veidą. Nuo suduotų smūgių P. S. griuvo ant žemės, o R. J. keletą kartų dar koja spyrė nukentėjusiajam į įvairias kūno vietas. Sukaupęs jėgas ir atsikėlęs namo šeimininkas ėmė tempti smurtautoją lauk, tačiau R. J. nusprendė taip lengvai nepasiduoti ir įkando nukentėjusiajam į dešinės rankos nykštį. Pagaliau ištempęs lauk įžūlų svečią, P. S. užsirakinęs duris dar girdėjo, kaip kaltinamasis kieme kažką šaukė, o tada nuėjo.

Ikiteisminio tyrimo metu apklausta liudytoja M. L. teigė, kad kitos dienos rytą, apie 7.30 val. paskambino jos tėvas P. S., kuris pasakė, kad yra sumuštas, sulaužytos namo lubos, o jo paties veidas labai sutinęs. Dukra paskambino kaimynams ir paprašė, kad šie tuoj pat nueitų pas jos tėvą į namus ir jį apžiūrėtų. Šie jai pranešė, kad reikia kviesti medikus. Medikai apie įvykį informavo policijos pareigūnus.

Teisme sumušto nukentėjusiojo dukra sakė, kad dėl patirto išpuolio tiek ji, tiek tėvas jaučiantys baimę, nesaugumą.

Kaltinamasis R. J. teisme prisipažino, kad padarė nusikaltimą, atsiprašė nukentėjusiojo ir sakė, kad įvykio metu buvo išgėręs, o tai greičiausiai ir turėjo įtakos jo veiksmams. Tiesa, jis nesutiko su nukentėjusiojo pareikštu civiliniu ieškiniu, siekusiu 2 tūkst. eurų, nes, anot kaltinamojo, ši suma itin neadekvati ir didelė. 

„Šiuo atveju teismas atsižvelgia į tai, kad nors sveikata nukentėjusiajam nebuvo sutrikdyta ilgam laikui, tačiau, bylos duomenimis, nukentėjusysis patyrė tiek fizinį skausmą, tiek ir išgąstį bei stresą. Teismo vertinimu, pakankamai intensyvus ir dėl to itin pavojingas nusikalstamų veikų pobūdis sudaro pagrindą nukentėjusiajam priteisti neturtinės žalos atlyginimą, kuris vadovaujantis teismų praktika ir teisingumo bei protingumo kriterijais šiuo atveju atitiktų 1 000 Eur sumą“, – teigiama teismo nuosprendyje. 

Negana to, nukentėjusysis už jo atstovavimą ikiteisminio tyrimo metu ir teisme iš kaltinamojo prisiteisė ir 1,2  tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų – tiek atsiėjo advokato paslaugos. 

R. J. buvo pripažintas kaltu dėl skausmo sukėlimo, tačiau jis atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės perdavus jį laiduotojos – kaltinamojo mamos – atsakomybei. Teisme nusikaltėlio motina paaiškino, kad jos sūnus ramus, geranoriškas, mandagus, nėra girdėjusi blogų atsiliepimų, dėl to ir sutinka laiduoti už savo sūnų, nes yra įsitikinusi, kad jam gali daryti gerą įtaką. 

 

Nuotrauka
moteris
Įkelta:
prieš 2 valandas
​​​​​​​Tauragės apskrities policija praneša, kad iš 70-metės šilutiškės sukčiavimo būdu buvo išviliota didelė pinigų suma. Moteris pinigus pervedė vyriškiui, su kuriuo susipažino virtualiai. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 6 valandas
Bene kasdien girdime apie prie vairo pričiuptus girtutėlius vairuotojus. Tačiau ne visi pasimoko iš svetimų klaidų. Neblaivūs asmenys keliuose itin pavojingi. Visa laimė, kad dalis jų nespėja nuvažiuoti toliau nei kelių šimtų metrų ir būna sustabdomi policijos pareigūnų. Kitiems pasiseka mažiau – juos sustabdo eismo įvykiai. Tauragiškis E. B. gali dėkoti likimui, kad jo sukelta avarija nepareikalavo aukų, o tebuvo aplamdyti automobiliai. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 22 valandas
Tauragės apskrities policija informuoja, kad rugpjūčio 15-osios rytą pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.
Nuotrauka
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-08-14
Tauragės apylinkės teisme šią vasarą nestinga bylų, susijusių su smurtu. Iš jų matyti, kad dažniausiai žmonės nukenčia ne nuo nepažįstamų užpuolikų tamsiuose užkampiuose, o nuo tų, su kuriais matosi bene dažniausiai, – šeimos narių. 
Nuotrauka
iesko
Įkelta:
2022-08-09
Tauragės apskrities policijos pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti vaizdo kameromis užfiksuotą vyrą, vairuojantį automobilį „Toyota Avensis“ (universalas, pilkos spalvos).
Nuotrauka
su mobiliaisiais
Įkelta:
2022-08-08
Praėjusią savaitę, rugpjūčio 2-5 dienomis, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai fiksavo neatsakingus vairuotojus, kurie vairuojant transporto priemones naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis.
Nuotrauka
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-08-07
Net dukart prieš savo sutuoktinę ranką pakėlęs A. U. sulaukė jos atleidimo. Liepą prieš Tauragės apylinkės teismą stojęs vyriškis pažadėjo daugiau nebesmurtauti. 
Nuotrauka
akistata
Įkelta:
2022-08-03
Vedęs, profesinį išsilavinimą įgijęs V. N. Tauragės apylinkės teisme turėjo paaiškinti savo žiauraus poelgio priežastis. Vyras birželio 3-ąją buvo nuteistas už tai, jog pasmaugė 4 šuniukus.