Girtavę ir smurtavę tėvai maldavo neatimti jų mažylių iš šeimos
Įkelta:
2021-09-16
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi Trym Nilsen („Unsplash“) nuotrauka

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai lankosi šeimose, kuriose girtaujama, smurtaujama, o visa tai patiria arba mato vaikai. Nors tarnyboje dirbantys vaikų teisių sergėtojai stengiasi, kad nepilnamečiai galėtų augti šeimose, būna situacijų, kai jie nemato kito kelio, kaip tik paimti vaikus iš namų. Tiesa, kartais jų ir teisėjų, kurie padeda paskutinį tašką dėl tokių sprendimų, požiūriai skiriasi. 

Liepos 8-ąją Tauragės apylinkės teismas priėmė sprendimą, nulėmusį dviejų mažamečių vaikų likimą. Tarnybos specialistai, matydami neatsakingą tėvų elgesį, prašė neterminuotai apriboti valdžią jų auginamų vaikų atžvilgiu. Kitaip tariant, specialistai buvo įsitikinę, kad vaikai iš šeimos turėtų būti paimti ne laikinai, o visam laikui, ir tik tėvams pradėjus tvarkingai gyventi būtų galima kalbėti apie nepilnamečių grąžinimą į šeimą. 

Tarnyba teismui nurodė, kad tėvai turi du mažamečius vaikus. Dar nuo 2019 metų šeimai skirta atvejo vadyba, kadangi tėvai institucijų ne kartą buvo užtikti girtaujantys. Kartą iš Tauragės apskrities policijos pareigūnų vaiko teisių sergėtojai sulaukė pranešimo, kad vyras smurtavo prieš sugyventinę, o visa tai matė ir jųdviejų vaikai. Policijos pareigūnai dėl triukšmo ir konfliktų šeimoje lankėsi ne kartą ir vis pranešdavo tarnybai apie pastebėtus vaikų gerovės pažeidimus. 

Kartą motinai nustačius 3,23 prom. girtumą, o tėvui – 1,87 prom. girtumą, buvo priimtas sprendimas laikinai paimti jų vaikus iš šeimos, kadangi iškilo pavojus mažamečių sveikatai ir gyvybei. Mažyliai kurį laiką gyveno Šeimos gerovės centro budinčios globotojos šeimoje. Po kelių mėnesių vaikai grįžo į šeimą. 

Praėjusiais metais apsilankiusi šeimos namuose, socialinė darbuotoja įtarė, kad tėvai yra neblaivūs, o iškviesti pareigūnai alkotesteriu patikrino I. N. ir V. G. girtumą, įtarimai pasitvirtino. 

Tąkart specialistų laikinai paimti vaikai verkė, buvo aprengti netvarkingais rūbais, nešvarūs, nevalgę. Į Vaiko teisių apsaugos skyrių po kelių dienų atvykę tėvai paaiškino, kad buvo neblaivūs, nes šventė gimtadienį. Vaikus jie teigė palikę prižiūrėti blaiviam asmeniui, tačiau negalėjo nurodyti, koks tai konkrečiai asmuo.

Vaiko teisių apsaugos specialistai nuolat lankėsi šeimoje ir pastebėdavo, kad tėvai vis piktnaudžiauja alkoholiu, nesirūpina vaikais, todėl šiais metais nuspręsta, kad mažamečius reikia paiimti ir šįkart jau neterminuotai apriboti abiejų tėvų valdžią vaikų atžvilgiu. Dėl šio sprendimo tarnybos specialistai kreipėsi į Tauragės apylinkės teismą. 

Tiesa, tėvai prašė tokį sprendimą atmesti. Jie aiškino, kad nors anksčiau dažnai piktnaudžiaudavo alkoholiu ir neužtikrino tinkamos vaikų priežiūros, tačiau esą jau dabar padėtis yra kardinaliai pasikeitusi. Jie sakė lankęsi pas psichologą, pas priklausomybių konsultantą, vartoja gydytojų paskirtus vaistus, esą stengiasi keisti savo gyvenimo būdą. 

Motina teisme papildomai paaiškino, kad jų namuose pagerintos gyvenimo sąlygos – šeima įsirengė dušą, pasikeitė baldus, vaikai turi lovytes, atskirus vežimėlius, žaislų, drabužių. 

Tauragės apylinkės teismas pažymėjo, kad neterminuotas tėvų valdžios apribojimas yra išimtinė priemonė ir gali būti taikoma tik tada, kai teismas padaro išvadą, jog tėvas arba motina daro žalą vaiko raidai ar visiškai juo nesirūpina, ir nėra duomenų, kad padėtis gali pasikeisti. 

Teismas sprendime nurodė, kad tėvai tikrai stengiasi ir nori vaikus auginti, dėl to visada atsako į specialistų telefoninius skambučius, noriai bendrauja su socialine darbuotoja, lankosi pas gydytoją psichiatrą, vartoja paskirtus vaistus. Tėvas pradėjo dirbti. Tiek jis, tiek motina, teigiama teismo sprendime, stengiasi palaikyti ryšį su vaikais. 

Taigi, atsižvelgiant į šias aplinkybes, Tauragės apylinkės teismas nusprendė, jog vaikai toliau augs tėvų namuose, tačiau pas juos ir toliau lankysis specialistai.

 

Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
​​​​​​​Vis daugiau kalbama apie girtų vairuotojų keliamą pavojų keliuose. Po to, kai buvo sulaikyta vairavusi neblaivi garsi žurnalistė, visuomenėje prabilta ir apie tai, ar tam tikras klaidas galima pateisinti, ar reikia griežtai pasmerkti. Bet kuriuo atveju, suklysti galime kiekvienas – nesame apsaugoti nuo neapgalvotų sprendimų. Tačiau ar po to padarome išvadas – kitas klausimas. Štai tauragiškis V. K., prieš 4-erius metus jau teistas už vairavimą išgėrus, iš to įvykio taip ir nepasimokė, todėl rugsėjį ir vėl lankėsi Tauragės apylinkės teisme – jam teko išklausyti dar vieną nuosprendį. 
Nuotrauka
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-23
Į Tauragę iš Šiaulių važiavusiam policijos pareigūnui nedarbo metu teko sulaikyti neblaivų vairuotoją, pastebėtą kelyje. Jam padėjo kolegos iš Tauragės apskrities policijos, tačiau iki atvykstant pareigūnams jis turėjo jėga laikyti bėgti mėginusį vairuotoją, kuris prisistatė irgi esąs policininkas. Vis dėlto paaiškėjo, kad girtuoklis – joks pareigūnas. 
Nuotrauka
a
Asociatyvi Adrienn („Pexels“) nuotrauka
Įkelta:
2021-10-21
Toks girtas, kad už vairavimą tokios būklės gresia ne administracinė, o jau baudžiamoji atsakomybė, 8 kartus teistas V. B. sakė nesijautęs apsvaigęs.
Nuotrauka
k
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-20
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai sulaikė asmenį, kuris miškuose, Klaipėdos rajone, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų.
Nuotrauka
a
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-19
Policijos pareigūnui suplanuoti savo laisvalaikį – misija sudėtinga. Net tada, kai išsirengia į kokią šventę ar koncertą, iki jo gali nenuvažiuoti, jei jo kelyje pasitaikys grėsmę kitų sveikatai ar gyvybei keliantys žmonės, kuriuos palikti likimo valiai būtų neatsakinga. Juo labiau, kad policijos pareigūnui užmerkti akis prieš negeroves, pamatytas kad ir nedarbo metu, neleidžia jo duota priesaika „Ginti. Saugoti. Padėti“. Viena tokių istorijų pasidalyta Lietuvos policijos puslapyje.
Nuotrauka
greitoji
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-19
Vakar, pėsčiųjų perėjoje ties „Lidl“, partrenkta penkiolikmetė. Po medikų apžiūros paauglė išleista namo, pareigūnai tiria įvykio aplinkybes.
Nuotrauka
policija
Nuotraukų koliažas
Įkelta:
2021-10-19
Pirmadienio vakarą, apie 21.30 val., prie Tauragės apylinkės teismo žingsniavęs vyras pastebėjo tris itin agresyvius asmenis, kurie, anot jo, konfliktavo tarpusavyje bei daužė kelio ženklus. Vyras nedelsdamas paskambino į policiją ir tuo pat metu sekė jaunuolius.
Nuotrauka
policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-18
Viename Tauragės prekybos centre dirbusi kasininkė už svetimo turto pasisavinimą rugsėjo 17-ąją stojo prieš Tauragės apylinkės teismą. Pareigūnai nustatė, kad moteris pasilikdavo pinigus, kuriuos už prekes sumokėdavo pirkėjai, nepasiimdavę kvitų. Darbuotoja atlikdavo prekių grąžinimo operaciją, nors realiai pirkėjai prekių negrąžindavo. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-17
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistės apstulbo, kai apsilankiusios vienos šunų savininkės namuose patyrė jos smurtą. Byla pasiekė teismą. Smurtautoja, šunų savininkė, rugsėjo 13-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.
Nuotrauka
a
VSAT Pagėgių pasienio rinktinės nuotraukos
Įkelta:
2021-10-15
Vilniuje ir Tauragėje į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų rankas pateko daugiau kaip 8 tūkst. pakelių cigarečių ir su šio krovinio gabenimu siejami du asmenys, vienas jų – tauragiškis. Vyro namuose atliktos kratos, taip pat sulaikyti abiejų šių vyrų automobiliai, – pranešė VSAT Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai.
Nuotrauka
Tauragės policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-14
​​​​​​​Budrių ir pilietiškų žmonių dėka policijos pareigūnai per ypač trumpą laiką atskleidė nusikalstamą veiką ir nustatė jos kaltininką. Apie tai savo feisbuko paskyroje skelbia Tauragės apskrities policija.
Nuotrauka
a
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-10-13
Tauragiškis G. Š. sulaukė teismo verdikto po įvykio, kai girtas iš draugo namų išvažiavo automobiliu namo ir susidūrė su kitu automobiliu. Negana to, pasišalino iš eismo įvykio. Rugsėjo 2-ąją Tauragės apylinkės teismas jo atžvilgiu paskelbė baudžiamąjį įsakymą.
Nuotrauka
a
Tauragės AVPK nuotrauka
Įkelta:
2021-10-13
Narkotines medžiagas vartojantys ir gabenantys asmenys pareigūnams kartais įkliūva visai netikėtai. Pirmadienį, apie 14.15 val., policijos pareigūnai Šilalės rajono Šeručių kaime pastebėjo maišą nešantį vyriškį, kuris, pamatęs policijos pareigūnus, paspartino žingsnius ir pradėjo vengti kontakto. Pareigūnams tai sukėlė įtarimą, todėl buvo nuspręsta asmenį patikrinti.
Nuotrauka
a
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Vakar patruliuodami mieste policijos pareigūnai Pramonės gatvėje užfiksavo lenkimo metu ištisinę liniją kirtusį ,,Volvo S80“​​​​​​​. Automobilį sustabdę pareigūnai vairuotojui pranešė, jog vairuotojas pažeidė Kelių eismo taisykles bei priminė jo laukiančią atsakomybę. Vairuotojas pasiūlė „sutarti gražiuoju“.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Praėjusią savaitę, spalio 7-10 dienomis, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai vykdė vairuotojų, įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų, blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolę. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje nustatyti 8 neblaivūs vairuotojai.
Nuotrauka
a
Fesibuko grupėje „Tauragės turgelis“ publikuota nuotrauka
Įkelta:
2021-10-08
Vakar, apie 11 val., pavogtas prie Bažnyčių gatvėje esančios parduotuvės „Čia“ stovėjęs dviratis. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą, dviračio savininkas prašo atsiliepti ką nors žinančius.
Nuotrauka
sukčiai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-05
Vis daugiau mūsų gyvenimo persikeliant į internetinę erdvę, paskui mus seka ir nusikaltėliai. Pasitelkdami įvairius metodus nuotoliniai sukčiai kėsinasi ne tik į mūsų turtą, bet ir asmens duomenis. Deja, apsigauti nesunku – šiandien sukčių siunčiamų žinučių neatpažįsta kas antras lietuvis, rodo naujausias Lietuvos gyventojų tyrimas.  Lietuvos policija su telekomunikacijų bendrove „Bitė Lietuva“  sukūrė įrankį padedantį atpažinti populiariausias nuotolinio sukčiavimo rūšis Lietuvoje.