Praradusi sūnų, skausmo apimta pensininkė iškeikė ir teisėjus
Įkelta:
2021-08-25
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi „Unsplash“ nuotrauka

Sūnaus netekusi motina buvo tokia prislėgta skausmo, kad parašė laišką Teisingumo ministerijai, iškeikdama bylą nagrinėjusius teisėjus, prokurorus, tyrėjus. Ieškodama atsakymų į klausimus, kaip mirė jos sūnus, Z. A. visiškai nusivylė teisingumu. Panašu, kad  teismo procesai ją itin paveikė emociškai. Nors procesai teisėsaugos institucijose dėl žmogžudystės vyksta iki šiol, Z. A. liepos 23-ąją jau išgirdo nuosprendį dėl nepagarbos teismui. Į situaciją Tauragės apylinkės teismas pažvelgė atlaidžiai. Kaltinamajai Z. A. teisme atstovavo garsus Klaipėdos advokatas Osvaldas Martinkus. 

Išvadino užgauliais žodžiais

Bylos duomenimis, Z. A. 2018-ųjų birželį pateikė skundą Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijai. Skunde moteris užgauliu ir žeminančiu tonu pateikė tokius teiginius kaip „Besmegeniai nusikaltėliai teisėjai rėmėsi rašliava, kurią parašė Anglijoje Peterborough mieste“; „Degradų teisėsauga, išgamų besmegenių, nusikaltėlių tyrėjų, teisėjų, prokurorų“; „Nerandu žodžių nuo policijos iki degredų aukščiausių pareigūnų – „tyrėjų“, „teisėjų“, „prokurorų“ ir panašiai (kalba netaisyta). Moteris teisme buvo kaltinama, jog šiais teiginiais, viešai raštu užgauliai pažemino jos skundus pagal jos pačios pateiktą ieškinį dėl tėvystės nuginčijimo nagrinėjusius, teisingumą vykdančius teismus ir teisėjus.

Kaltinamoji, kai jai buvo pranešta apie įtarimą padarius nusikalstamą veiką, kaltės nepripažino ir atsisakė duoti parodymus.

Laišką rašė prislėgta skausmo

Teisme Z. A. dėl jai pareikšto kaltinimo kalta prisipažino iš dalies ir  parodė, kad negalima ištraukti žodžių iš konteksto. Ji teigė, kad parašė visą laišką, o bylai pasitelkti tik išrinkti žodžiai iš konteksto. Ar ką nors įžeidė, Z. A. teigė nežinojusi. Moteris sakė, kad būdvardžius rašė kabutėse, o laiško turinys sukosi apie sūnaus žmogžudystę. Jis dirbo užsienyje, tačiau esą jį pagrobė iš namų, nuvežė į Pakalnės kaimą ir nukankino. Moteris teigė laišką parašiusi dėl to, kad galėtų išsiaiškinti žmogžudystę. Z. A. sakė iki šiol ieškanti teisybės dėl sūnaus mirties, jaučianti emocinį skausmą. 

„Žodžiai buvo pavartoti iš skausmo ir iš nevilties“, – teigė kaltinamoji. Pensininkė aiškino, kad skundus rašo iki šiol, bet tokių žodžių nebevartoja.

Bylos duomenimis, skundą sudarė 14-os lapų.

Pripažino, kad pažemino teisėjus

Tauragės apylinkės teismas nusprendė, kad teisėjo užgaulus pažeminimas dėl jų veiklos laikytinas viešu, kai teismo ar teisėjo pažeminimą matė arba girdėjo ar kitaip suvokė bent vienas trečiasis asmuo. Tai gali būti ne tik aplinkiniai, pvz., teismo posėdyje dalyvaujantys asmenys, teisėjai, bet ir kiti asmenys bei visuomenės ar valstybės institucijų atstovai, suvokę teismo ar teisėjo užgaulų pažeminimą. Nagrinėjamoje byloje skundas buvo pateiktas valstybės institucijai – Teisingumo ministerijai. 

„Kaltinamoji teigia, kad tai yra tik jos nuomonė, ištraukta iš konteksto. Kaltinime nurodyti skundo teiginiai yra neabejotinai užgaulūs, žeminantys, nepagrįsti ir neatitinkantys tikrovės tiek tiesiogine prasme, tiek ir surašyto skundo turinio kontekste. Teiginių prasmė vienareikšmiškai suprantama kiekvienam su šiais teiginiais susipažinusiam asmeniui kaip žeminanti teismus, teisėjus, jų reputaciją, garbę, orumą bei diskredituojantys visą teisingumo sistemą. Taigi vertinant nustatytas aplinkybes bei vadovaujantis esama teismų praktika konstatuotina, kad kaltinamoji raštu užgauliai pažemino teisingumą vykdančius teismą ir teisėją dėl jų veiklos ir dėl skundo pateikimo valstybės institucijai šie jos veiksmai tapo vieši“, – rašoma nuosprendyje. 

Tačiau atsižvelgus į skundo surašymo aplinkybes, į tai, kad moteris yra pensininkė, praradusi sūnų, patirianti sveikatos bėdų, teismas padarė išvada, jog Z. A. veika yra mažareikšmė. 

„Kaltinamosios skundo teiginiai nebuvo prieinami dideliam ir neapibrėžtam asmenų ratui, dėl ko nagrinėjamos veikos pavojingumas nėra didelis ir tokio laipsnio, dėl kurio būtų tikslinga kaltinamąją už padarytą nusikaltimą traukti baudžiamojon atsakomybėn“, – nuosprendyje teigė teisėja Daiva Jazbutienė. 

Taigi, Z. A. buvo atleista nuo baudžiamosios atsakomybės dėl nusikaltimo mažareikšmiškumo ir byla nutraukta. 

 

Nuotrauka
a
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotraukų koliažas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai prašo pagalbos atpažįstant vyrą nuotraukoje.
Nuotrauka
a
Asociatyvi lrtytas.lt nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Vakar į pareigūnus kreipėsi 84 m. senjora. Moteris pranešė apie vagystę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-11-29
Šeštadienio naktį, apie 23.50 val. automobilių stovėjimo aikštelėje, Dariaus ir Girėno g., buvo pasikėsinta pavogti automobilio ,,Toyota Prius“ duslintuvo katalizatorių.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-28
Kol Seime buvo mėginama dekriminalizuoti mažo kiekio narkotinių medžiagų laikymą, Tauragėje policija išsijuosusi dirbo. Pareigūnai sučiupo anksčiau neteistą, staklininku dirbantį R. Č. su mažu kiekiu psichotropinės medžiagos. Vyras pasiųstas į teisiamųjų suolą.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-27
Pagrindinį išsilavinimą įgijęs anksčiau neteistas, nevedęs ir nesimokantis M. K. savo gimtadienį atšventė taip audringai, jog pabudo policijos areštinėje. Vyrui koją pakišo alkoholis. Išgėręs ir be vairuotojo pažymėjimo prie vairo sėdęs M. K. sugadino ne tik savo draugo automobilį, bet ir svetimo žmogaus valtį. Už tai jis spalio 27-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-25
Trečiadienį Tauragės dvaro kaime, apie 21 val., policija apieškojo 2005 m. gim. vaikiną.
Nuotrauka
a
Asociatyvi kariuomene.lt nuotrauka 
Įkelta:
2021-11-22
Į privalomąją karo tarnybą pakviestas tauragiškis R. J. turėjo kitokių planų. Vaikinas dirbo užsienyje ir nesiruošė tarnauti. Jam ne kartą skirtos baudos už tai, kad jis neatvyksta kviečiamas, tačiau tai patriotiškumo nepaskatino. Galiausiai jo likimas atsidūrė teisėjų rankose. Tauragės apylinkės teismas jaunuolio byloje nuosprendį paskelbė spalio 19-ąją.
Nuotrauka
a
Asociatyvi Ammar Sabaa („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
2021-11-21
Ne kartą prieš sugyventinę smurtavęs ir dėl to teistas Žydrūnas V. sugriovė savo šeimos gyvenimą. Moteris panoro su juo išsiskirti. Jos kantrybės taurę perpildė šią vasarą vėl prieš ją nukreiptas smurto protrūkis. Spalio 7-ąją Tauragės apylinkės teisme Žydrūnas V. dėl savo veiksmų išgirdo naują nuosprendį. 
Nuotrauka
a
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-20
Tauragės apylinkės teisme išnagrinėta keršto prieš kaimyną byla. Anksčiau neteistas J. K. nusprendė konfliktą su šalia gyvenusiu vyru išspręsti brutaliomis priemonėmis, kurias spalio 7-osios nuosprendžiu įvertino teismas.
Nuotrauka
teismas
Tauragės apylinkės teismas
Įkelta:
2021-11-19
Tauragės apylinkės teismas (Šilalės rūmai) paskelbė sprendimą civilinėje byloje – dėl paveldėjimo teisių pirkimo – pardavimo sutarties pripažinimo apsimestine bei paveldėjimo teisės liudijimų pripažinimo iš dalies negaliojančiais.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-18
Vakar Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje keturi kaltinamieji pripažinti kaltais dėl  neteisėto disponavimo narkotine medžiaga – kanapėmis, – praneša Tauragės apylinkės teismas.
Nuotrauka
a
Tauragės apylinkės teismo archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Vakar Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) patenkino pareiškėjos skundą ir panaikino Tauragės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato nutarimą, kuriuo ji nubausta už karantino režimo pažeidimus, bei nutraukė bylą, nustatęs, kad skundą padavusios moters veikoje nėra administracinio nusižengimo požymių.
Nuotrauka
a
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-16
Pirmadienį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai, užtikrindami viešąją tvarką ir eismo saugumą, apie 18 val. 30 min. Šilalės rajone, Balsių kaime, patikrinimui sustabdė automobilį „Mercedes-Benz“, kurį vairavo 36-erių Šilutės rajono gyventojas. Vairuotojo nerimas pareigūnams išdavė, jog šis automobilyje gabena kažką nelegalaus.
Nuotrauka
policija
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotr.
Įkelta:
2021-11-16
Vagyste apkaltintas merginas į prekybos centrą vežiojęs vyras sulaukė policijos pareigūnų dėmesio. Tačiau sakoma, kad nepagautas – ne vagis. Nors abi merginos vogė, vyras gynėsi esąs niekuo dėtas, taigi bausmės dėl bendrininkavimo jis išvengė. Tuo metu viena kaltinamųjų jau sulaukė Tauragės apylinkės teismo nuosprendžio. Kita dar laukia. Abi draugės „prisidirbo“, kai pavogė brangių alkoholinių gėrimų iš „Iki“ parduotuvės Tauragėje.
Nuotrauka
zuvis
Asociatyvi Jakub Kapusnak („Unsplash”) nuotr.
Įkelta:
2021-11-14
Lietuvos nepriklausomybės pradžioje siautėję banditai šiurpino visą šalį. Vyravo nerašyti susitarimai, reketas ir įvairūs draudimai. Atrodo, šie laikai jau pradėjo, tačiau kai kurie žmonės vis dar gyvena tuo laikotarpiu. Nepajėgiantis sąžiningai konkuruoti su kitu žuvies pardavėju, 10 klasių baigęs, anksčiau neteistas M. B. nusprendė imtis mafijinių metodų - gąsdinimų, o nepaklusus - smurto. Žuvį pardavinėjantis vyras uždraudė savo konkurentui lankytis vienoje rukykloje ir pirkti iš jos žuvį. Tačiau M. B. reikalavimams kitas žuvies prekeivis nusileisti neketino. Viskas virto muštynėmis. Šis įvykis smarkuoliui atsiėjo teistumu.
Nuotrauka
ugnis
Asociatyvi Marek Szturc („Unsplash”) nuotrauka
Įkelta:
2021-11-12
Nevedęs, dirbantis, anksčiau neteistas Albinas R. kažkodėl nusprendė pažaisti su ugnimi. Vyras padegė savo sugėrovą. Tauragės apylinkės teismas spalio 8-ąją paskelbė jam nuosprendį.
Nuotrauka
a
Įtariamasis uždarytas į Klaipėdos apskr. VPK areštinę
Įkelta:
2021-11-11
Į policiją vakar kreipėsi moteris pranešdama, jog spalio 21 d. jai buvo grasinta ginklu.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-11
Policija praneša apie vienoje Vytauto gatvės automobilių stovėjimo aikštelių trečiadienį įvykusį incidentą.
Nuotrauka
a
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-11
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai, antradienį, lapkričio 9-ąją, atlikę patikrinimą Šilalės rajono, Antininkų kaimo gyventojo namuose, rado neteisėtai laikomus ginklus, – praneša Tauragės apskrities vyriausiasis komisariatas.
Nuotrauka
a
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-10
Skandalas, kilęs po pasirodžiusios informacijos, jog kai kurie medikai klastoja įrašus apie neva nuo COVID-19 pasiskiepijusius asmenis, pasiekė ir Tauragę. Tauragės apskrities pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir kyšininkavimo, pranešama trečiadienį policijos išplatintame pareiškime. Skelbiama, kad tyrimą atlieka Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai.