Išgirdusi apie mušamą moterį kompanija surengė linčo teismą
Įkelta:
2021-08-21
Nuotrauka
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Aprašymas

Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka

Tauragės apylinkės teismas liepos 5-ąją priėmė nuosprendį, kuriuo kaltais dėl žmogaus sumušimo pripažino 3 vyrus. Pasirodo, jie mėgino įvykdyti savo „teisingumą“.

Pasakė, kad sumušė

Kaltinamasis A. S. teisme teigė, kad praėjusių metų birželio 17-ąją jam paskambinusi tuomet buvusi, o dabar ir vėl esama sugyventinė I. B. pranešė patirianti fizinį smurtą iš nukentėjusiojo ir paprašė atvažiuoti jos parsivežti.

A.S. teigė, kad kitą dieną, apie 11 val., būdamas išgėręs tris butelius alaus jis kartu su savo sūnumis bei kitais kaltinamaisiais V. F. ir M. G. nuvažiavo į nukentėjusiojo namus parsivežti sugyventinės. 

Prieš išvažiuodamas A. S. skambino nukentėjusiajam ir klausė, kur yra jo sugyventinė, esą šis atsakė, kad jo namuose jos nėra. A. S. teisme teigė tuo nepatikėjęs. 

Ėmėsi smurto

Atvažiavus pas nukentėjusįjį, teigė A. S., šis paaiškino, kad sugyventinės tikrai nėra namie, o kad tuo įsitikintų, atvykėliams leido užeiti į namą ir jį apžiūrėti. A. S. pasakojo kartu su V. F. ir M. G. užėjo į namą, apieškojęs sugyventinės nerado. Jis su V. F. išėjo į lauką, o M. G. pasiliko name.

Būdamas kieme A. S. sakė išgirdęs triukšmą: M. G. ir nukentėjusiojo tarpusavio barnį, todėl jis su V. F. įbėgę vidun susistumdė su nukentėjusiuoju.

O štai M. G. teisme kaltinimų nepripažino ir teigė, kad nieko nemušė, nes jam pačiam buvo lūžę 3 dešinės rankos pirštai, jie buvo apibintuoti ir negalėjo niekam trenkti. 

A.S. prisipažino, kad nukentėjusiajam, kuris, pasak jo, buvo pakėlęs ranką prieš savo sugyventinę, sudavė ne daugiau kaip 2 nestiprius smūgius delnu ar kumščiu.

O štai kaltinamasis V. F. sakė, kad norėjo išskirti muštynių dalyvius, dėl to jis paėmęs kėdę, kurią laikydamas sau prieš krūtinę, stūmė į besistumdančiųjų tarpą. Jis teisme neneigė, kad kėde galėjo sužaloti nukentėjusįjį. 

Nukentėjusysis teisme prisiminė, kad V. F. dėl girtumo antrą kartą kėdės nebepakėlė, užkliuvo ir vos nenuvertė šaldytuvo. Po to į svetainę sugrįžęs ir prie jo priėjęs A. S., kuris turėjo matyti sužalotą jo veidą, dar kumščiu du kartus sudavė į veidą, abu kartus pataikydamas į žandikaulį. Nuo suduotų smūgių nukentėjusiajam apie savaitę skaudėjo žandikaulį, dėl ko vėliau kreipėsi į gydytojus. Vyras teigė, kad įvykio metu buvo blaivus. 

Policiją iškvietė socialinė darbuotoja

Tą pačią dieną, po minėto įvykio, jį sužalotą pamatė socialinė darbuotoja ir jo sesuo. Būtent socialinė darbuotoja ir iškvietė policiją. Vyras parašė pareiškimą. Socialinė darbuotoja teisme sakė, kad sugyventiniams teigė socialines paslaugas, nes jie turi 3 vaikus, o moteris vis dingdavo iš namų, palikdama vaikus vyrui. 

„Teismas neabejoja nukentėjusiojo R. N. parodymų, patvirtintų ikiteisminio tyrimo metu akistatose su įtariamaisiais, objektyvumu, nes jis ikiteisminio tyrimo ir teisiamojo posėdžio metu nuosekliai aiškino esmines bylos aplinkybes dėl nusikaltimo, kuriame nukentėjo, būdamas blaivus“, – rašoma teismo nuosprendyje. 

Teismas nustatė, kad nors V. F. ir M. G. neigė jiems inkriminuotus veiksmus, ikiteisminio tyrimo metu pripažino faktą, kad jie prieš nusikaltimo įvykį vartojo alkoholį, o dėl girtumo neprisimena įvykio aplinkybių. Be to, V. F. ir M. G. esą davė nenuoseklius ir tarpusavyje prieštaringus parodymus ikiteisminio tyrimo ir teisiamojo posėdžio metu. Teismas tai įvertino kaip pasirinktą gynybos poziciją siekiant išvengti baudžiamosios atsakomybės.

Pareikalavo 5 tūkst. eurų

Nukentėjusysis teisme prašė iš kaltinamųjų solidariai priteisti 5 tūkst. eurų neturtinės žalos. 

„Nukentėjusysis ieškinyje nurodė, kad dėl kaltinamųjų veiksmų jis patyrė fizinį skausmą, pažeminimą, dvasinius išgyvenimus, nes jį vieną mušė trise, po įvykio nesijaučia saugus savo namuose, kuriuose buvo sumuštas, atsirado nesaugumo nerimas, kurį jaučia iki šiol. Taip pat patyrė nepatogumų, nes miegant skaudėjo sužalotas vietas, o viešose vietose vaikščiojo su kraujosruvomis ant veido, kurios kitiems asmenims galimai asocijavosi su netinkamą gyvenimo būdą vedančio asmens įvaizdžiu, konfliktiška asmenybe“, – rašoma teismo nuosprendyje. 

Vis tik buvo priteista mažesnė suma. Teismas nusprendė, kad nors dvasinio sukrėtimo būta, emocijos nebuvo tokios stiprios, apie kokias pasakoja nukentėjusysis. Be to, teismas atsižvelgė ir į kaltinamųjų socialinę padėtį, ir dėl to iš jų priteisė nukentėjusiajam solidariai atlyginti 750 eurų neturtinės žalos. 

Visi 3 kaltinamieji buvo pripažinti kaltais dėl fizinio skausmo sukėlimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Kompanijai uždrausta artintis prie nukentėjusiojo namų, jiems skirtos 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmės jas atidedant metams.

 

Nuotrauka
a
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotraukų koliažas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai prašo pagalbos atpažįstant vyrą nuotraukoje.
Nuotrauka
a
Asociatyvi lrtytas.lt nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Vakar į pareigūnus kreipėsi 84 m. senjora. Moteris pranešė apie vagystę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-11-29
Šeštadienio naktį, apie 23.50 val. automobilių stovėjimo aikštelėje, Dariaus ir Girėno g., buvo pasikėsinta pavogti automobilio ,,Toyota Prius“ duslintuvo katalizatorių.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-28
Kol Seime buvo mėginama dekriminalizuoti mažo kiekio narkotinių medžiagų laikymą, Tauragėje policija išsijuosusi dirbo. Pareigūnai sučiupo anksčiau neteistą, staklininku dirbantį R. Č. su mažu kiekiu psichotropinės medžiagos. Vyras pasiųstas į teisiamųjų suolą.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-27
Pagrindinį išsilavinimą įgijęs anksčiau neteistas, nevedęs ir nesimokantis M. K. savo gimtadienį atšventė taip audringai, jog pabudo policijos areštinėje. Vyrui koją pakišo alkoholis. Išgėręs ir be vairuotojo pažymėjimo prie vairo sėdęs M. K. sugadino ne tik savo draugo automobilį, bet ir svetimo žmogaus valtį. Už tai jis spalio 27-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-25
Trečiadienį Tauragės dvaro kaime, apie 21 val., policija apieškojo 2005 m. gim. vaikiną.
Nuotrauka
a
Asociatyvi kariuomene.lt nuotrauka 
Įkelta:
2021-11-22
Į privalomąją karo tarnybą pakviestas tauragiškis R. J. turėjo kitokių planų. Vaikinas dirbo užsienyje ir nesiruošė tarnauti. Jam ne kartą skirtos baudos už tai, kad jis neatvyksta kviečiamas, tačiau tai patriotiškumo nepaskatino. Galiausiai jo likimas atsidūrė teisėjų rankose. Tauragės apylinkės teismas jaunuolio byloje nuosprendį paskelbė spalio 19-ąją.
Nuotrauka
a
Asociatyvi Ammar Sabaa („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
2021-11-21
Ne kartą prieš sugyventinę smurtavęs ir dėl to teistas Žydrūnas V. sugriovė savo šeimos gyvenimą. Moteris panoro su juo išsiskirti. Jos kantrybės taurę perpildė šią vasarą vėl prieš ją nukreiptas smurto protrūkis. Spalio 7-ąją Tauragės apylinkės teisme Žydrūnas V. dėl savo veiksmų išgirdo naują nuosprendį. 
Nuotrauka
a
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-20
Tauragės apylinkės teisme išnagrinėta keršto prieš kaimyną byla. Anksčiau neteistas J. K. nusprendė konfliktą su šalia gyvenusiu vyru išspręsti brutaliomis priemonėmis, kurias spalio 7-osios nuosprendžiu įvertino teismas.
Nuotrauka
teismas
Tauragės apylinkės teismas
Įkelta:
2021-11-19
Tauragės apylinkės teismas (Šilalės rūmai) paskelbė sprendimą civilinėje byloje – dėl paveldėjimo teisių pirkimo – pardavimo sutarties pripažinimo apsimestine bei paveldėjimo teisės liudijimų pripažinimo iš dalies negaliojančiais.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-18
Vakar Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje keturi kaltinamieji pripažinti kaltais dėl  neteisėto disponavimo narkotine medžiaga – kanapėmis, – praneša Tauragės apylinkės teismas.
Nuotrauka
a
Tauragės apylinkės teismo archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Vakar Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) patenkino pareiškėjos skundą ir panaikino Tauragės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato nutarimą, kuriuo ji nubausta už karantino režimo pažeidimus, bei nutraukė bylą, nustatęs, kad skundą padavusios moters veikoje nėra administracinio nusižengimo požymių.
Nuotrauka
a
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-16
Pirmadienį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai, užtikrindami viešąją tvarką ir eismo saugumą, apie 18 val. 30 min. Šilalės rajone, Balsių kaime, patikrinimui sustabdė automobilį „Mercedes-Benz“, kurį vairavo 36-erių Šilutės rajono gyventojas. Vairuotojo nerimas pareigūnams išdavė, jog šis automobilyje gabena kažką nelegalaus.
Nuotrauka
policija
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotr.
Įkelta:
2021-11-16
Vagyste apkaltintas merginas į prekybos centrą vežiojęs vyras sulaukė policijos pareigūnų dėmesio. Tačiau sakoma, kad nepagautas – ne vagis. Nors abi merginos vogė, vyras gynėsi esąs niekuo dėtas, taigi bausmės dėl bendrininkavimo jis išvengė. Tuo metu viena kaltinamųjų jau sulaukė Tauragės apylinkės teismo nuosprendžio. Kita dar laukia. Abi draugės „prisidirbo“, kai pavogė brangių alkoholinių gėrimų iš „Iki“ parduotuvės Tauragėje.
Nuotrauka
zuvis
Asociatyvi Jakub Kapusnak („Unsplash”) nuotr.
Įkelta:
2021-11-14
Lietuvos nepriklausomybės pradžioje siautėję banditai šiurpino visą šalį. Vyravo nerašyti susitarimai, reketas ir įvairūs draudimai. Atrodo, šie laikai jau pradėjo, tačiau kai kurie žmonės vis dar gyvena tuo laikotarpiu. Nepajėgiantis sąžiningai konkuruoti su kitu žuvies pardavėju, 10 klasių baigęs, anksčiau neteistas M. B. nusprendė imtis mafijinių metodų - gąsdinimų, o nepaklusus - smurto. Žuvį pardavinėjantis vyras uždraudė savo konkurentui lankytis vienoje rukykloje ir pirkti iš jos žuvį. Tačiau M. B. reikalavimams kitas žuvies prekeivis nusileisti neketino. Viskas virto muštynėmis. Šis įvykis smarkuoliui atsiėjo teistumu.
Nuotrauka
ugnis
Asociatyvi Marek Szturc („Unsplash”) nuotrauka
Įkelta:
2021-11-12
Nevedęs, dirbantis, anksčiau neteistas Albinas R. kažkodėl nusprendė pažaisti su ugnimi. Vyras padegė savo sugėrovą. Tauragės apylinkės teismas spalio 8-ąją paskelbė jam nuosprendį.
Nuotrauka
a
Įtariamasis uždarytas į Klaipėdos apskr. VPK areštinę
Įkelta:
2021-11-11
Į policiją vakar kreipėsi moteris pranešdama, jog spalio 21 d. jai buvo grasinta ginklu.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-11
Policija praneša apie vienoje Vytauto gatvės automobilių stovėjimo aikštelių trečiadienį įvykusį incidentą.
Nuotrauka
a
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-11
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai, antradienį, lapkričio 9-ąją, atlikę patikrinimą Šilalės rajono, Antininkų kaimo gyventojo namuose, rado neteisėtai laikomus ginklus, – praneša Tauragės apskrities vyriausiasis komisariatas.
Nuotrauka
a
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-10
Skandalas, kilęs po pasirodžiusios informacijos, jog kai kurie medikai klastoja įrašus apie neva nuo COVID-19 pasiskiepijusius asmenis, pasiekė ir Tauragę. Tauragės apskrities pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir kyšininkavimo, pranešama trečiadienį policijos išplatintame pareiškime. Skelbiama, kad tyrimą atlieka Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai.