Apsaugos darbuotojai smogęs vagišius sulaukė bausmės
Įkelta:
2021-08-14
Nuotrauka
p
Nuotraukos autorius:
Autoriaus nuotrauka
Aprašymas

Pareigūnai vagišių sučiupo greitai

 

 

Net 17 kartų teistas už sveikatos sutrikdymus, vagystes ir plėšimus, niekur nedirbantis D. N. eilinį kartą įsivėlė į „nuotykį“, kai teko įsikišti policijos pareigūnams. Šįkart vyras sužalojo apsaugos darbuotoją, mėginusią sulaikyti jį po to, kai vyras bandė pavogti degtinę. Nors nepavyko ir butelius teko grąžinti, vagišius prašė policijos pareigūnų nekviesti, o sužinojęs, kad šie jau atvyksta, susistumdė ir spruko, siekdamas išvengti atsakomybės. Liepos 1-ąją Tauragės apylinkės teisme D. N. išgirdo teismo nuosprendį.

Smogė ir spruko

Bylos duomenimis, kaltinamasis praėjusių metų spalio 26-ąją,  apie 13 val. 50 min., parduotuvėje „Lidl“ tyčia kumščiu sudavė į veidą saugos tarnybos „Argus“ apsaugos darbuotojai L. K., bandžiusiai jį sulaikyti už smulkią vagystę,  Taip D. N.  padarė nukentėjusiajai L. K. lūpos ir burnos ertmės paviršinį sužalojimą, sukėlusį nežymų sveikatos sutrikdymą.
Kaltinamasis teisme pasakojo, kad tą dieną, būdamas stipriai pagiringas ir norėdamas išgerti alkoholio, bet neturėdamas pinigų, nusprendė nueiti į parduotuvę ir pagrobti alkoholinių gėrimų. Parduotuvėje, užsikišęs už kelnių tris butelius degtinės ir juos užsidengęs striuke, kaltinamasis praėjo pro kasą nesumokėjęs už degtinę, bet atsiskaitęs už alaus skardinę. D. N. pasakojo, kad prie išėjimo iš parduotuvės jį sustabdė 2 apsaugos darbuotojai – vyras ir moteris, kurie liepė grąžinti degtinę. Vyras tikino, kad savanoriškai grąžinęs slėptą degtinę ir prašęs nekviesti policijos pareigūnų, tačiau apsaugos darbuotojai užstojo jam kelią ir pasakė, kad pareigūnai jau iškviesti. Kaltinamasis aiškino labai išsigandęs gresiančios atsakomybės, todėl puolė bėgti iš parduotuvės, dėl to susistumdė su apsaugos darbuotoju. D. N. kalbėjo, kad bėgdamas pastūmė jam kelią užstojusią apsaugos darbuotoją ir, aktyviai priešindamasis sulaikymui, kumščiu jai sudavė. Vyrui išbėgus pro parduotuvės duris jį puolė vytis kitas apsaugos darbuotojas, bet nusikaltėlio sučiupti jam nebepavyko. Vėliau mieste mušeiką sulaikė policijos pareigūnai – šie žinojo, kaip atrodo vagišius, ir lengvai jį surado. D. N. buvo nustatytas 1.74 promilės girtumas.

Nuo vagies nukentėjusi apsaugos darbuotoja kalbėjo, kad įvykio vietoje ją apžiūrėjo atvykę greitosios medicinos pagalbos darbuotojai. 

Viešosios tvarkos nepažeidė?

Parduotuvės vadovė pasakojo, kad pažeidėjo elgesys ją sukrėtė, sukėlė pasipiktinimą, nes ji viską matė savo akimis. 

Nusikaltimą, be kita ko, užfiksavo ir parduotuvės vaizdo stebėjimo kameros, tad teisme net nekilo abejonių dėl D. N. kaltės. Įraše pastebėta, kad įvykį matė ir kiti parduotuvės lankytojai. Prokuratūra D. N. padarytą veiką kvalifikavo kaip viešosios tvarkos pažeidimą, tačiau Tauragės apylinkės teismo teisėjo Roberto Povilaičio nuomonė buvo kiek kitokia. 

„Teismo vertinimu, nors byloje ir nustatyta, kad kaltinamasis D. N. padarė jam inkriminuotus veiksmus – kumščiu sudavė vieną kartą UAB saugos tarnybos „Argus“ apsaugos darbuotojai L. K. į veidą, taip sukeldamas nukentėjusiajai nežymų sveikatos sutrikdymą, bei šiuos veiksmus jis atliko viešoje vietoje – parduotuvėje „Lidl“ prie išėjimo iš šios parduotuvės durų, tačiau ištirti bylos įrodymai nepatvirtina, jog tokiais kaltinamojo veiksmais būtų sutrikdyta visuomenės rimtis ir tvarka, t. y. buvo sutrikdytas ar nutrauktas parduotuvės „Lidl“ darbas, aplinkiniai asmenys buvo šokiruoti ar pažeminti, kilo didelis išgąstis ar sumaištis, padaryta žymi materialinė žala ir pan.“, – rašoma nuosprendyje. 

Jame pažymima, kad susistumdymas vyko maždaug 1 minutę, o nors vaizdo įrašuose matyti ir kiti pirkėjai, jie nesurasti ir neapklausti. Teismas konstatavo, kad kaltinamasis siekė išvengti atsakomybės už vagystę, o ne sutrikdyti visuomenės rimtį. Taigi, nusikaltimas buvo perkvalifikuotas į fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą. 

Kadangi nebuvo išnykę teistumai už kitas nusikalstamas veikas, neatliktos kai kurios paskirtos bausmės, Tauragės apylinkės teismas subendrino skiriamą bausmę su kitų teismų paskirtomis bausmėmis ir skyrė D. N. laisvės atėmimą 2 metams ir 9 mėnesiams. Vyras iškeliavo į kalėjimą. 

 

 

Nuotrauka
a
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotraukų koliažas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai prašo pagalbos atpažįstant vyrą nuotraukoje.
Nuotrauka
a
Asociatyvi lrtytas.lt nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Vakar į pareigūnus kreipėsi 84 m. senjora. Moteris pranešė apie vagystę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-11-29
Šeštadienio naktį, apie 23.50 val. automobilių stovėjimo aikštelėje, Dariaus ir Girėno g., buvo pasikėsinta pavogti automobilio ,,Toyota Prius“ duslintuvo katalizatorių.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-28
Kol Seime buvo mėginama dekriminalizuoti mažo kiekio narkotinių medžiagų laikymą, Tauragėje policija išsijuosusi dirbo. Pareigūnai sučiupo anksčiau neteistą, staklininku dirbantį R. Č. su mažu kiekiu psichotropinės medžiagos. Vyras pasiųstas į teisiamųjų suolą.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-27
Pagrindinį išsilavinimą įgijęs anksčiau neteistas, nevedęs ir nesimokantis M. K. savo gimtadienį atšventė taip audringai, jog pabudo policijos areštinėje. Vyrui koją pakišo alkoholis. Išgėręs ir be vairuotojo pažymėjimo prie vairo sėdęs M. K. sugadino ne tik savo draugo automobilį, bet ir svetimo žmogaus valtį. Už tai jis spalio 27-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-25
Trečiadienį Tauragės dvaro kaime, apie 21 val., policija apieškojo 2005 m. gim. vaikiną.
Nuotrauka
a
Asociatyvi kariuomene.lt nuotrauka 
Įkelta:
2021-11-22
Į privalomąją karo tarnybą pakviestas tauragiškis R. J. turėjo kitokių planų. Vaikinas dirbo užsienyje ir nesiruošė tarnauti. Jam ne kartą skirtos baudos už tai, kad jis neatvyksta kviečiamas, tačiau tai patriotiškumo nepaskatino. Galiausiai jo likimas atsidūrė teisėjų rankose. Tauragės apylinkės teismas jaunuolio byloje nuosprendį paskelbė spalio 19-ąją.
Nuotrauka
a
Asociatyvi Ammar Sabaa („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
2021-11-21
Ne kartą prieš sugyventinę smurtavęs ir dėl to teistas Žydrūnas V. sugriovė savo šeimos gyvenimą. Moteris panoro su juo išsiskirti. Jos kantrybės taurę perpildė šią vasarą vėl prieš ją nukreiptas smurto protrūkis. Spalio 7-ąją Tauragės apylinkės teisme Žydrūnas V. dėl savo veiksmų išgirdo naują nuosprendį. 
Nuotrauka
a
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-20
Tauragės apylinkės teisme išnagrinėta keršto prieš kaimyną byla. Anksčiau neteistas J. K. nusprendė konfliktą su šalia gyvenusiu vyru išspręsti brutaliomis priemonėmis, kurias spalio 7-osios nuosprendžiu įvertino teismas.
Nuotrauka
teismas
Tauragės apylinkės teismas
Įkelta:
2021-11-19
Tauragės apylinkės teismas (Šilalės rūmai) paskelbė sprendimą civilinėje byloje – dėl paveldėjimo teisių pirkimo – pardavimo sutarties pripažinimo apsimestine bei paveldėjimo teisės liudijimų pripažinimo iš dalies negaliojančiais.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-18
Vakar Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje keturi kaltinamieji pripažinti kaltais dėl  neteisėto disponavimo narkotine medžiaga – kanapėmis, – praneša Tauragės apylinkės teismas.
Nuotrauka
a
Tauragės apylinkės teismo archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Vakar Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) patenkino pareiškėjos skundą ir panaikino Tauragės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato nutarimą, kuriuo ji nubausta už karantino režimo pažeidimus, bei nutraukė bylą, nustatęs, kad skundą padavusios moters veikoje nėra administracinio nusižengimo požymių.
Nuotrauka
a
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-16
Pirmadienį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai, užtikrindami viešąją tvarką ir eismo saugumą, apie 18 val. 30 min. Šilalės rajone, Balsių kaime, patikrinimui sustabdė automobilį „Mercedes-Benz“, kurį vairavo 36-erių Šilutės rajono gyventojas. Vairuotojo nerimas pareigūnams išdavė, jog šis automobilyje gabena kažką nelegalaus.
Nuotrauka
policija
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotr.
Įkelta:
2021-11-16
Vagyste apkaltintas merginas į prekybos centrą vežiojęs vyras sulaukė policijos pareigūnų dėmesio. Tačiau sakoma, kad nepagautas – ne vagis. Nors abi merginos vogė, vyras gynėsi esąs niekuo dėtas, taigi bausmės dėl bendrininkavimo jis išvengė. Tuo metu viena kaltinamųjų jau sulaukė Tauragės apylinkės teismo nuosprendžio. Kita dar laukia. Abi draugės „prisidirbo“, kai pavogė brangių alkoholinių gėrimų iš „Iki“ parduotuvės Tauragėje.
Nuotrauka
zuvis
Asociatyvi Jakub Kapusnak („Unsplash”) nuotr.
Įkelta:
2021-11-14
Lietuvos nepriklausomybės pradžioje siautėję banditai šiurpino visą šalį. Vyravo nerašyti susitarimai, reketas ir įvairūs draudimai. Atrodo, šie laikai jau pradėjo, tačiau kai kurie žmonės vis dar gyvena tuo laikotarpiu. Nepajėgiantis sąžiningai konkuruoti su kitu žuvies pardavėju, 10 klasių baigęs, anksčiau neteistas M. B. nusprendė imtis mafijinių metodų - gąsdinimų, o nepaklusus - smurto. Žuvį pardavinėjantis vyras uždraudė savo konkurentui lankytis vienoje rukykloje ir pirkti iš jos žuvį. Tačiau M. B. reikalavimams kitas žuvies prekeivis nusileisti neketino. Viskas virto muštynėmis. Šis įvykis smarkuoliui atsiėjo teistumu.
Nuotrauka
ugnis
Asociatyvi Marek Szturc („Unsplash”) nuotrauka
Įkelta:
2021-11-12
Nevedęs, dirbantis, anksčiau neteistas Albinas R. kažkodėl nusprendė pažaisti su ugnimi. Vyras padegė savo sugėrovą. Tauragės apylinkės teismas spalio 8-ąją paskelbė jam nuosprendį.
Nuotrauka
a
Įtariamasis uždarytas į Klaipėdos apskr. VPK areštinę
Įkelta:
2021-11-11
Į policiją vakar kreipėsi moteris pranešdama, jog spalio 21 d. jai buvo grasinta ginklu.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-11
Policija praneša apie vienoje Vytauto gatvės automobilių stovėjimo aikštelių trečiadienį įvykusį incidentą.
Nuotrauka
a
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-11
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai, antradienį, lapkričio 9-ąją, atlikę patikrinimą Šilalės rajono, Antininkų kaimo gyventojo namuose, rado neteisėtai laikomus ginklus, – praneša Tauragės apskrities vyriausiasis komisariatas.
Nuotrauka
a
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-10
Skandalas, kilęs po pasirodžiusios informacijos, jog kai kurie medikai klastoja įrašus apie neva nuo COVID-19 pasiskiepijusius asmenis, pasiekė ir Tauragę. Tauragės apskrities pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir kyšininkavimo, pranešama trečiadienį policijos išplatintame pareiškime. Skelbiama, kad tyrimą atlieka Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai.