Už pareigūno sumušimą ir išdaužtą policijos automobilio langą – kalėjimas
Įkelta:
2021-07-28
Nuotrauka
policija
Aprašymas

Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka

Į iškvietimą dėl triukšmo atvykusį pareigūną sužalojo itin įžūlus, net 12 kartų teistas Vitalijus M. Tauragės apylinkės teismas birželio 16-ąją jo atžvilgiu priėmė nuosprendį. Vidurinį išsilavinimą įgijęs Šilutės rajono gyventojas bausmę atliks kalėjime.

Dėl trukdymo atlikti pareigas ir pasipriešinimo nukentėjusiaisiais byloje buvo pripažinti visi 4 į iškvietimą atvykę policininkai.

Pirmasis kartu su tyrėja K. T. į incidentą atvyko pareigūnas M. J. Praėjusių metų balandžio 6 d., apie 8 val. 30 min., jis atskubėjo į vyro, iškvietusio policiją, namus, nes, kaip teigė pranešėjas, jo namuose esantis asmuo kelia triukšmą, konfliktuoja, grasina šautuvu, turi šovinių. 

Įvykio vietoje pranešėjas nurodė, kad konflikuoja su kitu namuose esančiu nepageidaujamu svečiu – M. G., kuris jam grasino pneumatiniu ginklu. Pareigūnas ginklą iš M. G. atėmė. O štai įvykio vietoje buvęs Vitalijus M. elgėsi agresyviai. Nesakė savo vardo, pavardės, keikėsi, vadino pareigūnus necenzūriniais žodžiais, grasino sakydamas, kad sutryps, sulaužys galvą, sakė išvažiuoti ir neieškoti problemų. 

Kadangi tiek Vitalijus M., tiek M. G. buvo nusiteikę agresyviai, nepakluso reikalavimui prisistatyti, o M. G. atsisakė iš pranešėjo namų pasišalinti, todėl buvo iškviestas papildomas policijos pareigūnų ekipažas. Į įvykio vietą atvyko tyrėja V. B. ir vyresnioji tyrėja A. S.  

Nukentėjusiąja pripažinta ir pareigūnė K. T. buvo kieme su apklausiamu M. G.

Pareigūnas M. J. liko namo koridoriuje su įsismarkavusiu Vitalijumi M., kurio elgesys darėsi vis agresyvesnis. Teisėsaugininkas nusprendė Vitalijų M. sulaikyti ir pristatyti į policijos komisariatą. Vitalijus M. atsisakė sėstis į tarnybinį automobilį, priešinosi, todėl prieš jį buvo panaudoti kovinių imtynių veiksmai. 

Galiausiai Vitalijus M. buvo pasodintas į tarnybinį automobilį ant galinės sėdynės. Vitalijui M. atsisakius įkelti į automobilį kojas, kad būtų galima uždaryti automobilio duris, prieš jį buvo panaudotos specialiosios priemonės – dujos. Uždarius automobilio duris Vitalijus M. ir toliau elgėsi agresyviai, šaukė, kad išdauš automobilio stiklą.

Tuomet vyras tyčia kojomis spyrė į automobilio galinių durelių lango stiklą. Dėl išdaužto stiklo kaltinamasis Tauragės apskrities vyriausiajam policijos komisariatui padarė 168,63 euro turtinę žalą. Tiesa, kartu su remonto išlaidomis ši suma padidėjo.

Per išdaužtą tarnybinio automobilio langą iššokęs iš automobilio ir siekdamas ištrūkti bei išvengti sulaikymo, vyras tyčia spyrė tyrėjui M. J. į krūtinės sritį. Pareigūnui sumušta krūtinės ląsta.  

O štai pareigūnė K. T. teisme pasakojo, kad tada Vitalijus M. buvo paguldytas ant žemės ir jo atžvilgiu buvo panaudotas elektros šokas bei uždėti antrankiai. Po to Vitalijus M. buvo pasodintas į tą patį tarnybinį automobilį, nors jis pats geranoriškai sėstis nesutiko. Iki pristatymo į policijos komisariatą Vitalijus M. ir toliau elgėsi agresyviai, keikėsi, spjaudėsi, grasino. 

Dėl pareikštų kaltinimų kaltinamasis Vitalijus M. kaltės nepripažino ir paaiškino, kad vakarop su savo pusbroliu D. S. atvyko pas jo pažįstamą „pabaliavoti“. Jis dar pasikvietė M. G. Apie tai, kad pastarasis būtų atsinešęs ginklą, nieko nežinojo. Ryte, apie 8.30 val., kaltinamasis teigė pamatęs, jog atvyko policijos pareigūnai. Vyras prisiekinėjo nežinojęs nei kas, nei dėl ko iškvietė policiją. Be to, kaltinamasis neigė kaip nors įžeidinėjęs policininkus. Vyras aiškino, kad policijos pareigūnai jam liepė važiuoti namo, bet jis nevažiavo, sakė, kad atvažiuos draugas paimti. Pareigūnai esą kažkodėl pradėjo naudoti prieš jį fizinę jėgą. Be to, teisme jis teigė neatsimenantis, kad būtų tyčia spyręs policijos pareigūnui, o jeigu ir spyrė, tai ne specialiai.

Vis dėlto kaltinamąjį prispaudė vaizdo kamerų, pakabintų ant pareigūnų uniformų, įrašai, kuriuose matyti jo atlikti veiksmai.

Nukentėjusysis M. J. pareiškė civilinį ieškinį dėl 800 Eur neturtinės žalos atlyginimo iš kaltinamojo Vitalijaus M. Policijos pareigūnas nurodė, kad Vitalijus M. sukėlė jam nežymų sveikatos sutrikdymą, grasino susidorojimu, kurį jis vertina kaip realų, dėl to patyrė neigiamų išgyvenimų. Po įvykio atsirado baimės jausmas, todėl sudėtingiau vykdyti savo pareigas. Teismas jam priteisė 500 eurų. Likusioms 3 policijos pareigūnėms buvo priteista po 200 eurų, kadangi jos patyrė dvasinius išgyvenimus, pažeminimą, baimę. Be to, už sugadinto automobilio langą iš Vitalijaus M. buvo priteista 227,42 euro – tiek kainavo stiklas ir remontas. Už sužaloto pareigūno gydymą iš kaltinamojo teismas Valstybinei ligonių kasai priteisė 16,79 euro. 

Už viešosios tvarkos pažeidimą, turto sugadinimą, pasipriešinimą valstybės tarnautojams Vitalijus M. buvo nuteistas 1 metų laisvės atėmimo. Kadangi dar nebuvo išnykę kiti teistumai, kaltinamasis nebuvo atlikęs už kitus nusikaltimus paskirtų bausmių, Vitalijus M. buvo pasiųstas į kalėjimą 2 metams ir 4 mėnesiams. 

Už neteisėtą disponavimą ginklu buvo nuteistas ir M. G., kuriam teismas skyrė 45 parų arešto. Kadangi ir šis nebuvo atlikęs už kitus nusikaltimus paskirtų bausmių, vyrui teks už grotų praleisti 1 metus ir 5 mėnesius.

 

Nuotrauka
a
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotraukų koliažas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai prašo pagalbos atpažįstant vyrą nuotraukoje.
Nuotrauka
a
Asociatyvi lrtytas.lt nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Vakar į pareigūnus kreipėsi 84 m. senjora. Moteris pranešė apie vagystę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-11-29
Šeštadienio naktį, apie 23.50 val. automobilių stovėjimo aikštelėje, Dariaus ir Girėno g., buvo pasikėsinta pavogti automobilio ,,Toyota Prius“ duslintuvo katalizatorių.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-28
Kol Seime buvo mėginama dekriminalizuoti mažo kiekio narkotinių medžiagų laikymą, Tauragėje policija išsijuosusi dirbo. Pareigūnai sučiupo anksčiau neteistą, staklininku dirbantį R. Č. su mažu kiekiu psichotropinės medžiagos. Vyras pasiųstas į teisiamųjų suolą.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-27
Pagrindinį išsilavinimą įgijęs anksčiau neteistas, nevedęs ir nesimokantis M. K. savo gimtadienį atšventė taip audringai, jog pabudo policijos areštinėje. Vyrui koją pakišo alkoholis. Išgėręs ir be vairuotojo pažymėjimo prie vairo sėdęs M. K. sugadino ne tik savo draugo automobilį, bet ir svetimo žmogaus valtį. Už tai jis spalio 27-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-25
Trečiadienį Tauragės dvaro kaime, apie 21 val., policija apieškojo 2005 m. gim. vaikiną.
Nuotrauka
a
Asociatyvi kariuomene.lt nuotrauka 
Įkelta:
2021-11-22
Į privalomąją karo tarnybą pakviestas tauragiškis R. J. turėjo kitokių planų. Vaikinas dirbo užsienyje ir nesiruošė tarnauti. Jam ne kartą skirtos baudos už tai, kad jis neatvyksta kviečiamas, tačiau tai patriotiškumo nepaskatino. Galiausiai jo likimas atsidūrė teisėjų rankose. Tauragės apylinkės teismas jaunuolio byloje nuosprendį paskelbė spalio 19-ąją.
Nuotrauka
a
Asociatyvi Ammar Sabaa („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
2021-11-21
Ne kartą prieš sugyventinę smurtavęs ir dėl to teistas Žydrūnas V. sugriovė savo šeimos gyvenimą. Moteris panoro su juo išsiskirti. Jos kantrybės taurę perpildė šią vasarą vėl prieš ją nukreiptas smurto protrūkis. Spalio 7-ąją Tauragės apylinkės teisme Žydrūnas V. dėl savo veiksmų išgirdo naują nuosprendį. 
Nuotrauka
a
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-20
Tauragės apylinkės teisme išnagrinėta keršto prieš kaimyną byla. Anksčiau neteistas J. K. nusprendė konfliktą su šalia gyvenusiu vyru išspręsti brutaliomis priemonėmis, kurias spalio 7-osios nuosprendžiu įvertino teismas.
Nuotrauka
teismas
Tauragės apylinkės teismas
Įkelta:
2021-11-19
Tauragės apylinkės teismas (Šilalės rūmai) paskelbė sprendimą civilinėje byloje – dėl paveldėjimo teisių pirkimo – pardavimo sutarties pripažinimo apsimestine bei paveldėjimo teisės liudijimų pripažinimo iš dalies negaliojančiais.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-18
Vakar Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje keturi kaltinamieji pripažinti kaltais dėl  neteisėto disponavimo narkotine medžiaga – kanapėmis, – praneša Tauragės apylinkės teismas.
Nuotrauka
a
Tauragės apylinkės teismo archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Vakar Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) patenkino pareiškėjos skundą ir panaikino Tauragės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato nutarimą, kuriuo ji nubausta už karantino režimo pažeidimus, bei nutraukė bylą, nustatęs, kad skundą padavusios moters veikoje nėra administracinio nusižengimo požymių.
Nuotrauka
a
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-16
Pirmadienį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai, užtikrindami viešąją tvarką ir eismo saugumą, apie 18 val. 30 min. Šilalės rajone, Balsių kaime, patikrinimui sustabdė automobilį „Mercedes-Benz“, kurį vairavo 36-erių Šilutės rajono gyventojas. Vairuotojo nerimas pareigūnams išdavė, jog šis automobilyje gabena kažką nelegalaus.
Nuotrauka
policija
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotr.
Įkelta:
2021-11-16
Vagyste apkaltintas merginas į prekybos centrą vežiojęs vyras sulaukė policijos pareigūnų dėmesio. Tačiau sakoma, kad nepagautas – ne vagis. Nors abi merginos vogė, vyras gynėsi esąs niekuo dėtas, taigi bausmės dėl bendrininkavimo jis išvengė. Tuo metu viena kaltinamųjų jau sulaukė Tauragės apylinkės teismo nuosprendžio. Kita dar laukia. Abi draugės „prisidirbo“, kai pavogė brangių alkoholinių gėrimų iš „Iki“ parduotuvės Tauragėje.
Nuotrauka
zuvis
Asociatyvi Jakub Kapusnak („Unsplash”) nuotr.
Įkelta:
2021-11-14
Lietuvos nepriklausomybės pradžioje siautėję banditai šiurpino visą šalį. Vyravo nerašyti susitarimai, reketas ir įvairūs draudimai. Atrodo, šie laikai jau pradėjo, tačiau kai kurie žmonės vis dar gyvena tuo laikotarpiu. Nepajėgiantis sąžiningai konkuruoti su kitu žuvies pardavėju, 10 klasių baigęs, anksčiau neteistas M. B. nusprendė imtis mafijinių metodų - gąsdinimų, o nepaklusus - smurto. Žuvį pardavinėjantis vyras uždraudė savo konkurentui lankytis vienoje rukykloje ir pirkti iš jos žuvį. Tačiau M. B. reikalavimams kitas žuvies prekeivis nusileisti neketino. Viskas virto muštynėmis. Šis įvykis smarkuoliui atsiėjo teistumu.
Nuotrauka
ugnis
Asociatyvi Marek Szturc („Unsplash”) nuotrauka
Įkelta:
2021-11-12
Nevedęs, dirbantis, anksčiau neteistas Albinas R. kažkodėl nusprendė pažaisti su ugnimi. Vyras padegė savo sugėrovą. Tauragės apylinkės teismas spalio 8-ąją paskelbė jam nuosprendį.
Nuotrauka
a
Įtariamasis uždarytas į Klaipėdos apskr. VPK areštinę
Įkelta:
2021-11-11
Į policiją vakar kreipėsi moteris pranešdama, jog spalio 21 d. jai buvo grasinta ginklu.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-11
Policija praneša apie vienoje Vytauto gatvės automobilių stovėjimo aikštelių trečiadienį įvykusį incidentą.
Nuotrauka
a
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-11
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai, antradienį, lapkričio 9-ąją, atlikę patikrinimą Šilalės rajono, Antininkų kaimo gyventojo namuose, rado neteisėtai laikomus ginklus, – praneša Tauragės apskrities vyriausiasis komisariatas.
Nuotrauka
a
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-10
Skandalas, kilęs po pasirodžiusios informacijos, jog kai kurie medikai klastoja įrašus apie neva nuo COVID-19 pasiskiepijusius asmenis, pasiekė ir Tauragę. Tauragės apskrities pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir kyšininkavimo, pranešama trečiadienį policijos išplatintame pareiškime. Skelbiama, kad tyrimą atlieka Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai.