Tauragiškiai susiduria su rusakalbiais sukčiais: į ką atkreipti dėmesį?
Įkelta:
2021-07-24
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi nuotrauka

Pareigūnai įspėja – liepos mėnesį Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas užregistravo 5 pranešimus, kai sukčiai, prisistatydami „Swedbank“ darbuotojais, mėgina apgauti ir pasisavinti asmenų pinigus. Tauragiškiai atsargūs – ne visi užkimba ant nusikaltėlių gudrybių. Tačiau kituose rajonuose sukčiai kaip reikiant pasipelno – skelbiama, kad per vieną dieną iš Šiaulių ir Telšių rajonų gyventojų pavyko išvilioti net 15 tūkst. eurų.

„Sukčiavimo būdų pastaruoju metu Lietuvoje daugėja, sukčiai darosi vis kūrybingesni ir sumanesni. Šiuo metu vienas sukčiavimo būdų, kai asmuo sulaukia skambučio iš neva  ,,Swedbank“ darbuotojo, kuris kalba rusų kalba ir informuoja, kad turite kuo skubiau pateikti asmens duomenis, siekiant prisijungti prie el. bankininkystės, ir užbaigti pradėto sandėrio“, – rašoma Tauragės apskrities policijos pranešime.

Bankas skelbia, kad tikri jo darbuotojai niekuomet neskambina ir nereikalauja atskleisti informacijos.

„Banko darbuotojai patys niekada neskambina klientams ir neprašo atskleisti asmeninių interneto banko duomenų ar mokėjimo kortelių informacijos. Jei sulaukėte tokio skambučio, būkite atidūs, jokios informacijos neatskleiskite ir nutraukite pokalbį“, – „Tauragės žinioms“ komentavo „Swedbank” atstovas spaudai Saulius Abraškevičius.

Anot jo, gavus bet kokią nuorodą su prašymu atlikti operaciją, kuriai reikia asmeninių prisijungimo kodų, būtina elgtis atsargiai ir rūpestingai. „Tai yra, laikytis naudojimosi elektroninėmis paslaugomis elementarių saugumo taisyklių: įsitikinti, kokią operaciją jūsų prašoma tvirtinti, jokiomis aplinkybėmis netvirtinti operacijų ar prisijungimų prie elektroninių kanalų, kurių patys neinicijavote. Taip pat jokiomis aplinkybėmis neatskleiskite savo asmens duomenų ir prisijungimui prie elektroninių kanalų naudojamų duomenų kitiems asmenims, įskaitant šeimos narius ar draugus“, – pataria S. Abraškevičius.

Atgauti pinigus gali būti sunku

Atstovas spaudai taip pat akcentavo, kad ne visuomet bankas gali lengvai grąžinti klientui, galimai nukentėjusio nuo sukčių, pinigus.

„Vietiniai mokėjimo pavedimai iš banko yra išsiunčiami automatiškai, nes jie nėra vykdomi rankiniu būdu. Mokėjimo operacija gali būti įvykdyta kaip momentinis mokėjimas, tai yra, per kelias sekundes suma įskaitoma į gavėjo sąskaitą, esančią net kitoje įstaigoje ir gavėjas įgauna galimybę ja disponuoti iš karto. Tarptautiniai mokėjimo pavedimai vykdomi per kitas mokėjimo sistemas, tačiau ir jų atveju mokėtojas negali duoti bankui privalomo nurodymo atšaukti mokėjimo nurodymo po to, kai jį gauna mokėtojo mokėjimo paslaugų teikėjas. Vienintelė galimybė bandyti atgauti pavedimo sumą, kai jis jau išsiųstas iš banko, – pavedimo atšaukimo paslauga. Tačiau bankas negali suteikti jokių garantijų, kad pavyks atšaukti šį pavedimą. Jei pavedimas jau išsiųstas iš banko, jo atšaukti bankas neturi galimybių, o tik prašyti gavėjo mokėjimo paslaugų teikėjo susisiekti su gavėju ir prašyti grąžinti pavedimo sumą“, – dėstė S. Abraškevičius.

Anot jo, dėl šių priežasčių sukčiavimo atvejais dažnai nebepavyksta pavedimų atšaukti. Tokiais atvejais gyventojai patiria nuostolių dėl neatsargumo, kai gavę SMS žinutę net nesuabejoja gautos informacijos tikrumu ir nepaiso saugaus naudojimosi elektroninėmis paslaugomis rekomendacijų. „Nors tuo metu nesinaudoja nei banko programėle, nei skambina į banką, paspaustoje nuorodoje suveda visus prašomus asmens duomenis, įskaitant savo asmens kodą ir tik tuomet, atsidarius „Smart-ID“ programėlei, joje daugiau nei vieną kartą suveda tik jam žinomus „Smart-ID“ kodus ir neskaito ekrane pateiktos informacijos apie tai, ką prašoma patvirtinti“, – neapdairumo atvejus įvardija S. Abraškevičius.

Tauragės apskrities policija ragina sulaukus įtartino skambučio nedelsiant nutraukti pokalbį ir informuoti apie tai policijos pareigūnus.

Per dieną išviliojo net 15 tūkst. eurų

Kol kas Tauragėje didelių nuostolių išvengti pavyksta. O štai Šiaulių apskrities policija informuoja, kad praėjusį antradienį, per vieną dieną, sukčiai pasisavino 15 tūkst. eurų iš patiklių Šiaulių ir Telšių apskričių gyventojų.

„Rodos, jau visi girdėjo apie banko darbuotojais apsimetančius rusakalbius, kurie skambučio metu siekia išgauti elektroninės bankininkystės prisijungimus ir pasisavinti banko sąskaitoje esančius pinigus. Deja, vien antradienį net 17 Šiaulių ir Telšių apskričių gyventojų policijai pranešė apie skambinusius „banko darbuotojus“, du iš jų sukčiams „padovanojo“ 5652 ir 9800 eurų“, – teigiama policijos pranešime.

Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 19 minučių
Teismas patenkino Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroro Nomedo Metrikio pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir pripažino 43-ejų metų Pagėgių gyventoją kaltu pasinaudojus svetimu galimybių pasu. Teismo sprendimu nuteistajam paskirta dvidešimties parų arešto bausmė jos vykdymą atidedant 3 mėnesiams, konfiskuotas jo mobilusis telefonas.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Ant sukčių kabliuko užkibęs vyriškis prarado per 300 eurų. Tauragėje gyvenantis nukentėjusysis buvo apgautas dar praėjusių metų lapkričio mėnesį, tačiau į policijos pareigūnus kreipėsi tik praėjusią savaitę. 
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-01-17
„Norėjau kaip geriau, bet tik prisidariau sau problemų“, – Tauragės apylinkės teisme ištarė ne kartą už vairavimą esant neblaiviam ir vagystę teistas E. N. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Penktadienį Tauragės apskrities policija pranešė apie mieste aptiktą ekskavatorių ,,Hyundai HW140-9“, kuris buvo vogtas. Paaiškėjo, kad transporto priemonę neteisėtai pasisavinę asmenys nepagalvojo apie tai, jog gali būti sekami specialiu prietaisu. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-12
Tauragės apskrities policija trečiadienį pranešė, kad sausio 10 d. apie 16 val. 20 min. mergina, gimusi 2003 m., internetiniame puslapyje rado skelbimą apie parduodamą mobilaus ryšio telefoną „iPhone X“ ir į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Kur dursi – ten pažeidimas arba nusikaltimas. Regis, tokia situacija susiklostė, kai Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai patikrino įtarimų sukėlusį jaunuolį. Patikrinamas neapsiėjo be radinių, už kuriuos numatyta atsakomybė. Paaiškėjo, jog vaikinas laikė ginklų, galimai narkotinių medžiagų ir kontrabandinių cigarečių.  
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-09
Tauragės apylinkės teisme nuteistas kreditą iš finansų įstaigos panoręs gauti vyriškis, prieš porą metų jau teistas Šilutėje bei Kaune dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės, jos duomenų panaudojimo bei pasipriešinimo valstybės tarnautojui. Bylos duomenimis, G. B. šįkart pateikė suklastotą dokumentą, todėl gruodžio 8-ąją jam paskelbtas naujas nuosprendis. 
Nuotrauka
uogiene
Aasociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-08
Policijos pareigūnų susidomėjimą sukėlęs tauragiškis kaip reikiant prisidirbo. Iš pradžių dėl gaminamos „naminukės“ įkliuvęs vyras, pasirodo, nelegaliai laikė ir šaunamąjį ginklą. Dėl jo tam buvo iškelta baudžiamoji byla, kurioje nuosprendis Tauragės apylinkės teisme paskelbtas lapkričio 30-ąją. 
Nuotrauka
Tauragės apskrities policija
Įkelta:
2022-01-07
Tauragės apskrities policija penktadienį pranešė, kad sausio 5-ąją apie 10 val. 30 min. Tauragės r., Mažonų k., rastas 1958 m. gimusios moters kūnas.
Nuotrauka
Asociatyvi policija.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-01-06
Tauragės apskrities policijos pareigūnai tiria vyro mirtį. Žmogaus kūnas rastas bute.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-05
Pagėgių savivaldybės teritorijoje esanti Endriškių palivarko sodyba buvo apgriauta, o jos plytos parduotos. Pastatas registruotas Kultūros vertybių registre, kadangi turi didelės mokslinės, kultūrinės, istorinės reikšmės. Taigi prieš Tauragės apylinkės teismą stojo plytas išardęs ir iš svetimo turto pasipelnęs vyriškis, turintis polinkį alkoholiui ir norėjęs gauti pinigų gėrimams įsigyti. Už paveldo sunaikinimą Tauragės apylinkės teismas  iš vyro Kultūros paveldo departamento naudai priteisė net 7164,41 euro žalos atlyginimo. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-04
Užsienyje dirbantis tauragiškis prarado teisę vairuoti po to, kai buvo sulaikytas girtas prie vairo. Anksčiau vairuotoju dirbusiam pažeidėjui teko keisti profesiją, o gruodžio 2-ąją – išklausyti Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.