Tauragės kaimai po įvykio Sartininkuose užpuolimų nebijo
Įkelta:
2021-07-18
Nuotrauka
kamera
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi Unsplash nuotrauka.

Po to, kai Sartininkuose gauja jaunuolių užpuolė ir sužalojo 3 žmones, prabilta apie kaimo bendruomenių saugumą. Po Sartininkuose įvykusio nusikaltimo, asmenis policijos pareigūnai sučiupo vaizdo stebėjimo kamerų pagalba. Kyla klausimas, ar po tokių išpuolių saugiai jaučiasi kitų bendruomenių gyventojai? Ar kitose vietovėse aplinka stebima vaizdo kameromis, kurios operatyviai padėjo išaiškinti siautėjusios jaunuolius Sartininkuose. 

Nieko nebijo

Mažonų kaimo bendruomenės „Mažonų rytas“ pirmininkė Laima Šveikauskienė „Tauragės žinioms“ sakė, kad po įvykio Sartininkuose, kai gauja užpuolė atsitiktinai kelyje pasimaišiusius žmones, Mažonų kaimo gyventojai nepajuto didesnio nerimo dėl gresiančių pavojų.

– Per septyniolika metų pas mus dar nėra buvę jokio incidento. Jeigu viskuo gąsdinsim save vos išgirdę, kad kitur kažkas įvyko, tai, žinot, čia ne išeitis. Juk visko įvyksta, – kalbėjo pirmininkė.

Anot jos, bendruomenės teritorijoje yra tam tikros apsaugos priemonės – kamerų muliažai, taip pat ir atitvaras ties įėjimu į bendruomenės namus.

– Bet kol kas pas mus nėra buvę didelių incidentų, tai neuždarome, kad galėtų automobiliai įvažiuoti į bendruomenės kiemelį.  Nors ir turime užtvarą, daugelį metų jo nenaudojame. Tikrai susitvarkome. Jaučiamės saugūs, – sakė L. Šveikauskienė.

Išdaužė net kameras

Taurų kaimo bendruomenės „Taurų žiburys“ pirmininkė Regina Gusčiuvienė sakė, kad kameros yra įrengtos vienoje aikštelėje, į kurią vakarais automobiliais retsykiais atklysta jaunuoliai .

– Nesukontroliuosi, nežinosi, kas ką gali iškrėsti, taigi, dėl saugumo nuspręsta įrengti vaizdo kameras, – kalbėjo R. Gusčiuvienė.

Anksčiau kaimo bendruomenei priklausė ir Taurų dvaro teritorija, kurioje, anot pašnekovės, kameros buvo sudaužomos. Kas taip elgėsi – neaišku.

– Seniūnijos darbuotojai sakydavo, kad neilgai kameros ten tepabūdavo, – pasakojo R. Gusčiuvienė.

Moteris teigė, kad per bendruomenės šventes kartais pasiausdavo jaunuolių būrys, yra tekę rašyti raštą policijai. Būta ir vagystės – dingo degalai.

– Neišsaugosi visko, – apgailestavo pirmininkė.

Tačiau R. Gusčiuvienė taip pat pabrėžė, kad pastaruoju metu bendruomenės teritorijoje ramu. Be to, kad šventės būtų saugesnės, jos uždaros.

Saugosi sukčių

Buvusi Adakavo bendruomenės pirmininkė Lina Maraulienė sakė, kad per ketverius metus, nors bendruomenėje yra pasitaikę smulkių vagysčių, išvengta chuliganizmo atvejų, kai užpuolami žmonės, taigi ir kamerų kaime nėra.

– Turėjome vieną problemą – parko vasaros estradoje girtaudavo nuolatiniai šalia veikiančios parduotuvės lankytojai, gukšnodavo vyną, alų. Kreipėmės į bendruomenės pareigūnus, jie patruliavo ir ši problema greitai išsisprendė, –  teigė pašnekovė. 

Moteris teigė, kad labai daug informacijos, ko pasisaugoti, suteikia policijos pareigūnai, perspėjantys, į ką atkreipti dėmesį. Pavyzdžiui, neseniai gyventojai buvo informuoti, kad nepatikėtų nuo durų prie durų vaikštančiais žmonėmis, kurie siekia išvilioti iš žmonių pinigus. L. Maraulienė pažymėjo, kad ir po įvykio Sartininkuose daugiau baimės neatsirado.

Pareikšti įtarimai

„Tauragės žinios“ primena, kad liepos 5 dieną policijos pareigūnai skubėjo į Sartininkus – tada gautas pranešimas, kad 17 val. 22 min. kaukėti asmenys užpuolė ir sužalojo tris vyrus (gimusius 1999 m., 1991 m. ir 1983 m.).

Lietuvos policijos pranešime teigiama, kad pareigūnai nedelsiant sureagavo į pagalbos prašymą ir į Sartininkų kaimą atskubėjo po 24 minučių. Įvykio vietoje buvo rasti nukentėję asmenys, iš kurių 2 buvo neblaivūs, tačiau užpuolikai jau buvo pasišalinę.

Ieškoti užpuolikų į pagalbą buvo pasitelktos gausios policijos pareigūnų pajėgos. Į užpuolikų paieškas leidosi dar 5 policijos ekipažai.

Pareigūnai nedelsiant dėl šio atvejo pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir tą patį vakarą, aktyviai padedant Sartininkų kaimo bendruomenės nariams, nustatė įtariamuosius, įvykdžiusius šią nusikalstamą veiką. Nusikalstamos veikos „organizatoriui“ pareikšti įtarimai.

Asmenims už šią nusikalstamą veiką gresia viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Policijos pareigūnai dėkojo piliečiams už pagalbą aiškinantis šio įvykio aplinkybes ir ragina gyventojus nelikti abejingais daromiems teisės pažeidimams bei apie jiems žinomas panašaus pobūdžio nusikalstamas veikas pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

 

Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 8 valandas
Į Skaudvilę pas seserį atvykęs brolis pasielgė itin niekšiškai: pradėjo moterį smaugti, daužyti, tampyti ją už plaukų. Smarkuolį numalšino policijos pareigūnai. Birželio 25-ąją Tauragės rajono gyventojas E. B., ne kartą teistas už įvairius nusikaltimus, tarp jų – vagystę ir smurtą, stojo prieš Tauragės apylinkės teismą. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-07-24
​​​​​​​Pareigūnai įspėja – liepos mėnesį Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas užregistravo 5 pranešimus, kai sukčiai, prisistatydami „Swedbank“ darbuotojais, mėgina apgauti ir pasisavinti asmenų pinigus. Tauragiškiai atsargūs – ne visi užkimba ant nusikaltėlių gudrybių. Tačiau kituose rajonuose sukčiai kaip reikiant pasipelno – skelbiama, kad per vieną dieną iš Šiaulių ir Telšių rajonų gyventojų pavyko išvilioti net 15 tūkst. eurų.
Nuotrauka
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-07-22
Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-21
Alkoholis ir vairavimas gali tapti mirtinu užtaisu, nusinešančiu ne vieną gyvybę. Dėl to policijos pareigūnai akylai stebi eismą ir pamatę įtartinai manevruojančius automobilius iškart juos stabdo siekdami užbėgti už akių nelaimei. Deja, bet ne taip jau ir retai įtarimai, jog vairuotojai gali būti išgėręs, pasitvirtina. Šiems vairuotojams atsiveria teismų durys.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-19
Anksčiau už plėšimą teistas vyras, regis, ir vėl pamiršo septintąjį Dievo įsakymą „Nevok“. Birželio 15-ąją Tauragės apylinkės teisme O. L. atžvilgiu išnagrinėta byla, kurioje vyrui teko atsakyti dėl iškulto lango ir pasisavinto turto.
Nuotrauka
bmw
Įkelta:
2021-07-17
Tauragės pareigūnai šeštadienio rytą persekiojo nuo jų sprukusį BMW automobilį. Kaip praneša Lietuvos policija, gaudynės tęsėsi net 60 km, pažeidėjas galiausiai buvo sustabdytas tik panaudojus kelio ežį ir pradūrus tris automobilio padangas.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-15
Vakar į policiją kreipėsi nuo vagišių nukentėjęs asmuo pranešdamas, jog laikotarpiu nuo pirmadienio iki antradienio iš jo automobilio buvo pavogta piniginė su joje buvusiais pinigais ir kitais dokumentais.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-13
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai aptarnaujamoje teritorijoje intensyviai vykdo prevencines priemones siekdami mažinti daromus pažeidimus. Nuo liepos 1 d. iki 12 d. policijos pareigūnai dėmesį skyrė dviračių (elektrinių paspirtukų) vairuotojų kontrolei. Penkiolikai paspirtukų vairuotojų surašyti protokolai dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo
Nuotrauka
Teismo rūmai
Įkelta:
2021-07-11
Už fizinio skausmo sukėlimą ir nesunkų sveikatos sutrikdymą anksčiau 2 kartus jau teistas R. R. ir vėl stojo prieš Tauragės apylinkės teismą, tiesa, šįkart jo taikiniu tapo buvusios merginos automobilis. Paaiškėjo, kad ginčas kilo dėl to, jog mergina ėmė bendrauti su kaltinamajam nepatinkančiais vaikinais – dėl to vyras griebė peilį ir pradūrė buvusios merginos automobilio padangas. 
Nuotrauka
antrankiai
Įkelta:
2021-07-10
Daugiau nei prieš dešimtmetį į Tauragę gabenti vogti automobiliai kelionės tikslo taip ir nepasiekė – gaują, kuri Vokietijoje neteisėtai įgytą turtą įvežė į Lietuvą, sulaikė pareigūnai. Vienas šios gaujos narių šių metų birželio 4-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.
Nuotrauka
Sartininkai
Įkelta:
2021-07-08
Tauragės rajono Sartininkų kaime šią savaitę agresyvi jaunų vaikinų gauja surengė įžūlų išpuolį – atvažiavę automobiliais, jie pasileido bėgti per kaimą ir užpuolė niekuo dėtus 3 jų kelyje pasitaikiusius žmones. Tauragės policija šiandien pranešė nustačiusi, kas tą dieną siautėjo Sartininkuose.