Tauragės kaimai po įvykio Sartininkuose užpuolimų nebijo
Įkelta:
2021-07-18
Nuotrauka
kamera
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi Unsplash nuotrauka.

Po to, kai Sartininkuose gauja jaunuolių užpuolė ir sužalojo 3 žmones, prabilta apie kaimo bendruomenių saugumą. Po Sartininkuose įvykusio nusikaltimo, asmenis policijos pareigūnai sučiupo vaizdo stebėjimo kamerų pagalba. Kyla klausimas, ar po tokių išpuolių saugiai jaučiasi kitų bendruomenių gyventojai? Ar kitose vietovėse aplinka stebima vaizdo kameromis, kurios operatyviai padėjo išaiškinti siautėjusios jaunuolius Sartininkuose. 

Nieko nebijo

Mažonų kaimo bendruomenės „Mažonų rytas“ pirmininkė Laima Šveikauskienė „Tauragės žinioms“ sakė, kad po įvykio Sartininkuose, kai gauja užpuolė atsitiktinai kelyje pasimaišiusius žmones, Mažonų kaimo gyventojai nepajuto didesnio nerimo dėl gresiančių pavojų.

– Per septyniolika metų pas mus dar nėra buvę jokio incidento. Jeigu viskuo gąsdinsim save vos išgirdę, kad kitur kažkas įvyko, tai, žinot, čia ne išeitis. Juk visko įvyksta, – kalbėjo pirmininkė.

Anot jos, bendruomenės teritorijoje yra tam tikros apsaugos priemonės – kamerų muliažai, taip pat ir atitvaras ties įėjimu į bendruomenės namus.

– Bet kol kas pas mus nėra buvę didelių incidentų, tai neuždarome, kad galėtų automobiliai įvažiuoti į bendruomenės kiemelį.  Nors ir turime užtvarą, daugelį metų jo nenaudojame. Tikrai susitvarkome. Jaučiamės saugūs, – sakė L. Šveikauskienė.

Išdaužė net kameras

Taurų kaimo bendruomenės „Taurų žiburys“ pirmininkė Regina Gusčiuvienė sakė, kad kameros yra įrengtos vienoje aikštelėje, į kurią vakarais automobiliais retsykiais atklysta jaunuoliai .

– Nesukontroliuosi, nežinosi, kas ką gali iškrėsti, taigi, dėl saugumo nuspręsta įrengti vaizdo kameras, – kalbėjo R. Gusčiuvienė.

Anksčiau kaimo bendruomenei priklausė ir Taurų dvaro teritorija, kurioje, anot pašnekovės, kameros buvo sudaužomos. Kas taip elgėsi – neaišku.

– Seniūnijos darbuotojai sakydavo, kad neilgai kameros ten tepabūdavo, – pasakojo R. Gusčiuvienė.

Moteris teigė, kad per bendruomenės šventes kartais pasiausdavo jaunuolių būrys, yra tekę rašyti raštą policijai. Būta ir vagystės – dingo degalai.

– Neišsaugosi visko, – apgailestavo pirmininkė.

Tačiau R. Gusčiuvienė taip pat pabrėžė, kad pastaruoju metu bendruomenės teritorijoje ramu. Be to, kad šventės būtų saugesnės, jos uždaros.

Saugosi sukčių

Buvusi Adakavo bendruomenės pirmininkė Lina Maraulienė sakė, kad per ketverius metus, nors bendruomenėje yra pasitaikę smulkių vagysčių, išvengta chuliganizmo atvejų, kai užpuolami žmonės, taigi ir kamerų kaime nėra.

– Turėjome vieną problemą – parko vasaros estradoje girtaudavo nuolatiniai šalia veikiančios parduotuvės lankytojai, gukšnodavo vyną, alų. Kreipėmės į bendruomenės pareigūnus, jie patruliavo ir ši problema greitai išsisprendė, –  teigė pašnekovė. 

Moteris teigė, kad labai daug informacijos, ko pasisaugoti, suteikia policijos pareigūnai, perspėjantys, į ką atkreipti dėmesį. Pavyzdžiui, neseniai gyventojai buvo informuoti, kad nepatikėtų nuo durų prie durų vaikštančiais žmonėmis, kurie siekia išvilioti iš žmonių pinigus. L. Maraulienė pažymėjo, kad ir po įvykio Sartininkuose daugiau baimės neatsirado.

Pareikšti įtarimai

„Tauragės žinios“ primena, kad liepos 5 dieną policijos pareigūnai skubėjo į Sartininkus – tada gautas pranešimas, kad 17 val. 22 min. kaukėti asmenys užpuolė ir sužalojo tris vyrus (gimusius 1999 m., 1991 m. ir 1983 m.).

Lietuvos policijos pranešime teigiama, kad pareigūnai nedelsiant sureagavo į pagalbos prašymą ir į Sartininkų kaimą atskubėjo po 24 minučių. Įvykio vietoje buvo rasti nukentėję asmenys, iš kurių 2 buvo neblaivūs, tačiau užpuolikai jau buvo pasišalinę.

Ieškoti užpuolikų į pagalbą buvo pasitelktos gausios policijos pareigūnų pajėgos. Į užpuolikų paieškas leidosi dar 5 policijos ekipažai.

Pareigūnai nedelsiant dėl šio atvejo pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir tą patį vakarą, aktyviai padedant Sartininkų kaimo bendruomenės nariams, nustatė įtariamuosius, įvykdžiusius šią nusikalstamą veiką. Nusikalstamos veikos „organizatoriui“ pareikšti įtarimai.

Asmenims už šią nusikalstamą veiką gresia viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Policijos pareigūnai dėkojo piliečiams už pagalbą aiškinantis šio įvykio aplinkybes ir ragina gyventojus nelikti abejingais daromiems teisės pažeidimams bei apie jiems žinomas panašaus pobūdžio nusikalstamas veikas pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

 

Nuotrauka
a
Asociatyvi lrtytas.lt nuotr.
Įkelta:
prieš 2 valandas
Vakar į pareigūnus kreipėsi 84 m. senjora. Moteris pranešė apie vagystę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šeštadienio naktį, apie 23.50 val. automobilių stovėjimo aikštelėje, Dariaus ir Girėno g., buvo pasikėsinta pavogti automobilio ,,Toyota Prius“ duslintuvo katalizatorių.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-28
Kol Seime buvo mėginama dekriminalizuoti mažo kiekio narkotinių medžiagų laikymą, Tauragėje policija išsijuosusi dirbo. Pareigūnai sučiupo anksčiau neteistą, staklininku dirbantį R. Č. su mažu kiekiu psichotropinės medžiagos. Vyras pasiųstas į teisiamųjų suolą.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-27
Pagrindinį išsilavinimą įgijęs anksčiau neteistas, nevedęs ir nesimokantis M. K. savo gimtadienį atšventė taip audringai, jog pabudo policijos areštinėje. Vyrui koją pakišo alkoholis. Išgėręs ir be vairuotojo pažymėjimo prie vairo sėdęs M. K. sugadino ne tik savo draugo automobilį, bet ir svetimo žmogaus valtį. Už tai jis spalio 27-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-25
Trečiadienį Tauragės dvaro kaime, apie 21 val., policija apieškojo 2005 m. gim. vaikiną.
Nuotrauka
a
Asociatyvi kariuomene.lt nuotrauka 
Įkelta:
2021-11-22
Į privalomąją karo tarnybą pakviestas tauragiškis R. J. turėjo kitokių planų. Vaikinas dirbo užsienyje ir nesiruošė tarnauti. Jam ne kartą skirtos baudos už tai, kad jis neatvyksta kviečiamas, tačiau tai patriotiškumo nepaskatino. Galiausiai jo likimas atsidūrė teisėjų rankose. Tauragės apylinkės teismas jaunuolio byloje nuosprendį paskelbė spalio 19-ąją.
Nuotrauka
a
Asociatyvi Ammar Sabaa („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
2021-11-21
Ne kartą prieš sugyventinę smurtavęs ir dėl to teistas Žydrūnas V. sugriovė savo šeimos gyvenimą. Moteris panoro su juo išsiskirti. Jos kantrybės taurę perpildė šią vasarą vėl prieš ją nukreiptas smurto protrūkis. Spalio 7-ąją Tauragės apylinkės teisme Žydrūnas V. dėl savo veiksmų išgirdo naują nuosprendį. 
Nuotrauka
a
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-20
Tauragės apylinkės teisme išnagrinėta keršto prieš kaimyną byla. Anksčiau neteistas J. K. nusprendė konfliktą su šalia gyvenusiu vyru išspręsti brutaliomis priemonėmis, kurias spalio 7-osios nuosprendžiu įvertino teismas.
Nuotrauka
teismas
Tauragės apylinkės teismas
Įkelta:
2021-11-19
Tauragės apylinkės teismas (Šilalės rūmai) paskelbė sprendimą civilinėje byloje – dėl paveldėjimo teisių pirkimo – pardavimo sutarties pripažinimo apsimestine bei paveldėjimo teisės liudijimų pripažinimo iš dalies negaliojančiais.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-18
Vakar Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje keturi kaltinamieji pripažinti kaltais dėl  neteisėto disponavimo narkotine medžiaga – kanapėmis, – praneša Tauragės apylinkės teismas.
Nuotrauka
a
Tauragės apylinkės teismo archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Vakar Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) patenkino pareiškėjos skundą ir panaikino Tauragės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato nutarimą, kuriuo ji nubausta už karantino režimo pažeidimus, bei nutraukė bylą, nustatęs, kad skundą padavusios moters veikoje nėra administracinio nusižengimo požymių.
Nuotrauka
a
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-16
Pirmadienį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai, užtikrindami viešąją tvarką ir eismo saugumą, apie 18 val. 30 min. Šilalės rajone, Balsių kaime, patikrinimui sustabdė automobilį „Mercedes-Benz“, kurį vairavo 36-erių Šilutės rajono gyventojas. Vairuotojo nerimas pareigūnams išdavė, jog šis automobilyje gabena kažką nelegalaus.
Nuotrauka
policija
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotr.
Įkelta:
2021-11-16
Vagyste apkaltintas merginas į prekybos centrą vežiojęs vyras sulaukė policijos pareigūnų dėmesio. Tačiau sakoma, kad nepagautas – ne vagis. Nors abi merginos vogė, vyras gynėsi esąs niekuo dėtas, taigi bausmės dėl bendrininkavimo jis išvengė. Tuo metu viena kaltinamųjų jau sulaukė Tauragės apylinkės teismo nuosprendžio. Kita dar laukia. Abi draugės „prisidirbo“, kai pavogė brangių alkoholinių gėrimų iš „Iki“ parduotuvės Tauragėje.
Nuotrauka
zuvis
Asociatyvi Jakub Kapusnak („Unsplash”) nuotr.
Įkelta:
2021-11-14
Lietuvos nepriklausomybės pradžioje siautėję banditai šiurpino visą šalį. Vyravo nerašyti susitarimai, reketas ir įvairūs draudimai. Atrodo, šie laikai jau pradėjo, tačiau kai kurie žmonės vis dar gyvena tuo laikotarpiu. Nepajėgiantis sąžiningai konkuruoti su kitu žuvies pardavėju, 10 klasių baigęs, anksčiau neteistas M. B. nusprendė imtis mafijinių metodų - gąsdinimų, o nepaklusus - smurto. Žuvį pardavinėjantis vyras uždraudė savo konkurentui lankytis vienoje rukykloje ir pirkti iš jos žuvį. Tačiau M. B. reikalavimams kitas žuvies prekeivis nusileisti neketino. Viskas virto muštynėmis. Šis įvykis smarkuoliui atsiėjo teistumu.
Nuotrauka
ugnis
Asociatyvi Marek Szturc („Unsplash”) nuotrauka
Įkelta:
2021-11-12
Nevedęs, dirbantis, anksčiau neteistas Albinas R. kažkodėl nusprendė pažaisti su ugnimi. Vyras padegė savo sugėrovą. Tauragės apylinkės teismas spalio 8-ąją paskelbė jam nuosprendį.
Nuotrauka
a
Įtariamasis uždarytas į Klaipėdos apskr. VPK areštinę
Įkelta:
2021-11-11
Į policiją vakar kreipėsi moteris pranešdama, jog spalio 21 d. jai buvo grasinta ginklu.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-11
Policija praneša apie vienoje Vytauto gatvės automobilių stovėjimo aikštelių trečiadienį įvykusį incidentą.
Nuotrauka
a
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-11
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai, antradienį, lapkričio 9-ąją, atlikę patikrinimą Šilalės rajono, Antininkų kaimo gyventojo namuose, rado neteisėtai laikomus ginklus, – praneša Tauragės apskrities vyriausiasis komisariatas.
Nuotrauka
a
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-10
Skandalas, kilęs po pasirodžiusios informacijos, jog kai kurie medikai klastoja įrašus apie neva nuo COVID-19 pasiskiepijusius asmenis, pasiekė ir Tauragę. Tauragės apskrities pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir kyšininkavimo, pranešama trečiadienį policijos išplatintame pareiškime. Skelbiama, kad tyrimą atlieka Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai.
Nuotrauka
a
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-09
Šeštadienį apie 13.50 val. Dapkiškių kaime policijos pareigūnai pastebėjo be valstybinių numerių važiuojantį motociklą „Aprillia 125“, o jo vairuotoją – be šalmo. Pareigūnai įjungę specialiuosius šviesos ir garso signalus, norėjo sustabdyti šią transporto priemonę, tačiau vairuotojas akistatos su jais nusprendė išvengti – nestojo.