Skaudvilėje – girto kaip pėdo vyro smurtas prieš seserį
Įkelta:
2021-07-26
Nuotrauka
policija
Aprašymas

Tauragės apskrities policijos FB nuotrauka

Į Skaudvilę pas seserį atvykęs brolis pasielgė itin niekšiškai: pradėjo moterį smaugti, daužyti, tampyti ją už plaukų. Smarkuolį numalšino policijos pareigūnai. Birželio 25-ąją Tauragės rajono gyventojas E. B., ne kartą teistas už įvairius nusikaltimus, tarp jų – vagystę ir smurtą, stojo prieš Tauragės apylinkės teismą. 

Kodėl mušė – nesakė

Bylos duomenimis, konfliktas įvyko šių metų balandžio 14-ąją, apie 20 val. 19 min. Nukentėjusioji V. B. ikiteisminio tyrimo metu teigė, kad prieš kelias dienas iki įvykio pas ją į namus atvažiavo brolis E. B. ir išbuvo keletą dienų. Balandžio 14-ąją pas moterį atvyko  pažįstami – moteris ir 2 vyrai. Visi, taip pat ir brolis, girtavo. Pažįstamiems išvykus E. B. tapo agresyvus ir puolė seserį smaugti. Kodėl brolis ją smaugė, sesuo nežinojo, esą smurtautojas nieko nesakė. 

Moteris prisiminė, kad kai E. B. parvertė ją ant lovos ir abiem rankomis sugriebęs už kaklo ėmė smaugti, jai trūko oro, ji šaukė pagalbos. Tada brolis ją paleido ir sudavė po vieną smūgį į dešinę ranką, ties alkūne, ir kairės rankos plaštakos viršutinę dalį, taip sužalodamas jai kairės rankos didįjį pirštą. E. B. daugiau jai nieko nedarė, nes pas moterį į namus atėjo kaimynė L. P.  Policiją iškvietė liudytoja.

Pastaroji ikiteisminio tyrimo metu pasakojo, kad išgirdo triukšmą V. B. namuose. Kaimynė girdėjo, kaip V. V. verkdama šaukėsi pagalbos, sakydama „Gelbėkit, mane smaugia“. Atėjusi pas V. B. kambaryje rado nukentėjusiąją su broliu. Abu buvo neblaivūs. Nukentėjusioji tuo metu klūpojo, o E. B. sėdėjo ant lovos, jis viena ranka buvo sugriebęs ją už plaukų, bet išvydęs kaimynę paleido. Išėjusi į lauką liudytoja iškvietė policiją bei girdėjo, kad kambaryje tarp nukentėjusiosios ir brolio konfliktas tęsėsi. 

Skubiai atvykę policijos pareigūnai smurtautojui nustatė 3,01 prom. girtumą. Tai sunkus girtumo laipsnis. E. B. buvo išgabentas į policijos nuovadą.

Norėjo ramybės

Teisme vyras sakė, kad įvykio metu dingo jo pinigai,  dėl vagystės jis apkaltino seserį.

Teisme nukentėjusioji pasakojo dėl brolio veiksmų jutusi fizinį skausmą, tačiau medikų pagalbos jai neprireikė, pas teismo medicinos ekspertą nevyko. Pretenzijų nukentėjusioji broliui nereiškė, tik teigė norinti, kad jis paliktų ją ramybėje. 

Kaltinamojo E. B. atsakomybę lengvinančia aplinkybe teismas pripažino tai, kad jis prisipažino ir nuoširdžiai gailisi, tačiau jo padėtį pasunkino tai, kad nusikaltimą padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio.

„Kaltinamasis praeityje teistas tris kartus. Paskutinį kartą – už nusikaltimus žmogaus sveikatai, teistumai išnykę, turi galiojančių nuobaudų už administracinius nusižengimus. Kaltinamasis yra neįgalus, darbingumo lygis – 40 proc.“, – rašoma nuosprendyje.

Vietoje arešto – intensyvi priežiūra

Teismas skyrė 90 parų areštą. Kadangi kaltinamasis prisipažino, jam bausmė sumažinta trečdaliu. E. B. turėjo atlikti 60 parų areštą, bet jis pelnė teismo pasitikėjimą, nes gyvena ir gydosi priklausomybės ligų bendruomenėje, atlieka bendruomenės gydymosi programą, dalyvauja mokymuose ir darbiniuose užsiėmimuose, yra charakterizuojamas teigiamai. 

Teismas atidėjo jam paskirtos bausmės arešto vykdymą ir paskyrė intensyvią priežiūrą – kontrolę elektroninio stebėjimo priemonėmis, nustatant pareigą intensyvios priežiūros laikotarpiu neišeiti iš gydymo vietos arba savo namų nuo 22 val. iki 6 val., jeigu tai nesusiję su darbu ar mokymusi.

 

  

Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 8 minutes
Teismas patenkino Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroro Nomedo Metrikio pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir pripažino 43-ejų metų Pagėgių gyventoją kaltu pasinaudojus svetimu galimybių pasu. Teismo sprendimu nuteistajam paskirta dvidešimties parų arešto bausmė jos vykdymą atidedant 3 mėnesiams, konfiskuotas jo mobilusis telefonas.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Ant sukčių kabliuko užkibęs vyriškis prarado per 300 eurų. Tauragėje gyvenantis nukentėjusysis buvo apgautas dar praėjusių metų lapkričio mėnesį, tačiau į policijos pareigūnus kreipėsi tik praėjusią savaitę. 
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-01-17
„Norėjau kaip geriau, bet tik prisidariau sau problemų“, – Tauragės apylinkės teisme ištarė ne kartą už vairavimą esant neblaiviam ir vagystę teistas E. N. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Penktadienį Tauragės apskrities policija pranešė apie mieste aptiktą ekskavatorių ,,Hyundai HW140-9“, kuris buvo vogtas. Paaiškėjo, kad transporto priemonę neteisėtai pasisavinę asmenys nepagalvojo apie tai, jog gali būti sekami specialiu prietaisu. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-12
Tauragės apskrities policija trečiadienį pranešė, kad sausio 10 d. apie 16 val. 20 min. mergina, gimusi 2003 m., internetiniame puslapyje rado skelbimą apie parduodamą mobilaus ryšio telefoną „iPhone X“ ir į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Kur dursi – ten pažeidimas arba nusikaltimas. Regis, tokia situacija susiklostė, kai Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai patikrino įtarimų sukėlusį jaunuolį. Patikrinamas neapsiėjo be radinių, už kuriuos numatyta atsakomybė. Paaiškėjo, jog vaikinas laikė ginklų, galimai narkotinių medžiagų ir kontrabandinių cigarečių.  
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-09
Tauragės apylinkės teisme nuteistas kreditą iš finansų įstaigos panoręs gauti vyriškis, prieš porą metų jau teistas Šilutėje bei Kaune dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės, jos duomenų panaudojimo bei pasipriešinimo valstybės tarnautojui. Bylos duomenimis, G. B. šįkart pateikė suklastotą dokumentą, todėl gruodžio 8-ąją jam paskelbtas naujas nuosprendis. 
Nuotrauka
uogiene
Aasociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-08
Policijos pareigūnų susidomėjimą sukėlęs tauragiškis kaip reikiant prisidirbo. Iš pradžių dėl gaminamos „naminukės“ įkliuvęs vyras, pasirodo, nelegaliai laikė ir šaunamąjį ginklą. Dėl jo tam buvo iškelta baudžiamoji byla, kurioje nuosprendis Tauragės apylinkės teisme paskelbtas lapkričio 30-ąją. 
Nuotrauka
Tauragės apskrities policija
Įkelta:
2022-01-07
Tauragės apskrities policija penktadienį pranešė, kad sausio 5-ąją apie 10 val. 30 min. Tauragės r., Mažonų k., rastas 1958 m. gimusios moters kūnas.
Nuotrauka
Asociatyvi policija.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-01-06
Tauragės apskrities policijos pareigūnai tiria vyro mirtį. Žmogaus kūnas rastas bute.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-05
Pagėgių savivaldybės teritorijoje esanti Endriškių palivarko sodyba buvo apgriauta, o jos plytos parduotos. Pastatas registruotas Kultūros vertybių registre, kadangi turi didelės mokslinės, kultūrinės, istorinės reikšmės. Taigi prieš Tauragės apylinkės teismą stojo plytas išardęs ir iš svetimo turto pasipelnęs vyriškis, turintis polinkį alkoholiui ir norėjęs gauti pinigų gėrimams įsigyti. Už paveldo sunaikinimą Tauragės apylinkės teismas  iš vyro Kultūros paveldo departamento naudai priteisė net 7164,41 euro žalos atlyginimo. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-04
Užsienyje dirbantis tauragiškis prarado teisę vairuoti po to, kai buvo sulaikytas girtas prie vairo. Anksčiau vairuotoju dirbusiam pažeidėjui teko keisti profesiją, o gruodžio 2-ąją – išklausyti Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.