Po nusikaltimo praslinkus dešimtmečiui vagių gaujos narys sėdo belangėn 
Įkelta:
2021-07-10
Nuotrauka
antrankiai
Aprašymas

wavy.com asociatyvi nuotrauka

Daugiau nei prieš dešimtmetį į Tauragę gabenti vogti automobiliai kelionės tikslo taip ir nepasiekė – gaują, kuri Vokietijoje neteisėtai įgytą turtą įvežė į Lietuvą, sulaikė pareigūnai. Vienas šios gaujos narių šių metų birželio 4-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.

Bylos duomenimis, J. G., veikdamas su bendrininkų grupe, įgijo didelės vertės turtą žinodamas, kad tas turtas gautas nusikalstamu būdu. Paaiškėjo, kad vyras dar 2010 metų balandį bendrams padėjo pavogti automobilių, kurių bendra vertė siekė tada 64,4 tūkst. litų (apie 18 652 eurų). Pareigūnai nustatė, kad iš viso neteisėtai gauja įgijo 3 automobilius, vogtus iš Vokietijos piliečių. 

Teisėsaugininkai išsaiškino, kad pagal iš anksto parengtą nusikalstamos veikos planą, J. G. 2010 m. balandžio 1 d. kartu su vienu iš nusikaltėlių apie 19 val. išvyko į Marijampolės rajoną pasitikti iš Vokietijos vežamų vogtų automobilių. 

Ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, J. G. balandžio 1-osios vakarą važinėdamas automobiliu stebėjo pareigūnų judėjimą Marijampolės miesto apylinkėse ir keliuose, kuriais turėjo būti gabenami vogti automobiliai į Tauragės miestą. Teismas taip pat nustatė, kad J. G. stebėjo Kalvarijos pasienio kontrolės posto prieigas bei aplinkinių kaimų teritorijas ir keitėsi informacija su bendrais. 

Tačiau gaujai nepasisekė išvengti pareigūnų dėmesio. Gaujos narius kelyje Suvalkai–Marijampolė paryčiais sulaikė Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai. Tarp sulaikytųjų buvo ir J. G. 

Pareigūnai teisme liudijo, kad pagal organizuotos grupės narių tarpusavio bendravimą buvo aiškiai suprantama, kad jie iš Vokietijos pargabena vogtus automobilius, todėl buvo pasiruošta sulaikymo operacijai. Balandžio 2 d. apie 1.00 val. pareigūnai gavo informaciją, kad vienas iš automobilių, kuris galėjo būti pavogtas Vokietijoje ir jį minėtos organizuotos grupės nariai gabeno į Lietuvą, kirto Lenkijos–Lietuvos sieną ties buvusiu Kalvarijų pasienio kontrolės postu ir nuvažiavo Marijampolės kryptimi. Į pagalbą pasitelkus Jurbarko policijos komisariato pareigūnus, teisėsaugininkams buvo duotas nurodymas automobilius sulaikyti. Bylos duomenimis, būdamas vienos degalinės teritorijoje ir  naudodamasis mobiliuoju telefonu, J. G. naktį iš balandžio 1-osios į 2-ąją taip pat stebėjo kelią Marijampolė–Vilkaviškis tam, kad galėtų įspėti apie pastebėtus Valstybės sienos apsaugos tarnybos ar policijos pareigūnus. Tai paaiškėjo po sulaikymo atlikus J. G. kratą. 

Kaltinamasis J. G. Tauragės apylinkės teisme kaltę dėl jam pareikšto kaltinimo pripažino visiškai ir parodė, kad nors daugelį kartu su juo veikusių nusikaltėlių pažįsta, tačiau tai nebuvo grupuotė. Vyras neslėpė žinojęs, kad į Lietuvą iš Vokietijos parvaromi automobiliai yra vogti.  Jis buvo pasiskolinęs automobilį „Fiat Stilo“. 2010 metų balandžio 2-osios paryčių, kai jį sulaikė policija, vyras vienas automobilyje bendravo su kitais asmenimis SMS žinutėmis. Kaltinamasis taip pat sakė, kad labai gailisi savo poelgio bei paaiškino, kad nusikalto, nes tuo metu jį slėgė skolos, todėl jis griebėsi nusikaltimo. J. G. aiškino, kad šiuo metu jo mąstymas kardinaliai pasikeitęs ir jis naujų nusikaltimų tikrai nesigriebtų.

Tauragės apylinkės teismas birželio 8-osios nuosprendžiu nuteisė J. G. dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ir skyrė jam 90 parų areštą. Kadangi vyras bendradarbiavo su teisėsauga bei pripažino jam mestus kaltinimus, bausmė sumažinta trečdaliu. Taigi, už grotų dėl šio nusikaltimo jis turės praleisti 60 parų. Tačiau verta paminėti tai, kad J. G. į teisėsaugos rankas pakliuvo ne pirmą kartą. Vyras jau buvo teistas už kontrabandą, gamtos paveldo sunaikinimą, tad jam skirta galutinė subendrinta bausmė – 2 m. 7 mėn. laisvės atėmimo ir 2 259,60 Eur dydžio bauda.

 

Nuotrauka
a
Asociatyvi „Unsplash“ nuotrauka
Įkelta:
prieš 19 valandų
Darželyje dirbanti auklėtoja, išvydusi mažametės mergaitės sužalojimus, įtarė, kad prieš vaiką gali būti panaudotas smurtas. Nuogąstavimai pasitvirtino. Po to, kai pedagogė kreipėsi į teisėsaugą, paaiškėjo, jog prieš vaiką smurtaujama nuolat. Rugpjūčio 19-ąją Tauragės apylinkės teismas priėmė baudžiamąjį įsakymą mažametės motinos R. B. atžvilgiu. 
Nuotrauka
policija
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Tauragės apskrityje gyvenantis R. P.  atkreipė kaimyno dėmesį neleidęs ramiai pailsėti. Apie garsiai leidžiamą muziką pastarasis pranešė policijos pareigūnams, tačiau šie iš pradžių vykti į įvykio vietą neskubėjo. Kai gerokai įkaušęs triukšmadarys sėdo į automobilį ir apie tai kaimynas informavo skubios pagalbos telefonu 112, pareigūnai reagavo nedelsdami. Tauragės apylinkės teismas rugpjūčio 20-ąją priėmė baudžiamąjį įsakymą ir paskyrė R. P. nemažą baudą.
Nuotrauka
policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Šeštadienį, 19.19 val., policija sulaukė pranešimo dėl Moksleivių alėjoje chuliganiškai besielgiančių paauglių. Vienam jų, septyniolikos metų vaikinui, apsižodžiavus su 42 m. vyru vos nekilo muštynės.
Nuotrauka
Asociatyvi Matthew Ansley („Unsplash“) nuotrauka
Asociatyvi Matthew Ansley („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
2021-09-19
Anksčiau už nesunkų sveikatos sutrikdymą, dokumento pagrobimą, vagystę, viešosios tvarkos pažeidimą teistas V. B. stojo prieš Tauragės apylinkės teismą už lytinį santykiavimą su jaunesniu nei 16-os metų asmeniu. Rugpjūčio 3-ąją paskelbtas nuosprendis.
Nuotrauka
a
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-16
Ketvirtadienį, apie 15 val., Dariaus ir Girėno bei Gedimino gatvių sankryžoje susidūrė lengvasis automobilis „Mercedes benz“ ir vilkikas. Eismo įvykio metu abu vairuotojai buvo blaivūs.
Nuotrauka
a
Asociatyvi Trym Nilsen („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
2021-09-16
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai lankosi šeimose, kuriose girtaujama, smurtaujama, o visa tai patiria arba mato vaikai. Nors tarnyboje dirbantys vaikų teisių sergėtojai stengiasi, kad nepilnamečiai galėtų augti šeimose, būna situacijų, kai jie nemato kito kelio, kaip tik paimti vaikus iš namų. Tiesa, kartais jų ir teisėjų, kurie padeda paskutinį tašką dėl tokių sprendimų, požiūriai skiriasi. 
Nuotrauka
Adakavas
Aociatyvi feisbuko paskyros adakavas.lt nuotr.
Įkelta:
2021-09-16
Policija tiria vakar Adakavo miestelyje įvykdytos vagystės aplinkybes. Į policiją kreipėsi nuo ilgapirščių nukentėjęs 44 m. vyras.
Nuotrauka
Regitra
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-15
Policija vakar pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl transporto priemonės identifikavimo numerių suklastojimo. Apie tokius įtarimus policijai pranešė „Regitra“.
Nuotrauka
a
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-09-15
Išgėrus emocijos paaštrėja ir tampa sunkiai valdomos. Vieni tampa itin linksmi, kiti konfliktuoja ir ima aiškintis įvairias gyvenimo nuoskaudas. Būtent taip nutiko ir moteriai, kuriai šią vasarą teko praverti Tauragės apylinkės teismo duris. Dar pavasarį emocijų apimta Tauragės r. gyventoja Lina A. prisigėrė ir ėmė konflikuoti su draugu. O galiausiai girta ir įsiutusi sėdo prie automobilio vairo ir nulėkė į griovį.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-14
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo pranešimą, kad Klaipėdoje, ligoninėje, mirė rugsėjo 1-ąją darbe traumą patyręs vyras. Kaip „ Tauragės žinioms“ sakė Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) patarėjas Raimondas Leonavičius, nelaimė įvyko  prie Balskų girininkijos.
Nuotrauka
policija
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Siūlyti pareigūnams kyšį – itin prasta idėja. Deja, tai suvokia ne visi. Įstatymus jiems tenka priminti teisme. Anksčiau neteistas A. T. irgi turėjo progą susipažinti su baudžiamuoju kodeksu, numatančiu atsakomybę už mėginimą papirkti policijos pareigūnus. Liepos 28-ąją jam paskelbtas Tauragės apylinkės teismo nuosprendis. 
Nuotrauka
teismas
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Įėjęs į pažįstamo namą, R. J. pasijuto lyg savo namuose. Nevedęs, vidurinio išsilavinimo, anksčiau neteistas vyras nusprendė, kad pasiliks pas pažįstamą miegoti. Namo šeimininkui ši mintis nepatiko, kadangi nekviestas svečias buvo girtas, elgėsi agresyviai. Tarp vyrų kilo muštynės. Rugpjūčio 6-ąją Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį šioje byloje.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-12
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo pranešimą, kad Klaipėdoje ligoninėje mirė darbe traumą patyręs vyras.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-09-10
Pastarosiomis dienomis pastebėti tamsaus gymio, rusiškai su akcentu kalbantys vyrai, siūlantys pigių prekių. Tauragiškiai turėtų būti budrūs ir neužkibti už mieste šmirinėjančių sukčių kabliuko. Policijos pareigūnai ragina žmones vengti bendrauti su tokiais asmenimis ir pastebėjus juos nedelsiant informuoti policiją.
Nuotrauka
greitoji
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimų. Prieš savaitę, vienoje Pramonės gatvėje veikiančioje įmonėje, darbo metu susižalojo 22 m. vaikinas.
Nuotrauka
a
Muitinės kriminalinės tarnybos feisbuko nuotraukos
Įkelta:
2021-09-09
Pastarosiomis dienomis muitinės pareigūnai sulaikė ne vieną didelę grynųjų pinigų kontrabandos siuntą. Mėnesio bėgyje trys tokios siuntos sulaikytos Panemunės kelio poste, viena – Lazdijuose.
Nuotrauka
komisriatas
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2021-09-09
Naujojo priestato šalia Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) statybos vėl pajudėjo. Darbai praėjusiais metais buvo sustoję. Paaiškėjo to priežastis – priestatą teko perprojektuoti dėl policijos sistemoje vykusių reformų. 
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-09-09
Ketvirtadienį priešpiet specialiosios pajėgos skubėjo į Melioratorių gatvę. Gautas pranešimas apie dujų nuotėkį daugiabutyje.
Nuotrauka
teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-09
Tauragės apylinkės teismas baudžiamuoju įsakymu nuteisė 20-metį Pagėgių savivaldybės gyventoją melagingai pranešusį apie nebūtą nusikaltimą policijos komisariatui ir skyrė 2000 eurų dydžio baudą.