Po nusikaltimo praslinkus dešimtmečiui vagių gaujos narys sėdo belangėn 
Įkelta:
2021-07-10
Nuotrauka
antrankiai
Aprašymas

wavy.com asociatyvi nuotrauka

Daugiau nei prieš dešimtmetį į Tauragę gabenti vogti automobiliai kelionės tikslo taip ir nepasiekė – gaują, kuri Vokietijoje neteisėtai įgytą turtą įvežė į Lietuvą, sulaikė pareigūnai. Vienas šios gaujos narių šių metų birželio 4-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.

Bylos duomenimis, J. G., veikdamas su bendrininkų grupe, įgijo didelės vertės turtą žinodamas, kad tas turtas gautas nusikalstamu būdu. Paaiškėjo, kad vyras dar 2010 metų balandį bendrams padėjo pavogti automobilių, kurių bendra vertė siekė tada 64,4 tūkst. litų (apie 18 652 eurų). Pareigūnai nustatė, kad iš viso neteisėtai gauja įgijo 3 automobilius, vogtus iš Vokietijos piliečių. 

Teisėsaugininkai išsaiškino, kad pagal iš anksto parengtą nusikalstamos veikos planą, J. G. 2010 m. balandžio 1 d. kartu su vienu iš nusikaltėlių apie 19 val. išvyko į Marijampolės rajoną pasitikti iš Vokietijos vežamų vogtų automobilių. 

Ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, J. G. balandžio 1-osios vakarą važinėdamas automobiliu stebėjo pareigūnų judėjimą Marijampolės miesto apylinkėse ir keliuose, kuriais turėjo būti gabenami vogti automobiliai į Tauragės miestą. Teismas taip pat nustatė, kad J. G. stebėjo Kalvarijos pasienio kontrolės posto prieigas bei aplinkinių kaimų teritorijas ir keitėsi informacija su bendrais. 

Tačiau gaujai nepasisekė išvengti pareigūnų dėmesio. Gaujos narius kelyje Suvalkai–Marijampolė paryčiais sulaikė Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai. Tarp sulaikytųjų buvo ir J. G. 

Pareigūnai teisme liudijo, kad pagal organizuotos grupės narių tarpusavio bendravimą buvo aiškiai suprantama, kad jie iš Vokietijos pargabena vogtus automobilius, todėl buvo pasiruošta sulaikymo operacijai. Balandžio 2 d. apie 1.00 val. pareigūnai gavo informaciją, kad vienas iš automobilių, kuris galėjo būti pavogtas Vokietijoje ir jį minėtos organizuotos grupės nariai gabeno į Lietuvą, kirto Lenkijos–Lietuvos sieną ties buvusiu Kalvarijų pasienio kontrolės postu ir nuvažiavo Marijampolės kryptimi. Į pagalbą pasitelkus Jurbarko policijos komisariato pareigūnus, teisėsaugininkams buvo duotas nurodymas automobilius sulaikyti. Bylos duomenimis, būdamas vienos degalinės teritorijoje ir  naudodamasis mobiliuoju telefonu, J. G. naktį iš balandžio 1-osios į 2-ąją taip pat stebėjo kelią Marijampolė–Vilkaviškis tam, kad galėtų įspėti apie pastebėtus Valstybės sienos apsaugos tarnybos ar policijos pareigūnus. Tai paaiškėjo po sulaikymo atlikus J. G. kratą. 

Kaltinamasis J. G. Tauragės apylinkės teisme kaltę dėl jam pareikšto kaltinimo pripažino visiškai ir parodė, kad nors daugelį kartu su juo veikusių nusikaltėlių pažįsta, tačiau tai nebuvo grupuotė. Vyras neslėpė žinojęs, kad į Lietuvą iš Vokietijos parvaromi automobiliai yra vogti.  Jis buvo pasiskolinęs automobilį „Fiat Stilo“. 2010 metų balandžio 2-osios paryčių, kai jį sulaikė policija, vyras vienas automobilyje bendravo su kitais asmenimis SMS žinutėmis. Kaltinamasis taip pat sakė, kad labai gailisi savo poelgio bei paaiškino, kad nusikalto, nes tuo metu jį slėgė skolos, todėl jis griebėsi nusikaltimo. J. G. aiškino, kad šiuo metu jo mąstymas kardinaliai pasikeitęs ir jis naujų nusikaltimų tikrai nesigriebtų.

Tauragės apylinkės teismas birželio 8-osios nuosprendžiu nuteisė J. G. dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ir skyrė jam 90 parų areštą. Kadangi vyras bendradarbiavo su teisėsauga bei pripažino jam mestus kaltinimus, bausmė sumažinta trečdaliu. Taigi, už grotų dėl šio nusikaltimo jis turės praleisti 60 parų. Tačiau verta paminėti tai, kad J. G. į teisėsaugos rankas pakliuvo ne pirmą kartą. Vyras jau buvo teistas už kontrabandą, gamtos paveldo sunaikinimą, tad jam skirta galutinė subendrinta bausmė – 2 m. 7 mėn. laisvės atėmimo ir 2 259,60 Eur dydžio bauda.

 

Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 12 minučių
Teismas patenkino Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroro Nomedo Metrikio pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir pripažino 43-ejų metų Pagėgių gyventoją kaltu pasinaudojus svetimu galimybių pasu. Teismo sprendimu nuteistajam paskirta dvidešimties parų arešto bausmė jos vykdymą atidedant 3 mėnesiams, konfiskuotas jo mobilusis telefonas.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Ant sukčių kabliuko užkibęs vyriškis prarado per 300 eurų. Tauragėje gyvenantis nukentėjusysis buvo apgautas dar praėjusių metų lapkričio mėnesį, tačiau į policijos pareigūnus kreipėsi tik praėjusią savaitę. 
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-01-17
„Norėjau kaip geriau, bet tik prisidariau sau problemų“, – Tauragės apylinkės teisme ištarė ne kartą už vairavimą esant neblaiviam ir vagystę teistas E. N. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Penktadienį Tauragės apskrities policija pranešė apie mieste aptiktą ekskavatorių ,,Hyundai HW140-9“, kuris buvo vogtas. Paaiškėjo, kad transporto priemonę neteisėtai pasisavinę asmenys nepagalvojo apie tai, jog gali būti sekami specialiu prietaisu. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-12
Tauragės apskrities policija trečiadienį pranešė, kad sausio 10 d. apie 16 val. 20 min. mergina, gimusi 2003 m., internetiniame puslapyje rado skelbimą apie parduodamą mobilaus ryšio telefoną „iPhone X“ ir į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Kur dursi – ten pažeidimas arba nusikaltimas. Regis, tokia situacija susiklostė, kai Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai patikrino įtarimų sukėlusį jaunuolį. Patikrinamas neapsiėjo be radinių, už kuriuos numatyta atsakomybė. Paaiškėjo, jog vaikinas laikė ginklų, galimai narkotinių medžiagų ir kontrabandinių cigarečių.  
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-09
Tauragės apylinkės teisme nuteistas kreditą iš finansų įstaigos panoręs gauti vyriškis, prieš porą metų jau teistas Šilutėje bei Kaune dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės, jos duomenų panaudojimo bei pasipriešinimo valstybės tarnautojui. Bylos duomenimis, G. B. šįkart pateikė suklastotą dokumentą, todėl gruodžio 8-ąją jam paskelbtas naujas nuosprendis. 
Nuotrauka
uogiene
Aasociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-08
Policijos pareigūnų susidomėjimą sukėlęs tauragiškis kaip reikiant prisidirbo. Iš pradžių dėl gaminamos „naminukės“ įkliuvęs vyras, pasirodo, nelegaliai laikė ir šaunamąjį ginklą. Dėl jo tam buvo iškelta baudžiamoji byla, kurioje nuosprendis Tauragės apylinkės teisme paskelbtas lapkričio 30-ąją. 
Nuotrauka
Tauragės apskrities policija
Įkelta:
2022-01-07
Tauragės apskrities policija penktadienį pranešė, kad sausio 5-ąją apie 10 val. 30 min. Tauragės r., Mažonų k., rastas 1958 m. gimusios moters kūnas.
Nuotrauka
Asociatyvi policija.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-01-06
Tauragės apskrities policijos pareigūnai tiria vyro mirtį. Žmogaus kūnas rastas bute.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-05
Pagėgių savivaldybės teritorijoje esanti Endriškių palivarko sodyba buvo apgriauta, o jos plytos parduotos. Pastatas registruotas Kultūros vertybių registre, kadangi turi didelės mokslinės, kultūrinės, istorinės reikšmės. Taigi prieš Tauragės apylinkės teismą stojo plytas išardęs ir iš svetimo turto pasipelnęs vyriškis, turintis polinkį alkoholiui ir norėjęs gauti pinigų gėrimams įsigyti. Už paveldo sunaikinimą Tauragės apylinkės teismas  iš vyro Kultūros paveldo departamento naudai priteisė net 7164,41 euro žalos atlyginimo. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-04
Užsienyje dirbantis tauragiškis prarado teisę vairuoti po to, kai buvo sulaikytas girtas prie vairo. Anksčiau vairuotoju dirbusiam pažeidėjui teko keisti profesiją, o gruodžio 2-ąją – išklausyti Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.