Partrenkta tauragiškė teisme užsiprašė daugiau nei 13 tūkst. eurų
Įkelta:
2021-07-02
Nuotrauka
pinigai
Aprašymas

Christian Dubovan/Unsplash nuotrauka

13 tūkst. 200 eurų – tiek savo patirtus dvasinius išgyvenimus įvertino avarijoje, kuri nutiko praėjusių metų gruodžio 13-ąją, sužalota tauragiškė. Jauna mergina sakė, kad po to, kai buvo partrenkta, teko ilgai gydytis. Patirtos traumos sukėlė ne tik skausmą, bet ir apribojo jos galimybes gyventi laimingai. Tauragės apylinkės teismas birželio 4-ąją priėmė nuosprendį. 

Automobilį vairavęs kaltinamasis J. V. kaltu prisipažino visiškai ir paaiškino, kad važiavo Tauragės mieste iš savo namų pas draugą į Šilalės gatvę. Vyras vairavo jam priklausantį automobilį „Citroen Xsara“. Vairuotojas sakė užsižiūrėjęs į šventinius papuošimus ir staiga priekyje išvydęs žmogų, einantį per pėsčiųjų perėją. J. V. iš karto suko vairą į kairę pusę, norėdamas apvažiuoti pėsčiąją, tačiau automobilio priekine keleivio puse žmogų vis tiek kliudė. Nukentėjusioji nuo smūgio parkrito. 

J. V. iš karto sustojo, po susidūrimo mergina tebegulėjo ant kelio. Vairuotojas puolė prie partrenktosios ir mėgino iškviesti medicinos pagalbą, bet jam, teigė jis teisme, prisiskambinti nepavyko, todėl pagalbą iškvietė kiti žmonės 

Nukentėjusiojo teisme pasakojo, kad tą dieną buvo susitarusi susitikti su drauge. Eidama šaligatviu ji išvydo draugę, dėl to nusprendė pereiti į kitą gatvės pusę. Ji vieną automobilį praleido, kuris važiavo jai iš dešinės pusės, tada apsižvalgė, matė, kad iš tos pačios pusės nuo autobusų stoties atvažiuoja dar vienas automobilis. Pėsčioji sakė, kad jai pasirodė, jog transporto priemonė buvo gana toli, todėl ji nutarė eiti per gatvę. Deja, vidury gatvės ji staiga pamatė, kad prie jos priartėjo automobilis iš dešinės ir ją stipriai kliudė. 

Kaltinamasis sakė besigailintis, kad buvo neatidus ir dėl to įvyko eismo įvykis. Pas nukentėjusiąją buvo nuvykęs keletą kartų, domėjosi jos sveikata. Moralinei žalai kompensuoti pervedė 700 eurų ir merginos atsiprašė.

Nukentėjusioji turtinę žalą vertino 1190 eurų: už sugadintą žiedą – 600 eurų, už sudaužytą mobilųjį telefoną „Samsung S9“ – 300 eurų, už suplėšytą striukę – 90 eurų, už sudraskytus batus – 70 eurų, už suplėšytą kuprinę – 130 eurų. Paklausta, ar turi daiktų įsigijimo dokumentus, ši atsakė, kad jų nėra išsaugojusi. Teisme mergina taip pat pareiškė 10 tūkst. eurų civilinį ieškinį neturtinei žalai atlyginti, tačiau į šią sumą neįskaitė J. V. jau pervestų 700 eurų ir 2,5 tūkst. eurų, kuriuos jai pervedė draudimo bendrovė. Mergina aiškino, kad neturtinę žalą sukėlė eismo įvykio metu patirtas skausmas, sužalojimai, operacija, ilgas gydymosi laikas. Nukentėjusioji aiškino ir dabar sunkiai vaikštanti, negalinti gyventi pilnaverčio jauno žmogaus gyvenimo.

Bylos duomenimis, mergina patyrė dešinės kojos šeivikaulio ir blauzdikaulio skeveldrinius lūžius.

Teismas jos civilinį ieškinį tenkino, bet tik iš dalies. Nuosprendyje pažymima, kad kai kurių daiktų sugadinimas, pavyzdžiui, telefono ekrano skilimas, netrukdo jai naudotis telefonu, nes nukentėjusioji į remontą šio įrenginio nepristatė ir jokių dokumentų apie jo taisymą teismui nepateikė. Be to, teismas nusprendė, kad mergina neįrodė žiedo kainos – nepateikė jokių su jo įsigijimu susijusių dokumentų. Kita vertus, teismas akcentavo, kad drabužių įsigijimo dokumentų paprastai žmonės nesaugo, todėl už jų sugadinimą žalą priteisė. Iš viso jai priteista 290 eurų turtinė žala. 

Spręsdamas klausimą dėl pareikšto civilinio ieškinio, pagal kurį mergina prašė jai priteisti 10 tūkst. eurų, teismas atsižvelgė į tai, kad iš viso jai iš draudimo bendrovės bei kaltinamojo jau buvo atlyginta 3,2 tūkst. eurų neturtinės žalos. 

„Nustatant atlygintinos žalos dydį įvertinama ne tik pats sveikatos sutrikdymo mastas, bet ir jo pobūdis, trukmė, pasveikimo galimybė, liekamieji reiškiniai. Byloje nustatyta, kad sužalojimai nukentėjusiajai padaryti dėl netyčinių J. V. veiksmų, eismo įvykio metu jis buvo blaivus, atlygino 700 Eur neturtinės žalos, tiesiogiai nusikalstamos veikos pasekmių nesiekė. <...> Įvertinus bylos duomenis, reikšmingus nustatant neturtinės žalos dydį bei teismų praktiką dėl neturtinės žalos priteisimo eismo įvykio metu patyrus nesunkų sveikatos sutrikdymą, į sąžiningumo, teisingumo ir protingumo kriterijus, daro išvadą, kad pagal pateiktus įrodymus ir nustatytas bylos aplinkybes, nustatytinas  neturtinės žalos dydis 5000 Eur. Atsižvelgiant į tai, kad nukentėjusiajai V. Č. jau atlyginta 3200 Eur neturtinės žalos, nukentėjusiajai priteistina 1800 Eur neturtinės žalos atlyginimo“, – rašoma teismo nuosprendyje. 

J. V. buvo pripažintas kaltu dėl sukeltos avarijos, per kurią buvo sutrikdyta žmogaus sveikata, turės atlyginti dar 1,8 tūkst. eurų neturtinės žalos, jam taip pat skirta 2 tūkst. eurų bauda, kurią nuteistasis įpareigotas sumokėti per 8 mėnesius. Be to, J. V. turės sumokėti ir už nukentėjusiosios advokato paslaugas, siekiančias 315 eurų.

 

Nuotrauka
a
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotraukų koliažas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai prašo pagalbos atpažįstant vyrą nuotraukoje.
Nuotrauka
a
Asociatyvi lrtytas.lt nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Vakar į pareigūnus kreipėsi 84 m. senjora. Moteris pranešė apie vagystę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-11-29
Šeštadienio naktį, apie 23.50 val. automobilių stovėjimo aikštelėje, Dariaus ir Girėno g., buvo pasikėsinta pavogti automobilio ,,Toyota Prius“ duslintuvo katalizatorių.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-28
Kol Seime buvo mėginama dekriminalizuoti mažo kiekio narkotinių medžiagų laikymą, Tauragėje policija išsijuosusi dirbo. Pareigūnai sučiupo anksčiau neteistą, staklininku dirbantį R. Č. su mažu kiekiu psichotropinės medžiagos. Vyras pasiųstas į teisiamųjų suolą.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-27
Pagrindinį išsilavinimą įgijęs anksčiau neteistas, nevedęs ir nesimokantis M. K. savo gimtadienį atšventė taip audringai, jog pabudo policijos areštinėje. Vyrui koją pakišo alkoholis. Išgėręs ir be vairuotojo pažymėjimo prie vairo sėdęs M. K. sugadino ne tik savo draugo automobilį, bet ir svetimo žmogaus valtį. Už tai jis spalio 27-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-25
Trečiadienį Tauragės dvaro kaime, apie 21 val., policija apieškojo 2005 m. gim. vaikiną.
Nuotrauka
a
Asociatyvi kariuomene.lt nuotrauka 
Įkelta:
2021-11-22
Į privalomąją karo tarnybą pakviestas tauragiškis R. J. turėjo kitokių planų. Vaikinas dirbo užsienyje ir nesiruošė tarnauti. Jam ne kartą skirtos baudos už tai, kad jis neatvyksta kviečiamas, tačiau tai patriotiškumo nepaskatino. Galiausiai jo likimas atsidūrė teisėjų rankose. Tauragės apylinkės teismas jaunuolio byloje nuosprendį paskelbė spalio 19-ąją.
Nuotrauka
a
Asociatyvi Ammar Sabaa („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
2021-11-21
Ne kartą prieš sugyventinę smurtavęs ir dėl to teistas Žydrūnas V. sugriovė savo šeimos gyvenimą. Moteris panoro su juo išsiskirti. Jos kantrybės taurę perpildė šią vasarą vėl prieš ją nukreiptas smurto protrūkis. Spalio 7-ąją Tauragės apylinkės teisme Žydrūnas V. dėl savo veiksmų išgirdo naują nuosprendį. 
Nuotrauka
a
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-20
Tauragės apylinkės teisme išnagrinėta keršto prieš kaimyną byla. Anksčiau neteistas J. K. nusprendė konfliktą su šalia gyvenusiu vyru išspręsti brutaliomis priemonėmis, kurias spalio 7-osios nuosprendžiu įvertino teismas.
Nuotrauka
teismas
Tauragės apylinkės teismas
Įkelta:
2021-11-19
Tauragės apylinkės teismas (Šilalės rūmai) paskelbė sprendimą civilinėje byloje – dėl paveldėjimo teisių pirkimo – pardavimo sutarties pripažinimo apsimestine bei paveldėjimo teisės liudijimų pripažinimo iš dalies negaliojančiais.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-18
Vakar Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje keturi kaltinamieji pripažinti kaltais dėl  neteisėto disponavimo narkotine medžiaga – kanapėmis, – praneša Tauragės apylinkės teismas.
Nuotrauka
a
Tauragės apylinkės teismo archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Vakar Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) patenkino pareiškėjos skundą ir panaikino Tauragės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato nutarimą, kuriuo ji nubausta už karantino režimo pažeidimus, bei nutraukė bylą, nustatęs, kad skundą padavusios moters veikoje nėra administracinio nusižengimo požymių.
Nuotrauka
a
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-16
Pirmadienį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai, užtikrindami viešąją tvarką ir eismo saugumą, apie 18 val. 30 min. Šilalės rajone, Balsių kaime, patikrinimui sustabdė automobilį „Mercedes-Benz“, kurį vairavo 36-erių Šilutės rajono gyventojas. Vairuotojo nerimas pareigūnams išdavė, jog šis automobilyje gabena kažką nelegalaus.
Nuotrauka
policija
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotr.
Įkelta:
2021-11-16
Vagyste apkaltintas merginas į prekybos centrą vežiojęs vyras sulaukė policijos pareigūnų dėmesio. Tačiau sakoma, kad nepagautas – ne vagis. Nors abi merginos vogė, vyras gynėsi esąs niekuo dėtas, taigi bausmės dėl bendrininkavimo jis išvengė. Tuo metu viena kaltinamųjų jau sulaukė Tauragės apylinkės teismo nuosprendžio. Kita dar laukia. Abi draugės „prisidirbo“, kai pavogė brangių alkoholinių gėrimų iš „Iki“ parduotuvės Tauragėje.
Nuotrauka
zuvis
Asociatyvi Jakub Kapusnak („Unsplash”) nuotr.
Įkelta:
2021-11-14
Lietuvos nepriklausomybės pradžioje siautėję banditai šiurpino visą šalį. Vyravo nerašyti susitarimai, reketas ir įvairūs draudimai. Atrodo, šie laikai jau pradėjo, tačiau kai kurie žmonės vis dar gyvena tuo laikotarpiu. Nepajėgiantis sąžiningai konkuruoti su kitu žuvies pardavėju, 10 klasių baigęs, anksčiau neteistas M. B. nusprendė imtis mafijinių metodų - gąsdinimų, o nepaklusus - smurto. Žuvį pardavinėjantis vyras uždraudė savo konkurentui lankytis vienoje rukykloje ir pirkti iš jos žuvį. Tačiau M. B. reikalavimams kitas žuvies prekeivis nusileisti neketino. Viskas virto muštynėmis. Šis įvykis smarkuoliui atsiėjo teistumu.
Nuotrauka
ugnis
Asociatyvi Marek Szturc („Unsplash”) nuotrauka
Įkelta:
2021-11-12
Nevedęs, dirbantis, anksčiau neteistas Albinas R. kažkodėl nusprendė pažaisti su ugnimi. Vyras padegė savo sugėrovą. Tauragės apylinkės teismas spalio 8-ąją paskelbė jam nuosprendį.
Nuotrauka
a
Įtariamasis uždarytas į Klaipėdos apskr. VPK areštinę
Įkelta:
2021-11-11
Į policiją vakar kreipėsi moteris pranešdama, jog spalio 21 d. jai buvo grasinta ginklu.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-11
Policija praneša apie vienoje Vytauto gatvės automobilių stovėjimo aikštelių trečiadienį įvykusį incidentą.
Nuotrauka
a
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-11
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai, antradienį, lapkričio 9-ąją, atlikę patikrinimą Šilalės rajono, Antininkų kaimo gyventojo namuose, rado neteisėtai laikomus ginklus, – praneša Tauragės apskrities vyriausiasis komisariatas.
Nuotrauka
a
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-10
Skandalas, kilęs po pasirodžiusios informacijos, jog kai kurie medikai klastoja įrašus apie neva nuo COVID-19 pasiskiepijusius asmenis, pasiekė ir Tauragę. Tauragės apskrities pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir kyšininkavimo, pranešama trečiadienį policijos išplatintame pareiškime. Skelbiama, kad tyrimą atlieka Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai.