Girtų vairuotojų nuotykiai pasibaigia teisme
Įkelta:
2021-07-21
Nuotrauka
policija
Aprašymas

Asociatyvi Jono Valaičio nuotrauka

Alkoholis ir vairavimas gali tapti mirtinu užtaisu, nusinešančiu ne vieną gyvybę. Dėl to policijos pareigūnai akylai stebi eismą ir pamatę įtartinai manevruojančius automobilius iškart juos stabdo siekdami užbėgti už akių nelaimei. Deja, bet ne taip jau ir retai įtarimai, jog vairuotojai gali būti išgėręs, pasitvirtina. Šiems vairuotojams atsiveria teismų durys.

Pas draugą - be merginos žinios

Tauragės apylinkės teisme birželio 1-ąją nuosprendį išgirdo anksčiau už vagystę ir vairavimą išgėrus teistas E. G. Ir šįkart į nemalonumus jis įklimpo dėl alkoholio – neblaivus vairuodamas draugės automobilį vyras įkliuvo policijai. 

Kaltinamasis E. G. kaltu prisipažino ir parodė, kad šių metų gegužės 23 d. su draugu pastarojo sodyboje gėrė alkoholinį alų. Vėliau kaltinamasis girtavo ir savo namuose. Sodyboje pjaudamas žolę jis teigė vis atsigerdavęs alaus. Per dieną, teigė vyras, jis išgėrė apie 2 litrus 5 laipsnių stiprumo alaus.  Tačiau ir naktį jam norėjosi linksmybių. Kaltinamasis teigė, kad gegužės 24 d.  nuo 1 val. iki 1 val. 30 min. dar išgėręs vieną 0,5 litro talpos skardinę alaus, kurio stiprumas 5 laipsniai. Apie 1 val. 30 min., kai jo draugė F. B., su kuria kartu gyvena jau 3 metus, miegojo, iš virtuvės vyras pasiėmė jai priklausančio automobilio „Audi A4“ užvedimo raktelius ir išvažiavo pas draugą. E. G. aiškino, kad draugė apie jo kelionę nieko nežinojo – jeigu būtų numaniusi, kad šis ruošiasi vairuoti išgėręs, ji tikrai nebūtų to leidusi. 

Vyras kelionės tikslo nepasiekė – jį sustabdė policijos pareigūnai. E. G. du kartus buvo patikrintas girtumas. Pirmą kartą nustatytas 1,89 prom. girtumas, antrą – 1,67 prom. Automobilis buvo paimtas ir išvežtas į saugojimo aikštelę. 

Mergina, pabudusi ryte, pamatė, kad nebėra automobilio, o kur jis dingo, jai pranešė pats E. G. 

Teismo nuosprendyje pabrėžiama, kad nustatytas girtumas nedaug viršija ribą, kai nustatyta baudžiamoji atsakomybė E.G., vairavo automobilį nakties metu, kai transporto eismas nėra intensyvus.

„Iš E. G. parodymų teisme, rašytinės bylos medžiagos matosi, kad jis gyvena su drauge F. B., dirba pagal verslo liudijimą. Per karantino laikotarpį darbų buvo sumažėję. Dabar vėl atsirado užsakymų ir turi darbo, gailisi padaręs nusikaltimą. Atsižvelgiant į tai, kad E. G. turi tvirtus socialinius ryšius, dirba, yra pagrindas manyti, kad E. G. nedarys naujų nusikaltimų, o bausmės tikslai bus pasiekti atidėjus paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymą“, – teigiama nuosprendyje.

Už vairavimą neblaiviam E. G. buvo nuteistas 6 mėnesiams bausmės vykdymą atidedant 1 metams. Vyrui teks pakloti 2,9 tūkst. eurų dydžio baudą.

Nuvažiavo tik 50 metrų

Šiek tiek „pigiau“ vairavimas išgėrus atsieis prieš Tauragės apylinkės teismą gegužės 5-ąją stojusiam S. B. Vyras be savininko žinios nusprendė išbandyti transporto priemonę.

Automobilio savininkas G. V., byloje pripažintas liudytoju, teigė, kad transporto priemonė buvo neeksploatuojama, nebuvo atlikta techninė apžiūra ir automobilis nebuvo apdraustas. Jis teigė paprašęs vieno vyro, kad šis automobilį pastatytų priešais autoservisą. Tuo metu automobilyje nebuvo akumuliatoriaus, jis buvo paliktas neužrakintas, o jo užvedimo rakteliai buvo daiktadėžėje. Įdėjus akumuliatorių automobilis užsivesdavo ir važiuodavo. 

Jis žinojo, kad tame name, prie kurio stovėjo jo automobilis, gyvena S. B. Nors vyrai nebendravo, tačiau vienas su kitu pasisveikindavo. 

Kaltinamasis S. B. pasakojo, kad šių metų balandžio 4-ąją sugalvojo išvažiuoti iš kiemo automobiliu norėdamas patikrinti, ar transporto priemonė važiuojanti, kadangi galvojo ją įsigyti dėl dalių. Pajudėjęs iš namų kiemo ir nuvažiavęs vos 50 metrų, vairuotojas iš karto buvo sustabdytas policijos pareigūnų.

Tauragės apylinkės teisme vyras neslėpė tą dieną vartojęs alaus, tačiau problemų dėl alkoholio jis teigė neturintis. Savo elgesį S. B. sakė vertinantis kritiškai.

Automobilio savininkas kaltinamajam nereiškė pretenzijų dėl to, jog šis lyg niekur nieko pasiėmė automobilį, tačiau neslėpė, kad pyksta ant S. B., nes šis pasiėmė netvarkingą automobilį ir galėjo nukentėti. Savininkas sakė šiek tiek ir pats jaučiantis kaltę, kad paliko neužrakintą automobilį bei teigė manantis, kad S. B. suprato, jog pasielgė netinkamai.

Tauragės apylinkės teismas nusprendė iš S. B. atimti teisę vairuoti automobilius 4 metams ir įpareigoti vyrą sumokėti 2 tūkst. eurų siekiančią baudą.

„Nagrinėjamu atveju kaltinamasis padarė itin šiurkštų KET pažeidimą, suvokdamas, kad yra vartojęs alkoholio ir žinodamas, jog tokios būklės yra draudžiama vairuoti transporto priemones, dalyvavo eisme, be to, nusikalstamą veiką kaltinamasis baigė ne savo noru, o sustabdytas pareigūnų, kaip įtartinai manevruojantis. Vadinasi, tik dėl palankiai susiklosčiusių aplinkybių buvo išvengta sunkių pasekmių, kurias kaltinamasis galėjo sukelti vairuodamas automobilį tokios būklės. Byloje surinkti įrodymai, tarp kurių ir baustumo administracine tvarka duomenys, leidžia nustatyti, kad kaltinamasis daug kartų baustas už įvairius nusižengimus, susijusius tiek su alkoholio vartojimu, tiek su kelių eismo reikalavimų nepaisymu, tarp kurių ir – transporto priemonės vairavimas, neturint tam teisės, kas necharakterizuoja kaltinamojo teigiamai“, – rašoma Tauragės apylinkės teismo nuosprendyje.

Pelnė teismo pasitikėjimą

Gegužės 10-ąją Tauragės apylinkės teisme turėjo apsilankyti ir girtas prie vairo įkliuvęs M. B. Su tėvu gyvenantis vaikinas prašė jį atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Kaltinamasis teigė, kad šių metų kovo 23-ąją apie 19.30 val. susitiko su drauge, nusipirko alkoholinių gėrimų. Savo automobilį paliko aikštelėje, o su pažįstamo automobiliu nuvažiavo pas draugus, pas kuriuos jis išgėrė apie 6 skardines alaus. Pabuvęs ten iki 1 valandos nakties, paskui taksi automobiliu vaikinas atvažiavo prie savo automobilio. Liudytoja pripažinta draugė M. B.  kalbėjo, kad lauke buvo šalta, taigi, jiedu sugalvojo automobilyje pasišildyti. Jie kalbėjosi, vartojo alkoholinius gėrimus. Kadangi automobilis buvo apšviestoje vietoje, prie apsaugos būdelės, todėl M. B. teigė nusprendęs jį pastatyti į kitą vietą. Išvažiavęs į gatvę, vairuotojas sulaukė policijos pareigūnų dėmesio dėl įtartino manevravimo. Taigi jis buvo sustabdytas. 

Siekdamas išvengti teistumo, M. B. prašė paskirti laiduotoją jo tėvą ir bylą nutraukti. Pastarasis pasakojo, kad kartu su savo atžala dirba namų ūkio darbus, gerai sutaria, sūnus  yra atsakingas, labai išgyvena dėl įvykio, mano, kad tai bus didžiulė pamoka. 

„Santykiai tarp kaltinamojo  ir jo laiduotojo geri, jis turi teigiamą įtaką kaltinamajam. V. B. dirba, darbovietės charakterizuojamas teigiamai, neteistas, administracine tvarka nebaustas. Šios socialinės ir asmeninės savybės leidžia pagrįstai manyti, kad V. B. yra vertas teismo pasitikėjimo ir gali daryti M. B. teigiamą įtaką bei būti laiduotoju“, – rašoma nuosprendyje.

Tauragės apylinkės teismas nusprendė M. B. atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą be užstato, nustatant terminą 1 metams, tiesa, skyrė jam baudžiamojo poveikio priemonę –2 metams uždraudė vairuoti transporto priemones.

 

 

Nuotrauka
a
Asociatyvi lrtytas.lt nuotr.
Įkelta:
prieš 2 valandas
Vakar į pareigūnus kreipėsi 84 m. senjora. Moteris pranešė apie vagystę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šeštadienio naktį, apie 23.50 val. automobilių stovėjimo aikštelėje, Dariaus ir Girėno g., buvo pasikėsinta pavogti automobilio ,,Toyota Prius“ duslintuvo katalizatorių.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-28
Kol Seime buvo mėginama dekriminalizuoti mažo kiekio narkotinių medžiagų laikymą, Tauragėje policija išsijuosusi dirbo. Pareigūnai sučiupo anksčiau neteistą, staklininku dirbantį R. Č. su mažu kiekiu psichotropinės medžiagos. Vyras pasiųstas į teisiamųjų suolą.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-27
Pagrindinį išsilavinimą įgijęs anksčiau neteistas, nevedęs ir nesimokantis M. K. savo gimtadienį atšventė taip audringai, jog pabudo policijos areštinėje. Vyrui koją pakišo alkoholis. Išgėręs ir be vairuotojo pažymėjimo prie vairo sėdęs M. K. sugadino ne tik savo draugo automobilį, bet ir svetimo žmogaus valtį. Už tai jis spalio 27-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-25
Trečiadienį Tauragės dvaro kaime, apie 21 val., policija apieškojo 2005 m. gim. vaikiną.
Nuotrauka
a
Asociatyvi kariuomene.lt nuotrauka 
Įkelta:
2021-11-22
Į privalomąją karo tarnybą pakviestas tauragiškis R. J. turėjo kitokių planų. Vaikinas dirbo užsienyje ir nesiruošė tarnauti. Jam ne kartą skirtos baudos už tai, kad jis neatvyksta kviečiamas, tačiau tai patriotiškumo nepaskatino. Galiausiai jo likimas atsidūrė teisėjų rankose. Tauragės apylinkės teismas jaunuolio byloje nuosprendį paskelbė spalio 19-ąją.
Nuotrauka
a
Asociatyvi Ammar Sabaa („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
2021-11-21
Ne kartą prieš sugyventinę smurtavęs ir dėl to teistas Žydrūnas V. sugriovė savo šeimos gyvenimą. Moteris panoro su juo išsiskirti. Jos kantrybės taurę perpildė šią vasarą vėl prieš ją nukreiptas smurto protrūkis. Spalio 7-ąją Tauragės apylinkės teisme Žydrūnas V. dėl savo veiksmų išgirdo naują nuosprendį. 
Nuotrauka
a
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-20
Tauragės apylinkės teisme išnagrinėta keršto prieš kaimyną byla. Anksčiau neteistas J. K. nusprendė konfliktą su šalia gyvenusiu vyru išspręsti brutaliomis priemonėmis, kurias spalio 7-osios nuosprendžiu įvertino teismas.
Nuotrauka
teismas
Tauragės apylinkės teismas
Įkelta:
2021-11-19
Tauragės apylinkės teismas (Šilalės rūmai) paskelbė sprendimą civilinėje byloje – dėl paveldėjimo teisių pirkimo – pardavimo sutarties pripažinimo apsimestine bei paveldėjimo teisės liudijimų pripažinimo iš dalies negaliojančiais.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-18
Vakar Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje keturi kaltinamieji pripažinti kaltais dėl  neteisėto disponavimo narkotine medžiaga – kanapėmis, – praneša Tauragės apylinkės teismas.
Nuotrauka
a
Tauragės apylinkės teismo archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Vakar Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) patenkino pareiškėjos skundą ir panaikino Tauragės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato nutarimą, kuriuo ji nubausta už karantino režimo pažeidimus, bei nutraukė bylą, nustatęs, kad skundą padavusios moters veikoje nėra administracinio nusižengimo požymių.
Nuotrauka
a
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-16
Pirmadienį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai, užtikrindami viešąją tvarką ir eismo saugumą, apie 18 val. 30 min. Šilalės rajone, Balsių kaime, patikrinimui sustabdė automobilį „Mercedes-Benz“, kurį vairavo 36-erių Šilutės rajono gyventojas. Vairuotojo nerimas pareigūnams išdavė, jog šis automobilyje gabena kažką nelegalaus.
Nuotrauka
policija
Asociatyvi „Lietuvos policijos“ nuotr.
Įkelta:
2021-11-16
Vagyste apkaltintas merginas į prekybos centrą vežiojęs vyras sulaukė policijos pareigūnų dėmesio. Tačiau sakoma, kad nepagautas – ne vagis. Nors abi merginos vogė, vyras gynėsi esąs niekuo dėtas, taigi bausmės dėl bendrininkavimo jis išvengė. Tuo metu viena kaltinamųjų jau sulaukė Tauragės apylinkės teismo nuosprendžio. Kita dar laukia. Abi draugės „prisidirbo“, kai pavogė brangių alkoholinių gėrimų iš „Iki“ parduotuvės Tauragėje.
Nuotrauka
zuvis
Asociatyvi Jakub Kapusnak („Unsplash”) nuotr.
Įkelta:
2021-11-14
Lietuvos nepriklausomybės pradžioje siautėję banditai šiurpino visą šalį. Vyravo nerašyti susitarimai, reketas ir įvairūs draudimai. Atrodo, šie laikai jau pradėjo, tačiau kai kurie žmonės vis dar gyvena tuo laikotarpiu. Nepajėgiantis sąžiningai konkuruoti su kitu žuvies pardavėju, 10 klasių baigęs, anksčiau neteistas M. B. nusprendė imtis mafijinių metodų - gąsdinimų, o nepaklusus - smurto. Žuvį pardavinėjantis vyras uždraudė savo konkurentui lankytis vienoje rukykloje ir pirkti iš jos žuvį. Tačiau M. B. reikalavimams kitas žuvies prekeivis nusileisti neketino. Viskas virto muštynėmis. Šis įvykis smarkuoliui atsiėjo teistumu.
Nuotrauka
ugnis
Asociatyvi Marek Szturc („Unsplash”) nuotrauka
Įkelta:
2021-11-12
Nevedęs, dirbantis, anksčiau neteistas Albinas R. kažkodėl nusprendė pažaisti su ugnimi. Vyras padegė savo sugėrovą. Tauragės apylinkės teismas spalio 8-ąją paskelbė jam nuosprendį.
Nuotrauka
a
Įtariamasis uždarytas į Klaipėdos apskr. VPK areštinę
Įkelta:
2021-11-11
Į policiją vakar kreipėsi moteris pranešdama, jog spalio 21 d. jai buvo grasinta ginklu.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-11
Policija praneša apie vienoje Vytauto gatvės automobilių stovėjimo aikštelių trečiadienį įvykusį incidentą.
Nuotrauka
a
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-11
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai, antradienį, lapkričio 9-ąją, atlikę patikrinimą Šilalės rajono, Antininkų kaimo gyventojo namuose, rado neteisėtai laikomus ginklus, – praneša Tauragės apskrities vyriausiasis komisariatas.
Nuotrauka
a
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-10
Skandalas, kilęs po pasirodžiusios informacijos, jog kai kurie medikai klastoja įrašus apie neva nuo COVID-19 pasiskiepijusius asmenis, pasiekė ir Tauragę. Tauragės apskrities pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir kyšininkavimo, pranešama trečiadienį policijos išplatintame pareiškime. Skelbiama, kad tyrimą atlieka Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai.
Nuotrauka
a
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-09
Šeštadienį apie 13.50 val. Dapkiškių kaime policijos pareigūnai pastebėjo be valstybinių numerių važiuojantį motociklą „Aprillia 125“, o jo vairuotoją – be šalmo. Pareigūnai įjungę specialiuosius šviesos ir garso signalus, norėjo sustabdyti šią transporto priemonę, tačiau vairuotojas akistatos su jais nusprendė išvengti – nestojo.