Girtų vairuotojų nuotykiai pasibaigia teisme
Įkelta:
2021-07-21
Nuotrauka
policija
Aprašymas

Asociatyvi Jono Valaičio nuotrauka

Alkoholis ir vairavimas gali tapti mirtinu užtaisu, nusinešančiu ne vieną gyvybę. Dėl to policijos pareigūnai akylai stebi eismą ir pamatę įtartinai manevruojančius automobilius iškart juos stabdo siekdami užbėgti už akių nelaimei. Deja, bet ne taip jau ir retai įtarimai, jog vairuotojai gali būti išgėręs, pasitvirtina. Šiems vairuotojams atsiveria teismų durys.

Pas draugą - be merginos žinios

Tauragės apylinkės teisme birželio 1-ąją nuosprendį išgirdo anksčiau už vagystę ir vairavimą išgėrus teistas E. G. Ir šįkart į nemalonumus jis įklimpo dėl alkoholio – neblaivus vairuodamas draugės automobilį vyras įkliuvo policijai. 

Kaltinamasis E. G. kaltu prisipažino ir parodė, kad šių metų gegužės 23 d. su draugu pastarojo sodyboje gėrė alkoholinį alų. Vėliau kaltinamasis girtavo ir savo namuose. Sodyboje pjaudamas žolę jis teigė vis atsigerdavęs alaus. Per dieną, teigė vyras, jis išgėrė apie 2 litrus 5 laipsnių stiprumo alaus.  Tačiau ir naktį jam norėjosi linksmybių. Kaltinamasis teigė, kad gegužės 24 d.  nuo 1 val. iki 1 val. 30 min. dar išgėręs vieną 0,5 litro talpos skardinę alaus, kurio stiprumas 5 laipsniai. Apie 1 val. 30 min., kai jo draugė F. B., su kuria kartu gyvena jau 3 metus, miegojo, iš virtuvės vyras pasiėmė jai priklausančio automobilio „Audi A4“ užvedimo raktelius ir išvažiavo pas draugą. E. G. aiškino, kad draugė apie jo kelionę nieko nežinojo – jeigu būtų numaniusi, kad šis ruošiasi vairuoti išgėręs, ji tikrai nebūtų to leidusi. 

Vyras kelionės tikslo nepasiekė – jį sustabdė policijos pareigūnai. E. G. du kartus buvo patikrintas girtumas. Pirmą kartą nustatytas 1,89 prom. girtumas, antrą – 1,67 prom. Automobilis buvo paimtas ir išvežtas į saugojimo aikštelę. 

Mergina, pabudusi ryte, pamatė, kad nebėra automobilio, o kur jis dingo, jai pranešė pats E. G. 

Teismo nuosprendyje pabrėžiama, kad nustatytas girtumas nedaug viršija ribą, kai nustatyta baudžiamoji atsakomybė E.G., vairavo automobilį nakties metu, kai transporto eismas nėra intensyvus.

„Iš E. G. parodymų teisme, rašytinės bylos medžiagos matosi, kad jis gyvena su drauge F. B., dirba pagal verslo liudijimą. Per karantino laikotarpį darbų buvo sumažėję. Dabar vėl atsirado užsakymų ir turi darbo, gailisi padaręs nusikaltimą. Atsižvelgiant į tai, kad E. G. turi tvirtus socialinius ryšius, dirba, yra pagrindas manyti, kad E. G. nedarys naujų nusikaltimų, o bausmės tikslai bus pasiekti atidėjus paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymą“, – teigiama nuosprendyje.

Už vairavimą neblaiviam E. G. buvo nuteistas 6 mėnesiams bausmės vykdymą atidedant 1 metams. Vyrui teks pakloti 2,9 tūkst. eurų dydžio baudą.

Nuvažiavo tik 50 metrų

Šiek tiek „pigiau“ vairavimas išgėrus atsieis prieš Tauragės apylinkės teismą gegužės 5-ąją stojusiam S. B. Vyras be savininko žinios nusprendė išbandyti transporto priemonę.

Automobilio savininkas G. V., byloje pripažintas liudytoju, teigė, kad transporto priemonė buvo neeksploatuojama, nebuvo atlikta techninė apžiūra ir automobilis nebuvo apdraustas. Jis teigė paprašęs vieno vyro, kad šis automobilį pastatytų priešais autoservisą. Tuo metu automobilyje nebuvo akumuliatoriaus, jis buvo paliktas neužrakintas, o jo užvedimo rakteliai buvo daiktadėžėje. Įdėjus akumuliatorių automobilis užsivesdavo ir važiuodavo. 

Jis žinojo, kad tame name, prie kurio stovėjo jo automobilis, gyvena S. B. Nors vyrai nebendravo, tačiau vienas su kitu pasisveikindavo. 

Kaltinamasis S. B. pasakojo, kad šių metų balandžio 4-ąją sugalvojo išvažiuoti iš kiemo automobiliu norėdamas patikrinti, ar transporto priemonė važiuojanti, kadangi galvojo ją įsigyti dėl dalių. Pajudėjęs iš namų kiemo ir nuvažiavęs vos 50 metrų, vairuotojas iš karto buvo sustabdytas policijos pareigūnų.

Tauragės apylinkės teisme vyras neslėpė tą dieną vartojęs alaus, tačiau problemų dėl alkoholio jis teigė neturintis. Savo elgesį S. B. sakė vertinantis kritiškai.

Automobilio savininkas kaltinamajam nereiškė pretenzijų dėl to, jog šis lyg niekur nieko pasiėmė automobilį, tačiau neslėpė, kad pyksta ant S. B., nes šis pasiėmė netvarkingą automobilį ir galėjo nukentėti. Savininkas sakė šiek tiek ir pats jaučiantis kaltę, kad paliko neužrakintą automobilį bei teigė manantis, kad S. B. suprato, jog pasielgė netinkamai.

Tauragės apylinkės teismas nusprendė iš S. B. atimti teisę vairuoti automobilius 4 metams ir įpareigoti vyrą sumokėti 2 tūkst. eurų siekiančią baudą.

„Nagrinėjamu atveju kaltinamasis padarė itin šiurkštų KET pažeidimą, suvokdamas, kad yra vartojęs alkoholio ir žinodamas, jog tokios būklės yra draudžiama vairuoti transporto priemones, dalyvavo eisme, be to, nusikalstamą veiką kaltinamasis baigė ne savo noru, o sustabdytas pareigūnų, kaip įtartinai manevruojantis. Vadinasi, tik dėl palankiai susiklosčiusių aplinkybių buvo išvengta sunkių pasekmių, kurias kaltinamasis galėjo sukelti vairuodamas automobilį tokios būklės. Byloje surinkti įrodymai, tarp kurių ir baustumo administracine tvarka duomenys, leidžia nustatyti, kad kaltinamasis daug kartų baustas už įvairius nusižengimus, susijusius tiek su alkoholio vartojimu, tiek su kelių eismo reikalavimų nepaisymu, tarp kurių ir – transporto priemonės vairavimas, neturint tam teisės, kas necharakterizuoja kaltinamojo teigiamai“, – rašoma Tauragės apylinkės teismo nuosprendyje.

Pelnė teismo pasitikėjimą

Gegužės 10-ąją Tauragės apylinkės teisme turėjo apsilankyti ir girtas prie vairo įkliuvęs M. B. Su tėvu gyvenantis vaikinas prašė jį atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Kaltinamasis teigė, kad šių metų kovo 23-ąją apie 19.30 val. susitiko su drauge, nusipirko alkoholinių gėrimų. Savo automobilį paliko aikštelėje, o su pažįstamo automobiliu nuvažiavo pas draugus, pas kuriuos jis išgėrė apie 6 skardines alaus. Pabuvęs ten iki 1 valandos nakties, paskui taksi automobiliu vaikinas atvažiavo prie savo automobilio. Liudytoja pripažinta draugė M. B.  kalbėjo, kad lauke buvo šalta, taigi, jiedu sugalvojo automobilyje pasišildyti. Jie kalbėjosi, vartojo alkoholinius gėrimus. Kadangi automobilis buvo apšviestoje vietoje, prie apsaugos būdelės, todėl M. B. teigė nusprendęs jį pastatyti į kitą vietą. Išvažiavęs į gatvę, vairuotojas sulaukė policijos pareigūnų dėmesio dėl įtartino manevravimo. Taigi jis buvo sustabdytas. 

Siekdamas išvengti teistumo, M. B. prašė paskirti laiduotoją jo tėvą ir bylą nutraukti. Pastarasis pasakojo, kad kartu su savo atžala dirba namų ūkio darbus, gerai sutaria, sūnus  yra atsakingas, labai išgyvena dėl įvykio, mano, kad tai bus didžiulė pamoka. 

„Santykiai tarp kaltinamojo  ir jo laiduotojo geri, jis turi teigiamą įtaką kaltinamajam. V. B. dirba, darbovietės charakterizuojamas teigiamai, neteistas, administracine tvarka nebaustas. Šios socialinės ir asmeninės savybės leidžia pagrįstai manyti, kad V. B. yra vertas teismo pasitikėjimo ir gali daryti M. B. teigiamą įtaką bei būti laiduotoju“, – rašoma nuosprendyje.

Tauragės apylinkės teismas nusprendė M. B. atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą be užstato, nustatant terminą 1 metams, tiesa, skyrė jam baudžiamojo poveikio priemonę –2 metams uždraudė vairuoti transporto priemones.

 

 

Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 7 valandas
Į Skaudvilę pas seserį atvykęs brolis pasielgė itin niekšiškai: pradėjo moterį smaugti, daužyti, tampyti ją už plaukų. Smarkuolį numalšino policijos pareigūnai. Birželio 25-ąją Tauragės rajono gyventojas E. B., ne kartą teistas už įvairius nusikaltimus, tarp jų – vagystę ir smurtą, stojo prieš Tauragės apylinkės teismą. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-07-24
​​​​​​​Pareigūnai įspėja – liepos mėnesį Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas užregistravo 5 pranešimus, kai sukčiai, prisistatydami „Swedbank“ darbuotojais, mėgina apgauti ir pasisavinti asmenų pinigus. Tauragiškiai atsargūs – ne visi užkimba ant nusikaltėlių gudrybių. Tačiau kituose rajonuose sukčiai kaip reikiant pasipelno – skelbiama, kad per vieną dieną iš Šiaulių ir Telšių rajonų gyventojų pavyko išvilioti net 15 tūkst. eurų.
Nuotrauka
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-07-22
Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-19
Anksčiau už plėšimą teistas vyras, regis, ir vėl pamiršo septintąjį Dievo įsakymą „Nevok“. Birželio 15-ąją Tauragės apylinkės teisme O. L. atžvilgiu išnagrinėta byla, kurioje vyrui teko atsakyti dėl iškulto lango ir pasisavinto turto.
Nuotrauka
kamera
Asociatyvi Unsplash nuotrauka.
Įkelta:
2021-07-18
Po to, kai Sartininkuose gauja jaunuolių užpuolė ir sužalojo 3 žmones, prabilta apie kaimo bendruomenių saugumą. Po Sartininkuose įvykusio nusikaltimo, asmenis policijos pareigūnai sučiupo vaizdo stebėjimo kamerų pagalba. Kyla klausimas, ar po tokių išpuolių saugiai jaučiasi kitų bendruomenių gyventojai? Ar kitose vietovėse aplinka stebima vaizdo kameromis, kurios operatyviai padėjo išaiškinti siautėjusios jaunuolius Sartininkuose. 
Nuotrauka
bmw
Įkelta:
2021-07-17
Tauragės pareigūnai šeštadienio rytą persekiojo nuo jų sprukusį BMW automobilį. Kaip praneša Lietuvos policija, gaudynės tęsėsi net 60 km, pažeidėjas galiausiai buvo sustabdytas tik panaudojus kelio ežį ir pradūrus tris automobilio padangas.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-15
Vakar į policiją kreipėsi nuo vagišių nukentėjęs asmuo pranešdamas, jog laikotarpiu nuo pirmadienio iki antradienio iš jo automobilio buvo pavogta piniginė su joje buvusiais pinigais ir kitais dokumentais.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-13
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai aptarnaujamoje teritorijoje intensyviai vykdo prevencines priemones siekdami mažinti daromus pažeidimus. Nuo liepos 1 d. iki 12 d. policijos pareigūnai dėmesį skyrė dviračių (elektrinių paspirtukų) vairuotojų kontrolei. Penkiolikai paspirtukų vairuotojų surašyti protokolai dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo
Nuotrauka
Teismo rūmai
Įkelta:
2021-07-11
Už fizinio skausmo sukėlimą ir nesunkų sveikatos sutrikdymą anksčiau 2 kartus jau teistas R. R. ir vėl stojo prieš Tauragės apylinkės teismą, tiesa, šįkart jo taikiniu tapo buvusios merginos automobilis. Paaiškėjo, kad ginčas kilo dėl to, jog mergina ėmė bendrauti su kaltinamajam nepatinkančiais vaikinais – dėl to vyras griebė peilį ir pradūrė buvusios merginos automobilio padangas. 
Nuotrauka
antrankiai
Įkelta:
2021-07-10
Daugiau nei prieš dešimtmetį į Tauragę gabenti vogti automobiliai kelionės tikslo taip ir nepasiekė – gaują, kuri Vokietijoje neteisėtai įgytą turtą įvežė į Lietuvą, sulaikė pareigūnai. Vienas šios gaujos narių šių metų birželio 4-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.
Nuotrauka
Sartininkai
Įkelta:
2021-07-08
Tauragės rajono Sartininkų kaime šią savaitę agresyvi jaunų vaikinų gauja surengė įžūlų išpuolį – atvažiavę automobiliais, jie pasileido bėgti per kaimą ir užpuolė niekuo dėtus 3 jų kelyje pasitaikiusius žmones. Tauragės policija šiandien pranešė nustačiusi, kas tą dieną siautėjo Sartininkuose.