Vagišiaus taikiniu tapo įrankiai, verti daugiau nei 10 tūkst. eurų
Įkelta:
2021-06-15
Nuotrauka
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka

Ne kartą už vagystes, plėšimus, sukeltas avarijas, per kurias buvo sutrikdyta kitų žmonių sveikata, teistas Š. V. šį pavasarį ir vėl mynė Tauragės apylinkės teismo slenkstį. Balandžio 1-osios nuosprendžiu vyras buvo nuteistas už tai, jog įsibrovęs į transporto priemonę bei garažą pagrobė svetimą turtą. Laimikio būta nemenko – žala siekė beveik 10,8 tūkst. eurų.

Kaltinamasis Š. V. teisme prisipažino visiškai ir pasakojo, kad praėjusių metų gegužės 23-ąją pavogė statybinius įrankius iš įmonės, kurioje dirbo 2018 m., automobilių. Vagis gerai žinojo, kad įmonė turi įvairių darbo įrankių, bei prisiminė, kur jie laikomi. Š. V. pasakojo vagystės vakarą vienas atėjęs į įmonės teritoriją ir pamatęs, kad kieme, prie vartų ir prie garažų, stovi 4 įmonės automobiliai. Iš vieno automobilio vyras pavogė įrankių dėžę, iš kito – vieną įrankį, grobį nunešė už garažo, po to vogtus daiktus namo per tris kartus susivežė vaikišku vežimėliu.  

Interneto puslapyje skelbiu.lt vyras susirado skelbimą, kas superka darbo įrankius, paskambino ir sutarė, kad asmuo atvažiuos į namus ir viską nupirks. Atvyko maždaug 30 metų vyras, apžiūrėjo įrankius ir už juos pasiūlė 500 eurų. Įmonė suskaičiavo, kad padaryta žalos už 5 620 eurų. 

Bylos duomenimis, Š.V. praėjusių metų spalio 3-ąją, apie 19 val., kūju išmušė garažo sienoje skylę, tokiu būdu įsibrovė į patalpą, iš kurios pagrobė daugybę įrangos.

Teisme kaltinamasis aiškino, kad išėjęs iš savo namų stūmėsi tuščią vaikišką sportinį vežimėlį ir iš anksto buvo sugalvojęs, kad išgriaus garažo sieną. Prie garažo nusikaltėlis rado didelį kūjį, su juo iš garažo galo išmušė sienoje skylę. Įlindęs į garažo vidų, jis pasišvietė telefonu – įvairūs darbo įrankiai buvo sudėti ant lentynų ir ant žemės. Šįkart laimikį Š. V. vežė namo keturis kartus. Vyras ir šįkart viską sukrovė savo namuose, balkone. Jo sugyventinė, pasakojo Š.V., matė, kad jis į namus parnešė darbo įrankių, bet nieko jo neklaususi, o jis nieko neaiškinęs. Paskambinęs skelbimų portale rastu telefono numeriu, jis pasiūlė šiuos įrankius nusipirkti ir tą patį vakarą, apie 23 val., į namus atvyko jaunas vyras ir sumokėjo už juos 550 eurus. Tiesa, daiktų savininkas suskaičiavo, kad tų įrankių vertė – 5 168 eurai. 

Ikiteisminio tyrimo metu vienas liudytojų, patalpinusių skelbimų portale skelbimą apie superkamus įrankius, pasakojo, kad jam paskambinęs Š. V. dėstė, jog daiktus parsigabeno iš Švedijos. Anot jo, kaltinamasis minėjo, kad kas savaitę parsiveža įrankių iš Švedijos, tad abu vyrai sutarė, kad ir vėliau, kai Š. V. turės įrankių, liudytojui paskambins. Įsigytus įrankius liudytojas parsivežė namo ir laikui bėgant pardavė pažįstamiems, o kad jo įsigyti įrankiai gali būti vogti, teisme jis teigė nesupratęs ir neturėjęs jokio įtarimo. 

Tauragės apylinkės teismas konstatavo, kad kaltinamojo atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažintina tai, kad Š. V. prisipažino padaręs nusikalstamas veikas ir nuoširdžiai gailisi, tačiau jo atsakomybę sunkino tai, kad nusikalstamas veikas jis padarė būdamas recidyvistu.

„Nors yra pakankamai jauno amžiaus, tačiau praeityje teistas net 11 kartų, šias veikas padarė, turėdamas neišnykusius teistumus, būdamas darbingo amžiaus nedirba, legalaus pragyvenimo šaltinio neturi, baustas administracine tvarka. Tokie neigiamai kaltinamąjį charakterizuojantys duomenys rodo, kad šių nusikalstamų veikų padarymas nebuvo atsitiktinis reiškinys Š. V. gyvenime, tai natūralus jo pasirinktas gyvenimo būdas. Aplinkybių visuma rodo, kad nusikaltimų ir kaltinamojo Š. V. asmenybės pavojingumas bei didelė nusikalstamo elgesio recidyvo galimybė sudaro prielaidas išvadai, kad socialinio statuso ir vertingumo grąžinimas ugdymo priemonėmis kaltinamajam, kuris yra praradęs aplinkos socialinį pasitikėjimą, negalimas be realaus laisvės atėmimo“, – nuosprendyje pabrėžė teisėjas Michail Volčkov. 

Teismas nusprendė už vagystes paskirtas bausmes subendrinti dalinio sudėjimo būdu ir Š. V. paskirti laisvės atėmimą 1 metams ir 6 mėnesiams.

Paskirtą bausmę nuspręsta subendrinti su Šiaulių apylinkės teismo nuosprendžiu, kuriame Š. V. buvo pripažintas kaltu dėl sukeltos avarijos, per kurią nukentėjo žmonės, paskirta bausme. Taigi iš viso Š.V. už grotų pasiųstas 1 metams ir 9 mėnesiams.

Teismas įpareigojo nuteistąjį atlyginti padarytą žalą.

 

Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 14 valandų
Į Skaudvilę pas seserį atvykęs brolis pasielgė itin niekšiškai: pradėjo moterį smaugti, daužyti, tampyti ją už plaukų. Smarkuolį numalšino policijos pareigūnai. Birželio 25-ąją Tauragės rajono gyventojas E. B., ne kartą teistas už įvairius nusikaltimus, tarp jų – vagystę ir smurtą, stojo prieš Tauragės apylinkės teismą. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-07-24
​​​​​​​Pareigūnai įspėja – liepos mėnesį Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas užregistravo 5 pranešimus, kai sukčiai, prisistatydami „Swedbank“ darbuotojais, mėgina apgauti ir pasisavinti asmenų pinigus. Tauragiškiai atsargūs – ne visi užkimba ant nusikaltėlių gudrybių. Tačiau kituose rajonuose sukčiai kaip reikiant pasipelno – skelbiama, kad per vieną dieną iš Šiaulių ir Telšių rajonų gyventojų pavyko išvilioti net 15 tūkst. eurų.
Nuotrauka
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-07-22
Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-21
Alkoholis ir vairavimas gali tapti mirtinu užtaisu, nusinešančiu ne vieną gyvybę. Dėl to policijos pareigūnai akylai stebi eismą ir pamatę įtartinai manevruojančius automobilius iškart juos stabdo siekdami užbėgti už akių nelaimei. Deja, bet ne taip jau ir retai įtarimai, jog vairuotojai gali būti išgėręs, pasitvirtina. Šiems vairuotojams atsiveria teismų durys.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-19
Anksčiau už plėšimą teistas vyras, regis, ir vėl pamiršo septintąjį Dievo įsakymą „Nevok“. Birželio 15-ąją Tauragės apylinkės teisme O. L. atžvilgiu išnagrinėta byla, kurioje vyrui teko atsakyti dėl iškulto lango ir pasisavinto turto.
Nuotrauka
kamera
Asociatyvi Unsplash nuotrauka.
Įkelta:
2021-07-18
Po to, kai Sartininkuose gauja jaunuolių užpuolė ir sužalojo 3 žmones, prabilta apie kaimo bendruomenių saugumą. Po Sartininkuose įvykusio nusikaltimo, asmenis policijos pareigūnai sučiupo vaizdo stebėjimo kamerų pagalba. Kyla klausimas, ar po tokių išpuolių saugiai jaučiasi kitų bendruomenių gyventojai? Ar kitose vietovėse aplinka stebima vaizdo kameromis, kurios operatyviai padėjo išaiškinti siautėjusios jaunuolius Sartininkuose. 
Nuotrauka
bmw
Įkelta:
2021-07-17
Tauragės pareigūnai šeštadienio rytą persekiojo nuo jų sprukusį BMW automobilį. Kaip praneša Lietuvos policija, gaudynės tęsėsi net 60 km, pažeidėjas galiausiai buvo sustabdytas tik panaudojus kelio ežį ir pradūrus tris automobilio padangas.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-15
Vakar į policiją kreipėsi nuo vagišių nukentėjęs asmuo pranešdamas, jog laikotarpiu nuo pirmadienio iki antradienio iš jo automobilio buvo pavogta piniginė su joje buvusiais pinigais ir kitais dokumentais.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-13
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai aptarnaujamoje teritorijoje intensyviai vykdo prevencines priemones siekdami mažinti daromus pažeidimus. Nuo liepos 1 d. iki 12 d. policijos pareigūnai dėmesį skyrė dviračių (elektrinių paspirtukų) vairuotojų kontrolei. Penkiolikai paspirtukų vairuotojų surašyti protokolai dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo
Nuotrauka
Teismo rūmai
Įkelta:
2021-07-11
Už fizinio skausmo sukėlimą ir nesunkų sveikatos sutrikdymą anksčiau 2 kartus jau teistas R. R. ir vėl stojo prieš Tauragės apylinkės teismą, tiesa, šįkart jo taikiniu tapo buvusios merginos automobilis. Paaiškėjo, kad ginčas kilo dėl to, jog mergina ėmė bendrauti su kaltinamajam nepatinkančiais vaikinais – dėl to vyras griebė peilį ir pradūrė buvusios merginos automobilio padangas. 
Nuotrauka
antrankiai
Įkelta:
2021-07-10
Daugiau nei prieš dešimtmetį į Tauragę gabenti vogti automobiliai kelionės tikslo taip ir nepasiekė – gaują, kuri Vokietijoje neteisėtai įgytą turtą įvežė į Lietuvą, sulaikė pareigūnai. Vienas šios gaujos narių šių metų birželio 4-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.