Teistas tauragiškis prieš kaimyną užsimojo  kirviu
Įkelta:
2021-06-02
Nuotrauka
policija
Aprašymas

Lietuvos policijos (policija.lt) nuotrauka

„Geras kaimynas ir už brolį artimesnis“, – sako lietuvių liaudies patarlė. Deja, taip pasiseka ne visiems. Tauragės rajone gyvenantys K. D. ir S. N., kurių sklypai ribojasi, jaučia tikrai ne broliškus jausmus. Tauragės apylinkės teismas balandžio 21-ąją priėmė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl žmogaus sumušimo. Kartą už viešosios tvarkos pažeidimą jau teistas K. D. šįkart mėgino gintis kaltinimų sužalojęs kaimyną S. N. 

Kaltinamasis K. D. aiškino kaltės nepripažįstantis. Vyras pasakojo, kad jo ir kaimyno S. N. sklypai yra greta vienas kito, bet atitverti tvora, todėl susidūrimų akis į akį dažniausiai išvengti pavyksta. Vis dėlto kaltinamasis neslėpė nesutariantis su kaimynu. K. D. pasakojo, kad praėjusių metų gegužės 23 d., būdamas ūkiniame pastate, girdėjo, kaip pas kaimyną S. N. pradėjo garsiai groti muzika. Tuo metu, teigė kaltinamasis, galėjo būti 22 val. 30 min. 

O štai esą apie 23 val. vyras teigė pastebėjęs, kad kažkas vaikšto prie kaimyno S. N. ūkinio pastato. K. D. sakė, kad tas žmogus švietė prožektoriumi, jį nukreipė ir į jam priklausančio ūkinio pastato pusę, tad K. D. esą išėjo į lauką ir prožektoriumi ėmė šviesti į S. N. kaimyno pusę žiūrėdamas, kas ten yra. 

Vyras teigė staiga išgirdęs, kad kaimynas S. N. pradėjo šaukti ir netrukus keliu link jo įvažiavimo atbėgo į kiemą. Kaltinamasis teisme pasakojo matęs, kad gatvėje prie to paties kaimyno S. N. namo stovėjo automobilis. Jis prie to automobilio priėjęs nebuvo, nebuvo išėjęs iš savo kiemo. Kaltinamasis kategoriškai neigė išėjęs iš sklypo ribų, nes esą buvo saviizoliacijoje. K. D. aiškino, kad atbėgęs kaimynas S. N. šaukė „užmušiu“. K. D. esą matė, kad S. N. rankoje laikė kažkokį vamzdį. Kaltinamasis aiškino, kad 3–4 kartus S. N. užsimojo juo suduoti, bet nepataikė, nes neva K. D. pasitraukdavo, bet tik vieną ar du kartus jam pataikė į dešinę ranką virš alkūnės. Tiesa, dėl to pretenzijų kaltinamasis nereiškė. K. D. aiškino, kad kaimynui tą vakarą nieko nedarė, o kodėl S. N. kaltina jį sužalojus, nežino. 

O štai kaimynas S. N., byloje pripažintas nukentėjusiuoju, pateikė kiek kitokią įvykių versiją. Esą tą vakarą, laiką leisdamas su šeima, apie 22 val. išgirdo, kaip ėmė garsiai loti jo gyvenamojoje sodyboje esantys šunys. Nukentėjusysis pamatė, kad kaip kažkas gatvėje prie jo sodybos šviečia su prožektoriumi į jo šunis bei į gatvėje paliktą automobilį. Kadangi automobilis priklauso S. N.  sūnui, kuris tuo metu buvo atvažiavęs į svečius, vyras išėjo į lauką ir atėjęs prie automobilio pamatė kaimyną K. D., kuris rankoje turėjo šviečiantį prožektorių. Nukentėjusysis paklausė, kuo kaltinamajam užkliuvo automobilis. Tuomet esą K. D. pradėjo mosikuoti prieš jį kirviu ir gąsdinti. Iš kur pas K. D. atsirado kirvis, S. N. sakė nepastebėjęs. 

Vyras pajuto smūgį kirvio kotu į dešinę ranką, o kitą smūgį kirvio ašmenimis – į kairę ranką.  S. N. artimieji matė, kad į namus vyras grįžo sužalotomis rankomis, t.y. viena jų buvo prakirsta, o kita sumušta. Apie įvykį pranešta policijai. Vyras pateikė civilinį ieškinį dėl 1000 eurų neturtinės žalos ir 20 eurų turtinės žalos.  

Bylos duomenimis, K. D. nusikaltimo padarymo metu buvo neblaivus. 

Nors kaltinamasis K. D. neigė ką nors blogo padaręs, jį prirėmė liudininkų parodymai, taip pat ekspertų išvados dėl S. N. sužalojimo. 

K. D. buvo pripažintas kaltu dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymus sveikatos sutrikdymo, jam teks atlyginti 500  eurų neturtinės žalos ir 20 eurų turtinės žalos, be to, teks sumokėti 225 eurus valstybės garantuojamos teisinės pagalbos išlaidų už suteiktą teisinę pagalbą. 


 

Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 12 valandų
Į Skaudvilę pas seserį atvykęs brolis pasielgė itin niekšiškai: pradėjo moterį smaugti, daužyti, tampyti ją už plaukų. Smarkuolį numalšino policijos pareigūnai. Birželio 25-ąją Tauragės rajono gyventojas E. B., ne kartą teistas už įvairius nusikaltimus, tarp jų – vagystę ir smurtą, stojo prieš Tauragės apylinkės teismą. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-07-24
​​​​​​​Pareigūnai įspėja – liepos mėnesį Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas užregistravo 5 pranešimus, kai sukčiai, prisistatydami „Swedbank“ darbuotojais, mėgina apgauti ir pasisavinti asmenų pinigus. Tauragiškiai atsargūs – ne visi užkimba ant nusikaltėlių gudrybių. Tačiau kituose rajonuose sukčiai kaip reikiant pasipelno – skelbiama, kad per vieną dieną iš Šiaulių ir Telšių rajonų gyventojų pavyko išvilioti net 15 tūkst. eurų.
Nuotrauka
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-07-22
Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-21
Alkoholis ir vairavimas gali tapti mirtinu užtaisu, nusinešančiu ne vieną gyvybę. Dėl to policijos pareigūnai akylai stebi eismą ir pamatę įtartinai manevruojančius automobilius iškart juos stabdo siekdami užbėgti už akių nelaimei. Deja, bet ne taip jau ir retai įtarimai, jog vairuotojai gali būti išgėręs, pasitvirtina. Šiems vairuotojams atsiveria teismų durys.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-19
Anksčiau už plėšimą teistas vyras, regis, ir vėl pamiršo septintąjį Dievo įsakymą „Nevok“. Birželio 15-ąją Tauragės apylinkės teisme O. L. atžvilgiu išnagrinėta byla, kurioje vyrui teko atsakyti dėl iškulto lango ir pasisavinto turto.
Nuotrauka
kamera
Asociatyvi Unsplash nuotrauka.
Įkelta:
2021-07-18
Po to, kai Sartininkuose gauja jaunuolių užpuolė ir sužalojo 3 žmones, prabilta apie kaimo bendruomenių saugumą. Po Sartininkuose įvykusio nusikaltimo, asmenis policijos pareigūnai sučiupo vaizdo stebėjimo kamerų pagalba. Kyla klausimas, ar po tokių išpuolių saugiai jaučiasi kitų bendruomenių gyventojai? Ar kitose vietovėse aplinka stebima vaizdo kameromis, kurios operatyviai padėjo išaiškinti siautėjusios jaunuolius Sartininkuose. 
Nuotrauka
bmw
Įkelta:
2021-07-17
Tauragės pareigūnai šeštadienio rytą persekiojo nuo jų sprukusį BMW automobilį. Kaip praneša Lietuvos policija, gaudynės tęsėsi net 60 km, pažeidėjas galiausiai buvo sustabdytas tik panaudojus kelio ežį ir pradūrus tris automobilio padangas.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-15
Vakar į policiją kreipėsi nuo vagišių nukentėjęs asmuo pranešdamas, jog laikotarpiu nuo pirmadienio iki antradienio iš jo automobilio buvo pavogta piniginė su joje buvusiais pinigais ir kitais dokumentais.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-13
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai aptarnaujamoje teritorijoje intensyviai vykdo prevencines priemones siekdami mažinti daromus pažeidimus. Nuo liepos 1 d. iki 12 d. policijos pareigūnai dėmesį skyrė dviračių (elektrinių paspirtukų) vairuotojų kontrolei. Penkiolikai paspirtukų vairuotojų surašyti protokolai dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo
Nuotrauka
Teismo rūmai
Įkelta:
2021-07-11
Už fizinio skausmo sukėlimą ir nesunkų sveikatos sutrikdymą anksčiau 2 kartus jau teistas R. R. ir vėl stojo prieš Tauragės apylinkės teismą, tiesa, šįkart jo taikiniu tapo buvusios merginos automobilis. Paaiškėjo, kad ginčas kilo dėl to, jog mergina ėmė bendrauti su kaltinamajam nepatinkančiais vaikinais – dėl to vyras griebė peilį ir pradūrė buvusios merginos automobilio padangas. 
Nuotrauka
antrankiai
Įkelta:
2021-07-10
Daugiau nei prieš dešimtmetį į Tauragę gabenti vogti automobiliai kelionės tikslo taip ir nepasiekė – gaują, kuri Vokietijoje neteisėtai įgytą turtą įvežė į Lietuvą, sulaikė pareigūnai. Vienas šios gaujos narių šių metų birželio 4-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.