Patekęs už grotų vyras „pardavinėjo“ traktorių
Įkelta:
2021-06-01
Nuotrauka
traktorius
Aprašymas

Asociatyvi Lior Shapira nuotruoka

 

Bausmę Pravieniškių pataisos namuose atliekantis D. Ž., anksčiau jau nuteistas už viešosios tvarkos pažeidimą ir disponavimą narkotinėmis medžiagomis, ir vėl stojo prieš teismą. Tauragės apylinkės teismas balandžio 1-ąją priėmė nuosprendį sukčiavimo byloje. Nevedęs, pagrindinį išsilavinimą turintis kaltinamasis D. Ž. iš nepažįstamo vyro išviliojo 1,7 tūkst. eurų.  

Kaltinamasis teisme kaltę pripažino visiškai ir nurodė, kad tuo metu, kai pirmą kartą pateko į „zoną“, dėl netinkamo gyvenimo būdo prasiskolino, tėvai pinigų duodavo minimaliai, todėl jis griebėsi sukčiavimo. Padaryti šį nusikaltimą, teisme sakė D. Ž., jam idėją pamėtėjo kartu su juo pataisos namuose kalėję asmenys. Paklaustas, ar jam kas nors padėjo įvykdyti sukčiavimą, kaltinamasis aiškino, kad visus veiksmus atliko jis vienas. 

Bylos duomenimis, praėjusių metų rugpjūčio 7 dieną, 10.54 val., D. Ž., turėdamas tikslą apgaule savo naudai įgyti svetimą turtą, iš anksto žinodamas, kad pažado neišpildys, vienoje internetinėje svetainėje paskelbė melagingą skelbimą apie parduodamą traktorių ,,Belarus“ ir tą pačią dieną, sulaukęs skambučio ir susitaręs su pirkėju dėl traktoriaus pardavimo, pastarąjį paskatino į jo atsiskaitomąją sąskaitą pervesti 1,7 tūkst. eurų, kuriuos nukentėjusysis pervedė tą pačią dieną.  

Beje, sukčius papasakojo ir istoriją, iš kur esą jis gavo traktorių. Telefonu pirkėjui jis aiškino, kad jį tariamai paveldėjo iš senelio, kuris neva mirė prieš du mėnesius.

Pervedęs pinigus, nukentėjusysis teigė supratęs, kad pardavėjas taip greitai paveldėjimo dokumentų susitvarkyti negalėjo, todėl kilo įtarimas, kad skelbimo autorius jį galėjo apgauti. Nuvykęs į banką jis paprašė sulaikyti padarytą pavedimą, tačiau 1,7 tūkst. eurų iš jo sąskaitos jau buvo nuskaityti.

Pirkėjas prašė pristatyti traktorių, sukčius jam tą pažadėjo padaryti kitą dieną, o vėliau nebekėlė ragelio. 

Teisėsaugininkai išsiaiškino, kad D. Ž., paskambinęs telefonu, liepė savo motinai pinigus išgryninti pasakęs, kad lėšos yra „švarios“. 

Kaltinamasis aiškino, kad telefonas, kuriuo pasinaudojant buvo įvykdytas sukčiavimas, yra ne jo, SIM kortelė irgi nepriklauso jam, esą telefoną pasiskolino iš vieno žmogaus bausmės atlikimo vietoje. 

Teisme D. Ž. prisiekinėjo besijaučiantis nepatogiai, kad apgavo nukentėjusįjį. 

Kaltinamasis teigė, kad mėgins atlyginti žalą ir bandys prašyti tėvų, kad padėtų sumokėti pinigus nukentėjusiajam. 

Šių metų spalį D.Ž. turėjo išeiti į laisvę, tačiau Tauragės apylinkės teismas nusprendė jam skirti laisvės atėmimą 1 metams. Subendrinus su ankstesniais nuosprendžiais, pagal kuriuos D. Ž. buvo pasiųstas už grotų, iš viso jis kalėjime dar praleis 1 metus ir 3 mėnesius. Teisėja Elena Simonavičienė D. Ž. įpareigojo atlyginti 1,7 tūkst. eurų žalą apgautajam. 

 

Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 8 valandas
Į Skaudvilę pas seserį atvykęs brolis pasielgė itin niekšiškai: pradėjo moterį smaugti, daužyti, tampyti ją už plaukų. Smarkuolį numalšino policijos pareigūnai. Birželio 25-ąją Tauragės rajono gyventojas E. B., ne kartą teistas už įvairius nusikaltimus, tarp jų – vagystę ir smurtą, stojo prieš Tauragės apylinkės teismą. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-07-24
​​​​​​​Pareigūnai įspėja – liepos mėnesį Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas užregistravo 5 pranešimus, kai sukčiai, prisistatydami „Swedbank“ darbuotojais, mėgina apgauti ir pasisavinti asmenų pinigus. Tauragiškiai atsargūs – ne visi užkimba ant nusikaltėlių gudrybių. Tačiau kituose rajonuose sukčiai kaip reikiant pasipelno – skelbiama, kad per vieną dieną iš Šiaulių ir Telšių rajonų gyventojų pavyko išvilioti net 15 tūkst. eurų.
Nuotrauka
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-07-22
Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-21
Alkoholis ir vairavimas gali tapti mirtinu užtaisu, nusinešančiu ne vieną gyvybę. Dėl to policijos pareigūnai akylai stebi eismą ir pamatę įtartinai manevruojančius automobilius iškart juos stabdo siekdami užbėgti už akių nelaimei. Deja, bet ne taip jau ir retai įtarimai, jog vairuotojai gali būti išgėręs, pasitvirtina. Šiems vairuotojams atsiveria teismų durys.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-19
Anksčiau už plėšimą teistas vyras, regis, ir vėl pamiršo septintąjį Dievo įsakymą „Nevok“. Birželio 15-ąją Tauragės apylinkės teisme O. L. atžvilgiu išnagrinėta byla, kurioje vyrui teko atsakyti dėl iškulto lango ir pasisavinto turto.
Nuotrauka
kamera
Asociatyvi Unsplash nuotrauka.
Įkelta:
2021-07-18
Po to, kai Sartininkuose gauja jaunuolių užpuolė ir sužalojo 3 žmones, prabilta apie kaimo bendruomenių saugumą. Po Sartininkuose įvykusio nusikaltimo, asmenis policijos pareigūnai sučiupo vaizdo stebėjimo kamerų pagalba. Kyla klausimas, ar po tokių išpuolių saugiai jaučiasi kitų bendruomenių gyventojai? Ar kitose vietovėse aplinka stebima vaizdo kameromis, kurios operatyviai padėjo išaiškinti siautėjusios jaunuolius Sartininkuose. 
Nuotrauka
bmw
Įkelta:
2021-07-17
Tauragės pareigūnai šeštadienio rytą persekiojo nuo jų sprukusį BMW automobilį. Kaip praneša Lietuvos policija, gaudynės tęsėsi net 60 km, pažeidėjas galiausiai buvo sustabdytas tik panaudojus kelio ežį ir pradūrus tris automobilio padangas.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-15
Vakar į policiją kreipėsi nuo vagišių nukentėjęs asmuo pranešdamas, jog laikotarpiu nuo pirmadienio iki antradienio iš jo automobilio buvo pavogta piniginė su joje buvusiais pinigais ir kitais dokumentais.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-07-13
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai aptarnaujamoje teritorijoje intensyviai vykdo prevencines priemones siekdami mažinti daromus pažeidimus. Nuo liepos 1 d. iki 12 d. policijos pareigūnai dėmesį skyrė dviračių (elektrinių paspirtukų) vairuotojų kontrolei. Penkiolikai paspirtukų vairuotojų surašyti protokolai dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo
Nuotrauka
Teismo rūmai
Įkelta:
2021-07-11
Už fizinio skausmo sukėlimą ir nesunkų sveikatos sutrikdymą anksčiau 2 kartus jau teistas R. R. ir vėl stojo prieš Tauragės apylinkės teismą, tiesa, šįkart jo taikiniu tapo buvusios merginos automobilis. Paaiškėjo, kad ginčas kilo dėl to, jog mergina ėmė bendrauti su kaltinamajam nepatinkančiais vaikinais – dėl to vyras griebė peilį ir pradūrė buvusios merginos automobilio padangas. 
Nuotrauka
antrankiai
Įkelta:
2021-07-10
Daugiau nei prieš dešimtmetį į Tauragę gabenti vogti automobiliai kelionės tikslo taip ir nepasiekė – gaują, kuri Vokietijoje neteisėtai įgytą turtą įvežė į Lietuvą, sulaikė pareigūnai. Vienas šios gaujos narių šių metų birželio 4-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.