Nepilnamečių skriaudėjai – teisme: vienas išsisuko, kitas ilgai dirbs visuomenės labui
Įkelta:
2021-06-25
Nuotrauka
Vaikas verkia
Aprašymas

Asociatyvi Annie Spratt (Unsplash) nuotrauka

Nežinia, kokios mintys turi suktis žmogaus galvoje, kad jis griebtųsi smurto prieš apsiginti negalintį vaiką, tačiau būtent dėl tokio poelgio prieš Tauragės apylinkės teismą stojo anksčiau neteistas V. R., kuris mušė savo neįgalų, emocinių sutrikimų turintį sūnų. Nepaisant to, teismas vyrui buvo pakankamai gailestingas ir bylą nutraukė.

Teistumo išvengė

Nors ikiteisminio tyrimo metu kaltinamasis V. R. savo kaltės nepripažino ir nurodė, kad esą vaiką vos prilietė, teisme vyras jau nebemėgino menkinti savo veiksmų ar išsisukinėti. Nagrinėjant bylą paaiškėjo, kad V. R. savo mažametį sūnų ėmė mušti dėl to, kad neapsikentė jo elgesio. Kaip pasakojo berniuko mama, vaikui dėl negalios pasireiškia elgesio sutrikimai, didelis nervingumas. Dėl to berniukas geria vaistus. 

Būtent tą dieną, kai tėvas ėmė muštis, vaikas buvo kur kas nervingesnis, ėmė elgtis agresyviai. Agresiją jis esą ėmė rodyti ir tėvo atžvilgiu. Į tai V. R. atsakė smurtu. 

Teisme V. R. aiškino, kad jis trinktelėjo sūnui į nugarą, o kai šis mėgino pulti atgal, tuomet vyras smogė vaikui į galvą, nors esą specialiai kumščiu per galvą netrenkęs, o taip įvyko tik dėl jų stumdymosi. Vyras aiškino, kad kai jis priėjo prie sūnaus, šis į jį metė batą, kuris pataikė į galvą. V. R. kalbėjo, kad stūmė sūnaus rankas nuo savęs, siekė nuraminti sūnų, kadangi šis elgėsi agresyviai. 

Bylos duomenimis, V R. augina sūnų kartu su buvusia žmona, su kuria prieš kurį laiką išsiskyrė, bet vis dar gyvena viename bute. 

V. R. buvusi žmona, apklausta teisme kaip liudytoja, pasakojo, kad apie tai, jog buvęs vyras muša sūnų, sužinojo iš sesers, kuri atbėgo į kambarį ir apie tai pranešė. Moteris pasakojo, kad atėjusi matė, kaip tėvas vaikui sudavė per nugarą. Būtent dėl to ji iškvietė policiją. 

Po įvykio moteris ir vyras ėmė lankytis pas psichologus. 

Teisme V. R. sakė atsiprašęs sūnaus, tačiau nesutinkantis su bauda, kuri buvo anksčiau paskirta baudžiamuoju įsakymu. Vyras sakė esąs bedarbis, dėl to neturi tokių pajamų.

„Seniūnijos pateiktoje charakteristikoje kaltinamasis apibūdinamas teigiamai, kaip draugiškas ir ramaus būdo asmuo, nurodyta, kad nors oficialiai išsiskyręs, tačiau gyvena kartu su šeima, kurioje auginami trys neįgalumą turintys vaikai (vienas jų nepilnametis), už gaunamas socialines išmokas V. R. tvarkingai atlieka visuomenei naudingą veiklą“, – rašoma Tauragės apylinkės teismo nuosprendyje.

Be to, V. R. sakė besigailintis to, ką padarė. 

Atsižvelgus į šias aplinkybes nuspręsta, kad ši V. R. nusikalstama veika buvo atsitiktinė, dėl jos kaltinamasis išvadas padarė, todėl jo atžvilgiu tikslinga baudžiamąją bylą nutraukti. Tiesa, nors teistumo išvengė, vyras vis tiek privalės lankyti 2 mėnesius trunkančią programą, kurios metu mokysis keisti smurtinį elgesį.

Po smurto prieš posūnį – teisiamųjų suolas

Tačiau išvengti teistumo pasiseka ne visiems. Jeigu vienų nederamą elgesį išties galima pavadinti atsitiktiniu, tai kitų žmonių nusikalstamus poelgius, kurie padaromi ne pirmą kartą, pateisinti ne taip lengva.

Tauragės apylinkės teismas gegužės 19-ąją priėmė nuosprendį smurto artimoje aplinkoje byloje. Prieš teismą stojo ne kartą teistas J. J. Vyras buvo pripažintas recidyvistu. Nors kaltinamasis ne kartą susidūrė su teisėsaugininkais ir jam buvo aiškinama, kad smurtas yra itin nederamas ir nepateisinamas, tačiau ir šįkart į bėdą vyras pakliuvo dėl ūmaus savo būdo.

Nukentėjusysis ikiteisminio tyrimo metu aiškino, kad jis gyvena kartu su savo mama ir jos sugyventiniu J. J. Mama su šiuo vyru, anot vaikino, gyvena jau maždaug 9 metus. 

Jaunuolis teisme dėstė, kad vieną žiemos dieną kaimynams padėjo dirbti ūkio darbus, po to apie 17 val. grįžo namo. Pasak vaikino, J. J. buvo namuose ir ėmė prie jo kabinėtis. Patėvis priekaištavo, kad vaikinas nepadeda tvarkytis namuose. Tuomet nukentėjusysis konflikto metu atsakė patėviui, kad  šis pats nieko neveikia ir yra išlaikytinis. Supykęs dėl šių žodžių J. J. stipriai sudavė vaikinui kumščiu vieną kartą į kairę veido pusę po akimi. Smūgio metu jaunuolis pajuto stiprų skausmą, vėliau skruostas sutino ir pamėlo.

Dėl pareikšto kaltinimo sumušus posūnį kaltinamasis kaltę pripažino visiškai ir teigė, kad gailisi dėl nusikaltimo. Vyras teisme dėstė, kad įvykio metu buvo neblaivus. Parėjus nukentėjusiajam J. J. teigė išgirdęs pretenzijas dėl to, kad nedirba, neva yra išlaikytinis. Būtent dėl šių žodžių pasijutęs blogai, J. J. nusprendė savo tiesą, jog nėra išlaikytinis, įrodinėti kumščiais. Į muštynių vietą atvyko policijos pareigūnai. 

Policijos pareigūnų darytame vaizdo įraše matyti, kad nukentėjusysis policijos pareigūnui parodė, kur jam buvo smogta, o tuomet pareigūnas paklausė J. J., ar šis neneigia smurtavęs. Vyras į tai atsakė: „Ne ne, aš tik pliaukštelėjau, ir viskas. Neneigiu“. Į policijos pareigūno užduotą klausimą, kodėl mušė posūnį, J. J. atsakė: „Taip išėjo. Konfliktas įvyko“.

Supratęs, kad dėl smurto protrūkio gresia kaltinamųjų suolas teisme, kaltinamasis nusprendė savo padėtį palengvinti ir posūnio atsiprašyti. 

Už posūnio sumušimą Tauragės apylinkės teismas skyrė J. J. laisvės apribojimą 2 metams, kadangi kaltinamasis prisipažino, šią bausmę teismas sumažino iki 1 metų ir 4 mėnesių   įpareigodamas 6 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo nevartoti alkoholinių gėrimų bei per 6 mėnesius neatlygintinai išdirbti 160 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

 

 

 

Nuotrauka
a
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
prieš 9 valandas
Ketvirtadienį, apie 15 val., Dariaus ir Girėno bei Gedimino gatvių sankryžoje susidūrė lengvasis automobilis „Mercedes benz“ ir vilkikas. Eismo įvykio metu abu vairuotojai buvo blaivūs.
Nuotrauka
a
Asociatyvi Trym Nilsen („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
prieš 10 valandų
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai lankosi šeimose, kuriose girtaujama, smurtaujama, o visa tai patiria arba mato vaikai. Nors tarnyboje dirbantys vaikų teisių sergėtojai stengiasi, kad nepilnamečiai galėtų augti šeimose, būna situacijų, kai jie nemato kito kelio, kaip tik paimti vaikus iš namų. Tiesa, kartais jų ir teisėjų, kurie padeda paskutinį tašką dėl tokių sprendimų, požiūriai skiriasi. 
Nuotrauka
Adakavas
Aociatyvi feisbuko paskyros adakavas.lt nuotr.
Įkelta:
prieš 15 valandų
Policija tiria vakar Adakavo miestelyje įvykdytos vagystės aplinkybes. Į policiją kreipėsi nuo ilgapirščių nukentėjęs 44 m. vyras.
Nuotrauka
Regitra
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Policija vakar pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl transporto priemonės identifikavimo numerių suklastojimo. Apie tokius įtarimus policijai pranešė „Regitra“.
Nuotrauka
a
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Išgėrus emocijos paaštrėja ir tampa sunkiai valdomos. Vieni tampa itin linksmi, kiti konfliktuoja ir ima aiškintis įvairias gyvenimo nuoskaudas. Būtent taip nutiko ir moteriai, kuriai šią vasarą teko praverti Tauragės apylinkės teismo duris. Dar pavasarį emocijų apimta Tauragės r. gyventoja Lina A. prisigėrė ir ėmė konflikuoti su draugu. O galiausiai girta ir įsiutusi sėdo prie automobilio vairo ir nulėkė į griovį.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-14
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo pranešimą, kad Klaipėdoje, ligoninėje, mirė rugsėjo 1-ąją darbe traumą patyręs vyras. Kaip „ Tauragės žinioms“ sakė Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) patarėjas Raimondas Leonavičius, nelaimė įvyko  prie Balskų girininkijos.
Nuotrauka
policija
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Siūlyti pareigūnams kyšį – itin prasta idėja. Deja, tai suvokia ne visi. Įstatymus jiems tenka priminti teisme. Anksčiau neteistas A. T. irgi turėjo progą susipažinti su baudžiamuoju kodeksu, numatančiu atsakomybę už mėginimą papirkti policijos pareigūnus. Liepos 28-ąją jam paskelbtas Tauragės apylinkės teismo nuosprendis. 
Nuotrauka
teismas
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Įėjęs į pažįstamo namą, R. J. pasijuto lyg savo namuose. Nevedęs, vidurinio išsilavinimo, anksčiau neteistas vyras nusprendė, kad pasiliks pas pažįstamą miegoti. Namo šeimininkui ši mintis nepatiko, kadangi nekviestas svečias buvo girtas, elgėsi agresyviai. Tarp vyrų kilo muštynės. Rugpjūčio 6-ąją Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį šioje byloje.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-12
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo pranešimą, kad Klaipėdoje ligoninėje mirė darbe traumą patyręs vyras.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-09-10
Pastarosiomis dienomis pastebėti tamsaus gymio, rusiškai su akcentu kalbantys vyrai, siūlantys pigių prekių. Tauragiškiai turėtų būti budrūs ir neužkibti už mieste šmirinėjančių sukčių kabliuko. Policijos pareigūnai ragina žmones vengti bendrauti su tokiais asmenimis ir pastebėjus juos nedelsiant informuoti policiją.
Nuotrauka
greitoji
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimų. Prieš savaitę, vienoje Pramonės gatvėje veikiančioje įmonėje, darbo metu susižalojo 22 m. vaikinas.
Nuotrauka
a
Muitinės kriminalinės tarnybos feisbuko nuotraukos
Įkelta:
2021-09-09
Pastarosiomis dienomis muitinės pareigūnai sulaikė ne vieną didelę grynųjų pinigų kontrabandos siuntą. Mėnesio bėgyje trys tokios siuntos sulaikytos Panemunės kelio poste, viena – Lazdijuose.
Nuotrauka
komisriatas
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2021-09-09
Naujojo priestato šalia Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) statybos vėl pajudėjo. Darbai praėjusiais metais buvo sustoję. Paaiškėjo to priežastis – priestatą teko perprojektuoti dėl policijos sistemoje vykusių reformų. 
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-09-09
Ketvirtadienį priešpiet specialiosios pajėgos skubėjo į Melioratorių gatvę. Gautas pranešimas apie dujų nuotėkį daugiabutyje.
Nuotrauka
teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-09
Tauragės apylinkės teismas baudžiamuoju įsakymu nuteisė 20-metį Pagėgių savivaldybės gyventoją melagingai pranešusį apie nebūtą nusikaltimą policijos komisariatui ir skyrė 2000 eurų dydžio baudą.
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-08
Rugpjūčio pabaigoje gautas 54 m. vyro pareiškimas apie tai, jog kažkas iš jo sąskaitos pasisavino pinigus. Tai, kad sąskaita tuščia vyras pastebėjo būdamas užsienyje.
Nuotrauka
a
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2021-09-08
Susipykusi dėl asmeninių nesutarimų su drauge anksčiau jau teista S. J. nusprendė pakerštauti ir neteisėtai prisijungė prie buvusios draugės socialinio tinklo paskyros, kurioje ėmė „pokštauti“. Paskyros savininkei tai juokinga nepasirodė. Suvokusi, kad jos paskyra „nulaužta“, ji kreipėsi į policiją. Pareigūnai nustatė įsilaužėlę. Rugpjūčio 2-ąją ši išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį. 
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-07
Policijos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, rugsėjo 1-4 dienomis Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje tikrino, kaip pėstieji ir dviratininkai vykdo Kelių eismo taisyklėse nustatytas pareigas.
Nuotrauka
sartininkai
Vaizdo stebėjimo kamerų stop kadras
Įkelta:
2021-09-04
Dėl Tauragės rajono Sartininkų kaime įvykdyto gaujos išpuolio, kai kaukes dėvėję jaunuoliai ėmė puldinėti atsitiktinai pastebėtus žmones, ikiteisminis tyrimas tebevyksta, informavo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė Lina Banienė. 
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-03
Anksčiau už sukeltą avariją teistas Šilalės rajono gyventojas R. J. ir vėl prisidirbo. Vyras, važiuodamas girtas, atsidūrė pievoje, mėgino bėgti, bet buvo sulaikytas pareigūnų. Savo nuotykius jam teko prisiminti Tauragės apylinkės teisme, kuris liepos 16-ąją jam paskelbė nuosprendį.
Nuotrauka
teismai
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-09-02
Nori netekti draugo – paskolink jam pinigų, sako liaudies išmintis. Tuo galėjo įsitikinti Tauragės rajono gyventojai V. K. ir M. J., kurie dėl skolos įsivėlė į muštynes. 
Nuotrauka
a
Tauragės policijos feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-09-01
Rugsėjo 1–4 d. bus vykdoma pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė – tamsiuoju paros matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais ir kt.) naudojimas. Vairuotojų pareigų pėstiesiems, dviračių vairuotojams vykdymo užtikrinimas ir kontrolė.